Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Αντιμετωπίζω μερικά προβληματακια και θα ήθελα την βοήθεια σας. Χριστούγεννα αγόρασα το κινητό. Ελληνικό. Με το που το ξεπακεταρα έκανα αμέσως αναβάθμιση σε 4,3 (ota). Γενικά είμαι ευχαρισημενος αλλά η μπαταρία του κρατά με το ζόρι 24 ώρες. 5 ωρες ειναι η αντοχη της μπαταριας οταν σερφαρω. Και πολλές φορές κολλάει (δεν "ακουει" κανενα πλήκτρο και ανάβει το λαμπάκι πάνω αριστερά σε μπλε χρώμα. Ο μόνος τρόπος για να το ξεκολλήσω είναι να βγάλω την μπαταρία. Δεν υπάρχει πληκτρολόγιο 12 πλήκτρων . Τέλος πάει πολύ αργά όταν ανοίγω τα δεδομένα της εταιρίας για το ίντερνετ. Σε αντίθεση με το κατά πολύ μικρότερο LG hub που είχα πριν. Μπορω να κανω κατι?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν , λέω αν , μπορεί να μην είναι μόνο το καλώδιο και είναι και ο φορτιστής , προτίμησε να πάρεις φορτιστή Belkin και όχι της Sammy

 

Μήπως καλύπτεται από την εγγύηση ? είτε το καλώδιο είτε ο φορτιστής. Για να ξέρω.

Εσάς πόσες ώρες σας κάνει για πλήρη φόρτιση? Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα s3 με σπασμενη οθονη και θελω να βγαλω τα αρχεια απο μεσα αλλα ειναι κλειδωμενω με μοτιβο υπαρχει τροπος να το ξεκλειδωσω?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως καλύπτεται από την εγγύηση ? είτε το καλώδιο είτε ο φορτιστής. Για να ξέρω.

Εσάς πόσες ώρες σας κάνει για πλήρη φόρτιση? Ευχαριστώ πάντως!

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ την τελευταία βδομάδα. Το βάζω να φορτίσει όλο το βράδυ και το πρωί δεν είχε ανεβεί πάνω απο 15%. Αποφάσισα να πάρω στη δουλειά το φορτιστη και το καλώδιο και να βάλω άλλο καλώδιο πιο μεγάλο σε μήκος που το είχα πάρει για να το συνδέω με τον υπολογιστή. Φόρτισε κανονικά χωρίς κανένα απόλυτος πρόβλημα. Άρα λοιπόν το πρόβλημα για μένα είναι στο καλώδιο. Θα δοκιμάσω πάλι αύριο το βράδυ και θα ενημερώσω.

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Αντιμετωπίζω μερικά προβληματακια και θα ήθελα την βοήθεια σας. Χριστούγεννα αγόρασα το κινητό. Ελληνικό. Με το που το ξεπακεταρα έκανα αμέσως αναβάθμιση σε 4,3 (ota). Γενικά είμαι ευχαρισημενος αλλά η μπαταρία του κρατά με το ζόρι 24 ώρες. 5 ωρες ειναι η αντοχη της μπαταριας οταν σερφαρω. Και πολλές φορές κολλάει (δεν "ακουει" κανενα πλήκτρο και ανάβει το λαμπάκι πάνω αριστερά σε μπλε χρώμα. Ο μόνος τρόπος για να το ξεκολλήσω είναι να βγάλω την μπαταρία. Δεν υπάρχει πληκτρολόγιο 12 πλήκτρων . Τέλος πάει πολύ αργά όταν ανοίγω τα δεδομένα της εταιρίας για το ίντερνετ. Σε αντίθεση με το κατά πολύ μικρότερο LG hub που είχα πριν. Μπορω να κανω κατι?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Τα ίδια ακριβώς προβλήματα εμφανίζει και το δικό μου . Μετά από πέντε επισκέψεις στο Service της Samsung νααβάθμισή στην αναβάθμισή, αλλαγή καλωσίου, αλλαγή μητρικής πλακέτας κλπ στα πλαίσια της εγγύησης . Βέβαιά το δικό μου κρατάει 40 - 50 λεπτά οθόνη . Αύριο ξαναπάει στο Service.

Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιο ειναι παιδια,εχουν βγει ελατωματικα,με 5 ευρω αγοραζετε ενα αλλο,και σε 2ωρες και 20 λεπτα περιπου το κινητο πρεπει να ειναι γεματο.εμενα τοσο κανει αν θυμαμαι καλα!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως καλύπτεται από την εγγύηση ? είτε το καλώδιο είτε ο φορτιστής. Για να ξέρω.

Εσάς πόσες ώρες σας κάνει για πλήρη φόρτιση? Ευχαριστώ πάντως!

 

περιπου 2,5 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο ή/και οι φορτιστές , είναι μιά πονεμένη ιστορία της Samsung . Βέβαια είναι να σου κάτσει γιατί είναι παρτίδες και παρτίδες .

Προσωπικά μου παρουσιάστηκε στο Note 10.1 , (καλώδιο+φορτιστής) . Πήρα ένα Belkin και ησύχασα . Μέχρι στιγμής δεν μου έχει

παρουσιαστεί κάποιο θέμα στο S2 , ή στο S3 ή στο Tab 3 8" .

 

Ισως εδώ είναι και η κατάλληλη ώρα να αναφερθεί ότι κάποιες οδηγίες περί φόρτισης "περιμένουμε να πάει στα 10%-15% γιά να

φορτίσουμε" , δεν είναι παρά μύθος με την τεχνολογία των μπαταριών να έχει αλλάξει . Συγκεκριμένα , αν ξυπνήσω το πρωϊ και

η μπαταρία μου είναι στο 30% , αλλά πρόκειται να βγω και να έχω εκτεταμένη χρήση , το βάζω στη φόρτηση , μπορεί να πάει στο

80% , το αποσυνδέω και το χρησιμοποιώ . Κανένα , μα κανένα πρόβλημα .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Μήπως καλύπτεται από την εγγύηση ? είτε το καλώδιο είτε ο φορτιστής. Για να ξέρω.

Εσάς πόσες ώρες σας κάνει για πλήρη φόρτιση? Ευχαριστώ πάντως!

Εμένα μου άλλαξαν το καλώδιο στην τρίτη επίσκεψή στο service(το πρότειναν μόνοι τους ) στα πλαίσια της εγγύησης.

Περίπου 2-2,5 ώρες κάνει για να φορτίσει. Αλλά ξεφορτίζει το ίδιο γρήγορα χωρίς ιδιαίτερη χρήση . (50 λεπτά οθόνη).

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αποφασισα να ενεργοποιησω τον ηχο κλειδωματος και ξεκλειδωματος της οθονης αλλα δεν λειτουργει στην 4.3, ενω λειτουργουσε κανονικα στην 4.1.2 !

 

Εχεις κανεις αλλος το ιδιο προβλημα με την 4.3 ;

 

Κανεις που να το εχει δοκιμασει στο δικο του ?

Link to comment
Share on other sites

στο greece android διαβασα οτι για το αμερικανικο ς3 θα γινει αναβαθμηση.18/2/2014. τωρα για εμας.....
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχω ψαξει πολυ αλλα δεν το εχω βρει καπου, εχω ενα παλιο samsung και μολις πηρα το σ3. εχω gmail. θελω απο το παλιο τηλεφωνο να περασω τις επαφες μου στο gmail, και απο κει μετα στο καινουργιο.

πως γινεται, ειναι βλακεια απορια αλλα δεν το εχω κανει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

εχω ψαξει πολυ αλλα δεν το εχω βρει καπου, εχω ενα παλιο samsung και μολις πηρα το σ3. εχω gmail. θελω απο το παλιο τηλεφωνο να περασω τις επαφες μου στο gmail, και απο κει μετα στο καινουργιο.

πως γινεται, ειναι βλακεια απορια αλλα δεν το εχω κανει ποτε.

 

Δεν είναι βλακεία απορία.

Αν το προηγούμενο σου τηλέφωνο είναι smartphone τότε μπορείς να συγχρονησεις τις επαφές σου σε αυτό με το gmail λογαριασμό που έχεις. Με αυτόν τον τρόπο οι επαφές σου θα περάσουν στον gmail λογαριασμό. Μετά πήγαινε στο s3 και κάνε το ίδιο.Οι επαφές σου θα έρθουν σ'αυτό. Στα τηλέφωνα πηγαίνεις στο λογαριασμοί και συγχρονισμός και στο gmail πηγαίνεις επάνω αριστερά και επιλέγεις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι βλακεία απορία.

Αν το προηγούμενο σου τηλέφωνο είναι smartphone τότε μπορείς να συγχρονησεις τις επαφές σου σε αυτό με το gmail λογαριασμό που έχεις. Με αυτόν τον τρόπο οι επαφές σου θα περάσουν στον gmail λογαριασμό. Μετά πήγαινε στο s3 και κάνε το ίδιο.Οι επαφές σου θα έρθουν σ'αυτό. Στα τηλέφωνα πηγαίνεις στο λογαριασμοί και συγχρονισμός και στο gmail πηγαίνεις επάνω αριστερά και επιλέγεις επαφές.

 

thanks!! πολυ καλο το σ3 παιδια, μετα απο δυο χρονια τωρα το πηρα στα 235ε

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον ο chrome του s3 να ανοιξει σελιδες flash;εχω εγκαταστησει τον flash player ο οποιος λειτουργει κανονικα εκτος τον chrome.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον ο chrome του s3 να ανοιξει σελιδες flash;εχω εγκαταστησει τον flash player ο οποιος λειτουργει κανονικα εκτος τον chrome.

Όχι δεν υποστηρίζει flash ο chrome .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...