Jump to content

iOS 6


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest valeria
Εμενα προσωπικα δεν μου εδωσε κατι καινουργιο, μου στερησε το google maps, μου εριξε την αυτονομια, εχασα το jailbreak, ο Safari και ο Chrome μου κρασαρουν πιο συχνα, οταν το κλειδωνεις το wifi αποσυνδεετε και ξανα συνδεετε μολις ξεκλειδωσεις με οτι αυτο σημαινει για ειδοποιησεις κτλ.

 

Σιγουρα θα βγει 6.x.x πολυ συντομα.

Αυτό με το wifi στρώνει με reset network settings, το πρότεινα σε φίλο που είχε το ίδιο prob σε iPod και δούλεψε... Επειδή σε μένα το 6.0 τρέχει τέλεια και δεν έχω ούτε ένα crash μέχρι τώρα, υποθέτω ότι και τα υπόλοιπα που αναφέρεις περί crashing και αυτονομίας θα λυθούν με ένα reset των γενικών settings...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 324
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερεις τι γινετε;

 

Ειχα jailbreak και εκανα restore as new και δεν εκανα και επαναφορα απο backup ασε που αυτο με το wifi δεν μου το εκανε απο την αρχη αλλα μετα απο λιγες μερες.

 

Το μονο θετικο ειναι η πληκτρολογηση που επανηλθε σε επιπεδα 4.3.3

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου iphone 4s απο τοτε που εβαλα το ios 6 δεν δουλευει η αυτοματη φωτεινοτητα. Εχω κανει επανεκινηση και hard reset αλλα δεν δουλεψε.Μηπως εχει παρατηρησει καποιος κατι αναλογο ?
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Ξερεις τι γινετε;

 

Ειχα jailbreak και εκανα restore as new και δεν εκανα και επαναφορα απο backup ασε που αυτο με το wifi δεν μου το εκανε απο την αρχη αλλα μετα απο λιγες μερες.

 

Το μονο θετικο ειναι η πληκτρολογηση που επανηλθε σε επιπεδα 4.3.3

Και στον φίλο μια από τα ίδια, λίγες μέρες μετά ξεκίνησε να το κάνει, η διαφορά είναι ότι εκείνος έχει κάνει απλό update, κι όχι restore...

Πάντως, εξακριβωμένα, μετά το reset το πρόβλημα που είχε με το wifi το οποίο ήταν πολύ έντονο (συνέβαινε κάθε φορά ανεξαιρέτως μετά απο lock της συσκευής) έφτιαξε και δεν έχει ξαναπαρουσιαστεί μέχρι και σήμερα. Αν δεν σου είναι κόπος να ξαναβάζεις κωδικούς δικτύου -γιατί μόνο αυτό χάνεις με το reset των network settings- δεν έχεις να χάσεις κάτι να δοκιμάσεις, μήπως και κάτι πήγε στραβά κατά το restore...

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου iphone 4s απο τοτε που εβαλα το ios 6 δεν δουλευει η αυτοματη φωτεινοτητα. Εχω κανει επανεκινηση και hard reset αλλα δεν δουλεψε.Μηπως εχει παρατηρησει καποιος κατι αναλογο ?

 

Και σε εμένα μια από τα ίδια.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας ακούω όλους να λέτε ότι αντιμετωπίζεται πολυάριθμα προβλήματα, και αναρωτιέμαι είμαι ο μοναδικός που όλα του δουλεύουν ρολόι; Ιδια μπαταρία με το iOS 5.1.1, άψογο wifi, τέλειο το AppStore και τέλος λάτρευω τα iCloud tabs και το Facebook integration! Βεβαίως είναι iPhone 4! Αλλά δεν μπορεί να έχει τόσα πολλά προβλήματα το 5αρι! Τεσπα θα κάνω πάλι ένα report από Τρίτη που θα έχω και το δικό μου 5αρι! Θα σου πρότεινα φίλε μου ένα ωραιοτατό restore μέσω iTunes για να ξενοιασεις!

 

 

Edit: αλλά από την στιγμή που το iTunes Store δεν είναι παρά ένας browser που φορτώνει μια φορμαρισμενη ιστοσελίδα είναι εξαιρετικά πιθανό το πρόβλημα σου να μην οφείλεται στην εφαρμογή αλλά στον server της apple. Κάτι που σημαίνει πως θα επιλυθεί μόνο του!

Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας ακούω όλους να λέτε ότι αντιμετωπίζεται πολυάριθμα προβλήματα, και αναρωτιέμαι είμαι ο μοναδικός που όλα του δουλεύουν ρολόι; Ιδια μπαταρία με το iOS 5.1.1, άψογο wifi, τέλειο το AppStore και τέλος λάτρευω τα iCloud tabs και το Facebook integration! Βεβαίως είναι iPhone 4! Αλλά δεν μπορεί να έχει τόσα πολλά προβλήματα το 5αρι! Τεσπα θα κάνω πάλι ένα report από Τρίτη που θα έχω και το δικό μου 5αρι! Θα σου πρότεινα φίλε μου ένα ωραιοτατό restore μέσω iTunes για να ξενοιασεις!

 

 

Edit: αλλά από την στιγμή που το iTunes Store δεν είναι παρά ένας browser που φορτώνει μια φορμαρισμενη ιστοσελίδα είναι εξαιρετικά πιθανό το πρόβλημα σου να μην οφείλεται στην εφαρμογή αλλά στον server της apple. Κάτι που σημαίνει πως θα επιλυθεί μόνο του!

Το πρόβλημα δεν έχει να κάνει με τη συσκευή, είναι καθαρά θέμα λογισμικού. Ο λόγος που υπάρχουν αντικρουόμενες αναφορές οφείλεται στο ότι τα όποια προβλήματα δεν είναι τα ίδια σε όλες τις συσκευές, επικρατεί ένα ψιλοχάος μάλλον!

Πάντως από το PC μπαίνω κανονικά στο itunes οπότε δεν ξέρω αν έχει να κάνει και με πρόβλημα server αλλά μπορεί η mobile έκδοση να λειτουργεί μέσω άλλου server,ποιός ξέρει.

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας ακούω όλους να λέτε ότι αντιμετωπίζεται πολυάριθμα προβλήματα, και αναρωτιέμαι είμαι ο μοναδικός που όλα του δουλεύουν ρολόι; Ιδια μπαταρία με το iOS 5.1.1, άψογο wifi, τέλειο το AppStore και τέλος λάτρευω τα iCloud tabs και το Facebook integration! Βεβαίως είναι iPhone 4! Αλλά δεν μπορεί να έχει τόσα πολλά προβλήματα το 5αρι! Τεσπα θα κάνω πάλι ένα report από Τρίτη που θα έχω και το δικό μου 5αρι! Θα σου πρότεινα φίλε μου ένα ωραιοτατό restore μέσω iTunes για να ξενοιασεις!

 

 

Edit: αλλά από την στιγμή που το iTunes Store δεν είναι παρά ένας browser που φορτώνει μια φορμαρισμενη ιστοσελίδα είναι εξαιρετικά πιθανό το πρόβλημα σου να μην οφείλεται στην εφαρμογή αλλά στον server της apple. Κάτι που σημαίνει πως θα επιλυθεί μόνο του!

 

Είμαι κι εγώ εξαιρετικά ευχαριστημένος. Κανένα πρόβλημα με τους χάρτες, εξαιρετική φωτογραφική μηχανή, άψογη αίσθηση στο χέρι, κ.ά.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μια χαρα με iOS 6 σε iPhone 4. Για το iOS 6 υπαρχει σχετικο thread, οπως και σχετικο thread για το iPhone 4. Οποτε ας μεινουμε στο θεμα του iPhone 5, μη κανουμε και δυσκολη τη ζωη των διαχειριστων μας. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ακουγαμε και για το4& 4s οταν βγηκε ,ενα σωρο προβληματα και οταν αγορασα μεχρι τωρα 4 (3=4αριακαι 1=4s) τιποτα αποολα αυτα δεν ειδα ,τοσοοο τυχαιρος? Τωρα διαβασα οτι η 6 ios εχει προβλημα στο wifi και ποιο πολυ λεει με router netgear, koλοκυθια αυτο το ρουτερ εχω καμπανα τα ιδια καλα συνδεεται.περιμενετε να το δουμε πρωτα γιατι πολλα βιντεακια και σχολια προπαντων στο youtube ειναι προγαπανδιστικα ,υπαρχει δε ενασ τυπος ο οποιος δεν μπορει πρεπει να πληρωνεται χαχαχα εχει βγαλει ολα τα κινητα αχρηστα ,ολα σε αυτον τυχαινουν &ολα τα αγοραζει αυτος και ειναι ολα πατατες.ανεβαζει βιντεακια που οταν τα περνει στα χερια του ολα ψοφανε και χτυπιεται και οδυρεται.εμενα παντωσ το πηρε η ανηψια μου στη γαλλια πο μενει και ειναι αψογο λεει Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθεί η αυτόματητα φωτεινοτητα, πηγαινετε σε ένα σκοτείνο δωμάτιο ρυθμίστε τη φωτεινότητα περίπου στη μέση και ενεργοποιηστε την.

μετά ανοιξτε το φως και περιμένετε λίγο θα δείτε την μπάρα να κινείται!

 

εαν δεν συμβαίνει κάτι τετοιο, στην διαρκεια κλησης δειτε εαν σβηνει η οθονη καλυπτοντας με το χέρι σας το πανω μερος της συσκευής, εαν δεν σβήνει απευθυνθειτε σε τεχνικό.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ακουγαμε και για το4& 4s οταν βγηκε ,ενα σωρο προβληματα και οταν αγορασα μεχρι τωρα 4 (3=4αριακαι 1=4s) τιποτα αποολα αυτα δεν ειδα ,τοσοοο τυχαιρος? Τωρα διαβασα οτι η 6 ios εχει προβλημα στο wifi και ποιο πολυ λεει με router netgear, koλοκυθια αυτο το ρουτερ εχω καμπανα τα ιδια καλα συνδεεται.περιμενετε να το δουμε πρωτα γιατι πολλα βιντεακια και σχολια προπαντων στο youtube ειναι προγαπανδιστικα ,υπαρχει δε ενασ τυπος ο οποιος δεν μπορει πρεπει να πληρωνεται χαχαχα εχει βγαλει ολα τα κινητα αχρηστα ,ολα σε αυτον τυχαινουν &ολα τα αγοραζει αυτος και ειναι ολα πατατες.ανεβαζει βιντεακια που οταν τα περνει στα χερια του ολα ψοφανε και χτυπιεται και οδυρεται.εμενα παντωσ το πηρε η ανηψια μου στη γαλλια πο μενει και ειναι αψογο λεει

 

Επειδή έχω δοκιμάσει αρκετά ρούτερ και τώρα έχω το Netgear DGND3700, σας λέω τα έξεις: Τα πιο πολλά ρούτερ είναι στην συχνότητα 2,5GHz. Κάποια ακριβά όπως αυτό που έχω λειτουργούν και στα 5GHz. Στα 5GHz η εμβέλεια είναι αισθητά μικρότερη, ιδιαίτερα αν υπάρχουν εμπόδια. Το iPhone 5 λειτουργεί και στα 5GHz οπότε αν το ρούτερ είναι και αυτό 5GHz συνδέεται με μεγαλύτερες ταχύτητες αλλά μικρότερη εμβέλεια. Αυτό είναι πιο έντονο αν υπάρχουν εμπόδια. Αν κάποιος έχει τέτοιο θέμα, ας δοκιμάσει να απενεργοποιήσει το κανάλι των 5GHz στο ρούτερ και να συνδεθεί στο κανάλι των 2,5. Θα δει αρκετή βελτίωση στην εμβέλεια. Το τηλέφωνο δεν έχει κανένα ελάττωμα στο wi fi. Με τον φορητό μου, όταν συνδέομαι στα 5GHz και είμαι στα 10 μέτρα (με δύο τοίχους ανάμεσα) χάνω το σήμα, ενώ όταν συνδέομαι στα 2,5 έχω καλό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο ios6 τα βελάκια για μπρος πίσω και η επιλογή των τάμπς βρίσκοντε στο πάνω μέρος της οθόνης ή παρέμηναν κάτω? Edited by chrisgeo908
100years alfa romeo
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας ακούω όλους να λέτε ότι αντιμετωπίζεται πολυάριθμα προβλήματα, και αναρωτιέμαι είμαι ο μοναδικός που όλα του δουλεύουν ρολόι; Ιδια μπαταρία με το iOS 5.1.1, άψογο wifi, τέλειο το AppStore και τέλος λάτρευω τα iCloud tabs και το Facebook integration! Βεβαίως είναι iPhone 4! Αλλά δεν μπορεί να έχει τόσα πολλά προβλήματα το 5αρι! Τεσπα θα κάνω πάλι ένα report από Τρίτη που θα έχω και το δικό μου 5αρι! Θα σου πρότεινα φίλε μου ένα ωραιοτατό restore μέσω iTunes για να ξενοιασεις!

 

 

Edit: αλλά από την στιγμή που το iTunes Store δεν είναι παρά ένας browser που φορτώνει μια φορμαρισμενη ιστοσελίδα είναι εξαιρετικά πιθανό το πρόβλημα σου να μην οφείλεται στην εφαρμογή αλλά στον server της apple. Κάτι που σημαίνει πως θα επιλυθεί μόνο του!

 

H αυτόματη φωτεινότητα στο iOS 6 δεν δουλεύει... τσέκαρε!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει στο δικο μου 4αρι παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα χθες το 4S μου. Έχω ένα πράγμα να πω μόνο: κατάφεραν και έκαναν τη μπαταρία ακόμα χειρότερη και ήμουν σίγουρος ότι κάτι τέτοιο ήταν αδύνατο. Μπράβο τα καμάρια μου!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επέστρεψα στις παλιές καλές αυτονομίες του 5.1.1 με το iOS 6. Απίστευτο κι όμως αληθινό. Το μόνο που άλλαξα από πριν είναι ότι έκανα επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου το Σου Κου και σήμερα που το είχα όλη μέρα στη δουλειά με όλα αναμμένα (WiFi, Cell data, Location services κλπ κλπ) επιστρέφω (πριν λίγο) σπίτι και βλέπω την μπαταρία ακόμα στο 71%. Εκτός κι αν έχουν bugs μερικές εφαρμογές που δεν έχουν ανανεωθεί για iOS 6 και ρουφάνε στην κατάσταση αναμονής πολλή μπαταρία όταν είναι συνδεδεμένες με Cellular data. (Το έχω διαβάσει κάπου αυτό ότι μπορεί να συμβαίνει με το Whatsapp.) Ελπίζω να συνεχιστεί σε αυτά τα επίπεδα η αυτονομία μου.

[offtopic] το 5 αναμένεται να φτάσει αύριο... να δούμε πώς θα τα πάει αυτό από άποψη αυτονομίας... :D [/offtopic]

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει στο δικο μου 4αρι παντως.

 

Στο iPad (3) μου δεν δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα και έχει παρατηρηθεί από πολλούς χρήστες το bug αυτό και σε iPhone μετά το update σε iOS6.

Link to comment
Share on other sites

iPhone 5 και 4 δουλεύουν τέλεια οι σενσορες φωτεινοτητας στο 6.0!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αξιζει να κανω την αναβαθμιση σε ios 6 στο ipad 3 μου η να περιμενω καμια 6.1?

Να τονισω οτι δεν με ενδιαφερει το jb προς το παρον

 

update

τελικα εκανα την αναβαθμιση.πρωτες εντυπωσεις θετικες. η αυτοματη φωτεινοτητα λειτουργει κανονικοτατα,το σημα wifi καμπανα. Για θεμα καταναλωσης μπαταριας δεν εκφερω ακομα γνωμη θα δειξει

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για δειτε λιγο αυτο, καλο φαινεται...

 

IPHONE 5 – NEW FEATURES IN IPHONE 5 ON IOS 6.0.1

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για δειτε λιγο αυτο, καλο φαινεται...

 

IPHONE 5 – NEW FEATURES IN IPHONE 5 ON IOS 6.0.1

 

To good to be true... Μακάρι όμως!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για δειτε λιγο αυτο, καλο φαινεται...

 

IPHONE 5 – NEW FEATURES IN IPHONE 5 ON IOS 6.0.1

Καλό αλλά κρατήστε πολύ μικρό καλάθι, όπως είπε και ο geovass πριν από εμένα. Αυτό έχει κυκλοφορήσει από χθες και είναι απλά ένα concept το οποίο το σκέφτηκε κάποιος και το σχεδίασε. Έχει ανέβει σε πολλά sites από χθες, ακόμα και σε Ελληνικά, αλλά αναφέρεται καθαρά ότι είναι ένα απλό concept για το πως θα μπορούσαν να είναι τα πράγματα με την έλευση του iPhone 5 και την μεγαλύτερη οθόνη που διαθέτει.

 

Ίσως κάποια στιγμή στο iOS 7,8,9, κτλ να γίνει κάτι τέτοιο :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...