Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,τι παιζει με το widget καιρου κ τωρα που αλλαξε η ωρα δειχνει μια ωρα πισω?

 

Εχει απαντηθεί 10 φορές, διάβασε 3-4 ποστ πιο πάνω

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest maklovinsam
Εχει απαντηθεί 10 φορές, διάβασε 3-4 ποστ πιο πάνω

 

φιλε μου δεν λεει καπου πως διορθωνεται,εκανα πολλες φορες update sto widget αλλα τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, εχω παρει προσφατα το s3 και παρατηρησα οτι σε σκοτεινο δωματιο με απολυτα μαυρη οθονη υπαρχει μια γραμμη (1 εκατοστο περιπου μηκος, 3-4 χιλιοστα πλατος) που η οθονη ειναι πιο μαυρη.

Σε νορμαλ φως φαιναιτε ολη η οθονη μαυρη κανονικα αλλα σε σκοτεινο χωρο φαινεται ολη η οθονη καπως πιο "φωτεινη" εκτος απο αυτο το σημειο που ειναι πιο μαυρο.

 

Εψαξα λιγο και αυτο πρεπει να ειναι γενικο θεμα των Amoled, εχουν και αλλοι αντιστοιχο θεμα? Να κανω κατι η να το αφησω οπως ειναι?

 

Παρόμοιο προβλημα ειχα και εγω στο s3, ειχα μια μαυρη γραμη και 2 μαυρες κουκκιδες.. Πηγα στην Samsung και μου αλλαξε οθονη στην εγγύηση φυσικά..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν λεει καπου πως διορθωνεται,εκανα πολλες φορες update sto widget αλλα τπτ.

 

Μια απο τα ιδια και στο δικο μου......:worry:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν λεει καπου πως διορθωνεται,εκανα πολλες φορες update sto widget αλλα τπτ.

 

Επανεκκίνηση της συσκευής έκανες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,τι παιζει με το widget καιρου κ τωρα που αλλαξε η ωρα δειχνει μια ωρα πισω?

 

μπες και στην εφαρμογη μεσα αν δεν το εχεις κανει...και μετα ξαναβαλε widget...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο προβλημα ειχα και εγω στο s3, ειχα μια μαυρη γραμη και 2 μαυρες κουκκιδες.. Πηγα στην Samsung και μου αλλαξε οθονη στην εγγύηση φυσικά..

 

Οποτε να παω και εγω για αλλαγη οθονης ε?

Απο οτι διαβαζω ομως παιζει και η καινουργια οθονη να ειναι τα ιδια/χειροτερα.

 

Σχετικα με το accuweather απλα σβηστε την τοποθεσια και καντε παλι αναζητηση και θα δουλεψει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Οποτε να παω και εγω για αλλαγη οθονης ε?

Απο οτι διαβαζω ομως παιζει και η καινουργια οθονη να ειναι τα ιδια/χειροτερα.

 

Εγω οταν το επαθα εψαξα στο Google και δεν βρήκα καποιον αλλον να το ειχε αυτο το πρόβλημα... Αναγκάστηκα να παω στο service και χωρίς δεύτερη κουβέντα μου αλλαξαν οθονη... Και να φανταστείς τους ειπα οτι για να το δεις πρεπει να ειναι τελείως σκοτεινά και σε μαυρο φόντο και ουτε καν εκαναν το κοπο να το δουν, απλα κολλησαν ενα αυτοκόλλητο στην οθονη που ελεγε "αλλαγη οθονης"..

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν το επαθα εψαξα στο Google και δεν βρήκα καποιον αλλον να το ειχε αυτο το πρόβλημα... Αναγκάστηκα να παω στο service και χωρίς δεύτερη κουβέντα μου αλλαξαν οθονη... Και να φανταστείς τους ειπα οτι για να το δεις πρεπει να ειναι τελείως σκοτεινά και σε μαυρο φόντο και ουτε καν εκαναν το κοπο να το δουν, απλα κολλησαν ενα αυτοκόλλητο στην οθονη που ελεγε "αλλαγη οθονης"..

 

Με την καινουργια οθονη εξαφανιστικε ε?

Αυτο που φοβαμαι ειναι επειδη ειναι στανταρ στις Amoled απο οτι βλεπω μηπως η καινουργια οθονη ειναι χειροτερη.

 

Σε ποιο service το πηγες?

Link to comment
Share on other sites

Με την καινουργια οθονη εξαφανιστικε ε?

Αυτο που φοβαμαι ειναι επειδη ειναι στανταρ στις Amoled απο οτι βλεπω μηπως η καινουργια οθονη ειναι χειροτερη.

 

Σε ποιο service το πηγες?

 

Απο τοτε που την αλλαξα δεν ξανα εμφανίστηκε.. Στη Θεσσαλονίκη το πηγα αλλα δεν θυμαμαι την οδο.. Ισως οταν παω σπιτι να δω ενα χαρτι που μου ειχαν δωσει και σου πω.. (αν είσαι απο Θεσσαλονίκη)..

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που την αλλαξα δεν ξανα εμφανίστηκε.. Στη Θεσσαλονίκη το πηγα αλλα δεν θυμαμαι την οδο.. Ισως οταν παω σπιτι να δω ενα χαρτι που μου ειχαν δωσει και σου πω.. (αν είσαι απο Θεσσαλονίκη)..

 

Δεν ειμαι Θεσσαλονικη οποτε δεν βολευει ;P

Προς το παρων θα το αφησω ετσι γιατι σχεδον ποτε δεν φαινεται κατι ετσι και αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα στην κοινοτητα.. Νεο μελος στο myphone και νεος κατοχος S3..

 

Ηθελα να ρωτησω το εξης ( sorry αν εχει απαντηθει παλι δεν το ειδα πουθενα )

Ωρες ωρες το κινητο μου τρωει κολληματα και αργη να επιστρεψει στην αρχικη οθωνη , οταν με περνουν τηλ γυρναει στο αθορυβο ( τωρα πια δεν το κανει ) κ.α πολλα κουφα..

 

Εχω κανει το το "κολπο" με το S voice που ειδα να αναφερεστε και παει καπως καλυτερα..

Αν κανω ενα "restore" θα στρωσει??

 

Σημειωση: Δεν ειμαι root και δεν εχω βαλει κανενα προγραμμα που να πειραζει λειτουργικα το κινητο... 2 εφαρμογες που ειναι εκτος Play store μονο αλλα δεν ειναι τιποτα το τραγικο..

 

Καμια ιδεα κανεις..

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω galaxy s3 εχω official 4.2.1 και εχω προβλημα με τα sms δεν ανοιγει καν και κατεβασα το go sms ανοιγει κανονικα στελνω τα μηνυματα αλλα δεν πανε στον παραλληπτη τα φωτα σας σας παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα στην κοινοτητα.. Νεο μελος στο myphone και νεος κατοχος S3..

 

Ηθελα να ρωτησω το εξης ( sorry αν εχει απαντηθει παλι δεν το ειδα πουθενα )

Ωρες ωρες το κινητο μου τρωει κολληματα και αργη να επιστρεψει στην αρχικη οθωνη , οταν με περνουν τηλ γυρναει στο αθορυβο ( τωρα πια δεν το κανει ) κ.α πολλα κουφα..

 

Εχω κανει το το "κολπο" με το S voice που ειδα να αναφερεστε και παει καπως καλυτερα..

Αν κανω ενα "restore" θα στρωσει??

 

Σημειωση: Δεν ειμαι root και δεν εχω βαλει κανενα προγραμμα που να πειραζει λειτουργικα το κινητο... 2 εφαρμογες που ειναι εκτος Play store μονο αλλα δεν ειναι τιποτα το τραγικο..

 

Καμια ιδεα κανεις..

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Λογω android λογισμικου, που σημαινει open source, θελει λιγη προσοχη στο τι περναμε μεσα, πως το περναμε και αλλα πολλα.. καλο ειναι να κανεις ενα restore και να βαλεις απο το store κι εναν καλο cache cleaner (θα σου προτεινα το clean master που κανει πολυ καλη δουλεια) και θα εισαι ενταξει... προσοχη, αν παρεις back up τις εφαρμογες, οταν κανεις restore μην περασεις ξανα τα δεδομενα συστηματος, σεταρισε το κινητο απο την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Λογω android λογισμικου, που σημαινει open source, θελει λιγη προσοχη στο τι περναμε μεσα, πως το περναμε και αλλα πολλα.. καλο ειναι να κανεις ενα restore και να βαλεις απο το store κι εναν καλο cache cleaner (θα σου προτεινα το clean master που κανει πολυ καλη δουλεια) και θα εισαι ενταξει... προσοχη, αν παρεις back up τις εφαρμογες, οταν κανεις restore μην περασεις ξανα τα δεδομενα συστηματος, σεταρισε το κινητο απο την αρχη...

 

Το εχω το clean master αλλα παλι κολαει το κινητο ...

Link to comment
Share on other sites

Τον launcher της Samsung με πιο πρόγραμμα μπορώ να τον πάρω backup έτσι ώστε αν αλλάξω ρομ να μην κάθομαι καιτο ξανά στεινω ?
Link to comment
Share on other sites

προγραμμα να κατεβαζει video και να τα μετατρεπει και σε mp3 απο youtube πιος γνωριζει?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

προγραμμα να κατεβαζει video και να τα μετατρεπει και σε mp3 απο youtube πιος γνωριζει?

 

tubemate , δεν υπαρχει στο store ομως.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να συγχρονισω τις επαφες μου με το gmail μου..?υπαρχει καπου στις ρυθισεις..και αλλιως πως μπορω να εχω για backup τις επαφες μου..?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς πως μπορώ να παίξω αρχεία mkv και mp4? Τα έχω γραμμένα στην κάρτα και έχω δοκιμάσει με mxplayer, bsplayer,vlc, stock player αλλά δεν τα παίζει κανένας.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να συγχρονισω τις επαφες μου με το gmail μου..?υπαρχει καπου στις ρυθισεις..και αλλιως πως μπορω να εχω για backup τις επαφες μου..?

 

Διάβασε εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...