Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest maklovinsam
καλησπερα φιλοι μου,εχω κανει αρκετες φορες επαναφορα ρυθμισεων(format),μηπως μπορει να του δημιουργησα καποιο προβλημα στο κινητο?ειμαι ασχετος γ αυτο ρωταω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια απο τοτε που εβαλα την jelly bean παρατηρησα οτι το κινητο μερικες φορες αργει παρα πολυ να φορτισει. σημερα το εβαλα στις 14:30 να φορτισει και τωρα στις 18:37 ειναι στο 70%. τι γινεται?.
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο τοτε που εβαλα την jelly bean παρατηρησα οτι το κινητο μερικες φορες αργει παρα πολυ να φορτισει. σημερα το εβαλα στις 14:30 να φορτισει και τωρα στις 18:37 ειναι στο 70%. τι γινεται?.

Μήπως έχεις αλλάξει καλώδιο φόρτισης ή φορτιστή?? Μου έχει τύχει έχοντας αλλάξει καλώδιο φόρτισης ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αλλάξει καλώδιο φόρτισης ή φορτιστή?? Μου έχει τύχει έχοντας αλλάξει καλώδιο φόρτισης ;)

 

οχι. χρησιμοποιω το ιδιο καλωδιο και φορτιστη απο τοτε που πηρα το κινητο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι μου,εχω κανει αρκετες φορες επαναφορα ρυθμισεων(format),μηπως μπορει να του δημιουργησα καποιο προβλημα στο κινητο?ειμαι ασχετος γ αυτο ρωταω.

 

Όχι δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα ,μην ανησυχείς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια του forum ειμαι νεος κατοχος του sgsiii.

Προερχομαι απο ενα htc desire το οποιο το ειχα root...

Ημουν πολυ ικανοποιημενος και ξερω τα θετικα του να εισαι root,τωρα θελω να μου πειτε αν αξιζει να κανω root το galaxy siii και ποια ειναι τα θετικα...

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο τοτε που εβαλα την jelly bean παρατηρησα οτι το κινητο μερικες φορες αργει παρα πολυ να φορτισει. σημερα το εβαλα στις 14:30 να φορτισει και τωρα στις 18:37 ειναι στο 70%. τι γινεται?.

 

Εμένα πλήρως ξεφόρτιστο κάνει γύρω στις 3 1/2 ώρες να φορτίσει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ακομα να φορτισει τωρα ειναι στο 86% και φορτίζει για 6 ώρες περίπου. τι σκ@τα.[/Q

Τόσες ώρες θέλει όταν φορτίζει σε θύρα usb!!! παράξενο... άλλαξε φορτιστή για δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

το κινητο μου εφαγε μια περιποιημενη τουμπα και εσπασε το καλυμα της οθονης.Η οθονη λειτουργει κανονικα ευτυχως δεν επαθε τιποτα.Μου ειπαν στο service οτι αλλαζει μαζι με την οθονη το καλυμα με κοστος καπου στα 140€.Ειδα ομως στο ιντερνετ οτι αλλαζει και μονο το καλυμα.Ξερετε κατι για αυτο παιδια ή δε θα γλυτωσω τα 140€?..

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

ακομα να φορτισει τωρα ειναι στο 86% και φορτιζει για 6 ωρες περιπου. τι σκ@τα.

 

Παπαλα ο φορτιστης φιλε μου,ειχα και εγω το ιδιο θεμα και μου τον αλλαξανε στην εγγυηση...παρε κανενα με micro usb φορτιστη και κανε μια δοκιμη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια του forum ειμαι νεος κατοχος του sgsiii.

Προερχομαι απο ενα htc desire το οποιο το ειχα root...

Ημουν πολυ ικανοποιημενος και ξερω τα θετικα του να εισαι root,τωρα θελω να μου πειτε αν αξιζει να κανω root το galaxy siii και ποια ειναι τα θετικα...

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων....

 

Εγω προσφατα το εκανα root και εβαλα την Android Revolution HD 24 και μια αλλαγη στον kernel και το κινητο παει σφαιρα και απο μπαταρια Super... Προχθες ειχα 77% και τωρα που μιλαμε εχω 43%

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

το κινητο μου εφαγε μια περιποιημενη τουμπα και εσπασε το καλυμα της οθονης.Η οθονη λειτουργει κανονικα ευτυχως δεν επαθε τιποτα.Μου ειπαν στο service οτι αλλαζει μαζι με την οθονη το καλυμα με κοστος καπου στα 140€.Ειδα ομως στο ιντερνετ οτι αλλαζει και μονο το καλυμα.Ξερετε κατι για αυτο παιδια ή δε θα γλυτωσω τα 140€?..

 

Ευχαριστω!!

 

Φιλαρακι ειναι μεγαλο πακετο να αλλαξεις μονο το εξωτερικο τζαμι....γιαυτο και στο service δεν το αναλαμβανουν.....

Επαθα πριν ενα μηνα και εγω το ιδιο....

Το σκεφτηκα λιγακι...ειδα και βιντεακια στο youtube και καταλαβα οτι ειναι δυσκολο....

Τοτε λοιπον πηρα τηλεφωνο στη smartek και οι τιμες που μου ειχαν δωσει ηταν 105€ για αγορα 134€ αγορα-τοποθετηση...

Το πηγα ομως πιο κοντα στο σπιτι μου (για να μην τρεχω στο χαϊδαρι) με τιμη 138€ αγορα τοποθετηση....

Το ειχα ετοιμο σε 2 εργασιμες...

Ομως επειδη με ετρωγε να δοκιμασω την τυχη μου (πιανουν και λιγο τα χερια μου) πηρα απο ebay με 15€ ενα τζαμακι μαζι με εργαλεια.....εκατσα και ασχοληθηκα με την σπασμενη....(που απο το service μου την ειχαν επιστρεψει) και τελικα καταφερα να το αλλαξω....

Μετα απο ολα αυτα πιστευω οτι αν εκανα μονο την αγορα με 105€ ....θα καταφερνα να ξεμονταρω απο πανω καμερα-πλακετα κτλ...και θα την αλλαζα μονος μου ...(και θα γλυτωνα την εργασια)

Αν πιανουν τα χερια σου σκεψου ολα τα ενδεχομενα.....

Αυτα....

Κατσε να δω αν μπορω να βαλω φωτο απο τα πρωην χαλια μου....

Link to comment
Share on other sites

Θα γλυτωνες 29 ευρο.. οκ δεκτο.. αν ομως κατι δεν πηγαινε καλα.. ποια θα ηταν η επομενη κινηση ?? :p
Link to comment
Share on other sites

Θα γλυτωνες 29 ευρο.. οκ δεκτο.. αν ομως κατι δεν πηγαινε καλα.. ποια θα ηταν η επομενη κινηση ?? :p

 

Ενταξει σωστο αυτο που λες.....αλλα

1.Το να βαλεις ολοκληρη την οθονη ειναι πολυ πιο ευκολο (κατα τη γνωμη μου) απο το να αλλαξεις το γυαλι....

 

2.Η διαδικασια περιλαμβανει ξεβιδωματα-βιδωματα και ξεκουμπωματα-κουμπωματα επαφων...(αρα δυσκολα θα παει κατι στραβα) εκτος και αν ειναι καποιος εντελως "κουλος"- ασχετος (που θελω να πιστευω οτι δεν ειμαι :rolleyes: )

 

3.Αν κατι παει στραβα....το πας στο service για φτιαξιμο...(ετσι και αλλιως εξ'αρχης θα πληρωνες.....δεν ειναι κατι που το καλυπτει η εγγυηση....

Το ξερω θα ηταν περισσοτερο το κοστος αλλα ο καθενας παιρνει και τα ρισκα του.....

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Πέρασα τον siyah kernel που λέει οτί έχει υποστήριξη ntfs.Δοκίμασα ένα usb που έκανα format σε ntfs και δεν το διαβάζει.Θέλει κάποια ρύθμιση ο kernel ή χρειάζεται κάποιο zip για να δουλέψει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος να μου πει, πήγα να ανεβάσω μια φωτογραφία στο φεισμπουκ και κόλλησε στην μέση και τώρα στην "κορδέλα" που κατεβαίνει έχει μείνει έτσι και δεν διαγράφετε. Πως φεύγει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος να μου πει, πήγα να ανεβάσω μια φωτογραφία στο φεισμπουκ και κόλλησε στην μέση και τώρα στην "κορδέλα" που κατεβαίνει έχει μείνει έτσι και δεν διαγράφετε. Πως φεύγει;

 

 

Αν το αφήσεις αρκετή ώρα θα σου βγάλει ένα μήνυμα και μετά θα φύγει...

 

Αλλιώς επανεκκίνηση ...

 

Μου το έχει κάνει και σε εμένα πολλές φορές ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσφατα το εκανα root και εβαλα την Android Revolution HD 24 και μια αλλαγη στον kernel και το κινητο παει σφαιρα και απο μπαταρια Super... Προχθες ειχα 77% και τωρα που μιλαμε εχω 43%

 

 

ποιον kerenel φορεσες και ειδες τετοια αυτονομια?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! θέλω να ρωτήσω, θυμάται κανείς ποια εφαρμογή κατεβάζαμε (πριν το ενσωματώσει το kies) για να τσεκάρουμε από ποια χώρα προέρχεται το κινητό? θέλει να το βρει ένας φίλος και δεν θέλει να μπλέξει με το kies αλλά δεν αναφέρεται ποια στο faq παρά μόνο ο τρόπος μέσω kies..

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους! θέλω να ρωτήσω, θυμάται κανείς ποια εφαρμογή κατεβάζαμε (πριν το ενσωματώσει το kies) για να τσεκάρουμε από ποια χώρα προέρχεται το κινητό? θέλει να το βρει ένας φίλος και δεν θέλει να μπλέξει με το kies αλλά δεν αναφέρεται ποια στο faq παρά μόνο ο τρόπος μέσω kies..

ευχαριστώ!

 

Δεν αναφέρεται γιατί δε λειτουργεί πια, από τότε που αλλάξαν τους servers στη Samsung.... checkfus λεγότανε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ! χρησιμοποιω το galaxy σαν πλοηγο για περιπου 10 ωρες με αποτελεσμα η θερμοκρασια του να φτανει τους 60 λογω του οτι βρισκεται στο τζαμι του αυτοκινητου λετε να εχω προβλημα στο μελλον με την συσκευη ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...