Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον, δημοσια ή με pm, θα μου δωσει καποιος ενα ευκολο και αξιοπιστο τροπο rooting ή να κανω search στο google και οτι κατσει;

Αλλα δεν θελω να μπω σε περιπετειες ρε παιδια.

Γιατι με root που δεν δουλεψαν, σε αλλο κινητο, εχω τραυματικες εμπειριες...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον, δημοσια ή με pm, θα μου δωσει καποιος ενα ευκολο και αξιοπιστο τροπο rooting ή να κανω search στο google και οτι κατσει;

Αλλα δεν θελω να μπω σε περιπετειες ρε παιδια.

Γιατι με root που δεν δουλεψαν, σε αλλο κινητο, εχω τραυματικες εμπειριες...

 

Εδώ κοίταξες;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως κλείνεις το κινητό. Δεν πρόκειται να χτυπήσει αν το κινητό είναι κλειστό. Πρέπει να είναι ανοικτό οπότε αν δεν θες να σε ενοχλούν το βράδυ βάζε το σε Λειτουργία Πτήσης.

 

Οχι αδερφε ανοιχτο το κινητο !!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

οπως εχω πει προ ημερων,εχω πλεον το ς3, απο ς2,και να ρωτησω, στο αλουμινενιο πλαισιο,οπως και στην οθονη, εχει μανισια ζελατινα για προστασια?δεν εννοω τα γνωστα ναιλον της αρχικης συσκευασιας,γιατι αν ειναι μανησια ειναι πολυ καλα εφαρμοσμενα.επισης παρατηρησα στην επανω αριστερη γωνια του αλουμινενιου πλαισιου, οπως βλεπουμε την οθονη ενα μαλλον ανεπαισθητο αλλα υπαρκτο ραγισμα εκει που κανει την καμπυλη,το εχει και αλλος? και κατι τελευταιο(??)εχει αρχικα TEM σαν χωρα προελευσης,αλλα δεν βρηκα ποιας,αν γνωριζει καποιος?? ευχαριστω. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οπως εχω πει προ ημερων,εχω πλεον το ς3, απο ς2,και να ρωτησω, στο αλουμινενιο πλαισιο,οπως και στην οθονη, εχει μανισια ζελατινα για προστασια?δεν εννοω τα γνωστα ναιλον της αρχικης συσκευασιας,γιατι αν ειναι μανησια ειναι πολυ καλα εφαρμοσμενα.επισης παρατηρησα στην επανω αριστερη γωνια του αλουμινενιου πλαισιου, οπως βλεπουμε την οθονη ενα μαλλον ανεπαισθητο αλλα υπαρκτο ραγισμα εκει που κανει την καμπυλη,το εχει και αλλος? και κατι τελευταιο(??)εχει αρχικα TEM σαν χωρα προελευσης,αλλα δεν βρηκα ποιας,αν γνωριζει καποιος?? ευχαριστω.

 

το αλουμινενιο πλαισιο ειναι πλαστικο κακης ποιοτητας που ξεβαφει ευκολα και κανει ραγισματα επισης ευκολα. η μονη λυση:http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.010675

η κατι αναλογο που να καλυπτει το πλαισιο γυρω γυρω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Οχι αδερφε ανοιχτο το κινητο !!!!:blink:

 

Έχεις ελέγξει μήπως έχει αφαιρεθεί κατά λάθος ο ήχος από το ξυπνητήρι; Πήγαινε και όρισέ του έναν νέο ήχο.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου χτυπάει αν είναι όλες οι ρυθμίσεις εντάξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατασταση του cwm και το root, ειναι σκοπιμο/χρησιμο/πρεπει να προηγηθουν, πριν απο οποιαδηποτε αλλη ενεργεια μου, οταν παρω το τηλεφωνο στα χερια μου, ή μπορει να γινουν και μεταγενεστερα διχως επιπτωσεις;

 

Μπορω να παραμετροποιησω το περιβαλλον, να εγκαταστησω εφαρμογες κλπ, και καποια στιγμη αργοτερα να κανω root και να βαλω και cmw, ή αν το κανω αυτο μετα, θα χασει οση δουλεια ειχα κανει προηγουμενως στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

@karib

Οχι δεν χάνεις κάτι ,οποιασδήποτε στιγμή μπορείς να τα κάνεις (root /cwm).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατασταση του cwm και το root, ειναι σκοπιμο/χρησιμο/πρεπει να προηγηθουν, πριν απο οποιαδηποτε αλλη ενεργεια μου, οταν παρω το τηλεφωνο στα χερια μου, ή μπορει να γινουν και μεταγενεστερα διχως επιπτωσεις;

 

Μπορω να παραμετροποιησω το περιβαλλον, να εγκαταστησω εφαρμογες κλπ, και καποια στιγμη αργοτερα να κανω root και να βαλω και cmw, ή αν το κανω αυτο μετα, θα χασει οση δουλεια ειχα κανει προηγουμενως στο κινητο;

 

Το cwm και το root μπορείς να το κάνεις όποτε θέλεις και δεν χάνεις κάτι στο κινητό.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

το αλουμινενιο πλαισιο ειναι πλαστικο κακης ποιοτητας που ξεβαφει ευκολα και κανει ραγισματα επισης ευκολα. η μονη λυση:http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.010675

η κατι αναλογο που να καλυπτει το πλαισιο γυρω γυρω

ευχαριστω για την υποδειξη.μηπως και για το αν εχει εξαρχης μεμβρανη προστασιας στην οθονη?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες..

εχουν 2 φιλοι το s3 και απο οταν εκαναν update την 4.3 περα απο τα κολληματα που τους τρωει και την μπαταρια, εχουν και οι 2 θεμα οταν ειναι στο αλμπουμ και πατανε το κουμπι share να αποστειλουν φωτο κτλ, κρασαρει ολος ο Launcher..

Εχουμε καμια λυση για αυτο?

Ο μονος τροπος ειναι να μπουν σε μαιλ πχ και να κανουν επισυναψη, αλλα μια αποστολη με viber/whatsapp οπως χαζευεις στο αλμπουμ ειναι σπασιμο νευρων.

Επισης για wifi Που κανει σκαμπανευασματα τι προτεινετε?

διαβασα πιο πισω για αλλη ρομ, που ειναι πιο σταθερη, αλλης χωρας, αλλα επισημη. ισχυει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος έχει το κινητό με 4.3 και χωρίς root. Μετά από κάποιο καιρό από την εγκατάσταση το κινητό έκλεισε και τώρα δεν ανοίγει καθόλου. Μόνο ενεργοποιείται και δείχνει την αρχική οθόνη με το galaxy s3 και το μοντέλο. Έπειτα μένει εκεί. Μήπως γνωρίζετε κάτι; Έχει ακουστεί κάποιο παρόμοιο πρόβλημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος έχει το κινητό με 4.3 και χωρίς root. Μετά από κάποιο καιρό από την εγκατάσταση το κινητό έκλεισε και τώρα δεν ανοίγει καθόλου. Μόνο ενεργοποιείται και δείχνει την αρχική οθόνη με το galaxy s3 και το μοντέλο. Έπειτα μένει εκεί. Μήπως γνωρίζετε κάτι; Έχει ακουστεί κάποιο παρόμοιο πρόβλημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

 

Μπορει να επαθε Sudden Death Syndrome, δλδ να τα επαιξε η μητρικη πλακετα του κινητου. Αμα εγινε αυτο τοτε πρεπει να το παει στο σερβις της Σαμσουνγκ και να του αλλαξουν μητρικη...

 

Καλησπερα παιδες..

εχουν 2 φιλοι το s3 και απο οταν εκαναν update την 4.3 περα απο τα κολληματα που τους τρωει και την μπαταρια, εχουν και οι 2 θεμα οταν ειναι στο αλμπουμ και πατανε το κουμπι share να αποστειλουν φωτο κτλ, κρασαρει ολος ο Launcher..

Εχουμε καμια λυση για αυτο?

Ο μονος τροπος ειναι να μπουν σε μαιλ πχ και να κανουν επισυναψη, αλλα μια αποστολη με viber/whatsapp οπως χαζευεις στο αλμπουμ ειναι σπασιμο νευρων.

Επισης για wifi Που κανει σκαμπανευασματα τι προτεινετε?

διαβασα πιο πισω για αλλη ρομ, που ειναι πιο σταθερη, αλλης χωρας, αλλα επισημη. ισχυει?

 

Εκαναν clean install δλδ εκαναν πρωτα φορματ το κινητο και μετα την περασαν ή την περασαν πανω στην 4.1.2 ?

Αν οχι, τοτε καλυτερα να κανουν. Σε διαφορα φορουμ εχουν γραφτει παρομοια προβληματα αμα ο χρηστης δεν εκανε clean install.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος έχει το κινητό με 4.3 και χωρίς root. Μετά από κάποιο καιρό από την εγκατάσταση το κινητό έκλεισε και τώρα δεν ανοίγει καθόλου. Μόνο ενεργοποιείται και δείχνει την αρχική οθόνη με το galaxy s3 και το μοντέλο. Έπειτα μένει εκεί. Μήπως γνωρίζετε κάτι; Έχει ακουστεί κάποιο παρόμοιο πρόβλημα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

 

Θα κρατήσει πατημένο το Volume up+home+Power για να ανοίξει το κινητό και έτσι θα μπει σε recovery mode.

Από εκεί θα κάνει factory reset.

Μετά reboot.

Αν δεν ανοίξει και πάλι, πάει στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ξανάά!έχω ενα θέμα με το Kies τον τελευταίο καιρό και θέλω να δώ αν μπορεί κανείς να με βοηθήσει..όταν πάω να περάσω πολλά αρχεία(π.χ. εικόνες)απ'το κινητό μου,βγάζει μνμ πως θέλει να εγκαταστήσω τν java..το θέμα είναι πως το χω εγκαταστημένο και πλεόν όταν ανοίγω το Kies μου βγάζει μνμ οτι είναι μπλοκαρισμένο απ τν Java..ξέρει κανείς να μου πεί τι παίζει ή αν του χει συμβεί????γιάτι είναι σπαστικό να περνάω 1-1 τα άρχεια μου στο Pc..:mad::(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ξανάά!έχω ενα θέμα με το Kies τον τελευταίο καιρό και θέλω να δώ αν μπορεί κανείς να με βοηθήσει..όταν πάω να περάσω πολλά αρχεία(π.χ. εικόνες)απ'το κινητό μου,βγάζει μνμ πως θέλει να εγκαταστήσω τν java..το θέμα είναι πως το χω εγκαταστημένο και πλεόν όταν ανοίγω το Kies μου βγάζει μνμ οτι είναι μπλοκαρισμένο απ τν Java..ξέρει κανείς να μου πεί τι παίζει ή αν του χει συμβεί????γιάτι είναι σπαστικό να περνάω 1-1 τα άρχεια μου στο Pc..:mad::(:(:(:(:(

 

αν συνδεσεις το PC με το κινητο με καλωδιο, δεν ειναι πιο γρηγορο ?

Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλο που είμαι ενάντιος σε αναβαθμίσεις γενικά , συνηγορούντων και των προβλημάτων που κάποιοι φίλοι έχουν αναφέρει ,

αποφάσισα να το ρισκάρω , μόνο και μόνο επειδή μιά εφαρμογή που την θεώρησα αναγκαία δεν ήταν συμβατή με την 4.1.2 .

Προχώρησα λοιπόν στην αναβάθμιση μέσω Kies . Εγινε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα και απ' όσο μπόρεσα με μιά ματιά να

διαπιστώσω στον λίγο χρόνο που είχα , φαίνεται πως μπαίνω στην μερίδα εκείνων που δεν αντιμετώπισαν καταστάσεις , τύπου

μπαταρίας , εφαρμογών που δεν τρέχουν και τα υπόλοιπα που έχουν αναφερθεί . Αντίθετα , πρέπει να ομολογήσω ότι βλέπω

βελτίωση στη ροή εφαρμογών , ίσως κάποια milliseconds πιό γρήγορη ανταπόκριση γενικά . Και βέβαια η εφαρμογή που ήθελα

δουλεύει άψογα . Οψόμεθα μην παρουσιαστεί κάτι στο μέλλον .:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Θα προσπαθήσουμε να μπούμε σε recovery, αληθώς φεύγει για Samsung

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Θα κρατήσει πατημένο το Volume up+home+Power για να ανοίξει το κινητό και έτσι θα μπει σε recovery mode.

Από εκεί θα κάνει factory reset.

Μετά reboot.

Αν δεν ανοίξει και πάλι, πάει στο σέρβις.

Γτ να μν ξαναπερασει την ρομ μεσω kies; Μετα απο την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Λογικα κολημα εχει φαει. Τωρα για μητρικη που λεει ο φιλος πανω δεν νομιζω. Δεν θα ανοιγε καθολου τοτε,

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

αν συνδεσεις το PC με το κινητο με καλωδιο, δεν ειναι πιο γρηγορο ?

 

Mερικές φορές το αναγνωρίζει ως συσκεύη αλλά κολλάει και δεν μου δείχνει την κάρτα sd και τν μνήμη του κινήτου γι'αυτό προτιμώ το Kies...:O

Link to comment
Share on other sites

Mερικές φορές το αναγνωρίζει ως συσκεύη αλλά κολλάει και δεν μου δείχνει την κάρτα sd και τν μνήμη του κινήτου γι'αυτό προτιμώ το Kies...:O

 

Περιεργο να κολλαει, δε μου κολλαει ποτε.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...