Jump to content

iOS 6


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έχω περάσει στο κινητό από τις beta και αυτό που μου φάνηκε πιο χρήσιμο ήταν το fullscreen στο safari! iPhone 4 πάντα!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 324
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχως μου εμφανιζει το ιδιο λαθος και με τον τροπο που προτεινεις !!!!

 

Δοκίμασε να κλείσεις το antivirus &firewall και κάνε ξανά download .

 

 

@nmaria82

Εγώ την πέρασα και την δουλεύω τώρα στο 4αρι μου .

Το βλέπω λίγο πιο γρήγορο .

 

 

Για γνώστες καμιά ιδέα τι παίζει με τα notifications του FB και δεν εμφανίζονται ??

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια! κανω αναβαθμιση στο 4s του αδερφου κανει κανονικα την διαδικασια κ μετα απο ωρα μου βγαζει error το τηλ δεν ανοιγει κ δειχνει στην οθονη το καλωδιο που συνδεεται με το itunes το συνδεω κ γραφει να κανω restore τι να κανω? :(
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κλείσεις το antivirus &firewall και κάνε ξανά download .

 

 

@nmaria82

Εγώ την πέρασα και την δουλεύω τώρα στο 4αρι μου .

Το βλέπω λίγο πιο γρήγορο .

 

 

Για γνώστες καμιά ιδέα τι παίζει με τα notifications του FB και δεν εμφανίζονται ??

εγω παλι το βλεπω πιο αργο..:(

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια! κανω αναβαθμιση στο 4s του αδερφου κανει κανονικα την διαδικασια κ μετα απο ωρα μου βγαζει error το τηλ δεν ανοιγει κ δειχνει στην οθονη το καλωδιο που συνδεεται με το itunes το συνδεω κ γραφει να κανω restore τι να κανω? :(

 

Ειναι jb ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Το passbook σας δουλεύει;

Εμένα δεν μπορεί μέσω αυτού του προγράμματος να συνδεθεί στο AppStore

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν ακόμα ελληνικές εφαρμογές που να μπορούν να κάνουν κάτι χρήσιμο! Αλλά μπορείς να φτιάξεις ένα fake passticket για να δοκιμάσεις πως είναι!

 

Δοκίμασε από το iPhone σου αυτή τη σελίδα!

 

http://www.passsource.com

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα (σε μενα) λυνεται απλα καιως εξης....

 

Solution

By default, TU will set your hosts file to point to Cydia when it exits. You can tell it to point you back to Apple servers easily. If you don't already have TU, you can download it from - The Firmware Umbrella - TinyUmbrella

 

Start TinyUmbrella, switch to the "Advanced" tab, and UNTICK the option which says "Set hosts to Cydia on exit".

Once you have unticked the option you are done. Just exit TU and your hosts file will be back to normal and pointing towards Apple. This is the best way to leave it. If you need to restore using TU in the future, just press it's "Start TSS Server" button. You never need to change the hosts option again. Just leave it switched off and TU does the rest.

 

Σε μενα χρειαστηκε επιπλεον επανεκιννηση pc και τηλεφωνου.

Στην εγκατασταση ξανακολλησε δινοντας μηνυμα 6.

Ξαναδοκιμαζω με επαναφορα και ξαναστησιμο και πετυχαινει. Το 6 εγκατασταθηκε και τωρα περναω εφαρμογες.

Σε γενικες γραμμες ικανοποιημενος ειμαι, μονο το passbook δεν κανει τιποτα, μονο πατωντας το app store κατω βγαζει σε μια αδεια σελιδα στο app store.

Ελπιζω να βοηθησω οποιον ειχε παρομοιο θεμα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πολλές μικρές διαφορές... Μου αρέσει μέχρι στιγμής! Με χαλάει λίγο που δεν έχει YouTube αλλά θα μου περάσει... Άντε! Με γειά μας!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το passbook σας δουλεύει;

Εμένα δεν μπορεί μέσω αυτού του προγράμματος να συνδεθεί στο AppStore

 

εγω νομιζα πως ηταν μια εφαρμογη οπου μπορουμε να αποθηκευσουμε κωδικους καρτες κτλ.

Αλλα φαινεται πως λαθος ειχα καταλαβει !!!

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πολλές μικρές διαφορές... Μου αρέσει μέχρι στιγμής! Με χαλάει λίγο που δεν έχει YouTube αλλά θα μου περάσει... Άντε! Με γειά μας!

 

Κατέβασε την εφαρμογή youtube από το app store , και θα είναι όλα μια χαρά .Επίσης μέσω της εφαρμογής θα μπορείς να κάνεις και share videos .;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Βλέπε πιο πάνω για το Passbook!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες που έβαλε είναι τραγικοί... βάλτε μια διαδρομή να γελάσετε

 

Διαφωνώ δεν βλέπω ουσιαστική διάφορα

Τι εννοείς ακριβώς

Τι παρατηρησες

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Για τις φωνητικες εντολες εννοει...tragic..παραβαρυνε ο safari η μου φαινεται; Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Βάλε από αθηνα για χανια να δεις από που σε πάει, έχω εικόνα αλλά δεν ξέρω πως να τη βάλω εδώ να δείτε
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να υπάρξει update xωρίς προβλήματα? Mόλις εγκατέστησα την 6 και δεν δέχεται το wifi δίκτυο μου το Ipad2 πάει να συνδεθεί και φορτώνει μια σελίδα της Apple λέγοντας ότι η σελίδα δεν βρέθηκε.Και με πετάει έξω.Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα? Καμιά λύση?
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να υπάρξει update xωρίς προβλήματα? Mόλις εγκατέστησα την 6 και δεν δέχεται το wifi δίκτυο μου το Ipad2 πάει να συνδεθεί και φορτώνει μια σελίδα της Apple λέγοντας ότι η σελίδα δεν βρέθηκε.Και με πετάει έξω.Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα? Καμιά λύση?

 

Διαβάζω ότι κάμποσοι έχουν το ίδιο πρόβλημα ,κανε

1)επαναφορά ρυθμίσεων δυκτιου

2)reset και στο ρουτερ σου

και λογικά θα δουλέψει .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την ιστορία μου...

Καταρχάς έπαθα το ίδιο πρόβλημα που απ'ότι γράφουν έπαθαν και άλλα παιδιά εδώ μέσα με το update που εμφάνισε error όπως και αρκετοί άλλοι απ'ότι βλέπω που ποστάρουν σε διάφορα ξένα φόρα (αυτό σαφώς δεν ήταν η πρώτη φορά που μου συνέβαινε καθώς στα major updates η apple μας έχει συνηθίσει πια,ήμαρτον όμως).Εκεί που θορυβήθηκα λίγο ήταν όταν ύστερα το restore έβγαζε σφάλμα,ενώ το iphone έμενε σε recovery mode. Τελικά με τη 2η-3η προσπάθεια για restore καταφέραμε το update και το restore ενώ μετά επανήλθαμε με restore from back up για να εισάγουμε και τα υπόλοιπα.

Όλα κανονικά λοιπόν πίσω πλην της μουσικής και του ενός βίντεο που είχα στη συσκευή. Βέβαια το θέμα δεν είναι τόσο απλό καθώς η μουσική άγγιζε τα 10 gb... Άντε να τα ξαναπερνάς εν ολίγοις... Σημείωση μου είχε ξανασυμβεί αυτό σε παλιότερο restore αλλά -δε θυμάμαι πώς ακριβώς και μετά από πόση ώρα,πάντως λίγα λεπτά- επανήλθαν όλα στο φυσιολογικό. Τώρα η library παραμένει κενή... Any ideas για το πώς επανέρχονται (αν επανέρχονται..)?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Τελικά δεν είναι να κάνεις update μετά τις 12 της Apple,σε παίρνει το ξημέρωμα...

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες που έβαλε είναι τραγικοί... βάλτε μια διαδρομή να γελάσετε

 

Έχεις απόλυτο δίκιο! Δοκίμασα τρεις διαφορετικές διαδρομές και με βάζει να κάνω κάτι κύκλους πέρα από κάθε φαντασία!:(

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να υπάρξει update xωρίς προβλήματα? Mόλις εγκατέστησα την 6 και δεν δέχεται το wifi δίκτυο μου το Ipad2 πάει να συνδεθεί και φορτώνει μια σελίδα της Apple λέγοντας ότι η σελίδα δεν βρέθηκε.Και με πετάει έξω.Κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα? Καμιά λύση?

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα που πιστεύω να λύθηκε ύστερα από το ρισετ που έκανα πάντως ως ώρας δουλεύει

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που θορυβήθηκα λίγο ήταν όταν ύστερα το restore έβγαζε σφάλμα,ενώ το iphone έμενε σε recovery mode. Τελικά με τη 2η-3η προσπάθεια για restore καταφέραμε το update και το restore ενώ μετά επανήλθαμε με restore from back up για να εισάγουμε και τα υπόλοιπα.

Όλα κανονικά λοιπόν πίσω πλην της μουσικής και του ενός βίντεο που είχα στη συσκευή. Βέβαια το θέμα δεν είναι τόσο απλό καθώς η μουσική άγγιζε τα 10 gb... Άντε να τα ξαναπερνάς εν ολίγοις... Σημείωση μου είχε ξανασυμβεί αυτό σε παλιότερο restore αλλά -δε θυμάμαι πώς ακριβώς και μετά από πόση ώρα,πάντως λίγα λεπτά- επανήλθαν όλα στο φυσιολογικό. Τώρα η library παραμένει κενή... Any ideas για το πώς επανέρχονται (αν επανέρχονται..)?

 

Λίγο που διάβασα εδώ σε μερικούς τους το έκανε και στο 5

https://discussions.apple.com/thread/3374995?start=90&tstart=0

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την ιστορία μου...

Καταρχάς έπαθα το ίδιο πρόβλημα που απ'ότι γράφουν έπαθαν και άλλα παιδιά εδώ μέσα με το update που εμφάνισε error όπως και αρκετοί άλλοι απ'ότι βλέπω που ποστάρουν σε διάφορα ξένα φόρα (αυτό σαφώς δεν ήταν η πρώτη φορά που μου συνέβαινε καθώς στα major updates η apple μας έχει συνηθίσει πια,ήμαρτον όμως).Εκεί που θορυβήθηκα λίγο ήταν όταν ύστερα το restore έβγαζε σφάλμα,ενώ το iphone έμενε σε recovery mode. Τελικά με τη 2η-3η προσπάθεια για restore καταφέραμε το update και το restore ενώ μετά επανήλθαμε με restore from back up για να εισάγουμε και τα υπόλοιπα.

Όλα κανονικά λοιπόν πίσω πλην της μουσικής και του ενός βίντεο που είχα στη συσκευή. Βέβαια το θέμα δεν είναι τόσο απλό καθώς η μουσική άγγιζε τα 10 gb... Άντε να τα ξαναπερνάς εν ολίγοις... Σημείωση μου είχε ξανασυμβεί αυτό σε παλιότερο restore αλλά -δε θυμάμαι πώς ακριβώς και μετά από πόση ώρα,πάντως λίγα λεπτά- επανήλθαν όλα στο φυσιολογικό. Τώρα η library παραμένει κενή... Any ideas για το πώς επανέρχονται (αν επανέρχονται..)?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Τελικά δεν είναι να κάνεις update μετά τις 12 της Apple,σε παίρνει το ξημέρωμα...

 

Προσωπικα φιλε μου σε τετοια μεγαλη αναβαθμιση κανω setup as new.

Το ξερω ειναι λιγο κοπος να ξαναπερασεις και ρυθμισεις εφαρμογες τραγουδια φωτο αλλα εχεις μια καθαρη συσκευη απαλλαγμενη απο προηγουμενα "σκουπιδια" (ειδικα αν εχεις και j/b) και σε οποιαδηποτε ενδεχομενη δυσλειτουργια δεν εχεις να ψαχνεις και το παρελθον.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...