Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να αντιγράψω από το κινητό στην καινούρια κάρτα sd που πήρα (samsung 32gb class 10) όλες τις φψτογραφίες και ενώ μου λέει ότι η αντίγραφη έγινε στην ουσία δεν αντιγράφεται τίποτα. Κάνω μια επανεκκίνηση, γίνεται η αντιγραφή κανονικά αλλά δεν αντιγράφονται όλα τα αρχεία. Έχω μεταφέρει με το gl to sd 2 παιχνίδια από το κινητό στην sd και την επόμενη μέρα είναι εξαφανισμένα από την κάρτα. Συνδέω το κινητό στο computer και προσπαθώ να αντιγράψω από το κινητό στην κάρτα αλλά μου το απαγορεύει, λέει κάτι για προστασία αντιγραφής. Την έχω κάνει format 4 φορές τις τελευταίες 3 μέρες και μέσα από το κινητό και μέσω computer σε fat32 και σε exfat αλλά ειδικά σε exfat δεν την βλέπει καν το κινητό. Υποτίθεται έβαλα samsung για πλήρη συμβατότητα και φοβάμαι ανά πάσα στιγμή μην τα χάσω. Τι να κάνω να πάω σε άλλη κάρτα? Και τι μάρκα να πάρω?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Έχω ένα iPhone 4, 16GB, και θέλω να το δώσω το πολύ κανα 300ρι, και να παρω το galaxy s iii. Αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι αν πιστεύετε κατα ποσο, και αν, θα πεσει η τιμη του s iii, με σκοπο να μην πληρώσω πάνω απο περίπου 50 ευρω. Αυτή τη στιγμη η τιμή του ειναι κοντα στα 380. Και περιμένω μπας και έρθει το s4, μηπως πεσει κ αλλο. :O

 

Ότι και να σου πούμε ψέματα θα είναι. Αν δεν θες να μην δώσεις πολλά πάρε ένα πολύ ελαφρώς μεταχειρισμένο και είσαι οκ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

τα ελαφρός μεταχειρισμένα ξεκινούν απο 350, οποτε το θεωρω λιγακι κοροϊδία να μην δώσω 30 παρα πανω και να παρω σφραγισμένο. καλα δεν χαλιεμε ιδιαίτερα, περιμενω ενα μήνα και βλεπουμε.
Link to comment
Share on other sites

τα ελαφρός μεταχειρισμένα ξεκινούν απο 350, οποτε το θεωρω λιγακι κοροϊδία να μην δώσω 30 παρα πανω και να παρω σφραγισμένο. καλα δεν χαλιεμε ιδιαίτερα, περιμενω ενα μήνα και βλεπουμε.

 

Λοιπον ....ακου ενα σεναριο που ΔΕΝ ευχομαι να γινει....

Βγαινει το s4 στην αγορα ,και αυτοι που το κραζουν ηδη, βλεπουν κανα δυο συσκευες απο καποιους χρηστες και επιβεβαιωνουν αυτα για τα οποια εκραζαν....(οτι δηλαδη δεν αξιζει να παρεις s4 αντι για s3, γιατι η τεραστια διαφορα τιμης δεν δικαιολογει τις διαφορες των δυνατοτητων τους)

Και αποφασιζουν να μην παρουν το s4 και να παρουν κατι αλλο (htc-xperia κτλ.)

Μεσα στις επιλογες τους θα ειναι και το s3 (λογο της τιμης του)....αρα αφου υπαρχει ζητηση η τιμη μενει στασιμη...και σιγα σιγα εξαφανιζονται τα φθηνοτερα και μενουν στα σκρουτζομαγαζα τα πιο ακριβα....

Ετσι εκει που βλεπεις την τιμη να πεφτει....μην ξαφνιαστεις αν το φθηνοτερο που θα βρισκεις ειναι στα 420-440.....

Δεν λεω οτι θα γινει ετσι....απλα ενα σεναριο....

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αντιγράψω από το κινητό στην καινούρια κάρτα sd που πήρα (samsung 32gb class 10) όλες τις φψτογραφίες και ενώ μου λέει ότι η αντίγραφη έγινε στην ουσία δεν αντιγράφεται τίποτα. Κάνω μια επανεκκίνηση, γίνεται η αντιγραφή κανονικά αλλά δεν αντιγράφονται όλα τα αρχεία. Έχω μεταφέρει με το gl to sd 2 παιχνίδια από το κινητό στην sd και την επόμενη μέρα είναι εξαφανισμένα από την κάρτα. Συνδέω το κινητό στο computer και προσπαθώ να αντιγράψω από το κινητό στην κάρτα αλλά μου το απαγορεύει, λέει κάτι για προστασία αντιγραφής. Την έχω κάνει format 4 φορές τις τελευταίες 3 μέρες και μέσα από το κινητό και μέσω computer σε fat32 και σε exfat αλλά ειδικά σε exfat δεν την βλέπει καν το κινητό. Υποτίθεται έβαλα samsung για πλήρη συμβατότητα και φοβάμαι ανά πάσα στιγμή μην τα χάσω. Τι να κάνω να πάω σε άλλη κάρτα? Και τι μάρκα να πάρω?

 

το βλεπω οτι παιδεσαι καιρο τωρα με την καρτα .μαλλον η καρτα φταει απο αυτα που γραφεις.ειχα και εγω την samsung 32gb class 10 χωρις κανενα προβλημα.αρα κατι τρεχει με την δικια σου.τωρα εχω την sandisk 64gb class 10 παλι χωρις το παραμικρο προβλημα.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

το βλεπω οτι παιδεσαι καιρο τωρα με την καρτα .μαλλον η καρτα φταει απο αυτα που γραφεις.ειχα και εγω την samsung 32gb class 10 χωρις κανενα προβλημα.αρα κατι τρεχει με την δικια σου.τωρα εχω την sandisk 64gb class 10 παλι χωρις το παραμικρο προβλημα.

μάλλον έχεις δίκιο, οπότε πάω σε μια άλλη και τέλος το άγχος.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..Εχει ο αδερφος μου το S3 και στα καλα καθουμενα οταν το βαζει για φορτιση,ποτε φορτιζει και ποτε δεν φορτιζει..Αλλαξαμε καλωδιο,τα ιδια..Στον υπολογιστη τα ιδια..Εκει που το βλεπει, ξαφνικα το χανει..Καναμε επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων αλλα το προβλημα παραμενει..Το τηλεφωνο ηταν στοκ χωρις ρουτ..Λεω ηταν γιατι του περασα μια custom rom μπας και γινοταν τιποτα αλλα τζιφος..Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω πριν παει για σερβις?Το πηρε απο birdphone οποτε σε αυτους πρεπει να το στειλουμε?

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..Εχει ο αδερφος μου το S3 και στα καλα καθουμενα οταν το βαζει για φορτιση,ποτε φορτιζει και ποτε δεν φορτιζει..Αλλαξαμε καλωδιο,τα ιδια..Στον υπολογιστη τα ιδια..Εκει που το βλεπει, ξαφνικα το χανει..Καναμε επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων αλλα το προβλημα παραμενει..Το τηλεφωνο ηταν στοκ χωρις ρουτ..Λεω ηταν γιατι του περασα μια custom rom μπας και γινοταν τιποτα αλλα τζιφος..Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω πριν παει για σερβις?Το πηρε απο birdphone οποτε σε αυτους πρεπει να το στειλουμε?

 

Με την custom rom ειναι ακομα πανω το κινητο??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..Εχει ο αδερφος μου το S3 και στα καλα καθουμενα οταν το βαζει για φορτιση,ποτε φορτιζει και ποτε δεν φορτιζει..Αλλαξαμε καλωδιο,τα ιδια..Στον υπολογιστη τα ιδια..Εκει που το βλεπει, ξαφνικα το χανει..Καναμε επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων αλλα το προβλημα παραμενει..Το τηλεφωνο ηταν στοκ χωρις ρουτ..Λεω ηταν γιατι του περασα μια custom rom μπας και γινοταν τιποτα αλλα τζιφος..Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω πριν παει για σερβις?Το πηρε απο birdphone οποτε σε αυτους πρεπει να το στειλουμε?

 

Καλησπέρα φίλε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω με το δικό μου το οποίο είναι στο σέρβις για δεύτερη φορά. Σου συνιστώ όταν το πας να επιμένεις να γράψουν ακριβώς το πρόβλημα σου και όχι απλά μια αναφορά ότι δεν φορτίζει. Γιατί την πρώτη φορά που το πήγα έγραψαν δεν φορτίζει και μου το επέστρεψαν μετά από μια βδομάδα λέγοντας ότι δεν βρέθηκε βλάβη.

Link to comment
Share on other sites

Να του βάλεις τη μαμά ρομ με ότι αναβαθμίσεις εχει πάρει. Να βεβαιωθείς ότι ο μετρητής είναι μηδενισμένος και μετά στην smartec.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια..Περναω την μαμα ρομ,μηδενιζω τον μετρητη και το στελνω για σερβις..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα μηδενίζεις τον μετρητή. Αν δεν είσαι root δεν μπορείς να το κάνεις.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..Εχει ο αδερφος μου το S3 και στα καλα καθουμενα οταν το βαζει για φορτιση,ποτε φορτιζει και ποτε δεν φορτιζει..Αλλαξαμε καλωδιο,τα ιδια..Στον υπολογιστη τα ιδια..Εκει που το βλεπει, ξαφνικα το χανει..Καναμε επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων αλλα το προβλημα παραμενει..Το τηλεφωνο ηταν στοκ χωρις ρουτ..Λεω ηταν γιατι του περασα μια custom rom μπας και γινοταν τιποτα αλλα τζιφος..Υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω πριν παει για σερβις?Το πηρε απο birdphone οποτε σε αυτους πρεπει να το στειλουμε?

 

Ρε παιδιά δεν κάνατε το πιο προφανές απλά να αλλάξετε φορτιστή..... το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ άλλαξα φορτιστή και όλα κομπλέ !

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν κάνατε το πιο προφανές απλά να αλλάξετε φορτιστή..... το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ άλλαξα φορτιστή και όλα κομπλέ !

 

Ναι έλα ντε πως δεν το σκεφτήκαμε αυτό. Είναι και σπάνιοι τέτοιοι φορτιστές για να δοκιμάσουμε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παρακαλω σος θελω να παρω απο το birdphone ενα galaxy s3 black και μου ειπε η κοπελα οτι οταν θα το ανοιγω θα γραφει Tmobile μου ειπε οτι ειναι ευρωπαικο,να το παρω η οχι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας παρακαλω σος θελω να παρω απο το birdphone ενα galaxy s3 black και μου ειπε η κοπελα οτι οταν θα το ανοιγω θα γραφει Tmobile μου ειπε οτι ειναι ευρωπαικο,να το παρω η οχι?

 

Δεν έχω προσωπική εμπειρία από το κατάστημα αυτό αλλά αν σε απασχολεί μόνο ότι είναι tmobile μην σε ανησυχεί και το δικό μου είναι τέτοιο από Γερμανία αγορασμένο χωρίς κανένα πρόβλημα στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανενα παραπανω απο το κινητο?και τη χρωμα το εχεις παρει?τη version φορας?

 

Κανένα παράπονο απλά έτυχε να βγάλει πρόβλημα στο βύσμα της φόρτισης. Άσπρο στην τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας σήμερα μου έκανε κάτι περίεργο το σ3 μου έσβησε καθώς άκουγα μουσική και είχα άπλα ανοιχτά τα δεδομένα 70 % μπαταριά δεν είμαι ροοτ δεν το έχω πειράξει πότε έσβησε και ήταν αναμένω το λαμπάκι σε μπλε και γαλάζιο μικρή αλλαγή στο χρώμα μετά έσβησε έβγαλα μπαταριά και άνοιξε κανονικά μήπως ξέρετε κάτι ? ελληνικό είναι από ΟΤΕ .
Link to comment
Share on other sites

και στο εφτιαξαν?να σε ρωτησω κατι τι νουμερο βγαζεις στο quandrant?

 

Εννοείται στην εγγύηση όσο για το άλλο δεν ασχολούμαι με τέτοια δεν δίνω βάση.

Link to comment
Share on other sites

Τι κάρτα μνήμης παίρνει το κινητό ρε παιδιά???

Αυτή Micro SD High Capacity (Micro SDHC), ή

αυτή Micro SD (Transflash)????

Ποια από αυτές τις δυο είναι καλύτερες???

 

Εδώ βοήθεια κανένας???

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βοήθεια κανένας???

 

μια micro sd πάρε όποια νάνε απλά να είναι class 10.... ε και να είναι λίγο γνωστή και η μάρκα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα εδώ και αρκετα χρονια είμαι φαν του iPhone όμως λόγω του οτι εχει μείνει στάσιμη η apple αποφάσισα να πάρω ένα Samsung Λέω να πάρω η το s3 η το s4 που θα βγη τέλος του μήνα όμως θέλω να ρωτήσω για μερικές απορίες που έχω και εάν ξέρετε μου απαντάτε. Το κατάστημα με της εφαρμογές είναι ίδιο με της apple ; Θα μπορω να βάζω προπλυρωμενη κάρτα για να αγοράσω εφαρμογές ; Έχει της ίδιες εφαρμογές που εχει το App Store ; Της επαφές απο το iPhone θα μπορέσω να της μεταφέρω στο Samsung ; Θα μπορω να κρατάω μπακ απ σε περίπτωση που γίνει κάτι στραβό ; Αν δεν το σπασω και το αφήσω όπως είναι θα έχω πρόβλημα με κοληματα ; Στο πληκτρολόγιο εχει ορθογραφικο έλεγχο όπως το πληκτρολόγιο του iPhone ; Αξίζει αυτή η αλλαγή απο το iPhone 5 στο Samsung 4 Ευχαριστω και πιστεύω να μην σας κουρασα ...
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το mediaserver έχω σοβαρό πρόβλημα. Έψαξα και βρήκα κάποιες προτάσεις για λύση αλλά σήμερα είχαμε πάλι τα ίδια. Σε 2 ώρες 18%μπαταρία 38% mediaserver. Απαράδεκτο. Έχω σβήσει όλα τα τραγούδια. Για πείτε καμιά πρόταση..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...