Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις κανει ολα τα wipe και πάλι δεν ανοίγει τότε βάλε την rom στην εσωτερική sd .

Έκανα αυτό Wipe Data/Factory Reset και αυτό format /sdcard. Την εξωτερική κάρτα τη διαβάζει κανονικά και κάνει to Aroma installation, απλά μπαίνει πάλι ρεκοβερι και όταν του δίνω reboot μου λέει, root acces possibly lost. fix?

Τώρα θα δοκιμάσω να την περάσω και από την εσωτερική να δω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα αυτό Wipe Data/Factory Reset και αυτό format /sdcard. Την εξωτερική κάρτα τη διαβάζει κανονικά και κάνει to Aroma installation, απλά μπαίνει πάλι ρεκοβερι και όταν του δίνω reboot μου λέει, root acces possibly lost. fix?

Τώρα θα δοκιμάσω να την περάσω και από την εσωτερική να δω

 

Έχεις παλιά recovery. Πέρνα την νεότερη philz και θα είσαι οκ. (CWM zip, Odin md5)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παλιά recovery. Πέρνα την νεότερη philz και θα είσαι οκ. (CWM zip, Odin md5)

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, δοκιμάζω... ¨ωπα κάτι κόκκινο διαβολάκι βλέπω! ουφ ανάσταση

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να φέρω τη Archid rom στα μέτρα μου! Η κάμερα μου κάνει fc, σφάλμα κάμερας συνέχεια!!

 

Δοκίμασε να περάσεις έναν stock kernel, άνοιξε την κάμερα και μετά ξανά πέρνα boeffla

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγο ανέβηκε η V1.7.8.

Τρομερή ταχύτητα και κανένα απολύτως lag!

Δεν πρόλαβα ακόμα να την τεστάρω στα υπόλοιπα, αλλά είναι η πρώτη φορά που εντυπωσιάζομαι από sammy rom και ίσως να την κρατήσω. :rolleyes:

 

αυτή η ρομ είναι καλήτερη από την Cyanogenmod?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Στην αναπαραγωγή βίντεο με τον player του κινητού πριν την αναβάθμιση σε 4.3 υπήρχε η δυνατότητα λήψης screen shot,πλέον δεν υπάρχει.Υπάρχει πλέον τρόπος να τραβάμε ''φωτογραφία'' από το βίντεο στην 4.3?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

μ εσπασε το digitizer κ δν μπορω να δουλεψω την αφη του κιν κατα τα αλλα μπορω να παταω power button και το home

υπαρχει κανα προγραμματακι να μπορεσω μεσω του υπολογιστη να χειριστω την αφη του κιν??

οπως βλεπουμε σε πολλα τουτοριαλ στο youtube π δειχνουν την εικονα του κιν κ το χειριζονται απο κει...υπαρχει τπτ??

Link to comment
Share on other sites

αυτή η ρομ είναι καλήτερη από την Cyanogenmod?

προσωπικα νομιζω ναι

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

μ εσπασε το digitizer κ δν μπορω να δουλεψω την αφη του κιν κατα τα αλλα μπορω να παταω power button και το home

υπαρχει κανα προγραμματακι να μπορεσω μεσω του υπολογιστη να χειριστω την αφη του κιν??

οπως βλεπουμε σε πολλα τουτοριαλ στο youtube π δειχνουν την εικονα του κιν κ το χειριζονται απο κει...υπαρχει τπτ??

 

Δες το airdroid ,αν το προβλημα ειναι μόνο με το touch τότε μπορείς να χρησιμοποίησης ενα ποντίκι συνδέοντας το με OTG .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εχω ακομα ενα προβλημα οταν ανοιγω την φωτογραφικη η εικονα δεν ειναι καθαρη αλλα μου διχνει κατι σαν χιονια..... εχω κανει τις ρυθμισεις οπως τις ειδα στο s3 του φιλου μου αλλα τιποτα παλι τα ιδια!!!!!! ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις έναν stock kernel, άνοιξε την κάμερα και μετά ξανά πέρνα boeffla

Ναι, έτσι μόνο δούλεψε, thanks! Λοιπόν, καλή μου φαίνεται σαν rom, μου αρέσει το κατάμαυρο λουκ και η μπαταρία πάει καλά, ελπίζω να συνεχίσει έτσι. Τώρα μήπως μπορεί κάποιος να μου πει, ποιά ακριβώς ρύθμιση να δώσω στον wanam exposed (στο theme πρέπει να είναι αλλά πάλευα 1 ώρα και δεν το πέτυχα) για να έχω τα εικονίδια στην κυλιόμενη πάνω μπάρα ελαφρώς χρωματισμένα όταν είναι απενεργοποιημένα και έντονα χρωματισμένα όταν τα ενεργοποιείς (κάτι σαν τη στοκ δλδ). Έτσι όπως είναι, έχει λευκά ως απενεργοποιημένα και λίγο πιο έντονα λευκά ενεργοποιημένα και δεν ξεχωρίζουν εύκολα εκτός σπιτιού...

Εννοώ,να γίνει κάπως έτσι, ανεξαρτήτως χρώματος...

Edited by athankar75
Link to comment
Share on other sites

αυτή η ρομ είναι καλήτερη από την Cyanogenmod?

 

Την προτείνω για όσους θέλουν τα καλούδια και την κάμερα της Samsung. Κατά τα άλλα είναι ίσως το ίδιο γρήγορη και smooth με την cm10. :)

Link to comment
Share on other sites

Στην αναπαραγωγή βίντεο με τον player του κινητού πριν την αναβάθμιση σε 4.3 υπήρχε η δυνατότητα λήψης screen shot,πλέον δεν υπάρχει.Υπάρχει πλέον τρόπος να τραβάμε ''φωτογραφία'' από το βίντεο στην 4.3?

 

Υπαρχει ακομα αυτη η δυνατοτητα.Απλα πηγαινε στο μενου και ενεργοποιησε εκει που λεει ληψη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Από εχθές είμαι κάτοχος του s3 I9300 και νέος στο android. :rolleyes:

Θεωρώ πως δεν είμαι τόσο άσχετος ώστε να μη βάλω ήχο στο ξυπνητήρι... :O

Δοκίμασα διαφορετικούς ήχους και τύπους. :wacko:

Δεν ξέρω αν φταίει το τηλέφωνο ή εγώ, πάντως δεν τα κατάφερα. :cry:

Η δόνηση λειτουργεί μια χαρά.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ενεργοποιείς τη λειτουργία αποκλεισμού όταν κοιμάσαι; (Ρωτάω γιατί την έχω πατήσει....)

 

Αν ναι, έχει στις επιλογές της λειτουργίας αυτής το αν θα χτυπάει ξυπνητήρι ή αν θα το απενεργοποιεί. Για δες...

Link to comment
Share on other sites

Με την 4.3 έχει σταματήσει να μου ανοίγει τα μηνύματα όταν πάω να τα ανοίξω από τη notification bar της οθόνης κλειδώματος. Το κάνει σε άλλους;
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε εμένα , κάποιες φορές κατάφερα να τα ανοίξω , μάλλον θέλει κάποιο ιδιαίτερο πάτημα .
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.χρειαζομαι βοηθεια αμεσα οποτε σας εξηγω το προβληματακι μου...σημερα το πρωι χωρις να εχω κανει κατι,μπορει καταλαθος χωρις να το καταλαβω βεβαια,αρχιζει το τηλεφωνο να μου μιλαει οταν ανοιγα και εκλεινα φακελους στο κεντρικο μενου (πχ φακελος ανοικτος,φακελος κλειστος ).μπηκα λοιπον ρυθμισεις και πηγα και ενεργοποισα το talk back πιστευοντας οτι οταν το απενεργοποιησω θα σταματησει ο βλακας να μιλαει.αλλα μπα.ουτε scroll μπορουσα να κανω στο μενου ουτε να επιλεξω τιποτα.το μονο που γινοταν ηταν να μου μιλαει και να μου λεει οτι και να πατουσα οπως πχ παταγα ρυθμισεις ελεγε αυτος "ρυθμισεις"....μεσα σ ολα μου κλειδωσε η οθονη αφου εχω βαλει χρονικο οριο και μετα δε μπορουσα ουτε να το ξεκλειδωσω αφου δε πατιεται τιποτα και μονο ο τυπος να μου λεει οτι σημα εχω τοσο μπαταρια τοσο και την ωρα...ουτε με restart εγινε κατι.για πειτε μου καμια ιδεα,το θεμα ειναι να μη χασω δεδομενα απο το κινητο.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι λιγο πιο γενικο..

επειδη εχω παρατηρησει εχω το κινητο στην τσεπη μου σχεδον ολη την μερα, σκεφτηκα να προσεξω λιγο το θεμα περι ακτινοβολιας.

να το προσεξω; επισης αν το βαζω airplane mode δεν θα υπαρχει θεμα, ετσι;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.χρειαζομαι βοηθεια αμεσα οποτε σας εξηγω το προβληματακι μου...σημερα το πρωι χωρις να εχω κανει κατι,μπορει καταλαθος χωρις να το καταλαβω βεβαια,αρχιζει το τηλεφωνο να μου μιλαει οταν ανοιγα και εκλεινα φακελους στο κεντρικο μενου (πχ φακελος ανοικτος,φακελος κλειστος ).μπηκα λοιπον ρυθμισεις και πηγα και ενεργοποισα το talk back πιστευοντας οτι οταν το απενεργοποιησω θα σταματησει ο βλακας να μιλαει.αλλα μπα.ουτε scroll μπορουσα να κανω στο μενου ουτε να επιλεξω τιποτα.το μονο που γινοταν ηταν να μου μιλαει και να μου λεει οτι και να πατουσα οπως πχ παταγα ρυθμισεις ελεγε αυτος "ρυθμισεις"....μεσα σ ολα μου κλειδωσε η οθονη αφου εχω βαλει χρονικο οριο και μετα δε μπορουσα ουτε να το ξεκλειδωσω αφου δε πατιεται τιποτα και μονο ο τυπος να μου λεει οτι σημα εχω τοσο μπαταρια τοσο και την ωρα...ουτε με restart εγινε κατι.για πειτε μου καμια ιδεα,το θεμα ειναι να μη χασω δεδομενα απο το κινητο.ευχαριστω

 

βρηκα λυση τελικα στο google αφου το talk back θελει δυο δαχτυλα για scroll και για να επιλεξεις κατι πρωτα ενα πατημα και μετα ενα διπλο,τουλαχιστον ετσι μου δουλεψε εμενα και μπορεσα και το απενεργοποιησα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι λιγο πιο γενικο..

επειδη εχω παρατηρησει εχω το κινητο στην τσεπη μου σχεδον ολη την μερα, σκεφτηκα να προσεξω λιγο το θεμα περι ακτινοβολιας.

να το προσεξω; επισης αν το βαζω airplane mode δεν θα υπαρχει θεμα, ετσι;

Τα sansung γενικά έχουν πολύ μικρο sar ,δεν νομίζω οτι χρειαζεται κάποια προσοχή σε αυτο το θέμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

περίπου 3 μήνες τώρα, το κινητό μου κάνει το εξής κουφό.

βγάζω φωτογραφία ή βίντεο, κρατώντας το στην κανονική / κλασσική θέση, και όταν τη μεταφέρω στον υπολογιστή, έχει γίνει rotate, και μου την εμφανίζει στο πλάι.

Αυτό εγινε ξαφνικά.

Πως στο καλό διορθώνεται, μου έχει σπάσει τα νεύρα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,έχω αυτό το κινητό..Εδώ και κάμποσο καιρό μου πετάει διαφιμήσεις απο το πουθενά,κατω δεξιά γράφει(ads by leadbot)

Δοκίμασα τα addons detector % airpunch detector,αλλά δε βρήκε τίποτα..Τι μπορούμε να κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Γειαα σας..είμαι κάτοχος του κινητού εδω και κάτι βδομάδες κ έχω μέσα την 4.3..έχω παρατηρήσει κάποια θεματάκια και θέλω να δω αν είναι φυσιολογικά και τζάμπα ανησυχώ ή αν έχει θέμα η συσκεύη μου..καταρχάς όποτε το χρησιμοποιώ αρκετή ώρα,μέτα καίει απο πίσω στην μπαταρία και κατα δεύτερον τις τελευταίες μέρες όποτε πάω να ανοίξω την συλλογή φωτο ή καποια άλλη εφαρμογή αργεί λιιγο να ανοίξει και όταν πατάω το κουμπί για να παω πίσω είτε στο μενού ειτε στην αρχική εξαφανιζονται για λιγο τα εικονιδια που εχω..:(:(ευχαριστω εκ των προτερωων!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...