Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ram δεν αυξάνει με κανέναν τρόπο.

 

Είπα και εγώ τσάμπα το πούλησα για να πάω σε άλλο κινητό .....; :wacko:

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το εγραψα και λιγα ποστ πιο πανω αλλα δεν απαντησε κανεις ετσι το ξαναγραφω για ανανεωση. επειδη μολις πηρα το κινητο και εχω καρτοσυμβολαιο το οποιο δεν εχω βαλει ποτε πακετο δεδομενων. οταν ανοιγω το 3γ δεν μου εμφανιζει κανενα μηνυματακι. δεν επρεπε να το εμφανιζει?

η κοσμοτε μου ειπε οτι αφου δεν εχεις πακετο δεδομενων δεν στο εμφανιζει αλλα κατι δεν μου κολλαει.

Link to comment
Share on other sites

το εγραψα και λιγα ποστ πιο πανω αλλα δεν απαντησε κανεις ετσι το ξαναγραφω για ανανεωση. επειδη μολις πηρα το κινητο και εχω καρτοσυμβολαιο το οποιο δεν εχω βαλει ποτε πακετο δεδομενων. οταν ανοιγω το 3γ δεν μου εμφανιζει κανενα μηνυματακι. δεν επρεπε να το εμφανιζει?

η κοσμοτε μου ειπε οτι αφου δεν εχεις πακετο δεδομενων δεν στο εμφανιζει αλλα κατι δεν μου κολλαει.

 

αν πας ρυθμισεις-περισσοτερα δικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-ονοματα σημειων προσβασης. υπαρχει τιποτα εκει μεσα?του τυπου cosmote internet η κατι τετοιο?αν οχι σου λειπουν τα apn.οποτε πας εδω:http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html και τα φτιαχνεις χειροκινητα

ασχετο αλλα αυτοι που δουλευουν εξυπηρετηση πελατων για τις εταιριες τους ρωτουν πρωτα αν γνωριζουν τι ειναι κινητο και πως δουλευει η ετσι τους παιρνουν?

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

αν πας ρυθμισεις-περισσοτερα δικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-ονοματα σημειων προσβασης. υπαρχει τιποτα εκει μεσα?του τυπου cosmote internet η κατι τετοιο?αν οχι σου λειπουν τα apn.οποτε πας εδω:http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html και τα φτιαχνεις χειροκινητα

ασχετο αλλα αυτοι που δουλευουν εξυπηρετηση πελατων για τις εταιριες τους ρωτουν πρωτα αν γνωριζουν τι ειναι κινητο και πως δουλευει η ετσι τους παιρνουν?

 

λοιπον φιλε πηγα εκει που μ ειπες και μου εχει μονο το cosmote wireless internet το οποιο το τικαρα αλλα και παλι δεν κανει κατι, πατησα κιολας και ειναι οι ρυθμισεις περασμενες, κατσω να κανω και μια επανεκινηση να δω τι γινεται.

Και δεν γινεται κατι, δυστυχως. επρεπε να μου εμφανιζει?

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν υπαρχει καποια λυση και για μενα......αν υπαρχει??(Καλησπερα παιδια!!!ειμαι νεο μελος στο forum και καλως σας βρηκα!θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με ενα θεματακι που εχω με το samsung galaxy s3 μου........μετα την τελευταια αναβαθμιση που εκανα μεσω wifi την εκδοση android 4.3 παρατηρησα οτι το wifi του κινητου δεν δουλευει καθολου καλα.....δηλαδη μπορει να ειμαι διπλα στο router και να πιανει μια γραμη μονο...........!!!!διαβασα οτι η εκδοση 4.3 ειχε καποια προβληματα με το wifi και ετσι αποφασισα να το κανω downgrade στην 4.1.2!τελικα μετα απο κοπο τα καταφερα!!αλλα το wifi στα ιδια ...τι λετε να γινεται ρε παιδια????? αν πρεπει το μνμ να μπει σε αλλη συζητηση με συγχωρειτε!!!δεν το ξερω καλα το forum)???????????
Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε πηγα εκει που μ ειπες και μου εχει μονο το cosmote wireless internet το οποιο το τικαρα αλλα και παλι δεν κανει κατι, πατησα κιολας και ειναι οι ρυθμισεις περασμενες, κατσω να κανω και μια επανεκινηση να δω τι γινεται.

Και δεν γινεται κατι, δυστυχως. επρεπε να μου εμφανιζει?

 

οχι το cosmote wireless ειναι οι ρυθμισεις του ιντερνετ και τις εχεις.περιεργο,ασε τη συντομευση,αν πας ρυθμισεις-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-δεδομενα κινητης συσκευης και το τικαρεις δεν σου ανοιγει ιντερνετ?:blink:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν υπαρχει καποια λυση και για μενα......αν υπαρχει??(Καλησπερα παιδια!!!ειμαι νεο μελος στο forum και καλως σας βρηκα!θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με ενα θεματακι που εχω με το samsung galaxy s3 μου........μετα την τελευταια αναβαθμιση που εκανα μεσω wifi την εκδοση android 4.3 παρατηρησα οτι το wifi του κινητου δεν δουλευει καθολου καλα.....δηλαδη μπορει να ειμαι διπλα στο router και να πιανει μια γραμη μονο...........!!!!διαβασα οτι η εκδοση 4.3 ειχε καποια προβληματα με το wifi και ετσι αποφασισα να το κανω downgrade στην 4.1.2!τελικα μετα απο κοπο τα καταφερα!!αλλα το wifi στα ιδια ...τι λετε να γινεται ρε παιδια????? αν πρεπει το μνμ να μπει σε αλλη συζητηση με συγχωρειτε!!!δεν το ξερω καλα το forum)???????????

δεν ξερω πολλα,αλλα μηπως αν ξαναεκανες την εγκατασταση μηπως λεω τωρα δεν εκατσε καλα η ρομ.κανε πρωτα τα wipe data κλπ στο ρεκοβερυ,και μετα με οντιν προσπαθησε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχω ενα κινιtο s3 galaxy lte απο tην ΕΕ κ μου ζηtαει Unlock code.Ξερει κανεις tι μπορω να κανς?ευχαρισtω πολυ...!!!

 

Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες στο myphone! Σε ποια χώρα είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο σου?

 

Το ξεκλείδωμα πάντως έχει μια διαδικασία, που για να την ακολουθήσεις πρέπει να ξέρεις πέντε πράγματα..

 

Στο xda ενδεικτικά γράφει αυτά..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

stauros2653 (δεν ξερω πολλα,αλλα μηπως αν ξαναεκανες την εγκατασταση μηπως λεω τωρα δεν εκατσε καλα η ρομ.κανε πρωτα τα wipe data κλπ στο ρεκοβερυ,και μετα με οντιν προσπαθησε. )οταν το εκανα downgrade στη 4.1.2 εκανα και wipe data απο recovery........δοκιμασα το wifi οταν το κινητο ειχε την 4.1.2 και ειχε ιδια συμπεριφορα(μικρη εμβελεια σηματος....δηλαδη μεσα σε μια καφετερια εκει που επιανε full τωρα πιανει μια γραμμη το πολυ......)τωρα του ξανα εβαλα την 4.3 official εκδοση περασμενη στο odin αλλα παλι τα ιδια!στις ρυθμισεις του wifi για προχωρημενους τερμα κατω λεει <εγκατασταση πιστοποιητικων>μολις το παταω λεει δεν βρεθηκαν εγκαταστιμενα πιστοποιητικα στην memory card.......λες να ειχε καποιο λογο??
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το s3 θα παρει kit kat ή οχι??
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Λιγο ψαξιμο που εκανα στο google ομως λεει οτι μαλλον θα παρει....και στο techblog.gr το ιδιο...αρα?????
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Αρα περιμενε εσύ εγώ και όλοι οι υπόλοιποι που έχουμε S3.:-)

και ειμαστε πολλοι...μα παρα πολλοι....εν αναμονη λοιπον ε?????

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Λιγο ψαξιμο που εκανα στο google ομως λεει οτι μαλλον θα παρει....και στο techblog.gr το ιδιο...αρα?????

Αν και σου απάντησαν και σε άλλο θέμα που ρώτησες ,θα το γράψω και εγώ εδω , kit kat θα δώσουν στο s3 μονο κάποιοι παροχοι στην Αμερική .

Αν εχεις κάποιες άλλες έγκυρες πληροφορίες πολύ ευχαρίστως να τις μάθουμε και εμείς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για καινούριο s3, τι προτείνετε, να βάλω την 4.3 ή να μείνω στη 4.1.2 που είχε η συσκευή by default; Γιατί γενικά διαβάζω για προβλήματα στην 4.3 ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είμαι νέος χρήστης στο forum και θα ήθελα την βοήθειά σας σε κάτι..έχω το S3 I9305 LTE με 4.3 απο Αγγλία ξεκλειδωμένο και όλα οκ...απο όταν γύρισα Ελλάδα έχω πρόβλημα με το gps αλλά κατά 99% μόνο όταν χρησιμοποιώ τα δεδομένα και όχι το wifi..σε εφαρμογές τύπου weather channel παράδειγμα δείχνει οτι είμαι Αλγερία κλπ.. και γενικά σε οποιαδήποτε εφαρμογή χρειάζεται gps...ακόμη και στους χάρτες..ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

οχι το cosmote wireless ειναι οι ρυθμισεις του ιντερνετ και τις εχεις.περιεργο,ασε τη συντομευση,αν πας ρυθμισεις-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-δεδομενα κινητης συσκευης και το τικαρεις δεν σου ανοιγει ιντερνετ?:blink:

 

οχι φιλε μου δεν το ανοιγει. και πηρα ξανα την κοσμοτε και μου ειπαν το κανει αυτο επειδη δεν εχω πακετο δεδομενων και δεν ειχα ποτε ξανα ιντερνετ σε αυτον τον αριθμο. εμενα μου φαινεται περιεργο βεβαια. αλλα μηπως να ενεργοποιησω ενα πακετο δεδομενων να δουμε τι θα γινει? αλλιως να κανω μια επαναφορα ρυθμισεων μπας και στρωσει?

 

μηπως ρε παιδια δεν μου το εμφανιζει το 3g επειδη ειναι κομμενο το κινητο? σε καμια βδομαδα θα παω να το πληρωσω

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και φταίει το ότι είναι κομμένο το κινητό σου ;) Άδικα παιδεύεσαι τόσο καιρό.

δλδ αν ειναι κομμενο σηματακι 3g δεν φαινεται. οποτε μ εφυγε η απορια. thankss

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το offtopic αλλά επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα, πως βγάζω από τη συλλογή της φωτό που ανταλλάσω στο viber? το έψαξα και λίγο στο ιντερνετ και δεν βρήκα τίποτα κάτι... έκανα απόκρυψη από την συλλογή αλλά μου εμφανίζει τις καινούργιες και στην εφαρμογή δεν βρίσκω κάτι...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα κενό αρχείο και ονόμασε το .nomedia η τσιμπα το από κάποιον άλλο φάκελο που θα υπάρχει.

Βάλτο μέσα στο φάκελο που θέλεις (viber πχ) και reboot.

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το offtopic αλλά επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα, πως βγάζω από τη συλλογή της φωτό που ανταλλάσω στο viber? το έψαξα και λίγο στο ιντερνετ και δεν βρήκα τίποτα κάτι... έκανα απόκρυψη από την συλλογή αλλά μου εμφανίζει τις καινούργιες και στην εφαρμογή δεν βρίσκω κάτι...

 

Θα πας στο φακελο του viber που τις αποθηκευει (Device Storage/viber/media/Viber Images) και θα προσθεσεις ενα αρχειο τυπου .nomedia .

 

Εδω οδηγιες για το πως θα δημιουργησεις ενα τετοιο φακελο αμα δεν θελεις να χρησιμοποιησεις υπολογιστη:

 

How to create the ".nomedia" file

 

Post #6

 

 

[Edit]: Με προλαβε ο Νικος

Link to comment
Share on other sites

Για καινούριο s3, τι προτείνετε, να βάλω την 4.3 ή να μείνω στη 4.1.2 που είχε η συσκευή by default; Γιατί γενικά διαβάζω για προβλήματα στην 4.3 ...

Κανείς που να έχει την official 4.3? Έχει ακόμη θέματα, ή έχει διορθωθεί;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...