Jump to content

iOS 6


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iOS 6

It will take your iPhone, iPad, and iPod touch in entirely new directions

 

 

ios6-main.png

______________________________________

 

Ημερομηνίες:

Ανακοίνωση: 11 Ιουνίου 2012

Κυκλοφορία: 19 Σεπτεμβρίου 2012

 

Περιγραφή:

iOS 6 gives you more features to make the things you do every day even better. It’s coming this fall, and it’s free and easy to upgrade wirelessly on your iPhone, iPad, or iPod touch — the moment it’s available.

 

Νέα χαρακτηριστικά:

  • Apple Maps με "turn by turn" πλοήγηση, Flyover και "real-time" συνθήκες κίνησης
  • Ενσωμάτωση Facebook
  • Βελτιωμένο Siri και ενσωμάτωση του στο iPad 3rd Gen
  • Shared photo streams
  • Lost Mode
  • Passbook
  • Βελτιωμένη αναζήτηση στις Επαφές
  • Βελτιωμένο Mail App, Safari, Phone App,
  • Alarm with song
  • Βελτιωμένα Stores (iTunes Store, App Store και iBookstore)
  • Βελτιωμένα privacy controls
  • Custom vibrations for alerts
  • Νέα χαρακτηριστικά για την αγορά της Κίνας

 

Διαθέσιμο για:

  • iPhone 3GS / 4 / 4S / 5
  • iPad 2 / 3rd Gen / 4th Gen / Mini
  • iPod Touch 4th Gen / 5th generation

______________________________________

 

What's new in iOS 6?

http://www.pocket-lint.com/news/46068/ios-6-features-explored

 

Σελίδα υποστήριξης

6 νέες δυνατότητες του iOS 6

Οι εφαρμογές έχουν κολλήσει στο download

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 324
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι. Ακολουθήθηκε η ίδια τακτική.

Δοκιμαστικές εκδόσεις (beta builds) μέσα στο καλοκαίρι και επίσημη το φθινόπωρο μαζί με το νέο iPhone.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Ακολουθήθηκε η ίδια τακτική.

Δοκιμαστικές εκδόσεις (beta builds) μέσα στο καλοκαίρι και επίσημη το φθινόπωρο μαζί με το νέο iPhone.

 

Έχω μία μικρή υποψία πως... θα το τρέχω σε μερικές ώρες! ;)

Υ.γ. Εαν ισχύει η περσινή διαδικασία, τότε μάλλον, δεν έχει παρέλθει το ένα έτος μου.

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα την iOS6 beta 1 για 3-4 ώρες...

Δεν μπορώ να πω ότι είδα κάτι διαφορετικό. Θα πρέπει να δουλέψει πολύ στο customisation η Apple εαν θέλει να προλάβει τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις πριν λίγες ώρες αναβάθμισα στην ios 6 και μπορώ να πω πως μου αρέσει πολύ η νέα integration του facebook και twitter με την δυνατότητα αποστολής tweet, post από το Notification center. Ακόμα στα διάφορα menu είναι πολύ καλύτερο το implementation με τα εικονίδια παρά με τις τεράστιες λίστες. Τώρα όσον αφορά σε σταθερότητα ναι έχει κάποια σταθερά bugs αλλά πέρα από αυτά δεν έχω δει τπτ ως τώρα γενικότερα στην λειτουργία του. Περιμένω πως και πως βέβαια τον επόμενο μήνα για να αξιοποιήσω τις λειτουργίες του νέου iCloud με το os x mountain lion και τότε θα έχω διαμορφώσει πλήρη άποψη για το λειτουργικό! Όσον αφορά την μπαταρία είναι δυστυχώς σε επίπεδα ios 5.0.1 αλλά no worries είναι ακόμη πολύ νωρίς!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστη είδηση αποτελεί το γεγονός πως πλέον όλες οι επιλογές σύνδεσης βρίσκονται ένα tap μακριά, μαζεμένες στη αρχική οθόνη των ρυθμίσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και επιστροφή του διακόπτη για 3g στην iOS 6 beta 2

 

[ATTACH]25814[/ATTACH]

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Lke9av1Jq-M&feature=player_embedded]iOS 6 Beta 2: Guided Access Demo - YouTube[/ame]

 

Beta 2

 

Improvements

 

Everything feels snappier system-wide

Maps has been improved in key areas

Passbook shows more information about how to use it

3G Toggle is back for iPhone 4, Not for 4S

Volume slider in music app no longer overlaps the airplay icon when in range

The camera connection kit works again

 

New Features

 

Twitter icon updated system-wide

Gears rotate while updating OTA

Shared Photo Streams toggle now available

Sending a tweet via Siri has a new design

Calendar events in Notification Center show ending times and dates

Guided Access now works

Smart banners are now functional

Maps now automatically offers you directions to your home from your current location

Photos allows the option to always add a new album, instead of selecting a picture, then choosing New Album

Selecting a news item in Stocks app allows you to add to your Safari Reading List

Photos and Camera storage usage appears in the Usage tab in Settings

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! εχω ενα iphone 4 απο αμερικη κ δεν λειτουργει με την ελληνικη sim.. επειδη ειμαι ασχετος απο κινητα μηπως μπορει καποιος να μου πει τι να κανω;;;;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! εχω ενα iphone 4 απο αμερικη κ δεν λειτουργει με την ελληνικη sim.. επειδη ειμαι ασχετος απο κινητα μηπως μπορει καποιος να μου πει τι να κανω;;;;

 

Καλημέρα,

 

H κατάλληλη ενότητα για το θέμα που σε απασχολεί είναι η παρακάτω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222442&page=25

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
το ios 6 θα κυκλοφορησει τελικα 12 σεμπτεμβρη ? γιατι καπου διαβασα για οκτωμβρη !

 

Σύμφωνα με φήμες 21 Σεπτεμβρίου μαζί με το λανσάρισμα του iPhone 5 στην αγορά (παρουσίαση στις 12).

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις πριν λίγες ώρες αναβάθμισα στην ios 6 και μπορώ να πω πως μου αρέσει πολύ η νέα integration του facebook και twitter με την δυνατότητα αποστολής tweet, post από το Notification center. Ακόμα στα διάφορα menu είναι πολύ καλύτερο το implementation με τα εικονίδια παρά με τις τεράστιες λίστες. Τώρα όσον αφορά σε σταθερότητα ναι έχει κάποια σταθερά bugs αλλά πέρα από αυτά δεν έχω δει τπτ ως τώρα γενικότερα στην λειτουργία του. Περιμένω πως και πως βέβαια τον επόμενο μήνα για να αξιοποιήσω τις λειτουργίες του νέου iCloud με το os x mountain lion και τότε θα έχω διαμορφώσει πλήρη άποψη για το λειτουργικό! Όσον αφορά την μπαταρία είναι δυστυχώς σε επίπεδα ios 5.0.1 αλλά no worries είναι ακόμη πολύ νωρίς!

πως το αναβαθμισες ?:O

Σύμφωνα με φήμες 21 Σεπτεμβρίου μαζί με το λανσάρισμα του iPhone 5 στην αγορά (παρουσίαση στις 12).

 

ευχαριστω πολυυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

πως το αναβαθμισες ?:O

Την beta έκδοση έχει περάσει.

http://howto.cnet.com/8301-11310_39-57450616-285/how-to-install-ios-6-developer-preview/

Link to comment
Share on other sites

 

μπορω κ εγω δηλαδη ? συγνωμη αλλα ειμαι ασχετη.. :O

Link to comment
Share on other sites

μπορω κ εγω δηλαδη ? συγνωμη αλλα ειμαι ασχετη.. :O

 

Και εγώ άσχετος είμαι. Φυσικά και μπορείς, ακολούθησε τις οδηγίες παρακάτω.

http://www.gadgeta.me/?p=1143

http://greek-technews.blogspot.gr/2012/06/ios-6-iphone.html

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα απο εδω http://greek-technews.blogspot.gr/2012/06/ios-6-iphone.html για iphone (4 gsm) εχω iphone 4 αλλα μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο το firmware ,οταν το συνδεω στο itune σαν ονομασια εχει 3gs και ξερω οτι το 4 cdma δεν κανει για ελλαδα ,τελικα ποιο κατεβαζουμε?

edit τελικα εχουν κανει λαθος στο αρχειο και εχουν βαλει το ιδιο που ειναι για το 4cdma ,το σωστο ειναι στο gadgeta αλλα θελει 8 ωρες για να κατεβει και δεν το βρηκα αλλου.αν το εχει κανεις ανεβασμενο αλλου ας το βαλει

Edited by giorgosstamatis
Link to comment
Share on other sites

http://imzdl.tumblr.com/

 

Θα το βρεις εδώ! Προτείνω το torrent γιατί είναι επικά γρήγορο!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν χρειάζεται ας το εγκαταστήσει τώρα με την beta 4. Και στις 12 θα του έρθει μετα η gm(εμπορικά διαθέσιμη) έκδοση σαν ota update
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν χρειάζεται ας το εγκαταστήσει τώρα με την beta 4. Και στις 12 θα του έρθει μετα η gm(εμπορικά διαθέσιμη) έκδοση σαν ota update

 

εμπορικά διαθέσιμη θελες να πεις οτι θα κοστιζει?

και ποσο μπορει να κανει?

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ διαθέσιμη στο ευρύ κοινό!! Η gm είναι η golden master η οποία είναι η ολοκληρωμένη έκδοση του λειτουργικού που δίνεται στους developer πριν από τους κανονικούς καταναλωτές για να βεβαιωθούν πως οι εφαρμογές τους τρέχουν σωστά στην τελική έκδοση του λειτουργικού!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ειπα και γω σαν καινουργιος κατοχος του 4s και αρχαριος,

νομισα οτι τωρα πληρωνουμε τις αναβαθμησεις :D

το κινητο μου δεν το εκανα ακομη Jailbreak

λετε να περιμενω η να το κανω κιολας?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...