Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σ' όλους.

Εχει ραγίσει η οθόνη του κινητού μου. Θα την άλλαζα μόνος μου αλλά απ ότι είδα είναι μπελάς. Γνωρίζει κανείς που μπορώ να το επισκευάσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σ' όλους.

Εχει ραγίσει η οθόνη του κινητού μου. Θα την άλλαζα μόνος μου αλλά απ ότι είδα είναι μπελάς. Γνωρίζει κανείς που μπορώ να το επισκευάσω?

 

Περιοχη πες μας να σου πουμε..

Edited by SourTouki
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους.

Εχει ραγίσει η οθόνη του κινητού μου. Θα την άλλαζα μόνος μου αλλά απ ότι είδα είναι μπελάς. Γνωρίζει κανείς που μπορώ να το επισκευάσω?

 

Η καλύτερη λύση ειναι στο κεντρικό service ,στην smartec .

 

Τα μηνύματα που αφορούσαν την επιλογή κάρτα μνήμης μεταφέρθηκαν στο κατάλληλο θεμα.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έστειλα το κινητό μου με official rom και unroot και μου λένε ότι ήταν ρουτ και ότι η επί σκεύη κοστίζει 170 ευρώ είναι δυνατόν;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έστειλα το κινητό μου με official rom και unroot και μου λένε ότι ήταν ρουτ και ότι η επί σκεύη κοστίζει 170 ευρώ είναι δυνατόν;

 

Είχες μηδενίσει τον counter και το system ήταν official ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως ετσι ηταν και τωρα μου λενε διαφορα πως ειναι δυνατον αυτο?

 

Από κάπου θα το ειδαν ,κάτι δεν θα έγινε σωστά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλος τροπος δηλαδη για δουν εαν ειναι ροοτ?

 

Ειχες κανει factory reset; το λεω αυτο μηπως αυτος απο το service ειναι τσακαλος και ειδε οτι ειχες εφαρμογες ροοτ..

 

Edit: Εγω θα ελεγα να το παρεις πισω να το κοιταξεις και να το πας σε αλλο service..

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Ειχες κανει factory reset; το λεω αυτο μηπως αυτος απο το service ειναι τσακαλος και ειδε οτι ειχες εφαρμογες ροοτ..

 

Edit: Εγω θα ελεγα να το παρεις πισω να το κοιταξεις και να το πας σε αλλο service..

 

Ναι ειχα κανει factory reset και απορω πως βρηκαν οτι το κινητο ηταν root.

Link to comment
Share on other sites

Ειχες κανει factory reset; το λεω αυτο μηπως αυτος απο το service ειναι τσακαλος και ειδε οτι ειχες εφαρμογες ροοτ..

 

Edit: Εγω θα ελεγα να το παρεις πισω να το κοιταξεις και να το πας σε αλλο service..

 

Συμφωνω με τον motomoto... Κατι θα σου ξεφυγε..

Link to comment
Share on other sites

η αποστολη συνδεσμου που ειναι κ δεν την βρισκω?

 

Μπες μεσα στον φακελο που θελεις, κανε ανοιγμα, κ μετα πατα πανω δεξια στο παραθυρακι με τις 3 τελιτσες... θα σου βγαλει κατι επιλογες... εκει ειναι

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον motomoto... Κατι θα σου ξεφυγε..

 

Το κινητο το εστειλα μια φορα για επισκευη το εστειλαν αθηνα και το γυρισαν λεγοντας οτι δεν υπαρχει βλαβη.Στα καπακια το στελνω παλι πισω και τοτε ειδαν οτι ηταν και καλα ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 2-3 τραγουδακια μεσω airdroid στο κινητο κ πεζανε κανονικα,την επομενη μερα παω να βαλω ενα απο αυτα κ δεν τοεπαιζε..εγραφε απο κατω οτι δεν υποστηριζει αυτον τον τυπο αρχειου ενω ειναι mp3.. ξερει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 2-3 τραγουδακια μεσω airdroid στο κινητο κ πεζανε κανονικα,την επομενη μερα παω να βαλω ενα απο αυτα κ δεν τοεπαιζε..εγραφε απο κατω οτι δεν υποστηριζει αυτον τον τυπο αρχειου ενω ειναι mp3.. ξερει κανεις τιποτα?

 

Μηπως το επαιζε με wifi και εβαλες απλα συντομευση?? Δοκιμασε ξανα με το Kies η απλα copy paste μεσα στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το επαιζε με wifi και εβαλες απλα συντομευση?? Δοκιμασε ξανα με το Kies η απλα copy paste μεσα στο κινητο.

 

μαλλον,θα το δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εστειλα μια φορα για επισκευη το εστειλαν αθηνα και το γυρισαν λεγοντας οτι δεν υπαρχει βλαβη.Στα καπακια το στελνω παλι πισω και τοτε ειδαν οτι ηταν και καλα ροοτ.

 

Πέρασε την official με το kies και κάνε και μία εργοστασιακή επαναφορα και είσαι ΟΚ. Το έκανα δύο φορές πρίν το πάω στο servis και την πρώτη φορά μου αλάξανε οθόνη απο καμένο πίξελ και την δέυτερη την πλακέτα . (καινούργιο τηλέφωνο δηλάδή).

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό έκανα και μου λένε τώρα αυτά. Το θέμα είναι τώρα μην πουν ότι είναι εκτός εγγύησης όταν το ξανά στείλω. Γνωρίζει κανείς ;
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την official με το kies και κάνε και μία εργοστασιακή επαναφορα και είσαι ΟΚ. Το έκανα δύο φορές πρίν το πάω στο servis και την πρώτη φορά μου αλάξανε οθόνη απο καμένο πίξελ και την δέυτερη την πλακέτα . (καινούργιο τηλέφωνο δηλάδή).

 

Να συμπληρωσω οτι πρεπει να μηδενισεις και τον counter.. μηπως το ξεχασες αυτο και το καταλαβαν??

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω οτι πρεπει να μηδενισεις και τον counter.. μηπως το ξεχασες αυτο και το καταλαβαν??

 

Εννοείται όχι για αυτό έχω χαζέψει.

Link to comment
Share on other sites

ε και θα σου ξεφυγε.. δεν γινεται να το επανεφερες στην μαμα κατασταση και να σου ειπαν ειναι root... μηπως δεν τα εκανες με τη σωστη σειρα?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται όχι για αυτό έχω χαζέψει.

 

1) Εισαι σίγουρος οτι αφου περασες στοκ ρομ με odin ηταν μηδενισμενος ο counter;

 

2) Εκανες την σωστή διαδικασια; δηλαδη αφου μηδενισες τον counter πριν κανει reboot το τηλέφωνο περασες την στοκ ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω οτι πρεπει να μηδενισεις και τον counter.. μηπως το ξεχασες αυτο και το καταλαβαν??

 

Οταν περνάς την official με kies δεν χρειάζεται μηδενισμός του counter γίνονται ΟΛΑ αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ξεχνάτε κάτι σημαντικό παιδιά, το κινητό πήγε Αθήνα το είδαν χωρίς κανένα πρόβλημα ότι είναι ρουτ γύρισε θεσνικη και όταν ξανά πήγε ήταν ρουταρισμενο λένε. Δεν στέκει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...