Jump to content

iOS 6


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς reset το κουμπι + και αυτό που σβηνη; Και δεν χάνεις τίποτα απο τα προγράμματα;

 

Restart...το σβησα και το ξανανοιξα :)

Χαρτες google?? How??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 324
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έκανα και βλέπω διάφορα

Χάρτες επισκέφθηκα την σελίδα του αργοναυτη argonautis και εκεί με δυο πατήματα κατέβηκε ο χάρτης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Jb δεν αργεί αφού έχει γίνει κιόλας στο iPhone 5 έρχετε και για το iOS 6

Κατέβασα τους χάρτες της google και όλα είναι μια χαρά όπως με την 5

 

τι???? ?

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό το χθεσινό δε μου είχε ξανατύχει με προηγούμενο iOS. Να φύγω το πρωί με γεμάτη μπαταρία και με ελάχιστη χρήση να έχει σβήσει πριν επιστρέψω το απόγευμα!
http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

τι???? ?

 

Πας στο maps.google.com από το mobile Safari. Αποθηκεύεις τον σύνδεσμο και έχεις ένα Web App "google maps".

Edited by das
http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

το τι δεν ηταν για τους χαρτες της google, αλλα για το

"Πάντως το Jb δεν αργεί αφού έχει γίνει κιόλας στο iPhone 5 έρχετε και για το iOS 6 " , δε το κατάλαβα

 

Τέσπα επειδή παίζει να έχω κάποια backup παλιά στο itunes πως μπορώ να τα διαγράψω εντελώς? Δλδ να διαγραφεί εντελώς ότι περιέχει το iTunes και έχει σχέση με iOS X (όχι όμως η media library μου) ώστε να συνδέσω την συσκευή και να κάνω ένα backup τώρα που είναι φρέσκο με την 6. ?

Link to comment
Share on other sites

Jailbreak iOS 6 [ 6.0, 5.1.1 ] on iPhone 5, 4S, 4, 3GS, iPod Touch 5, 4, And iPad 3, 2 [Tutorial]

September 19th, 2012 • Freddy

Tags: guide, ios 6, ios 6.0, iphone 4s ipad 2, iphone 5, jailbreak, jailbreak 6.0, red snow, Redsn0w, redsnow, tethered, untethered

Categories: All

Welcome to JailbreakNation’s iOS 6, 6.0 Ultimate Jailbreak/Unlock Guide Untethered vs. Tethered An

 

untethered jailbreak means you can turn off your device and reboot without ...

 

Κάντε μια βόλτα στην google για ios 6 και εύχομαι τα αγγλικά σου να είναι καλύτερα απο τα δικά μου

Link to comment
Share on other sites

αχα, δε το ήξερα ότι κιόλας μπορούμε να το κάνουμε jailbreak! προσωπικά δε με ενδιαφέρει πλέον, λέω να μη το ξανακάνω.

 

περιμένω μπας και jailbreakιάσουν το Apple TV 3rg gen...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα !

 

Εδώ και τρεις μέρες εδώ πάρει το iphone 4 της γυναίκας μου το οποίο έχει έκδοση 6 και είμαι εντελώς νέος στον χώρο

Επειδή πλέον η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μισή μέρα ενώ πριν την αναβάθμιση ήταν μια χαρά και επειδή θέλω να το κάνω jailbreak

Υπάρχει τρόπος να ξανά βάλω την προηγούμενη έκδοση ?

 

Έχω κατεβάσει το iPhone3,1_5.1.1_9B208_Restore και δοκίμασα να το κάνω restore με το shift πατημένο μέσω itunes αλλά τίποτα μου βγάζει error 3194

 

Υπάρχει άλλος τρόπος ?

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μου κανουν πολυ εντυπωση ολα οσα λετε,

εχω το 4s και εκανα αναβαθμιση την μερα που βγηκε το ios6.

οποτε το εχω αρκετες μερες,

Εχω ανοιχτο παντα το wifi Και το bluetooth, μιλαω αρκετα παντα με

το bluetooth το γεμιζω καθε πρωι και το βραδυ ειμαι κατα μεσο ορο στο 40 με 50%.

Link to comment
Share on other sites

Μου κανουν πολυ εντυπωση ολα οσα λετε,

εχω το 4s και εκανα αναβαθμιση την μερα που βγηκε το ios6.

οποτε το εχω αρκετες μερες,

Εχω ανοιχτο παντα το wifi Και το bluetooth, μιλαω αρκετα παντα με

το bluetooth το γεμιζω καθε πρωι και το βραδυ ειμαι κατα μεσο ορο στο 40 με 50%.

 

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο... Αλλά με 5.1.1 :mad:

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

την παρασκευή iphone 5. θα δούμε εκεί τι διάρκεια θα έχει η μπαταρία με το ios x.

 

πάντως εγώ θυμάμαι και στο ios 5 είχε θέμα με την μπαταρία, και ίσως και στο ios 4 αλλά μπορεί να μη θυμάμαι καλά εδώ, και μετά βγήκε update και διορθώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συνάδελφε και εγώ πάω Αγγλία Παρασκευή για να πάρω το κόσμημα!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μου κανουν πολυ εντυπωση ολα οσα λετε,

εχω το 4s και εκανα αναβαθμιση την μερα που βγηκε το ios6.

οποτε το εχω αρκετες μερες,

Εχω ανοιχτο παντα το wifi Και το bluetooth, μιλαω αρκετα παντα με

το bluetooth το γεμιζω καθε πρωι και το βραδυ ειμαι κατα μεσο ορο στο 40 με 50%.

 

και εγώ το ίδιο, απλά δεν απάντησα μέχρι τώρα, γιατί διαβάζοντας όλα αυτά περί μπαταρίας, κάπου αμφέβαλα ακόμη και για τα μάτια μου !!!!!! Πάντως αυτό που είναι απαράδεκτο είναι οι χάρτες της APPLE.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το ίδιο, απλά δεν απάντησα μέχρι τώρα, γιατί διαβάζοντας όλα αυτά περί μπαταρίας, κάπου αμφέβαλα ακόμη και για τα μάτια μου !!!!!! Πάντως αυτό που είναι απαράδεκτο είναι οι χάρτες της APPLE.
Δώστε της λίγο χρόνο, θα το φτιάξουνε. Το software στο συγκεκριμένο τομέα δεν είναι απλό, χρειάζεται εμπειρία... σιγά σιγά θα την αποκτήσει. H apple γενικά δεν παίζει, πάντα τα καταφέρνει, τουλάχιστον όσο ζούσε ο Jobs.
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες μου εντυπώσεις από το iOS 6 είναι απογοητευτικές. Χθες έβγαλα το κινητό από την πρίζα το πρωί πριν φύγω για τη δουλειά και ως το μεσημέρι χωρίς ουσιαστική χρήση ήταν ήδη σε πολύ χαμηλά επίπεδα (30-40%) και ως τις 19:00 το απόγευμα η μπαταρία ήταν dead! :mad:

Το βράδυ έκανα πάλι restore και επαναφορά από το backup μου. Μέσα σε περίπου 6 ώρες σε standby από 100% το βράδυ, ήταν 87% το πρωί. Πριν με το 5.1.1 έχανε το πολύ 2-3%. Πάντα είχα τα πάντα αναμένα (push notifications, location services, 3G, WiFi κλπ) χωρίς ιδιαίτερη προσοχή και ήμουν υπερευχαριστημένος με την απόδοση της μπαταρίας. (Έχω το 4S).

Κανένας άλλος με ανάλογα προβλήματα αυτονομίας; :confused:

 

Πολύ χαίρομαι που άρχισαν να εμφανίζονται τα προβλήματα με την μπαταρία και σε άλλους γιατί πραγματικά είχα αρχίσει να νομίζω ότι είμαι ο μόνος. Την στιγμή μάλιστα που και άλλοι φίλοι (εκτος φορουμ) είχαν πρόβλημα με την μπαταρία.

 

Να πω ότι το πρόβλημα είναι όταν έχω 3g ανοιχτό και χρησιμοποιώ το ίντερνετ. Με wifi όσο και αν σερφάρω δεν πέφτει έτσι. Με το που βάλω 3g, ζεσταίνεται και πέφτει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που άρχισαν να εμφανίζονται τα προβλήματα με την μπαταρία και σε άλλους γιατί πραγματικά είχα αρχίσει να νομίζω ότι είμαι ο μόνος. Την στιγμή μάλιστα που και άλλοι φίλοι (εκτος φορουμ) είχαν πρόβλημα με την μπαταρία.

 

Να πω ότι το πρόβλημα είναι όταν έχω 3g ανοιχτό και χρησιμοποιώ το ίντερνετ. Με wifi όσο και αν σερφάρω δεν πέφτει έτσι. Με το που βάλω 3g, ζεσταίνεται και πέφτει αμέσως.

 

Ακριβώς! Και το δικό μου με cellular data ρουφάει την μπαταρία σαν τρελό! Το iPad που είναι επίσης με iOS 6, έχω 2 μέρες να το φορτίσω και είναι ακόμα στο 58%.

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

παντως περασαν 3 μερες με iOS 6 σε iPad 3rd Generation και ακόμη δε το έχω φορτίσει. Δε παρατήρησα καμιά τρελή κατανάλωση στην μπαταρία.

 

Άσχετο αλλά η πανοραμική φώτο δεν υποστηρίζετε ούτε από το iPad 3?? Μόνο από το iPhone 4S και 5????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ήρθε η ώρα και εγω με τη σειρά μου να περάσω στο iOS 6. Είμαι σε jailbreak 5.1.1 και αυτο που με ενδιαφέρει είναι να μη χάσω τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει απο το installous. Βασικά, αυτές δουλεύουν μόνο σε jail broken συσκευή ; Εννοώ ότι θα δουλέψουν αν κάνω restore -setup as new ? ευχαριστω πολυ
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ήρθε η ώρα και εγω με τη σειρά μου να περάσω στο iOS 6. Είμαι σε jailbreak 5.1.1 και αυτο που με ενδιαφέρει είναι να μη χάσω τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει απο το installous. Βασικά, αυτές δουλεύουν μόνο σε jail broken συσκευή ; Εννοώ ότι θα δουλέψουν αν κάνω restore -setup as new ? ευχαριστω πολυ

 

Δεν δουλεύουν όλες οι εφαρμογές αν το αναβαθμισεις

Αυτές που πληρώσεις δεν χάνονται σου τις δίνει ξανά να τις κατεβασεις

Ανευ πληρωμής.

οι άλλες που κατεβασεις στο έτσι σχέδιο χάνονται

Τουλάχιστον ταυτά έχουν συμβεί σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Έτσι συμβαίνει σε όλους, όχι μόνο σε σένα. Η καινούργια έκδοση κλειδώνει το λειτουργικό.

 

Κάποιος με iPad 3 και iOS 6 να μου πει αν έχει την πανοραμική φώτο σαν επιλογή????

Link to comment
Share on other sites

Έτσι συμβαίνει σε όλους, όχι μόνο σε σένα. Η καινούργια έκδοση κλειδώνει το λειτουργικό.

 

Κάποιος με iPad 3 και iOS 6 να μου πει αν έχει την πανοραμική φώτο σαν επιλογή????

 

Όχι δεν έχει. Μόνο το 4s και το 5.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ios6 στο τεσσάρι μου και δεν δουλεύει η επιλογή μην ενοχλείτε Τι κι αν το έχω ενεργοποιημένο τι όχι όταν με καλούν πάντα χτυπάει Μήπως έχει κανεις άλλος το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ios6 στο τεσσάρι μου και δεν δουλεύει η επιλογή μην ενοχλείτε Τι κι αν το έχω ενεργοποιημένο τι όχι όταν με καλούν πάντα χτυπάει Μήπως έχει κανεις άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

το ρυθμισες σωστα ; εχεις σεταρει τις ωρες που θελεις και το ενεργοποιησες ; ισως θελει λιγο ψαξιμο, ισως μια επανεκιννηση. καποιες φορες καποια μικροκολληματα επανερχονται.

 

Οσον αφορα στην αυξημενη καταναλωση μπαταριας. το παρατηρησα και εγω αν και οχι σε τραγικα επιπεδα. Αφηστε το τηλεφωνο σας να σβησει (απο μπαταρια) και ξαναφορτωστε το πληρως (απο ρευμα αν ειναι δυνατον).Μετα θα δειτε οοτι η καταναλωση κυμαινεται σε φυσιολογικα επιπεδα παλι. Προσπαθηστε ομως οταν κανετε συγκρισεις να εχετε παρομοιες καταναλωσεις και χρησεις. Απο τις 8 το πρωι τωρα ειναι στο 92% !!!

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...