Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

400-500 εκει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο αντάπτορας τι ρεύμα δίνει στο output ? Διότι πολλοί δίνουν 500mA .

 

400-500 και αμα το αποσυνδεσω και το ξανασυνδεσω 100 κανει σκαμπανεβασματα..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δίνει 1000mA ο αντάπτορας , αλλιώς θα κάνει 4 ώρες να φορτίσει , τα σκαμπανεβάσματα δεν μου αρέσουν , πήγαινε σε ένα κατάστημα και ζήτα να δοκιμάσεις κάποιον φορτιστή με καλώδιο μαζί , να δεις εάν φταίει η συσκευή σου .
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς η δεύτερη 4.3 official που κυκλοφορεί αυτές τις μέρες σε όλο και περισσότερες χώρες τι αλλαγές φέρει; Είναι bugfixes για τα γνωστά προβλήματα της 4.3 (σε όσες συσκευές αυτά παρουσιάζονται);
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δίνει 1000mA ο αντάπτορας , αλλιώς θα κάνει 4 ώρες να φορτίσει , τα σκαμπανεβάσματα δεν μου αρέσουν , πήγαινε σε ένα κατάστημα και ζήτα να δοκιμάσεις κάποιον φορτιστή με καλώδιο μαζί , να δεις εάν φταίει η συσκευή σου .

 

Ναι γνωριζω οτι πρεπει να πεταει 1000mA.. υπαρχει περιπτωση να εχει χαλασει και εκει που μπαινει το βησμα του καλωδιου στο τηλ?

Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανό θεωρώ και το δεύτερο καλώδιο να έχει θέμα , παρά η συσκευή .

 

Το δευτερο καλωδιο το χα παρει πριν 2 βδομαδες 5 ευρω απο publc,σημερα πριν λιγο πηγα σε ενα καταστημα και δοκιμασα τον γνησιο και δουλευε κανονικα εβγαζε διλ 1000mA

Υπαρχει καπιο site να το παραγγειλω γιατι εδω εχει ακριβα!?

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ! θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειας σας σχετικά με ενα πρόβλημα που μου προέκυψε στην οθόνη s3 του κινητού. θα προσπαθήσω να αποτυπώσω ακριβώς το πρόβλημα .κίνηση μου 1η ( και μάλλον το η δημιουργία του προβλήματος )πληροφορίες συσκευής πατώντας το παρατεταμένα και για αρκετή ώρα στην συνεχεία σου λέει πόσα βήματα ακόμα θες να γίνεις ο << προγραμματιστής του τηλεφώνου >> κίνηση μου 2η επιλογές προγραμματιστή κλίκαρα κάποια κουτάκια όπως εμφάνιση αγγιγμάτων /εμφάνιση θέση δείκτη . και άλλα διάφορα για να δω πια είναι η λειτουργία τους μετά τα ξεκλίκαρα ..... μετά όμως ...... και βγαίνοντας στην αρχική οθόνη ενα κόκκινο φως γύρω γύρω απο την οθόνη σαν πλαίσιο ξεκίνησε να αναβοσβήνει σε κάποιες άχσετες στιγμές . το θέμα τα μου λοιπόν ειναι τα εξής :

1) πως βγαίνεις από την λειτουργία ως προγραμματιστής ;

2) τι πρέπει να εχω κλικαρισμένο στης επιλογές του προγραμματιστή ;

ελπίζω να είμαι όσο πιο λεπτομερείς γίνεται να βρω βοήθεια .συγνώμη αν κούρασα απλά είναι τελείος κουλό αυτό που έπαθα και αν εχω κάνει κάποιο λάθος σορρυ είμαι καινούργια στο φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο καλωδιο το χα παρει πριν 2 βδομαδες 5 ευρω απο publc,σημερα πριν λιγο πηγα σε ενα καταστημα και δοκιμασα τον γνησιο και δουλευε κανονικα εβγαζε διλ 1000mA

Υπαρχει καπιο site να το παραγγειλω γιατι εδω εχει ακριβα!?

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σου!

 

Οταν λες έβγαζε 1 Α με τι το μέτρησες?

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

1) πως βγαίνεις από την λειτουργία ως προγραμματιστής ;

2) τι πρέπει να εχω κλικαρισμένο στης επιλογές του προγραμματιστή ;

ελπίζω να είμαι όσο πιο λεπτομερείς γίνεται να βρω βοήθεια .συγνώμη αν κούρασα απλά είναι τελείος κουλό αυτό που έπαθα και αν εχω κάνει κάποιο λάθος σορρυ είμαι καινούργια στο φόρουμ

 

Πρώτον έχει έναν διακόπτη πάνω δεξιά μόλις μπεις στο μενού.... τον γυρνάς αριστερα να σβήσει και δεν ισχύουν οι αλλαγές που έκανες.

Σου επισυνάπτω τις δικές μου ρυθμίσεις

[ATTACH]42776[/ATTACH][ATTACH]42777[/ATTACH][ATTACH]42778[/ATTACH][ATTACH]42779[/ATTACH][ATTACH]42780[/ATTACH]

 

Edit: δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να επισύναψω όλα τα screenshot του μενού

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα SIII. Ο μανάτος φορτιστής του έχει έξοδο 1A και χρησιμοποιώντας το "Galaxy Charging Current Lite" βλέπω ότι φορτίζει με ρεύμα 1000mA. Αγόρασα και έναν φορτιστή του S4 ο οποίος έχει έξοδο 2A και βάζοντάς το να φορτίσει με τον καινούργιο φορτιστή βλέπω πάλι να φορτίζει με ρεύμα 1A. Καταλαβαίνει κάποιος τι γίνεται? (Έχει κάποιο "κόφτη")
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα SIII. Ο μανάτος φορτιστής του έχει έξοδο 1A και χρησιμοποιώντας το "Galaxy Charging Current Lite" βλέπω ότι φορτίζει με ρεύμα 1000mA. Αγόρασα και έναν φορτιστή του S4 ο οποίος έχει έξοδο 2A και βάζοντάς το να φορτίσει με τον καινούργιο φορτιστή βλέπω πάλι να φορτίζει με ρεύμα 1A. Καταλαβαίνει κάποιος τι γίνεται? (Έχει κάποιο "κόφτη")

 

Ναι το kernel υποστηρίζει μέχρι εκεί για να μην το κάψεις

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα SIII. Ο μανάτος φορτιστής του έχει έξοδο 1A και χρησιμοποιώντας το "Galaxy Charging Current Lite" βλέπω ότι φορτίζει με ρεύμα 1000mA. Αγόρασα και έναν φορτιστή του S4 ο οποίος έχει έξοδο 2A και βάζοντάς το να φορτίσει με τον καινούργιο φορτιστή βλέπω πάλι να φορτίζει με ρεύμα 1A. Καταλαβαίνει κάποιος τι γίνεται? (Έχει κάποιο "κόφτη")

 

Εννοείται. Το λειτουργικό ελέγχει την είσοδο του ρεύματος στην πλακέτα δεν αφήνει να περάσει παραπάνω.

Το καλύτερο όμως είναι να χρησιμοποιείτε τον δικό του αλλιώς θα είχαν όλα τα κινητά τον ίδιο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άρα έχει νόημα να βάζω τον φορτιστή του S4 αντί του SIII? Μήπως το φορτίζει γρηγορότερα αλλά με 1Α είσοδο στο τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Με το "Galaxy Charging Current Lite

 

 

 

QUOTE=aliengoa;5281966]Οταν λες έβγαζε 1 Α με τι το μέτρησες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωριζει καπιος ποσο φτηνα μπορουμε να βρουμε φωρτηστη τον Μαμισιο??

Edited by Geo_1983
Link to comment
Share on other sites

Του S4 έχει 25euro στο Public. Υπάρχουν όμως και σε μαγαζιά με ηλεκτρονικά είδη με 2Α έξοδο 15euro.

 

2 Α δηλ πιο γρηγορο σε φωρτιση??

Edited by Geo_1983
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κάποιος να μας πει. Με έξοδο από φορτιστή 2Α αλλά με το τηλ. να φορτίζει λόγω kernel με 1Α αν η φόρτιση είναι γρηγορότερη ή όχι από τον μανάτο φορτιστή (έξοδο 1Α)??????
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κάποιος να μας πει. Με έξοδο από φορτιστή 2Α αλλά με το τηλ. να φορτίζει λόγω kernel με 1Α αν η φόρτιση είναι γρηγορότερη ή όχι από τον μανάτο φορτιστή (έξοδο 1Α)??????

 

Όχι! Έχω 2 φορτιστές 2Α, το ίδιο γρήγορα φορτίζουν

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να απαντήσει αν το S4 με τον φορτιστή του φορτίζει με ρεύμα 2Α αντί για 1Α του δικού μας?

 

και Tsaglis τι νόημα έχουν τα 2Α? Μάλλον για τις μεγαλύτερες μπαταρίες?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη γνωμη εχετε για αυτον τον ανταπτορα??

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/tablets/fortistes/Turbo-X-USB-Home-Charger-UHC-400-2-in-1-Tablet-kai-Mobile-UAD08.htm

Edited by Geo_1983
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να απαντήσει αν το S4 με τον φορτιστή του φορτίζει με ρεύμα 2Α αντί για 1Α του δικού μας?

και Tsaglis τι νόημα έχουν τα 2Α? Μάλλον για τις μεγαλύτερες μπαταρίες?

 

Η συσκευή/μπαταρία καθορίζει την ένταση του ρεύματος με την οποία θα φορτίσει. Η ένδειξη πάνω στον φορτιστή λέει πόση είναι η μέγιστη ένταση ρεύματος που μπορεί να παρέχει. Επομένως S3 με φορτιστή από S4 θα φορτίζει στο 1Α γιατί τόσο ρεύμα θα "ζητάει" από το φορτιστή. Όσο μεγαλύτερη είναι η μπαταρία τόσο περισσότερα αμπερ θέλει.

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα ! Έβαλα ακριβώς ότι μου έστειλες στης φωτογραφίες . Από εχθές δεν φαίνεται να συνεχίζει το πρόβλημα κ ελπίζω να μην συνεχίσει . Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστώ πολύ !

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτον έχει έναν διακόπτη πάνω δεξιά μόλις μπεις στο μενού.... τον γυρνάς αριστερα να σβήσει και δεν ισχύουν οι αλλαγές που έκανες.

Σου επισυνάπτω τις δικές μου ρυθμίσεις

[ATTACH]42776[/ATTACH][ATTACH]42777[/ATTACH][ATTACH]42778[/ATTACH][ATTACH]42779[/ATTACH][ATTACH]42780[/ATTACH]

 

Edit: δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να επισύναψω όλα τα screenshot του μενού

 

 

καλήμερα ! Έβαλα ακριβώς ότι μου έστειλες στης φωτογραφίες . Από εχθές δεν φαίνεται να συνεχίζει το πρόβλημα κ ελπίζω να μην συνεχίσει . Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου πηρε το nexus 5 και πριν ειχε ενα s3 samsung.

Υπαρχει καποιος τροπος να περασει τις επαφες του απο το s3 στο nexus 5?

Οι επαφες ειναι στην συσκευη και η θοθνη του s3 ειναι σπασμενη(το κινητο λειτουργει κανονικα αλλα δεν βλεπεις τπτ)

Στο kies δεν αναγνωριζεται το κινητο δεν ξερω γτ.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος η εστω μεσω kies an το βλαουμε σε καποιο αλλο pc?

 

υγ :δεν εχει gmail λογαριασμο.

 

Δοκίμασε το mobilego.

[color="Purple"

 

Αν θες να κάνεις root το MT6572 (αλλά και οποιοδήποτε άλλο) κατέβασε αυτό --->

http://www.4shared.com/file/j2tEWkUX/[/color]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...