Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους! μια ερώτηση..

όταν το έχω στο αθόρυβο με δόνηση και μου έρχεται ένα μνμ δεν δονείται το τηλέφωνο... είναι φυσιολογικό αυτό? υπάρχει επιλογή για δόνηση στα μηνύματα? γιατί με τις κλήσεις δεν έχω θέμα!

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους! μια ερώτηση..

όταν το έχω στο αθόρυβο με δόνηση και μου έρχεται ένα μνμ δεν δονείται το τηλέφωνο... είναι φυσιολογικό αυτό? υπάρχει επιλογή για δόνηση στα μηνύματα? γιατί με τις κλήσεις δεν έχω θέμα!

ευχαριστώ!

για δοκίμασε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων ενεργοποίησε την δόνηση για ειδοποίηση

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε στις ρυθμίσεις μηνυμάτων ενεργοποίησε την δόνηση για ειδοποίηση

 

αυτό ήταν! σε υπερευχαριστώ! δεν έχω συνηθίσει ακόμα στο ότι το κάθε υπο-μενού έχει ρυθμίσεις (κατάλοιπα iphone βλέπεις) και έψαχνα στις γενικές ρυθμίσεις ήχων!

Link to comment
Share on other sites

αυτό ήταν! σε υπερευχαριστώ! δεν έχω συνηθίσει ακόμα στο ότι το κάθε υπο-μενού έχει ρυθμίσεις (κατάλοιπα iphone βλέπεις) και έψαχνα στις γενικές ρυθμίσεις ήχων!

 

τιποτα φιλε μου εδω ειμαστε να βοηθαμε ο ενας τον αλλον ;)

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω τρεις απορίες για το κινητό 1) πως γίνεται να στέλνω μηνύματα 160 χαρακτήρων χαρακτήρων χωρίς να μου εμφανίζει το μήνυμα για κατεστραμενο μήνυμα; 2) πως γίνεται να μην υπάρχει ηχητική ειδοποίηση για την αναφορά παράδοσης ; 3) οταν συνδέομαι στο ίντερνετ με δίκτυο της Vodafone στο σηματακι πάνω για το σήμα μου εμφανίζονται μονο τα γράμματα Eκαι G και ποτε το H με αποτέλεσμα να μην είναι και τόσο γρήγορο.. πρέπει να κάνω κάτι από τις ρυθμίσεις του κινητού; ευχαριστώ πολύ
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Πριν λιγες μερες αγορασα το galaxy s3 και ολα καλα μεχρι σημερα που προσπαθησα να αλλαξω τις συντομευσεις στην οθονη κλειδωματος.

Κραταω πατημένο το εικονιδιο που θελω να αλλαξω και μολις το παω στον καδο που εμφανιζεται τοτε το εικονιδιο γινεται κοκκινο,μαυριζει η οθονη και μου εμφανιζει ΄΄ρυθμισεις διακοπηκε''

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει??????

το εχει πάθει κανείς άλλος?????

Ευχαριστώ

Edited by oigres
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω τρεις απορίες για το κινητό 1) πως γίνεται να στέλνω μηνύματα 160 χαρακτήρων χαρακτήρων χωρίς να μου εμφανίζει το μήνυμα για κατεστραμενο μήνυμα; 2) πως γίνεται να μην υπάρχει ηχητική ειδοποίηση για την αναφορά παράδοσης ; 3) οταν συνδέομαι στο ίντερνετ με δίκτυο της Vodafone στο σηματακι πάνω για το σήμα μου εμφανίζονται μονο τα γράμματα Eκαι G και ποτε το H με αποτέλεσμα να μην είναι και τόσο γρήγορο.. πρέπει να κάνω κάτι από τις ρυθμίσεις του κινητού; ευχαριστώ πολύ

 

1) Μπορεις να κατεβασεις απο εδω αλλες εφαρμογες για sms..

2) Δεν γινεται, εκτος αν το βαλεις στο αθορυβο γενικα.

3) Το Η ειναι απο τα πιο γρηγορα, το πιο γρηγορο ειναι το Η+, δε μπορεις να κανεις κατι για πιο γρηγορο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα δεν μου εμφανίζει ποτε το H..το καλύτερο που έχω ειναι το G
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα δεν μου εμφανίζει ποτε το H..το καλύτερο που έχω ειναι το G

 

Ειναι αναλογος την περιοχη, κι εγω vodafone εχω και ειμαι σχεδον παντα με το H+.. Και με το S3 που ειχα και με το Note..

Link to comment
Share on other sites

Απλα μου έχει τύχει να ειμαι με εβα φίλο που εχει το ιδιο κινητο και οι δυο Vodafone να ειμαστε μαζι εγω να εχω G και εκείνος H+
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Απλα μου έχει τύχει να ειμαι με εβα φίλο που εχει το ιδιο κινητο και οι δυο Vodafone να ειμαστε μαζι εγω να εχω G και εκείνος H+

 

Αν ειναι ετσι φιλε μου δεν ξερω τι να πω... Παντως να κανεις κατι για να εχεις πιο γρήγορο δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Απλα μου έχει τύχει να ειμαι με εβα φίλο που εχει το ιδιο κινητο και οι δυο Vodafone να ειμαστε μαζι εγω να εχω G και εκείνος H+

 

Μήπως το έχεις βάλει να έχει μόνο GSM δίκτυο ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Πριν λιγες μερες αγορασα το galaxy s3 και ολα καλα μεχρι σημερα που προσπαθησα να αλλαξω τις συντομευσεις στην οθονη κλειδωματος.

Κραταω πατημένο το εικονιδιο που θελω να αλλαξω και μολις το παω στον καδο που εμφανιζεται τοτε το εικονιδιο γινεται κοκκινο,μαυριζει η οθονη και μου εμφανιζει ΄΄ρυθμισεις διακοπηκε''

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει??????

το εχει πάθει κανείς άλλος?????

Ευχαριστώ

 

Αν έχεις απενεργοποιησει τα animations (τις 3 επιλογές) από τα developer settings, ξαναενεργοποιησε τα και κανε restart.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις απενεργοποιησει τα animations (τις 3 επιλογές) από τα developer settings, ξαναενεργοποιησε τα και κανε restart.

 

Ευχαριστω πολύ!!!

Εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και επανήλθε στα φυσιολογικά του...

Προφανώς αυτό επανέφερε και τις ρυθμίσεις των animation που αναφέρεις στις εργοστασιακές τιμές 1x.

Ευχαριστώ και πάλι γιά την απάντηση!!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρειτε αν ειμαι of topic γνωριζει καποιος να μου πτροτρινει καποιο μαγαζι ανταλλαγης κινητων;
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρειτε αν ειμαι of topic γνωριζει καποιος να μου πτροτρινει καποιο μαγαζι ανταλλαγης κινητων;

 

kaizer στην αθηνα εχω δωσει και εχω παρει απο εκει. κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ως εν δυνάμει κάτοχος του Galaxy S3, έχω να κάνω τις εξής ερωτήσεις:

 

Στα τηλέφωνα που προορίζονται για την ευρωπαική αγορά (όχι ελληνική), η αλφαβητική μπάρα επαφών εμφανίζεται με λατινικούς ή ελληνικούς χαρακτήρες; Και αν εμφανίζεται με λατινικούς μπορεί να διορθωθεί από το χρήστη;

Γενικότερα υπάρχει κάποια άλλη διαφορά μεταξύ ελληνικών και μη συσκευών (στα μενού, χαρακτήρες, πρόσβαση σε ελληνικά samsung apps κ.λ.π.);

 

Τα ρωτάω αυτά γιατί δυσκολεύομαι να βρω ελληνική συσκευή σε ανταγωνιστική τιμή (γύρω στα 450 ευρώ), ενώ ευρωπαική βρίσκω πολύ εύκολα και σε αρκετά χαμηλότερη τιμή, αλλά φοβάμαι για τυχόν διαφορές στα παραπάνω θέματα.

Για θέματα εγγύησης και αναβαθμίσεων, όπως διάβασα και σε άλλες σελίδες, δε πρέπει να υπάρχει ουσιαστική διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω τρεις απορίες για το κινητό 1) πως γίνεται να στέλνω μηνύματα 160 χαρακτήρων χαρακτήρων χωρίς να μου εμφανίζει το μήνυμα για κατεστραμενο μήνυμα; 2) πως γίνεται να μην υπάρχει ηχητική ειδοποίηση για την αναφορά παράδοσης ; 3) οταν συνδέομαι στο ίντερνετ με δίκτυο της Vodafone στο σηματακι πάνω για το σήμα μου εμφανίζονται μονο τα γράμματα Eκαι G και ποτε το H με αποτέλεσμα να μην είναι και τόσο γρήγορο.. πρέπει να κάνω κάτι από τις ρυθμίσεις του κινητού; ευχαριστώ πολύ

Καλησπέρα...1) ποια εφαρμογη για μηνυματα χρησιμοποιεις? 2) ηχητική ειδοποιηση??χρησιμοποιεις την default εφαρμογή? 3)μαλλον δεν εχεις καλο σήμα...αλλιως πηγαινε ρυθμισεις -δικτυα κινητης τηλεφωνιας-λειτουργία δικτύου και επέλεξε το αυτοματο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ως εν δυνάμει κάτοχος του Galaxy S3, έχω να κάνω τις εξής ερωτήσεις:

 

Στα τηλέφωνα που προορίζονται για την ευρωπαική αγορά (όχι ελληνική), η αλφαβητική μπάρα επαφών εμφανίζεται με λατινικούς ή ελληνικούς χαρακτήρες; Και αν εμφανίζεται με λατινικούς μπορεί να διορθωθεί από το χρήστη;

Γενικότερα υπάρχει κάποια άλλη διαφορά μεταξύ ελληνικών και μη συσκευών (στα μενού, χαρακτήρες, πρόσβαση σε ελληνικά samsung apps κ.λ.π.);

 

Τα ρωτάω αυτά γιατί δυσκολεύομαι να βρω ελληνική συσκευή σε ανταγωνιστική τιμή (γύρω στα 450 ευρώ), ενώ ευρωπαική βρίσκω πολύ εύκολα και σε αρκετά χαμηλότερη τιμή, αλλά φοβάμαι για τυχόν διαφορές στα παραπάνω θέματα.

Για θέματα εγγύησης και αναβαθμίσεων, όπως διάβασα και σε άλλες σελίδες, δε πρέπει να υπάρχει ουσιαστική διαφορά

 

Πλέον εμφανίζεται στα ελληνικά. Καμία διαφορά μεταξύ των συσκευών και καλυπτεσαι από πανευρωπαϊκή εγγύηση.

Αν και για dialer θα σου πρότεινα να βάλεις το exdialer από το μάρκετ, τεράστια διαφορά σε απόδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χάλασε το κινητό μου :-)

Το Antutu μου δίχνει σκορ 6900!!! και στην 2η προσπάθεια εβγαλε σκορ 12.800 και στην 3η 9600!!!

Τι να έγινε?

Έκτος και αν χάλασαν το antutu γιατι είχε μια αναβάθμιση σήμερα

Ας δοκιμάσει κάποιος με το antutu 3.2.2 και ας μου πει το σκορ μετα την αναβάθμιση που έβγαλαν σήμερα!!!

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Πλέον εμφανίζεται στα ελληνικά. Καμία διαφορά μεταξύ των συσκευών και καλυπτεσαι από πανευρωπαϊκή εγγύηση.

Αν και για dialer θα σου πρότεινα να βάλεις το exdialer από το μάρκετ, τεράστια διαφορά σε απόδοση.

Σ' ευχαριστώ πολύ. Αποφάσισα λοιπόν να παραγγείλω το ευρωπαικό! (σε μπλέ χρώμα)

Το περιμένω μεθάυριο κι ελπίζω να είναι όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χάλασε το κινητό μου :-)

Το Antutu μου δίχνει σκορ 6900!!! και στην 2η προσπάθεια εβγαλε σκορ 12.800 και στην 3η 9600!!!

Τι να έγινε?

Έκτος και αν χάλασαν το antutu γιατι είχε μια αναβάθμιση σήμερα

Ας δοκιμάσει κάποιος με το antutu 3.2.2 και ας μου πει το σκορ μετα την αναβάθμιση που έβγαλαν σήμερα!!!

 

εμένα 12614.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...