Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το χτυπησα σε μια δημοπρασία μόλις το παραλαβω θα ενημερωσω αν δουλεύει

 

Ενημέρωσε μας οπότε το βάλεις κι αν.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω 4.1.2 εκδοση

 

σου εχω στειλει 2 μνμ αν θελεις στειλε μου και εσυ για να μην γεμιζουμε το thread με απαντησεις που ισως να εχουν απαντηθει.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά απο αναβάθμιση σε 4.3 έπαψε να λειτουργεί το widget "Τοποθεσίες χρηστών...", συγκεκριμένα προσπαθώ να το καρφιτσώσω στην κεντρική οθόνη και δεν μπαίνει με τίποτα, έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο καμία βοήθεια;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά απο αναβάθμιση σε 4.3 έπαψε να λειτουργεί το widget "Τοποθεσίες χρηστών...", συγκεκριμένα προσπαθώ να το καρφιτσώσω στην κεντρική οθόνη και δεν μπαίνει με τίποτα, έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο καμία βοήθεια;

 

Το συγκεκριμένο δούλευε με την 4.1.2 ? ?

Γιατί στο δικό μου ( με 4.1.2 απείραχτο) τάχα μου καρφιτσώνεται σε αρχική σελίδα , αλλά φορτώνει ...και φορτώνει χωρίς να κάνει τίποτα .

Πληροφοριακά στο Tab 3 , 8 (T-311) με 4.2.2 από μαμά απείραχτο , έχει τη συμπεριφορά που αναφέρεις .

Μήπως φταίει αυτό καθ'εαυτό το widget ? Οχι βέβαια πως θα το χρησιμοποιούσα , απλά το δοκίμασα από περιέργεια .

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δούλευε με την 4.1.2 ? ?

Γιατί στο δικό μου ( με 4.1.2 απείραχτο) τάχα μου καρφιτσώνεται σε αρχική σελίδα , αλλά φορτώνει ...και φορτώνει χωρίς να κάνει τίποτα .

Πληροφοριακά στο Tab 3 , 8 (T-311) με 4.2.2 από μαμά απείραχτο , έχει τη συμπεριφορά που αναφέρεις .

Μήπως φταίει αυτό καθ'εαυτό το widget ? Οχι βέβαια πως θα το χρησιμοποιούσα , απλά το δοκίμασα από περιέργεια .

 

Στην 4.1.2 δούλευε κανονικότατα και στο Galaxy Note 10.1 δουλεύει μια χαρά

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Στην 4.1.2 δούλευε κανονικότατα και στο Galaxy Note 10.1 δουλεύει μια χαρά

 

Από περιέργεια πάλι , είπα να το δοκιμάσω στο Note 10.1 (N8000) με 4.1.2 κι' αυτό απείραχτο , που το είχα ελαφρώς παροπλισμένο , αλλά

δεν υπάρχει στα widgets . Μήπως εννοείς κάποιο Contacts Widget κατεβασμένο από το Play Store ?

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια πάλι , είπα να το δοκιμάσω στο Note 10.1 (N8000) με 4.1.2 κι' αυτό απείραχτο , που το είχα ελαφρώς παροπλισμένο , αλλά

δεν υπάρχει στα widgets . Μήπως εννοείς κάποιο Contacts Widget κατεβασμένο από το Play Store ?

 

Οχι δεν είναι κατεβασμένο, μήπως πρέπει να ενεργοποιησης κάποια ρύθμιση για να το εμφανιση; π.χ. υπηρεσία εντοπισμού θέσης;;

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι κατεβασμένο, μήπως πρέπει να ενεργοποιησης κάποια ρύθμιση για να το εμφανιση; π.χ. υπηρεσία εντοπισμού θέσης;;

 

Είναι ενεργοποιημένα κανονικά όπως και όλα τα συναφή . Απ' ότι φαίνεται είναι κι' αυτό ένα από τα ακαταλαβίστικα των android .

Λίγο το κακό , αφού έτσι κι' αλλιώς και στο S3 και στο Tab 3 που υπάρχει , το είχα αγνοήσει μιά και δεν το θεώρησα απαραίτητο .

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπητοί

 

Μια βοήθεια σε ένα πρόβλημα που άρχισε να γίνεται ενοχλητικό.

Case: Κινητό galaxy S3

Σπάει η οθόνη, το αλλάζω μόνος με πιστολάκι κτλ...πετυχημένο αλλά σταματάει να λειτουργεί ο proximity sensor...

Μου αναφέρουν ότι η μαιμου οθόνη θα είναι σκοτεινή και θα τον μπλοκάρει...

Πάω σε μαγαζί εξυπηρετικότατο και μου βάζουν άλλη οθόνη δοκιμασμένη...πάλι το ίδιο...

Αλλάζουμε τον Proximity sensor με καινούργιο...πάλι το ίδιο...

Τι φταίει?

Ουσιαστικά στο τεστ των αισθητήρων ο σενσορας δείχνει τιμή 1.0 δηλαδή ότι πάντα είναι ένα αντικείμενο κοντά του..

..παρατήρησα ότι σε έντονο φως λειτουργεί σωστά,αλλά σε 9 στις 10 άλλες περιπτώσεις δεν λειτουργεί σωστά.

Από το μαγαζί μου εγγυώνται ότι η οθόνη είναι δοκιμασμένη οπότε δεν τίθεται θέμα...

 

καμμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.1.2 δούλευε κανονικότατα και στο Galaxy Note 10.1 δουλεύει μια χαρά

 

Σε μένα το widget μένει στο "φόρτωση" και δεν το φορτώνει ποτέ ΚΑΙ στο S3 μου και στο S4!Wtf?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εχω πειραξει και πλεον οταν ανοιγω το μενου των εφαρμογων σαν background εμφανιζετε η ταπετσαρια της αρχικης οθονης, ενω πριν υπηρχε ενα μαυρο background . πως το επαναφέρω? δεν εχω εγκαταστησει αλλον launcher .
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

το κινητο μας εχει hd voice?

 

Ναι υποστηρίζει HD Voice .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εχω πειραξει και πλεον οταν ανοιγω το μενου των εφαρμογων σαν background εμφανιζετε η ταπετσαρια της αρχικης οθονης, ενω πριν υπηρχε ενα μαυρο background . πως το επαναφέρω? δεν εχω εγκαταστησει αλλον launcher .

 

Αυτό αλλάζει από τις ρυθμίσεις του launcher. Δεν ξέρω ποιον έχεις αλλά κάπου θα λέει για το background του συρταριου εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

εχω τον αρχικο της συσκευης. δεν εχω αλλαξει

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό αλλάζει από τις ρυθμίσεις του launcher. Δεν ξέρω ποιον έχεις αλλά κάπου θα λέει για το background του συρταριου εφαρμογών.

εχω τον αρχικο της συσκευης. δεν εχω αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εχω πειραξει και πλεον οταν ανοιγω το μενου των εφαρμογων σαν background εμφανιζετε η ταπετσαρια της αρχικης οθονης, ενω πριν υπηρχε ενα μαυρο background . πως το επαναφέρω? δεν εχω εγκαταστησει αλλον launcher .

 

εμενα ετσι ειναι απο την ημερα που αγορασα τη συσκευη.και νομιζω σε ολα τα samsung ετσι ειναι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

εμενα ετσι ειναι απο την ημερα που αγορασα τη συσκευη.και νομιζω σε ολα τα samsung ετσι ειναι

 

σιγουρα ? πως εγω είχα διαφορετικη ταπετσαρια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μία ερώτηση αν και λίγο άσχετη. Ετοιμάζομαι να αλάξω οθόνη στο s3 αυθεντική. Έχω σκούρο μπλε. Και είμαι ανάμεσα σε άσπρο και γκρι στο τι να διαλέξω. Τι προτείνετε; Η αλήθεια είναι ότι το γκρι δεν το έχω δει από κοντά και έχω αμφιβολίες.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 βδομαδες χρηση με την 4.3 ML2 της Cosmote εχω να αναφερω τα εξης:

 

1. Σε κατασταση αναμονης η μπαταρια κραταει πολυ περισσοτερο απο την 4.1.2 κατι που επιβεβαιωνεται απο τα μηδενικα wakelock στο BBS και στην εφαρμογη μπαταρια του κινητου.

 

2. Οταν χρησιμοποιω το κινητο η μπαταρια καταναλωνεται με τον ιδιο ρυθμο με την 4.1.2 . Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι πως αμα παιξω ενα παιχνιδι για 20', το κλεισω, το βγαλω απο τη μνημη ,το κανω force stop και βαλω το κινητο σε αναμονη μετα η μπαταρια "πεφτει" παρα πολυ γρηγορα. Επισης αυξανονται τα AudioOut_2 wakelock στα Partial Wakelocks του BBS.

 

3. Πολλες φορες αμα επαναφερω το κινητο απο deep sleep, δλδ το εχω αφησει με κλειστη οθονη για κανα 5' και μετα το ανοιξω, δεν λειτουργει η αυτοματη ρυθμιση φωτεινοτητας οθονης και απο το Notification Drawer λειπει η επιλογη αυτοματη ρυθμιση φωτεινοτητας οθονης. Αμα κλεισω και ξανανοιξω την οθονη στρωνει η φωτεινοτητα και ξαναεμφανιζεται και η ρυθμιση φωτεινοτητας. Αυτο συμβαινει ολο και πιο συχνα τον τελευταιο καιρο. Δεν συνεβαινε τοσο συχνα με την 4.1.2.

 

4. Δυο φορες στο ανοιγμα του native dialer το κινητο κολλησε σε σημειο που να μην ακουει σε καμια εντολη και hardware button, ουτε παρατεταμενο πατημα του power button ουτε του κεντρικου πληκτρου. Για να επανελθει το κινητο αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια. Δεν ειχε συμβει ποτε με την 4.1.2 .

 

Αυτα τα λιγα. Οπως εχει παρομοιες εμπειριες ας τις αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

όπως καταλαβες geo_kim περί ορέξεως κολοκυθόπιτα :)

 

Thanks. Λογικά δε θα την βάλω. Μη χάσω την ηρεμία μου από την στιγμη που δεν εχει και τρελές διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα ένα plantronics και μάλλον επειδή έχει ευαίσθητο πλήκτρο , κάνει πολύ εύκολα επανάκληση του τελευταίου αριθμού .

Μπορώ να επενεργοποιήσω την λειτουργία από το siii διότι το m55 bluetooth δεν έχει τέτοια ρύθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά,

 

Αγόρασα και εγώ το S3 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την συσκευή μόνο λίγο το software με χαλάει. Δεν μπορω να βλέπω τέτοιο hardware και να λαγκάρει πολλές φορές σε άνοιγμα εφαρμογών κτλ.. και απο θέμα μνήμης να είναι πάντα στα όρια. Έχετε να μου προτείνετε κάποια rom που να το κάνει να πηγαίνει σφαίρα? Για παράδειγμα το Sony Xperia SP που είχα αν και 2πυρινο ήταν αρκετά πιο γρήγορο στην ανταπόκριση των εφαρμογών.

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αξίζει κάποιος να το αγοράσει το συγκεκριμένο κινητό με την προσφορά που έχουν τα περισσότερα καταστήματα στα 299???Σας βγάζει πρόβληματα???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αξίζει κάποιος να το αγοράσει το συγκεκριμένο κινητό με την προσφορά που έχουν τα περισσότερα καταστήματα στα 299???Σας βγάζει πρόβληματα???

 

Το έχω ένα χρόνο και κάτι. Κανένα πρόβλημα! Η μπαταρία όπως την πρώτη μέρα γενικά όλα μια χαρά. Αν σου αρέσει κιόλας να πειράζεις το κινητό μπορείς πανεύκολα να βάλεις και άλλη ρομ/kernel και τότε είναι που απογειώνεται πραγματικά το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...