Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Αγόρασα σήμερα το S3 και έκανα ένα λάθος στις αρχικές ρυθμίσεις που μου ζητούσε. Με ρώτησε κάτι για την χώρα προέλευσης και κατα λάθος πάτησα κάτι κουλό, Μακάο ή κάτι τέτοιο. Τώρα στην αρχική σελίδα lock screen που by default δείχνει 2πλό ρολόι, μου δείχνει την τοπική ώρα που είναι και η σωστή και σαν Home time 10 ώρες μετά (χωρίς να αναφέρει καν τη χώρα). Έψαξα τα πάντα μέσα στις ρυθμίσεις και δε μπορώ να βρω από που αλλάζει. Είμαι έτοιμος να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν αξίζει γιατί έχω εγκαταστήσει αρκετές εφαρμογούλες και βαριέμαι φτου κι απ'την αρχή. Όποιος μπορεί να βοηθήσει... Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

settings -> Lock Screen -> Lock Screen options -> Απενεργ. το Dual clock ή Set home city επλέγοντας το Dual clock

 

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=178&a=97

Edited by stsdema28

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για τη γρήγορη απάντηση. Ναι, αυτό το βρήκα αλλά πιστεύω ότι ΚΑΠΩΣ πρέπει να αλλάζει η ρημάδα η ρύθμιση!! Αυτό θα κάνω αν δεν το βρω...
Link to comment
Share on other sites

μιχαλη αν δε σου ειναι κοπος πες μου πως μπορω να το κανω καποια στιγμη γιατι μεχρι στιγμης καταφερα να κανω κατι αλλα δε βρισκω που πηγαινει το backup. σε ευχαριστω

 

Τι ακριβως θελεις να κανεις?? Να περασεις το backup στο dropbox ή να δεις που σου παιρνει back up το titanium μεσα στην συσκευη κ να αλλαξεις προορισμο??

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως θελεις να κανεις?? Να περασεις το backup στο dropbox ή να δεις που σου παιρνει back up το titanium μεσα στην συσκευη κ να αλλαξεις προορισμο??

 

να περασω το backup στο dropbox αλλα σε περιπτωση που εχω καποιο προβλημα να επαναφερει το κινητο οπως ηταν με τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

να περασω το backup στο dropbox αλλα σε περιπτωση που εχω καποιο προβλημα να επαναφερει το κινητο οπως ηταν με τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις

 

Απο την στιγμη που θα ενεργοποιησεις το dropbox, θα σου παιρνει backup και θα στα περναει σε φακελο εκει μεσα.. (εχει κ επιλογη να στα παιρνει ολα ή επιλεγμενες ετικετες).. εσυ πρεπει να ορισεις να κανει αυτοματα backup (χρονοδιαγραμμα).. αν σου συμβει κατι, παιρνεις τον φακελο απο το dropbox που εχει το backup των εφαρμογων κ των δεδομενων,και το περνας μεσα στην μνημη της συσκευης σου... αν δεν τον βρει τον φακελο το titanium, πας προτιμησεις/θεσεις αντιγραφων ασφαλειας και κανεις ανιχνευση.. βρισκεις τον φακελο, πας πισω κ επιλεγεις επαναφορα δεδομενων ασφαλειας...

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που θα ενεργοποιησεις το dropbox, θα σου παιρνει backup και θα στα περναει σε φακελο εκει μεσα.. (εχει κ επιλογη να στα παιρνει ολα ή επιλεγμενες ετικετες).. εσυ πρεπει να ορισεις να κανει αυτοματα backup (χρονοδιαγραμμα).. αν σου συμβει κατι, παιρνεις τον φακελο απο το dropbox που εχει το backup των εφαρμογων κ των δεδομενων,και το περνας μεσα στην μνημη της συσκευης σου... αν δεν τον βρει τον φακελο το titanium, πας προτιμησεις/θεσεις αντιγραφων ασφαλειας και κανεις ανιχνευση.. βρισκεις τον φακελο, πας πισω κ επιλεγεις επαναφορα δεδομενων ασφαλειας...

 

σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΠΑΙΔΙΆ ΘΈΛΩ ΜΙΑ ΧΆΡΗ... ΧΘΕΣ ΠΉΡΑ ΤΟ SAMSUNG GALAXY S III KAI EBΑΛΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ FACEBOOK ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΟΤΙ ΦΩΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟ FACEBOOK ΣΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΣΒΗΣΩ ....ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ? ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΉΣΕΙ.....?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΠΑΙΔΙΆ ΘΈΛΩ ΜΙΑ ΧΆΡΗ... ΧΘΕΣ ΠΉΡΑ ΤΟ SAMSUNG GALAXY S III KAI EBΑΛΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ FACEBOOK ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΟΤΙ ΦΩΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟ FACEBOOK ΣΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΣΒΗΣΩ ....ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ? ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΉΣΕΙ.....?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις του facebook και απενεργοποιησε την επιλογη που λεει συγχρονισμος φωτογραφιων

Link to comment
Share on other sites

Έχω το eset endpoint security for android. Δεν βλέπω διαφορά στην κατανάλωση από τότε που το έβαλα! !!

και εγω χρησιμοποιώ το avg....κανενα θεμα μπαταριας!!!

Link to comment
Share on other sites

οταν το συνδεω για φορτιση το κινητο,μια μου πεταει το dock( λογικα ειναι το μαμα προγραμμα της samsung για αναπαραγωγη μουσικης-βιντεο ) και μια φορτιζει.. τι παιζει??

 

Edited by kostakiss
προσθήκη link
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έπαιξα λίγο με το GS3 και μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό! Τώρα θέλω να το αγοράσω αλλά λέω να περιμένω λίγο μπας και όταν έρθει το GS4 πέσει λίγο η τιμή του... Το μόνο που με κάνει και διστάζω να προβώ σε αγορά είναι η αναφορά πως το τηλέφωνο μετά από κάποιες ημέρες που κινούνται γύρω στις 200 παγώνει και μετά από μία πλήρη φόρτιση η οθόνη κλείνει και δεν ανάβει ξανά... Ισχύει κάτι τέτοιο; Έχει συμβεί σε κανένα; Edited by Koucos
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έπαιξα λίγο με το GS3 και μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό! Τώρα θέλω να το αγοράσω αλλά λέω να περιμένω λίγο μπας και όταν έρθει το GS4 πέσει λίγο η τιμή του... Το μόνο που με κάνει και διστάζω να προβώ σε αγορά είναι η αναφορά πως το τηλέφωνο μετά από κάποιες ημέρες που κινούνται γύρω στις 200 παγώνει και μετά από μία πλήρη φόρτιση η οθόνη κλείνει και δεν ανάβει ξανά... Ισχύει κάτι τέτοιο; Έχει συμβεί σε κανένα;

 

Εγινε σε καποια μικρη μειονοτητα συσκευων..και να συμβει σε καλυπτει η εγγυηση ,ορμα μη το φοβασαι.Παρεπιπτοντος το δικο μου ειναι στις 250+ ημερες.

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έπαιξα λίγο με το GS3 και μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό! Τώρα θέλω να το αγοράσω αλλά λέω να περιμένω λίγο μπας και όταν έρθει το GS4 πέσει λίγο η τιμή του... Το μόνο που με κάνει και διστάζω να προβώ σε αγορά είναι η αναφορά πως το τηλέφωνο μετά από κάποιες ημέρες που κινούνται γύρω στις 200 παγώνει και μετά από μία πλήρη φόρτιση η οθόνη κλείνει και δεν ανάβει ξανά... Ισχύει κάτι τέτοιο; Έχει συμβεί σε κανένα;

 

Εχει ηδη βγαλει update στο firmware η samsung στην 4.1.2, και ειδικα ολες oi custom roms και kernels σε περιπτωση που ρουταρεις εχουν το update μεσα, οποτε δεν εχεις κανενα θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έπαιξα λίγο με το GS3 και μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό! Τώρα θέλω να το αγοράσω αλλά λέω να περιμένω λίγο μπας και όταν έρθει το GS4 πέσει λίγο η τιμή του... Το μόνο που με κάνει και διστάζω να προβώ σε αγορά είναι η αναφορά πως το τηλέφωνο μετά από κάποιες ημέρες που κινούνται γύρω στις 200 παγώνει και μετά από μία πλήρη φόρτιση η οθόνη κλείνει και δεν ανάβει ξανά... Ισχύει κάτι τέτοιο; Έχει συμβεί σε κανένα;

 

Είμαι στις ~300 μέρες. Ακόμα δουλεύει άψογα!

Έτυχε σε πολύ μικρό ποσοστό. Αλλά σκέψου μετά από 40.000.000 κομμάτια, ακόμα και 0,01% να βγάλει το πρόβλημα, είναι μικρό ποσοστό, αλλά μεγάλος απόλυτος αριθμός.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Παρατηρησε κανεις προβλημα με το widget της accuweather με την αλλαγη της ωρας?

Ενω εγινε αλλαγη ωρας στο κινητο στο widget παραμενει η παλια.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Παρατηρησε κανεις προβλημα με το widget της accuweather με την αλλαγη της ωρας?

Ενω εγινε αλλαγη ωρας στο κινητο στο widget παραμενει η παλια.

 

Και σε μένα το ίδιο κάνει.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

κάντε μια ενημερώση αφού συνδεθείτε στο internet και όλα καλά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. το κινητό το έχω μόνιμα γυρισμένο σε gsm. όταν τυγχάνει να θέλω να ενεργοποιήσω τα data κανω αλλαγή σε wcdma/gsm και μετά ενεργοποιώ τα data αλλά είτε δε μου ενεργοποιούνται είτε δε μπορώ να μπω στο ιντερνετ. μόλις κάνω επανεκκίνηση συνδέεται κατευθείαν. τι λέτε να φταίει;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση, εχω παρει προσφατα το s3 και παρατηρησα οτι σε σκοτεινο δωματιο με απολυτα μαυρη οθονη υπαρχει μια γραμμη (1 εκατοστο περιπου μηκος, 3-4 χιλιοστα πλατος) που η οθονη ειναι πιο μαυρη.

Σε νορμαλ φως φαιναιτε ολη η οθονη μαυρη κανονικα αλλα σε σκοτεινο χωρο φαινεται ολη η οθονη καπως πιο "φωτεινη" εκτος απο αυτο το σημειο που ειναι πιο μαυρο.

 

Εψαξα λιγο και αυτο πρεπει να ειναι γενικο θεμα των Amoled, εχουν και αλλοι αντιστοιχο θεμα? Να κανω κατι η να το αφησω οπως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...