Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να επαθε Sudden Death Syndrome, δλδ να τα επαιξε η μητρικη πλακετα του κινητου. Αμα εγινε αυτο τοτε πρεπει να το παει στο σερβις της Σαμσουνγκ και να του αλλαξουν μητρικη...

 

 

 

Εκαναν clean install δλδ εκαναν πρωτα φορματ το κινητο και μετα την περασαν ή την περασαν πανω στην 4.1.2 ?

Αν οχι, τοτε καλυτερα να κανουν. Σε διαφορα φορουμ εχουν γραφτει παρομοια προβληματα αμα ο χρηστης δεν εκανε clean install.

 

Καλημέρα. Το θέμα με το wifi με έχει ταλαιπωρήσει πολύ και δεν ξέρω αν πρέπει να σπάσω το κινητό ή το ρούτερ (netgear) που έχω στο σπίτι. Κάνει συνέχεια συνδέσεις-αποσυνδέσεις, αλλά μόνο στο συγκεκριμένο ρούτερ! Κάποιος με αντίστοιχο πρόβλημα κατάφερε κάτι, ίσως με clean install? Δεν έχω κάνει clean install, δουλέυουν όλα τέλεια, εκτός από το θέμα με το wifi και είναι πολύ ταλαιπωρεία να στήσω το τηλέφωνο από την αρχή...

 

Ευχαριστώ.

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mερικές φορές το αναγνωρίζει ως συσκεύη αλλά κολλάει και δεν μου δείχνει την κάρτα sd και τν μνήμη του κινήτου γι'αυτό προτιμώ το Kies...:O

 

κοίτα να δεις μήπως είναι κλειδωμένη η οθόνη, αν δεν την ξεκλειδώσεις δεν σου δείχνει τα περιεχόμενα

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά για αμερική, δεν έχουν πει πότε θα ξεκινήσει η διάθεση για ευρώπη,αλλά δεν πιστεύω να αργήσει (πολύ)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό να ισχυσει και για τα ευρωπαϊκά μοντέλα περισσότερα μπορείς να διαβάσεις εδώ :

Samsung: 15 συσκευές θα αναβαθμιστούν σε Android KitKat, bug fix για το Note 3

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί να μην ισχύει . Το πότε είναι μιά άλλη υπόθεση . Φαντάζομαι πως το Galaxy Note 10.1 θα πρέπει να είναι το πρώτο που θα

την δώσει στα Ευρωπαϊκά μοντέλα , γιατί παραάργησε .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το θέμα με το wifi με έχει ταλαιπωρήσει πολύ και δεν ξέρω αν πρέπει να σπάσω το κινητό ή το ρούτερ (netgear) που έχω στο σπίτι. Κάνει συνέχεια συνδέσεις-αποσυνδέσεις, αλλά μόνο στο συγκεκριμένο ρούτερ! Κάποιος με αντίστοιχο πρόβλημα κατάφερε κάτι, ίσως με clean install? Δεν έχω κάνει clean install, δουλέυουν όλα τέλεια, εκτός από το θέμα με το wifi και είναι πολύ ταλαιπωρεία να στήσω το τηλέφωνο από την αρχή...

 

Ευχαριστώ.

 

Νίκος.

 

Απαντάω λοιπόν στον εαυτό μου ώστε να το δοκιμάσουν και άλλοι που μπορεί να έχουν πρόβλημα με το wifi με την 4.3.

Μετά από αρκετές δοκιμές σε διάφορα πράγματα, το παρακάτω έκανε το wifi να δουλέυει μια χαρά (προς το παρών).

Από τον εργοστασιακό dialer του κινητου (όχι exdialer κλπ) πατάμε *#0011#, μετά το πλήκτρο μενού (αριστερό αφής), επιλέγουμε WIFI, και στην καρτέλα που ανοίγει απενεργοποιούμε το 'Power Save Mode'. Κάνει reboot το wifi και κάνουμε επιστροφή. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει καμία ουσιαστική διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας, αλλά μεγάλη διαφορά στην ποιότητα σου σήματος wifi και ΟΧΙ πια αποσυνδέσεις.

 

Δοκιμάστε το...

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/international_samsung_galaxy_s_iii_not_getting_android_44_kitkat-news-7879.php

αν ισχύει αυτό τελος οι επισημες αναβαθμίσεις μένουμε με 4.3 και να σας πω την αλήθεια καπως εχω ξενερωσει με την σαμσουνγκ

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/international_samsung_galaxy_s_iii_not_getting_android_44_kitkat-news-7879.php

αν ισχύει αυτό τελος οι επισημες αναβαθμίσεις μένουμε με 4.3 και να σας πω την αλήθεια καπως εχω ξενερωσει με την σαμσουνγκ

 

galaxy s3

η συσκευη που εκανε και τον πιο «ασχετο» να rootαρει το κινητο του, λογω της σαπιλας της samsung

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/international_samsung_galaxy_s_iii_not_getting_android_44_kitkat-news-7879.php

αν ισχύει αυτό τελος οι επισημες αναβαθμίσεις μένουμε με 4.3 και να σας πω την αλήθεια καπως εχω ξενερωσει με την σαμσουνγκ

 

http://www.justaboutphones.com/android-4-4-update-schedule-change-log-galaxy-s-iii-note-ii-leaked/

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Flash Player γιά την 4.3 , ψάχνω και δεν βρίσκω , καμιά ιδέα ???

 

Πήγαινε εδώ και κατέβασε την τελευταία έκδοση για Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μετα την αναβαθμιση σε 4.3 εχω ενα προβλημα. Προσπαθω να αντιστοιχησω επαφες με ringtones και το τηλ. δεν το δεχεται (δεν παιρνει την εντολη). Το ιδιο συμβαινει και με την προσπαθεια μου να βαλω συγκεκριμενο ringtone για τις ειδοποιησεις μου.

Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει???????????

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ και κατέβασε την τελευταία έκδοση για Android.

 

'Η ξέχασα τα Αγγλικά μου ή στραβώθηκα τελείως . Δεν βρήσκω πουθενά γιά 4.3

Link to comment
Share on other sites

'Η ξέχασα τα Αγγλικά μου ή στραβώθηκα τελείως . Δεν βρήσκω πουθενά γιά 4.3

 

Την τελευταία για android σου είπε.

Μην κοιτάς έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω λοιπόν στον εαυτό μου ώστε να το δοκιμάσουν και άλλοι που μπορεί να έχουν πρόβλημα με το wifi με την 4.3.

Μετά από αρκετές δοκιμές σε διάφορα πράγματα, το παρακάτω έκανε το wifi να δουλέυει μια χαρά (προς το παρών).

Από τον εργοστασιακό dialer του κινητου (όχι exdialer κλπ) πατάμε *#0011#, μετά το πλήκτρο μενού (αριστερό αφής), επιλέγουμε WIFI, και στην καρτέλα που ανοίγει απενεργοποιούμε το 'Power Save Mode'. Κάνει reboot το wifi και κάνουμε επιστροφή. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει καμία ουσιαστική διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας, αλλά μεγάλη διαφορά στην ποιότητα σου σήματος wifi και ΟΧΙ πια αποσυνδέσεις.

 

Δοκιμάστε το...

 

Νίκος.

Στο δικό μου στην καρτέλα που ανοίγει κατω απο το 'Power Save Mode'. έχει την ένδειξη ''ΕΝΕΡΓ'' με πράσινη γραμή . σημαίνει ότι είναι ενεργοποιημένο? ή είναι απενεργοποιημένο και ενεργοποιείτε πατώντας το?

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου στην καρτέλα που ανοίγει κατω απο το 'Power Save Mode'. έχει την ένδειξη ''ΕΝΕΡΓ'' με πράσινη γραμή . σημαίνει ότι είναι ενεργοποιημένο? ή είναι απενεργοποιημένο και ενεργοποιείτε πατώντας το?

 

Αυτό σημαίνει ότι ειναι ενεργοποιημένη η εξοικονόμηση. Πάτησέ το και θα γράψει Ανενεργό.

Με αυτόν τον τρόπο είδα πως πετάει το wifi, αλλά τρώει μπαταρία, αρκετά, εκεί που δεν πιάνει καλά...

Δοκιμάστε να δούμε τι γίνεται...

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα πρόβλημα,στο εικονίδιο που δείχνει ότι θέλει update μου εμφάνισε σε ένα κύκλο κόκκινο με το γράμμα N μέσα μικρό κυκλάκι,πως φεύγει?

έχω version 4:3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι ειναι ενεργοποιημένη η εξοικονόμηση. Πάτησέ το και θα γράψει Ανενεργό.

Με αυτόν τον τρόπο είδα πως πετάει το wifi, αλλά τρώει μπαταρία, αρκετά, εκεί που δεν πιάνει καλά...

Δοκιμάστε να δούμε τι γίνεται...

 

Νίκος.

 

ακριβώς το ίδιο . καμία διαφορά

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα πρόβλημα,στο εικονίδιο που δείχνει ότι θέλει update μου εμφάνισε σε ένα κύκλο κόκκινο με το γράμμα N μέσα μικρό κυκλάκι,πως φεύγει?

έχω version 4:3

Για δες μήπως είναι από το nfc .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ και κατέβασε την τελευταία έκδοση για Android.

 

Την τελευταία για android σου είπε.

Μην κοιτάς έκδοση.

 

Ευχαριστώ , αλλά αν εννοείτε αυτή στην επισυναπτόμενη φώτο , δεν δουλεύει .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ , αλλά αν εννοείτε αυτή στην επισυναπτόμενη φώτο , δεν δουλεύει .

 

H τελευταία έκδοση είναι η .81 που είναι πιο πάνω και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω να κάνω root πιο πολύ για να περάσω ad blocker , το greeinify κτλ. Δεν έχω σκοπό να περάσω custom rom. Αν θελήσω να κάνω unroot θέλει μηδενισμό ο counter με το triangle away?

Έχω 4.3 cosmote

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω να κάνω root πιο πολύ για να περάσω ad blocker , το greeinify κτλ. Δεν έχω σκοπό να περάσω custom rom. Αν θελήσω να κάνω unroot θέλει μηδενισμό ο counter με το triangle away?

Έχω 4.3 cosmote

Ναι ,αν θα κάνεις με cf auto .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...