Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρεις κανείς πως μπορώ να παίξω αρχεία mkv και mp4? Τα έχω γραμμένα στην κάρτα και έχω δοκιμάσει με mxplayer, bsplayer,vlc, stock player αλλά δεν τα παίζει κανένας.

 

μαλλον κατι κανεις λαθος.ολα αυτα τα προγραμματα παιζουν κανονικα mkv και mp4 ακομα και ο στοκ.το bsplayer παιζει και mkv με dts ήχο.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η κάρτα σε τι format να είναι? fat32, exfat ή NTFS?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

η κάρτα σε τι format να είναι? fat32, exfat ή NTFS?

 

exfat ειναι για να εχεις αρχεια πανω απο 4gb.σε αυτην την μορφη την εχω και εγω.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο κάνει.

 

αν και αργα...μπες στο widget του καιρου που ειναι στην αρχικη οθονη σου,πατα πανω δεξια μετα πατα στον σταυρο πανω δεξια ανοιξε το gps και πατα στην γη παλι πανω δεξια θα σ βρει που εισαι με την καινουργια ωρα!!και εισαι οκ!:happy:

Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη τρεις και εγινε ΥΠΟΥΡΓΟΣ:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!! Στους λογαριασμούς το my phonebook τι ειναι? το εχω απενεργποιημενο

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το εξής πρόβλημα, με εγκατεστημένο το swiftkey ή χωρίς αυτό, όταν πάω να στείλω ένα μήνυμα μου βγάζει το εξής μήνυμα: "message may be corrupted on recipient device. change input mode to automatic" , φυσικά το έχω αλλάξει όπως λέει αλλά μειώνονται οι χαρακτήρες..ένα δεύτερο θέμα είναι ότι με το swiftkey στον παραλήπτη δε μου εμφανίζει κάποιες φορές τα φωνήεντα που βρίσκονται στο μέσο και στο τέλος μιας λέξης...το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό?
cypherth
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το εξής πρόβλημα, με εγκατεστημένο το swiftkey ή χωρίς αυτό, όταν πάω να στείλω ένα μήνυμα μου βγάζει το εξής μήνυμα: "message may be corrupted on recipient device. change input mode to automatic" , φυσικά το έχω αλλάξει όπως λέει αλλά μειώνονται οι χαρακτήρες..ένα δεύτερο θέμα είναι ότι με το swiftkey στον παραλήπτη δε μου εμφανίζει κάποιες φορές τα φωνήεντα που βρίσκονται στο μέσο και στο τέλος μιας λέξης...το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό?

 

Δεν φταίει το SwiftKey. Και εγώ αυτό έχω. Πρέπει να πας ρυθμίσεις μηνυμάτων και να ενεργοποίησεις το αλφάβητο gsm. Εναλλακτικά μπορείς να εγκαταστήσεις το gosms η το handcent και να ενεργοποίησεις στις ρυθμίσεις την υποστήριξη για το ελληνικό αλφάβητο.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το εξής πρόβλημα, με εγκατεστημένο το swiftkey ή χωρίς αυτό, όταν πάω να στείλω ένα μήνυμα μου βγάζει το εξής μήνυμα: "message may be corrupted on recipient device. change input mode to automatic" , φυσικά το έχω αλλάξει όπως λέει αλλά μειώνονται οι χαρακτήρες..ένα δεύτερο θέμα είναι ότι με το swiftkey στον παραλήπτη δε μου εμφανίζει κάποιες φορές τα φωνήεντα που βρίσκονται στο μέσο και στο τέλος μιας λέξης...το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό?

 

Για την πρωτη περιπτωση, μην δινεις σημασια, δεν υπαρχει προβλημα, το μηνυμα σου στελνεται κανονικα στις αλλες συσκευες...

Link to comment
Share on other sites

sleon σε ευχαριστώ πολύ, θα το κοιτάξω τώρα, τελικά το είχα στο gsm γιατί στο αυτόματο οι χαρακτήρες είναι ως 70, οπότε και δε το αλλάζω...μάλλον με βλέπω να βάζω gosms ή handent να δοκιμάσω

stefano_d23 το ξέρω ότι φτάνουν γιατί το επιβεβαίωσα, απλά ήθελα να γλιτώνω αυτό το ένα παραπάνω κουμπί που δε βρίσκω το λόγο να υπάρχει :)

Edited by cypherth
cypherth
Link to comment
Share on other sites

sleon σε ευχαριστώ πολύ, θα το κοιτάξω τώρα

stefano_d23 το ξέρω ότι φτάνουν γιατί το επιβεβαίωσα, απλά ήθελα να γλιτώνω αυτό το ένα παραπάνω κουμπί που δε βρίσκω το λόγο να υπάρχει :)

 

Ξερω, μου το κανει κ εμενα στο smart keybord που εχω, ειναι σπαστικο... :p

Link to comment
Share on other sites

exfat ειναι για να εχεις αρχεια πανω απο 4gb.σε αυτην την μορφη την εχω και εγω.

 

Την έκανα format σε exfat στο laptop μου, μου πήρε πάνω από 2 ώρες, και όταν την έβαλα στο κινητό δεν την αναγνώριζε καν και υποχρεωτικά την φορμάρισα μέσα από το κινητό σε fat32. Υπάρχει περίπτωση να μεταφέρουμε στην κάρτα π.χ. τα προγράμματα πλόηγησης ή κάποια παιχνίδια γιατί έχω βάλει 3 παιχνίδια και 2 προγράμματα πλοήγησης και σχεδόν γέμισε η μνήμη του κινητού?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω galaxy s3 εχω official 4.2.1 και εχω προβλημα με τα sms δεν ανοιγει καν και κατεβασα το go sms ανοιγει κανονικα στελνω τα μηνυματα αλλα δεν πανε στον παραλληπτη τα φωτα σας σας παρακαλω!

 

Δεν υπάρχει "official" 4.2.1...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τι κάρτα μνήμης παίρνει το κινητό ρε παιδιά???

Αυτή Micro SD High Capacity (Micro SDHC), ή

αυτή Micro SD (Transflash)????

Ποια από αυτές τις δυο είναι καλύτερες???

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα format σε exfat στο laptop μου, μου πήρε πάνω από 2 ώρες, και όταν την έβαλα στο κινητό δεν την αναγνώριζε καν και υποχρεωτικά την φορμάρισα μέσα από το κινητό σε fat32. Υπάρχει περίπτωση να μεταφέρουμε στην κάρτα π.χ. τα προγράμματα πλόηγησης ή κάποια παιχνίδια γιατί έχω βάλει 3 παιχνίδια και 2 προγράμματα πλοήγησης και σχεδόν γέμισε η μνήμη του κινητού?

 

για να κανεις κατι τετιο πρεπει να κανεις πρωτα root το κινητο .μετα να βαλεις ενα προγραμμα ( gl to sd) και στην συνεχεια να μεταφερεις οτι μεταφερετε στην sd.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

για να κανεις κατι τετιο πρεπει να κανεις πρωτα root το κινητο .μετα να βαλεις ενα προγραμμα ( gl to sd) και στην συνεχεια να μεταφερεις οτι μεταφερετε στην sd.

 

Οκ τα έχω όλα αυτά οπότε θα το δοκιμάσω.

 

Προσπαθώ επίσης να σβήσω από τον κάρτα μέσα από το κινητό και δεν σβήνει τίποτα. Μου λέει ότι έχει προστασία εγγραφής. Πως την βγάζουμε αυτή? Βάζω την κάρτα στο computer και μπορώ να σβήσω κανονικά.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να περασω αρχεία από το κινητό σε usb stick μέσω καλωδίου. βασικά έχω το grand και μου βγάζει επιλογή εξαγωγής μόνο των επαφών στο usb.υπάρχει κάποιο πρόγραμμα? τι μπορώ να κάνω? ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Σκέφτομαι να περάσω το καινούργιο αγγλικό firmware που έδωσε η samsung σήμερα.Αν την περάσω χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,λέτε να έχω πρόβλημα?Δεν θέλω να ξαναστήνω το τηλ. από την αρχή μια και το έκανα πριν λίγες μέρες που πέρασα την προηγούμενη αγγλική.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Σκέφτομαι να περάσω το καινούργιο αγγλικό firmware που έδωσε η samsung σήμερα.Αν την περάσω χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,λέτε να έχω πρόβλημα?Δεν θέλω να ξαναστήνω το τηλ. από την αρχή μια και το έκανα πριν λίγες μέρες που πέρασα την προηγούμενη αγγλική.

 

Ναι, θα εχεις θεμα, θα κανεις factory reset... λογικα πρεπει να εχει αλλαξει και το firmware, απο xxella σε xxemb5 λεω ενα παραδειγμα, οποτε πρεπει να κανεις wipe data οπωσδηποτε... γιατι δεν βαζεις μια εφαρμογη για να σου παιρνει backup εφσρμογες κλπ και να εισαι κυριος??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Σκέφτομαι να περάσω το καινούργιο αγγλικό firmware που έδωσε η samsung σήμερα.Αν την περάσω χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,λέτε να έχω πρόβλημα?Δεν θέλω να ξαναστήνω το τηλ. από την αρχή μια και το έκανα πριν λίγες μέρες που πέρασα την προηγούμενη αγγλική.

 

Δοκιμάζεις και βλέπεις πως θα πάει .Αν σου παρουσιάσει προβλήματα τότε κάνεις ενα factory, αλλιώς το αφήνεις όπως είναι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις και βλέπεις πως θα πάει .Αν σου παρουσιάσει προβλήματα τότε κάνεις ενα factory, αλλιώς το αφήνεις όπως είναι .

 

Σ ευχαριστώ πολύ Μιχάλη.Αν παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα και κάνω factory reset να αλλάξω και το csc?Δεν πιστεύω να χρειάζεται γιατί ota δεν παίρνω λόγω root και το kies δεν το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παλαιότερα αλλά ήθελα να ρωτήσω κολλάει σε κανέναν το τηλέφωνο ή μόνο σε μένα? Μου το κάνει καμμιά 10 φορές τη μέρα και δεν ξέρω το λόγο. ...

Καμμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παλαιότερα αλλά ήθελα να ρωτήσω κολλάει σε κανέναν το τηλέφωνο ή μόνο σε μένα? Μου το κάνει καμμιά 10 φορές τη μέρα και δεν ξέρω το λόγο. ...

Καμμιά βοήθεια?

 

Δοκίμασε factory reset και με προσοχη τι εφαρμογές θα βάλεις για αρχή .Το παρακολουθεις και βλέπεις αν συνεχίζει τα lag .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε factory reset και με προσοχη τι εφαρμογές θα βάλεις για αρχή .Το παρακολουθεις και βλέπεις αν συνεχίζει τα lag .

 

κι έλεγα να το αποφύγω αυτό. ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παλαιότερα αλλά ήθελα να ρωτήσω κολλάει σε κανέναν το τηλέφωνο ή μόνο σε μένα? Μου το κάνει καμμιά 10 φορές τη μέρα και δεν ξέρω το λόγο. ...

Καμμιά βοήθεια?

 

Πριν περίπου 1 μήνα είχε αρχίσει να κολλάει και σε μένα. Έπρεπε να βγάλω μπαταρία για να παίξει. Στην αρχή ήταν 2-3 φορές την μέρα και μετά όλο και περισσότερο. Στο τέλος είχε φτάσει να κολλάει κάθε 10 λεπτά. Δεν έφταιγε κάποια εφαρμογή, γιατί είχα κάνει και factory reset και μου το παρουσίασε 5 λεπτά αργότερα απλά και μόνο που είχα ανοιχτό τον μαμά broswer και σέρφαρα στο internet. Μετά από ψάξιμο,βρήκα ότι ήμουν στην κατηγορία αυτών που κινδύνευαν από sudden death (insane chip), αλλά πιθανώς το ειχα αποφύγει λόγω του τελευταίου επίσημου update, το οποίο όμως προκαλούσε τα κολλήματα.

Η λύση η δικιά μου ήταν η αντικατάσταση της μητρικής.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Έχω ένα iPhone 4, 16GB, και θέλω να το δώσω το πολύ κανα 300ρι, και να παρω το galaxy s iii. Αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι αν πιστεύετε κατα ποσο, και αν, θα πεσει η τιμη του s iii, με σκοπο να μην πληρώσω πάνω απο περίπου 50 ευρω. Αυτή τη στιγμη η τιμή του ειναι κοντα στα 380. Και περιμένω μπας και έρθει το s4, μηπως πεσει κ αλλο. :O
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...