Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχεις διαφορετικό screen mode? Settings, Display, Screen Mode.

 

εβαλα και στα δυο Τυπικο.....

Εγω παντως παρατηρω οτι απο την αρχη που πηρα το τηλ και απο την 411 οτι οταν ρυθμιζα τηνφωτεινοτητα του κινητου στο max καθε φορα που εμπαινα στον στοκ browser η φωτεινοτητα ηταν και ειναι παντα . 2-3 σκαλες πιο κατω και οταν παταω το πληκτρο για να βγω στιγμιαια ανεβαινει .....ισως το ΣΚ τραβηξω καποιο videaki για να το δειτε....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια.αν μπορειτε απαντηστε μ στο εξης:

θελω να αγορασω το κινητακι αλλα ψαχνωντας στο skroytz ειδα οτι υπαρχουν 2 διαφορετικα.ενα στα 16gb που ξεκιναει απο 466ε και ενα regional παλι στα 16gb που ξεκιναει απο τα 540ε.επισης προσεξα οτι στις αγγελιες που πουλανε διαφορα παιδια τα πουλανε μεταχειρισμενα στα 450+ε απο την στιγμη που μπορεις να το βρεις καινουργιο στα 466 οπως προανεφερα.μηπως χανω η αγνοω κατι???αν μπορειτε πειτε μ να ξερω τι να προσεξω οταν θα το παραγγειλω.ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.αν μπορειτε απαντηστε μ στο εξης:

θελω να αγορασω το κινητακι αλλα ψαχνωντας στο skroytz ειδα οτι υπαρχουν 2 διαφορετικα.ενα στα 16gb που ξεκιναει απο 466ε και ενα regional παλι στα 16gb που ξεκιναει απο τα 540ε.επισης προσεξα οτι στις αγγελιες που πουλανε διαφορα παιδια τα πουλανε μεταχειρισμενα στα 450+ε απο την στιγμη που μπορεις να το βρεις καινουργιο στα 466 οπως προανεφερα.μηπως χανω η αγνοω κατι???αν μπορειτε πειτε μ να ξερω τι να προσεξω οταν θα το παραγγειλω.ευχαριστω

 

Υπαρχει το μοντελο του 4g και το μοντελο του 3g. Αυτη ειναι η διαφορα εκτος απο την ραμ και το ραδιόφωνο

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

δλδ η 3g εκδοση εχει μικροτερη ραμ και δεν εχει ραδιοφωνο??

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

δλδ η 3g εκδοση εχει μικροτερη ραμ και δεν εχει ραδιοφωνο??

 

Η 3g εκδοση εχει ραδιοφωνο και 1gb ram. Αντιθετα η lte εκδοση εχει 2 gb ram αλλα δεν εχει ραδιοφωνο...:)

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

οκ.θενκς....αρα μια χαρα ειναι και το 3g ετσι???δεν νομιζω οτι προσφερει κατι ιδιαιτερο το 4g για να δωσεις σχεδον 100ε παραπανω!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

οκ.θενκς....αρα μια χαρα ειναι και το 3g ετσι???δεν νομιζω οτι προσφερει κατι ιδιαιτερο το 4g για να δωσεις σχεδον 100ε παραπανω!!!

 

Συμφωνώ μαζί σου..

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα και καλως σας βρηκα! Κατ΄ αρχην να πω πως κανετε καταπληκτικη δουλεια!!! Μου εχουν λυθει οι περισσοτερες αποριες καθως εχω διαβασει και τις 575 σελιδες :p:p !! Μια ερωτηση θελω να κανω για να σιγουρευτω πιο πολυ... Εχω κανει ροοτ και περασα το tringle away. Εκανα επανεκκινηση, παω στο status και μου γραφει κανονικο. Ετσι πρεπει να λεει? Ευχαριστω οποιον ασχοληθει!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα και καλως σας βρηκα! Κατ΄ αρχην να πω πως κανετε καταπληκτικη δουλεια!!! Μου εχουν λυθει οι περισσοτερες αποριες καθως εχω διαβασει και τις 575 σελιδες :p:p !! Μια ερωτηση θελω να κανω για να σιγουρευτω πιο πολυ... Εχω κανει ροοτ και περασα το tringle away. Εκανα επανεκκινηση, παω στο status και μου γραφει κανονικο. Ετσι πρεπει να λεει? Ευχαριστω οποιον ασχοληθει!!!

 

Θα πρέπει να μπεις σε Download mode και να πατήσεις το volum up για να τσεκάρεις τον μετρητή. Το status που λες μαλλον βρίσκεται στις ρυθμίσεις του Android;

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να μπεις σε Download mode και να πατήσεις το volum up για να τσεκάρεις τον μετρητή. Το status που λες μαλλον βρίσκεται στις ρυθμίσεις του Android;

 

μου βγαζει τα εξης

Product name GT-I9300

Custom Binary Download No

Current Binary Samsung Official

System Status Custom

 

ολα κομπλε? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι.. και από πισω τρέχουν πολλές εφαρμογές..αμα πας ρυθμίσεις εφαρμογές και κανεις δεξιά τη καρτέλα θα δεις τι τρέχει. Εγώ το εχω στο optimum και και είμαι μονίμως με 150 ελεύθερα και κανένα κόλλημα.

 

Αυτες οι εφαρμογες γιατι τρεχουν ομως και μου τρωνε ram? Ενω δεν τις χρειαζομαι.πχ ειδα τρεχει το s voice η το maps και κατι αλλα ψιλοακυρα τελειως οπως το exdialer πχ και το go sms γιατι να τρεχουν?τι μπορω να κανω για να μην τρεχουν και να εχω μεγαλυτερο κενο στην μνημη ραμ πχ? και εννοετιαι εναν τροπο που δεν θα ξανα ανοιγουν μετα απο λιγο και να ειναι σωστος και οχι προσωρινος η να προκλαει προβηματα στην συσκευη μου.

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει τα εξης

Product name GT-I9300

Custom Binary Download No

Current Binary Samsung Official

System Status Custom

 

ολα κομπλε? ευχαριστω

 

Όλα μια χαρά είναι...

Το Custom Binary Download σε ενδιαφέρει....

Αν είναι No, όπως και είναι, σημαίνει πως ο μετρητής είναι στο 0....

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι εφαρμογες γιατι τρεχουν ομως και μου τρωνε ram? Ενω δεν τις χρειαζομαι.πχ ειδα τρεχει το s voice η το maps και κατι αλλα ψιλοακυρα τελειως οπως το exdialer πχ και το go sms γιατι να τρεχουν?τι μπορω να κανω για να μην τρεχουν και να εχω μεγαλυτερο κενο στην μνημη ραμ πχ? και εννοετιαι εναν τροπο που δεν θα ξανα ανοιγουν μετα απο λιγο και να ειναι σωστος και οχι προσωρινος η να προκλαει προβηματα στην συσκευη μου.

 

Έτσι λειτουργεί το Android. Κάνει precache της εφαρμογές για να είναι έτοιμες όταν τις χρειαστείς.

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα με τη λειτουργία της συσκευής σου, τι σε πειράζει;

 

Μπορείς απλά να μην το κοιτάς. Το θέμα αυτό είναι ψυχολογικό κατάλοιπο των Windows.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Πήρα back up με titanium, έσωσα το σχετικό φάκελο στην εξωτερική κάρτα και μετά από το factory reset που έκανα ύστερα από την δεύτερη αναβάθμιση, έγινα root ξαναεγκατέστησα το titanium αλλά δεν μου βρίσκει το αποθηκευμένο back up για να κάνω επαναφορά. Έχω κάνει κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Πήρα back up με titanium, έσωσα το σχετικό φάκελο στην εξωτερική κάρτα και μετά από το factory reset που έκανα ύστερα από την δεύτερη αναβάθμιση, έγινα root ξαναεγκατέστησα το titanium αλλά δεν μου βρίσκει το αποθηκευμένο back up για να κάνω επαναφορά. Έχω κάνει κάτι λάθος;

Από μόνο του το titanium ελέγχει μόνο την εσωτερική κάρτα για αντίγραφα. Πρέπει να πας στις προτιμήσεις της εφαρμογής και να της ζητήσεις να ελέγξει και την εξωτερική κάρτα (βρίσκεται στην επιλογή θέση φακέλου αντιγράφων ασφαλείας).

Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει τα εξης

Product name GT-I9300

Custom Binary Download No

Current Binary Samsung Official

System Status Custom

 

ολα κομπλε? ευχαριστω

 

Μετά το tringle away έκανες επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις ;; Αν όχι κάνε και θα διορθωθεί και το System Status σε Samsung Official. Δες http://rootgalaxys3iii.com/reset-galaxy-s3-flash-counter/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ερώτηση για την πλαϊνή μπάρα:

Είμαι με LLA & root. Φλασάρω την V2; Στους XDA λέει για V6 (δεν έχει odexed όμως), αλλά στο θέμα διάβασα μια απάντηση ότι φλασάρουμε τη V2 (έχει odexed).

Κατεβάζω τώρα τη V2...να συνεχίσω ή να βάλω κάποια άλλη;

:)

Link to comment
Share on other sites

Από μόνο του το titanium ελέγχει μόνο την εσωτερική κάρτα για αντίγραφα. Πρέπει να πας στις προτιμήσεις της εφαρμογής και να της ζητήσεις να ελέγξει και την εξωτερική κάρτα (βρίσκεται στην επιλογή θέση φακέλου αντιγράφων ασφαλείας).

 

Αυτό ήταν! Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας ! ειμαι και εγω κάτοχος του S3 εδω και ενα μηνα περιπου ! Το κινητο ειναι μακραν το καλυτερο! Διαβαζω όμως στο forum καποιες αποριές και προβληματα που χωρις να θελω να προσβαλω κάποιον είναι πολυ απλα και ευκολο να λυθουν ! θέλω να πω το εξεις: πάρτε τη συσκευή στα χερια σας οταν εχετε χρονο, ψαχτε το μενου, ανοίξτε όλες τις σελίδες του, ξεψαχνιστετο!(δεν θα παρει πανω απο 1 ωρα) δεν το παιζω έξυπνος αλλα το έκανα οπως αλλος μου το είπε και μου λύθηκαν πολλες απορίες σχετικα με το κινητο και μου είναι ποιο ευκολο στη χρήση!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ερώτηση για την πλαϊνή μπάρα:

Είμαι με LLA & root. Φλασάρω την V2; Στους XDA λέει για V6 (δεν έχει odexed όμως), αλλά στο θέμα διάβασα μια απάντηση ότι φλασάρουμε τη V2 (έχει odexed).

Κατεβάζω τώρα τη V2...να συνεχίσω ή να βάλω κάποια άλλη;

:)

 

Αν ψάξεις μέσα στα ποστ θα βρεις για όλες τις εκδόσεις.

Απλά δε τις βάζει στο αρχικό θέμα ο original poster

 

Καλημερα σε ολους σας ! ειμαι και εγω κάτοχος του S3 εδω και ενα μηνα περιπου ! Το κινητο ειναι μακραν το καλυτερο! Διαβαζω όμως στο forum καποιες αποριές και προβληματα που χωρις να θελω να προσβαλω κάποιον είναι πολυ απλα και ευκολο να λυθουν ! θέλω να πω το εξεις: πάρτε τη συσκευή στα χερια σας οταν εχετε χρονο, ψαχτε το μενου, ανοίξτε όλες τις σελίδες του, ξεψαχνιστετο!(δεν θα παρει πανω απο 1 ωρα) δεν το παιζω έξυπνος αλλα το έκανα οπως αλλος μου το είπε και μου λύθηκαν πολλες απορίες σχετικα με το κινητο και μου είναι ποιο ευκολο στη χρήση!!!

 

Τι είπες τώρα...

Εδώ κάνουμε ερωτήσεις που υπάρχουν οι απαντήσεις τους μέσα στις οδηγίες χρήσης (τις έχει διαβάσει κανείς; ) ή απαντούνται σε δευτερόλεπτα με ένα ψάξιμο στο Google ( λες και σε μερικούς δε δουλεύει )

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις μέσα στα ποστ θα βρεις για όλες τις εκδόσεις.

Απλά δε τις βάζει στο αρχικό θέμα ο original poster

....

 

Πακέτο!!!!!!

:D

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια πολυ θλιβερη διαπιστωση: αλλαζοντας τα προφιλ ηχου, επι της ουσιας δεν αλλαζει τιποτα. Ο ηχος κλησης και ειδοποιησεων μενει στα ιδια επιπεδα. Γιατι συμβαινει αυτο και ποιες επιλογες υπαρχουν ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βάλω την ισπανικη ρομ και μετά ξανα την αγγλικη(το κινητο ειναι απο αγγλια) ειναι ενταξει με την εγγυηση ή θα πρεπει να καμω το κολπο με το triangle away?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βάλω την ισπανικη ρομ και μετά ξανα την αγγλικη(το κινητο ειναι απο αγγλια) ειναι ενταξει με την εγγυηση ή θα πρεπει να καμω το κολπο με το triangle away?

 

Όταν περνάς official o counter δε γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...