Jump to content

iOS 6


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω θυμαμαι ολα τα iphone που ειχα παντα σε sleep

σε πεταει το wifi και χρεωνεσαι μεσο data μετα(αμα εχεις).

σε android παντα το wifi ειναι on.:X

 

Δεν ειχα ποτε παρατηρησει κατι τετοιο, ουτε σε αιφον, ουτε σε αιπαντ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 324
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το wifi απενεργοποιείται οταν κλειδώνεις το τηλέφωνό..για να μένει ανοιχτό συνέχεια, απαιτείται jailbreak
Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι αφου ειναι κλειδωμενο ποιος ο λογος να μενει ανοιχτο το wifi?

ειναι και η καταναλωση της μπαταριας.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι αφου ειναι κλειδωμενο ποιος ο λογος να μενει ανοιχτο το wifi?

ειναι και η καταναλωση της μπαταριας.

 

Για να μην καταναλωνεις data ας πουμε? (προσωπικα δε με ενδιαφερει, αλλα δεν εχουν ολοι προγραμμα με 1,5 γιγα).

Επισης, το κατεβασμα δεδομενων μεσω wifi τρωει λιγοτερη μπαταρια, σε σχεση με το δικτυο του κινητου.

Το εχω τσεκαρει πολλες φορες. ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

π.χ αμα ακους radio μεσο wifi και το βαλεις σε sleep μετα απο 20δευτερα σε

πεταει σε data και σου τρωει απο εκει μετα δεδομενα.στο ipad wifi δεν εχω προβλημα τρεχει

συνεχεια μεσο wifi.:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μην καταναλωνεις data ας πουμε? (προσωπικα δε με ενδιαφερει, αλλα δεν εχουν ολοι προγραμμα με 1,5 γιγα).

Επισης, το κατεβασμα δεδομενων μεσω wifi τρωει λιγοτερη μπαταρια, σε σχεση με το δικτυο του κινητου.

Το εχω τσεκαρει πολλες φορες. ;)

 

καθηστε βρε παιδια, επειδη εχω ριξει μαυρη πετρα στο iphone (οχι και στο Ipad, εκει οτι ταμπλετα δοκιμασα -και τις δοκιμασα ολες- γυρισα στο αιπαντελι) παιζει τετοιο πραγμα?

Δηλαδη να κλεινει το wifi υποχρεωτικα σε sleep mode? Επειδη δεν το παρακολουθω, δεν υπαρχει η σχετικη επιλογη να μενει awake?

Link to comment
Share on other sites

καθηστε βρε παιδια, επειδη εχω ριξει μαυρη πετρα στο iphone (οχι και στο Ipad, εκει οτι ταμπλετα δοκιμασα -και τις δοκιμασα ολες- γυρισα στο αιπαντελι) παιζει τετοιο πραγμα?

Δηλαδη να κλεινει το wifi υποχρεωτικα σε sleep mode? Επειδη δεν το παρακολουθω, δεν υπαρχει η σχετικη επιλογη να μενει awake?

 

Βαγγελη, λιγο πιο πανω και εγω γραφω οτι δεν ειχα ποτε διαπιστωσει τετοιο πραγμα.

Αλλα για να το λενε οι κατοχοι, κατι θα ξερουν παραπανω. (μαλλον)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το wifi έκλεινε ΣΕ ΟΛΑ τα iPhones που είχα/έχω μέχρι τώρα και ΣΕ ΟΛΑ τα iOS...

Υπάρχουν αρκετοί που λένε ότι δεν τους το κάνει αυτό. Τώρα ποιος ξέρει τι ακριβώς ισχύει....

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο απο το 2g μεχρι το 5! Ολα κλείνουν το wifi! Αλλα οχι μόνιμα! Αν το σήμα ειναι πολυ καλο τοτε δεν το κλείνουν καθολου! Διαφορετικά ανοίγει μονο του ανα διαστήματα για να παίρνει τα push και τα email!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τόσα χρόνια είχαμε iphones και δεν έκλεινε το wifi όταν κλειδωνε το τηλέφωνο!! Από κατέβασμα εφαρμογών, αρχείων μέχρι ειδοποιήσεις, push κτλ.. Και στο ipad επίσης δεν έκλεινε :confused:
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τόσα χρόνια είχαμε iphones και δεν έκλεινε το wifi όταν κλειδωνε το τηλέφωνο!! Από κατέβασμα εφαρμογών, αρχείων μέχρι ειδοποιήσεις, push κτλ.. Και στο ipad επίσης δεν έκλεινε :confused:

 

Παιδια, εχουν περασει ολα τα μοντελα απο τα χερια μου (εκτος απο το 5αρι), συνολικα καμια 30αρια συσκευες (καποια τα πηρα πολυ περισσοτερες απο μια φορες).

Ποτε δεν εκλεινε το wifi οταν ηταν σε standby mode. Αν αλλαξε κατι στο 5αρι, δεν το γνωριζω...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν τόσες πολλές εφαρμογές για να διυλευει το wifi ...τι να πω;;όπως το stay awake η το Thor ...εμένα προσωπικά στην iOS που βρίσκομαι με βολεύει το insomnia που τρέχει στο background με πολυ μικρή κατανάλωση μπαταρίας κ μνήμης...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχουν περασει ολα τα μοντελα απο τα χερια μου (εκτος απο το 5αρι), συνολικα καμια 30αρια συσκευες (καποια τα πηρα πολυ περισσοτερες απο μια φορες).

Ποτε δεν εκλεινε το wifi οταν ηταν σε standby mode. Αν αλλαξε κατι στο 5αρι, δεν το γνωριζω...

 

Και στο μινι ipad που εχω μπροστα μου αυτη τη στιγμη, δεν κλεινει το wifi.

Αλλα επειδη ειναι το μοντελο wifi only, ισως να παιζει καποιο ρολο αυτο.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κι στο μινι ipad που εχω μπροστα μου αυτη τη στιγμη, δεν κλεινει το wifi.

Αλλα επειδη ειναι το μοντελο wifi only, ισως να παιζει καποιο ρολο αυτο.

 

Γιαννη επισης στα Ipad ποτε δεν ειδα κατι τετοιο. Φυσικα δεν παιζει ρολο που ειναι wifi only model, παντα ετσι ηταν.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη επισης στα Ipad ποτε δεν ειδα κατι τετοιο. Φυσικα δεν παιζει ρολο που ειναι wifi only model, παντα ετσι ηταν.

 

Σιγουρα καποια ρυθμιση θα ειναι Βαγγελη.

Εμενα το ipad με τελευταιο sw γιατι δουλευει οκ? το ιδιο sw ειναι σε ολα τα ios.

Edited by sakiss

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ στην 6, όταν χρησιμοποιώ ένα app(π.χ tune in radio) που χρησιμοποιεί data μέσω wifi, όταν κλείνω την οθόνη δεν το γυρνάει μόνο του σε 3G..όταν κλείνω την εφαρμογή, τότε το γυρνάει σε 3G! Όλα αυτά χωρίς να το χω στην πρίζα...

 

Σε ολα τα ios iphone το wifi κλεινει σε sleep mode..βλακεια για μενα γιατι τρωει περισσοτερη μπαταρια με data on...στο ios6 εχω ρισκαρει να κατεβασω μεσω wifi παιχνιδι η μουσικη η ακουω ραδιοφωνο και μετα κλεινω την οθονη χωρις ομως τελικα να γυρναει σε 3g... Αμα δε χρησιμοποιω καμια εφαρμογη τοτε γυρναει σε 3g...αμα την πατησω ποτε, θα σας ενημερωσω :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα ios iphone το wifi κλεινει σε sleep mode..βλακεια για μενα γιατι τρωει περισσοτερη μπαταρια με data on...στο ios6 εχω ρισκαρει να κατεβασω μεσω wifi παιχνιδι η μουσικη η ακουω ραδιοφωνο και μετα κλεινω την οθονη χωρις ομως τελικα να γυρναει σε 3g... Αμα δε χρησιμοποιω καμια εφαρμογη τοτε γυρναει σε 3g...αμα την πατησω ποτε, θα σας ενημερωσω :)

Δηλαδη συγγνωμη, να ρωτησω κατι? αν το κινητο το εχεις σε προφιλ αεροπλανου και εχεις ανοιξει μονο το wifi. Αν κλεισεις την οθονη, κεσυνδεεται το wifi και (δεδομενου οτι ειναι σε προφλ πτησης) δενψεχει καμια συνδεση? δηλαδη αν ακους ραδιο μεσω ιντερνετ, σταματαει να παιζει???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα το airplay mode ειναι αχρειαστο σε μενα :) ολα ανοιχτα τα χω παντα μερα νυχτα
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα το airplay mode ειναι αχρειαστο σε μενα :) ολα ανοιχτα τα χω παντα μερα νυχτα

 

Σου λεω να το κανεις σαν δοκιμη. 3 λεπτα θα σου παρει. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, airplane mode μονο με wifi, παλι απενεργοποιειται απο μονο του μετα απο 10sec, ανοιγω tune in radio, κλεινω οθονη κατευθειαν, συνεχιζει και παιζει απροβληματιστα(3 λεπτα το αφησα)..το πιο ενδιαφερον ομως ειναι οτι αφου εκλεισα ολες τις εφαρμογες, κλεινω και οθονη, στελνω ενα imessage απο το iphone της κοπελας μου στο δικο μου και ηρθε αμεσως!! Πριν τα δοκιμασω αυτα ανοιγωεισα 4-5 φορες την οθονη για να επιβεβαιωσω οτι χανοταν το wifi 100%(με το παταγα να ανοιξει η οθονη εμφανιζοταν το wifi μετα απο μισο sec)..οταν επαιζα με tune in radio, η ενδειξη του wifi δεν εφυγε ποτε οσες φορες ανοιγοκλεισα οθονη...αυτα...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, airplane mode μονο με wifi, παλι απενεργοποιειται απο μονο του μετα απο 10sec, ανοιγω tune in radio, κλεινω οθονη κατευθειαν, συνεχιζει και παιζει απροβληματιστα(3 λεπτα το αφησα)..το πιο ενδιαφερον ομως ειναι οτι αφου εκλεισα ολες τις εφαρμογες, κλεινω και οθονη, στελνω ενα imessage απο το iphone της κοπελας μου στο δικο μου και ηρθε αμεσως!! Πριν τα δοκιμασω αυτα ανοιγωεισα 4-5 φορες την οθονη για να επιβεβαιωσω οτι χανοταν το wifi 100%(με το παταγα να ανοιξει η οθονη εμφανιζοταν το wifi μετα απο μισο sec)..οταν επαιζα με tune in radio, η ενδειξη του wifi δεν εφυγε ποτε οσες φορες ανοιγοκλεισα οθονη...αυτα...

 

Απο αυτα που λες, εγω καταλαβαινω οτι το wifi δεν εκλεινε, μονο η ενδειξη εφευγε.

Θα μπορουσες ισως να δοκιμασεις να σου στείεις ενα email για να δεις αν θα το λαμβανες. (Που θα το λαμβανες, δεν υπαρχει θεμα).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όπως το εξήγησα και πιο πίσω το wifi αποσυνδέεται και ελέγχει ανά τακτά διαστήματα για κινήσεις που απαιτούνται! Δηλαδή αν έχεις κλείσεις και ανοίξεις το κινητό κλείνει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι πάντα κλειστό! Αν υπάρχουν εφαρμογές που απαιτούν WiFi ανοίγει ανά τακτά διαστήματα και ελέγχει ή και μένει μόνιμα ανοιχτό αν το απαιτήσει η εφαρμογή!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Όπως το εξήγησα και πιο πίσω το wifi αποσυνδέεται και ελέγχει ανά τακτά διαστήματα για κινήσεις που απαιτούνται! Δηλαδή αν έχεις κλείσεις και ανοίξεις το κινητό κλείνει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι πάντα κλειστό! Αν υπάρχουν εφαρμογές που απαιτούν WiFi ανοίγει ανά τακτά διαστήματα και ελέγχει ή και μένει μόνιμα ανοιχτό αν το απαιτήσει η εφαρμογή!

 

Απ΄'οτι διαβάζω και στο iOS 5 εβγαινε off σε lock screen κάτι που το θυμάμαι και στο δικό μου 4αρι.

 

This is how iOS has always functioned.

iOS 4 changed things slightly so that Wi-Fi would remain on if cellular data was completely unavailable for some reason.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει θέμα με την καταναλωση μπαταριας στο τελευταιο update 6.0.1 ή είναιη ιδέα μου

σε μια μέρα απο 100% φτάνει στο 15% αργα το βράδυ με 3g ανοιχτο και μονίμως

 

4s

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...