Jump to content

iOS 6


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα. Έκανα και εγώ χθες το βράδυ το update και από ότι φαίνεται πήγαν όλα καλά. Σαν πρώτη εντύπωση μου φαίνεται ότι έχει γίνει λίγο ποιο αργό. Αυτό που δεν μου δουλεύει στο IOS 6 είναι το gmail και εννοώ ότι δεν έχω realtime τα εισερχόμενα αλλά για να τα βλέπω πρέπει να κάνω refresh και αυτό είναι ένα θέμα. Κατά τα άλλα όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 324
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικα φιλε μου σε τετοια μεγαλη αναβαθμιση κανω setup as new.

Το ξερω ειναι λιγο κοπος να ξαναπερασεις και ρυθμισεις εφαρμογες τραγουδια φωτο αλλα εχεις μια καθαρη συσκευη απαλλαγμενη απο προηγουμενα "σκουπιδια" (ειδικα αν εχεις και j/b) και σε οποιαδηποτε ενδεχομενη δυσλειτουργια δεν εχεις να ψαχνεις και το παρελθον.

 

Πώς κάνεις setup as new?

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνεις setup as new?

Δεν μπορώ να σου γράψω τώρα την διαδικασία ,αλλά μπορείς να διαβάσεις το παρακάτω link ==>http://support.apple.com/kb/HT4137

 

*δεν ξέρω αν είσαι jb ομως και πρέπει να κάνεις και κάτι άλλο νομίζω (δεν εχω ιδεα απο jb)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου γράψω τώρα την διαδικασία ,αλλά μπορείς να διαβάσεις το παρακάτω link ==>http://support.apple.com/kb/HT4137

 

*δεν ξέρω αν είσαι jb ομως και πρέπει να κάνεις και κάτι άλλο νομίζω (δεν εχω ιδεα απο jb)

 

Ευχαριστώ! Στην ουσία λέει να κάνεις erase τη συσκευή και μετά το update.

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνεις setup as new?

 

αυτο σημαινει να εχεις μια συσκευη σαν οπως την πρωτοαγορασες αλλα με το τελευταιο ιος.

Στην ουσια πρεπει να ξαναστησεις ολο το τηλεφωνο και να μεταφερεις μετα αυτα που θελεις να υπαρχουν στη συσκευη σου !!!

δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος τροπος, στην πορεια της εγκαταστασης στο δινει σαν επιλογη και εσυ αν θελεις το επιλεγεις.

Το αν ηταν j/b το τηλεφωνο δεν παιζει απολυτως κανενα ρολο !!!1

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά μου φαίνεται πιο γρήγορο γενικά το τηλέφωνο... Το τεσσάρι έχω. Και ο σαφάρι αισθητά πιο γρήγορος. Το AppStore σέρνεται λίγο αλλά δε με χαλάει κιόλας... Οι χάρτες ψιλοχάλια, άλλα χωριά με ελληνικά και άλλα με γκρίκλις. Χάλι! Γενικά καλά πάντως!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, οπότε μάλλον ξεκινά η διαδικασία μεταφοράς των κομματιών και πάλι...

Όσο για το iOS 6 που είναι και το θέμα,πρώτες εντυπώσεις στο 3gs δε μου φαίνεται και τόσο αργό.Σε αρκετά καλή κατάσταση.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά μου φαίνεται πιο γρήγορο γενικά το τηλέφωνο... Το τεσσάρι έχω. Και ο σαφάρι αισθητά πιο γρήγορος. Το AppStore σέρνεται λίγο αλλά δε με χαλάει κιόλας... Οι χάρτες ψιλοχάλια, άλλα χωριά με ελληνικά και άλλα με γκρίκλις. Χάλι! Γενικά καλά πάντως!

 

Το appstore έχει όντως χοντροθεματάκι πάντως.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις κανενα θεμα με τα email τους? Ενω κανω update για να τσεκαρει νεα email, δεν γινεται τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αφού επιμένεις θα σου πω μια ιστοριαααα

 

Γεια σας ακούστε ακούστε ξεκινώντας την αναβάθμιση μετά από δημιουργίες ασφαλείας άρχισε και μετά από μισή ώρα στο τέλος βγάζει ένα λάθος όπως εσάς

Μετά ρωτάει αν θέλω να επαναφέρουν το κινητό στο αρχικο του λογισμικό την 5. Δηλαδή, πατησα Οκ μετά ρώτησε το προγραμμα να επανέλθουν όλα πίσω από το iTunes πατησα ναι και όταν άναψε μετά πολλά ,είδα ότι παρ´ολα τα προβλήματα που είχε γράψει πήρε κανονικά την iOS 6 , τρέλεν αμερικάνα μόνο κάποιες εφαρμογές έχασα αλλά τις βρίσκο πάλι

Κατα τα αλλά είναι ποιο γρήγορο νομίζω το κινητό

ΑΥΤΑ

 

Αλήθεια το Cydia που πηγε?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

To cydia που να πηγε?

Εφοσον εκανες το update εξαφανιστηκε.

 

Περιμενα και εγω να περασει ο μεγαλος χαμος και πριν απο λιγο

εγκατεστησα την 6αρα.

Ολα αψογα, κανενα απολυτως προβλημα, ομολογω πως καποια διαφορα

στην ταχυτητα δεν εχω δει, ανυπομονω να δω την διαχειρηση της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Cydia τέρμα ; Πως βρίσκουμε άραγε την εφαρμογή five icon column

 

Απ'οτι καταλαβαίνω το κινητό σου το είχες με jb.

Aπ'την στιγμή που το πέρασες original firmware πάνω cydia κτλ τέλος ..περιμένεις να βγει jb για την ios6. εκτός αν εχεις μπορείς να περάσεις την 5.1 πάλι (έχω πάψει να ασχολούμαι με jb οπότε δεν ξέρω ).

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Το AppStore σέρνεται και σε εσας ; Δε ρολάρει με τη καμία, αργεί και στο τέλος κλείνει !

Το έχει κάνει σε κανένα άλλο ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το AppStore σέρνεται και σε εσας ; Δε ρολάρει με τη καμία, αργεί και στο τέλος κλείνει !

Το έχει κάνει σε κανένα άλλο ;

 

Είναι αργό στην αρχή μέχρι να φορτώσει αλλά μετά πιστεύω ότι είναι πιο γρήγορο από την προηγούμενη έκδοση(πχ έφτασα στη 250η εφαρμογή αρκετά γρήγορα ενώ παλιά ήδη στις 100 top είχα βαρεθεί)

Link to comment
Share on other sites

Επιχείρησα να κανω Update σε iPod Touch 4g για iOS 6 μεσω wifi (ενω το ειχα συνδεσει και με πριζα) και το λογισμικο κατεβηκε κανονικα εκανε και update verification και ξεκινησε να την εγκατασταση. Σε καποιο σημειο που εκανε update η μπαρα ειχε κολλησε επι ωρα σε ενα σημειο, για αυτο επιχειρησα να το κλεισω (πατωντας Off/Sleep button + Home button ταυτοχρονα) και εκλεισε. Μετα παω να το ανοιξω, βγαζει το σημα της Apple και μετα (ενω ειχε το σημα της apple) σκοτεινιασε λιγο η οθονη. και κολλησε. και μετα το ξανακλεισα (παλι πατωντας τα 2 κουμπια) και εκανε επανεκκίνηση μονο που εβγαλε το σημα της apple και λιγα δευτερολεπτα μετα ασπρη οθονη με κατι μπλε γραμμες... αυτο γινοταν συνεχεια μεχρι που στο internet ειδα τροπο να κανεις restore: το συνδεσα στο pc (οχι ομως στο δικο μου - εκει δηλαδη που ειναι τα iTunes στα οποια ανηκει αλλα σε αλλο laptop που ειχε ομως itunes) και την ωρα που το συνδεσα στο καλωδιο κρατουσα πατημενο το Home button. ετσι εβγαλε το σημα οτι συνδεεται με τα iTunes (εβγαλε στην οθονη ενα καλωδιο usb Και το σημα των iTunes) και στο pc αναγνωριστηκε και εβγαλε να κανει restore και recovery. Ωραια λεω καλα ειμαστε! Μετα ομως απο αυτο (αφου ξανακατεβασε μεσω iTunes το προηγουμενο λογισμικο iOS που ειχε) πηγα να το ξανανοίξω και εκανε παλι τα ιδια ακριβως! Μετα το αφησα για λιγες ωρες, πηγα στο κανονικο pc (με τα original iTunes) το συνδεσα, δεν το αναγνωρισε και εκει που εκανα reboot μου εβγαλε white screen of death.... Αυτα τα ωραια :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή κολλάει και σε μένα εώς να φορτώσει κανά δυο φορές έκλεισε αλλά δεν το συνεχίζει .

Οσο για το Cydia που έγραψε ο φίλος παραπάνω δεν ξέρω αν ειτανε jb μου το χάρις άντε το κινητό

Θέλεις να πεις ότι μόνο τα κινητά με jb έχουν το Cydia?

Και γιατί δεν ασχολείστε αν επιτρέπετε άλλο με το jb?

Ρωτάω για να μαθαινουμε

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουνε προβλημα με τα εισερχομενα email απλα πατε ρυθμισεις και ξαναπεραστε τον κωδικο λογαρισμου του email σας θα κανει επαληθευση το κινητο και μετα ολα οκ.

Ετσι λυθηκε σε μενα τουλαχιστον.

Να κανω και εγω μια ερωτηση.

Σε εσας στα sms υπαρχει ακομα το νουμερακι με τα ποσα νεα sms ηρθαν?

Γιατι σε μενα δεν υπαρχει αλλα σε ολες της αλλες εφαρμογες δουλευει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ένας με 3gs είπε πως δεν είδε διαφορά (προς τα κάτω) στην ταχύτητα. Κάποιος άλλος με 3gs εμπειρία; Για να δω αν θα το βάλω στο δικό μου...
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο μπαταρια πως πατε??

εμενα μου φαινεται χειροτερη και οταν φορτιζει νομιζω

κανει πιο αργα.(4s).:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει εδώ και 2 μέρες τo iOS 6. Οι χάρτες τραγικοι όντως αλλά γενικότερα νομίζω έγινε λίγο πιο γρήγορο το τηλεφωνο 4ς. Σε μένα πάντως δεν δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα στην οθόνη μήπως έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις κανενα θεμα με τα email τους? Ενω κανω update για να τσεκαρει νεα email, δεν γινεται τιποτα.

 

Τελικα εκανα delete σε δυο απο τα accounts και τα εκανα setup ξανα και ολα ειναι οκ. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...