Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερωτηση.Μετα την αναβαθμιση σε 4.1.2 τα mail μου δεν ερχονται αυτοματα,θελει χειροκινητη ανανεωση.Το εχει δει και αλλος?Θελει καποια ρυθμιση που δεν βλεπω?

 

Yahoo mail εχω αν παιζει ρολο

 

Σορρι ρε παιδια καποια ιδεα καποιος απο τους επιστημονες που διαθετει το forum???

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Σορρι ρε παιδια καποια ιδεα καποιος απο τους επιστημονες που διαθετει το forum???

 

Φιλε εχεις ανοιχτο το συγχρονισμο?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Μετα την αναβαθμιση σε 4.1.2 τα mail μου δεν ερχονται αυτοματα,θελει χειροκινητη ανανεωση.Το εχει δει και αλλος?Θελει καποια ρυθμιση που δεν βλεπω?

 

Yahoo mail εχω αν παιζει ρολο

 

Δοκίμασε να πας Settings - Data usage - (menu κουμπί), και τικ στο Auto sync data.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απο launcher εχω τον tsf και δεν ξερω αν εχει κατι που μπορεί να καθυστερεί την εκκίνηση ( θα το ψαξω ομως )

Factory reset εκανα προσφατα και ενας απο τους λογους ηταν και αυτη η καθυστέρηση.

Θυμισε μου σε παρακαλώ που είναι οι ρυθμίσεις ενέργειας και ποιες ειναι οι τιμές που θα πρέπει να εχω σε περιπτωση που αθελα μου τις αλλαξα.

 

Εγώ το έχω ρυθμισμένο σε "κλιμακα" 1χ με μαμα touchwiz καιρό τώρα και είναι το ίδιο..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ρυθμισμένο σε "κλιμακα" 1χ με μαμα touchwiz καιρό τώρα και είναι το ίδιο..

 

Το δοκιμασα και εγω με τον touchwiz και με τις κλιμακες στο 1X δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι

Το κουλο ειναι πως σε οποια αλλη λειτουργία πχ στην επαναφορα απο καποια εφαρμογή στην αρχικη οθονη η ανταπόκριση ειναι αμεση με το button.

Αυτο σημαίνει πως το button δεν εχει κάποιο γενικο λειτουργικο προβλημα

Μονο στο ξεκίνημα καθυστερεί.

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες παιδιά!

-Που μπορώ να δω πόσο χρόνο έχουν διαρκέσει οι κλήσεις (εισερχόμενες/εξερχόμενες) και πόσα MB έχω κατεβάσει;

-Στο media player, τα τραγούδια που περιλαμβάνουν εληνικούς χαρακτήρες εμφανίζονται με ακαταλαβίστικους χαρακτήρες. Το Kies τα βλέπει κανονικά, αλλά στο τηλέφωνο εμφανίζονται ακατάλυπτα. Το είχαν και παλιότερα κάποιοι χρήστες το ίδιο πρόβλημα, αλλά εμένα δεν με βοήθησε το "εκκαθάριση δεδομένων" μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες παιδιά!

-Που μπορώ να δω πόσο χρόνο έχουν διαρκέσει οι κλήσεις (εισερχόμενες/εξερχόμενες) και πόσα MB έχω κατεβάσει;

-Στο media player, τα τραγούδια που περιλαμβάνουν εληνικούς χαρακτήρες εμφανίζονται με ακαταλαβίστικους χαρακτήρες. Το Kies τα βλέπει κανονικά, αλλά στο τηλέφωνο εμφανίζονται ακατάλυπτα. Το είχαν και παλιότερα κάποιοι χρήστες το ίδιο πρόβλημα, αλλά εμένα δεν με βοήθησε το "εκκαθάριση δεδομένων" μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου. Καμιά ιδέα;

 

5-6 σελιδες πισω υπαρχει η απαντηση για την πρωτη ερωτηση που εκανες...

Για τα mb που εχεις χρησιμοποιησει υπαρχουν και εφαρμογες στο play store αναλογος την εταιρεια που εχεις..

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες παιδιά!

-Που μπορώ να δω πόσο χρόνο έχουν διαρκέσει οι κλήσεις (εισερχόμενες/εξερχόμενες) και πόσα MB έχω κατεβάσει;

-Στο media player, τα τραγούδια που περιλαμβάνουν εληνικούς χαρακτήρες εμφανίζονται με ακαταλαβίστικους χαρακτήρες. Το Kies τα βλέπει κανονικά, αλλά στο τηλέφωνο εμφανίζονται ακατάλυπτα. Το είχαν και παλιότερα κάποιοι χρήστες το ίδιο πρόβλημα, αλλά εμένα δεν με βοήθησε το "εκκαθάριση δεδομένων" μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου. Καμιά ιδέα;

 

Για τα τραγούδια μπορείς να δοκιμάσεις με κάποιον άλλον player ή δοκίμασε με κάποια εφαρμογη απο το play ,όπως MP3dit - Music Tag Editor , iTag - Music Tag Editor κ.τ.λ .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για τα τραγούδια μπορείς να δοκιμάσεις με κάποιον άλλον player ή δοκίμασε με κάποια εφαρμογη απο το play ,όπως MP3dit - Music Tag Editor , iTag - Music Tag Editor κ.τ.λ .

 

Ευχαριστώ motomoto00! Δεν ήταν ακριβώς όπως το λέει εκεί πίσω, αλλά με τσίγκλισες να το ψάξω! Απορώ που έχουν χώσει τόσο βαθιά κάτι αρκετά σημαντικό.

Αυτό που λες m7ixalis δεν είναι λύση για εμένα... Είμαι μέτρια ψυχαναγκαστικός τύπος και μόνο που ξέρω ότι υπάρχει πρόβλημα, μου την δίνει! :blink: Αν δεν βρω δήλαδή τί φταίει, δεν μπορώ να ηρεμήσω! Τα τραγούδια είναι φτιαγμένα με το MP3 tag, δεν θα έπεπε να έχουν πρόβλημα. Καμιά άλλη ιδέα; Μήπως φταίει η γραμματοσειρά;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ motomoto00! Δεν ήταν ακριβώς όπως το λέει εκεί πίσω, αλλά με τσίγκλισες να το ψάξω! Απορώ που έχουν χώσει τόσο βαθιά κάτι αρκετά σημαντικό.

Αυτό που λες m7ixalis δεν είναι λύση για εμένα... Είμαι μέτρια ψυχαναγκαστικός τύπος και μόνο που ξέρω ότι υπάρχει πρόβλημα, μου την δίνει! :blink: Αν δεν βρω δήλαδή τί φταίει, δεν μπορώ να ηρεμήσω! Τα τραγούδια είναι φτιαγμένα με το MP3 tag, δεν θα έπεπε να έχουν πρόβλημα. Καμιά άλλη ιδέα; Μήπως φταίει η γραμματοσειρά;

 

Ειχα και εγω ενα αντιστοιχο προβλημα...

Αλλα επειδη εμενα ηταν κατεβασμενα με tubemate τα εμφανιζε σαν βιντεο μεσα στη galery... (και ας ειχαν την καταληξη .mp3)

Κατι τετοιο σου κανει και εσενα?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω ενα αντιστοιχο προβλημα...

Αλλα επειδη εμενα ηταν κατεβασμενα με tubemate τα εμφανιζε σαν βιντεο μεσα στη galery... (και ας ειχαν την καταληξη .mp3)

Κατι τετοιο σου κανει και εσενα?

 

Όχι, εμένα τα εμφανίζει κανονικά στην λίστα των MP3s, αλλά τα γράμματα είναι ακατάλυπτα, δεν μπορώ να διαβάσω τα στοιχεία τους. Σιγά σιγά ψάχνω για άλλον player...

 

Edit:Και μου το κάνει με άλλους τέσσερεις Players, αρχίζει να γίνεται πολύπλοκο το θέμα...

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εμένα τα εμφανίζει κανονικά στην λίστα των MP3s, αλλά τα γράμματα είναι ακατάλυπτα, δεν μπορώ να διαβάσω τα στοιχεία τους. Σιγά σιγά ψάχνω για άλλον player...

 

Βαλε ενα mp3 στον υπολογιστη σου και κανε μετονομασια απο το pc και ξανα βαλ το στο τηλεφωνο...

Δεν ειχα καθολου mp3 εγω, αλλα εκανα αυτο και μου τα διχνει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ενα mp3 στον υπολογιστη σου και κανε μετονομασια απο το pc και ξανα βαλ το στο τηλεφωνο...

Δεν ειχα καθολου mp3 εγω, αλλα εκανα αυτο και μου τα διχνει κανονικα.

 

Να το κάνω μετονομασία σε τι; Να αλλάξω δηλαδή το tag, το όνομα αρχείου ή απλά να πατήσω μετονομασία; Μήπως να τα περάσω χωρίς το Kies;

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνω μετονομασία σε τι; Να αλλάξω δηλαδή το tag, το όνομα αρχείου ή απλά να πατήσω μετονομασία; Μήπως να τα περάσω χωρίς το Kies;

 

Εγώ θα σου πρότεινα για αρχή να τα περάσεις χωρίς το kies .

 

Είναι θέμα κωδικοποίησης ..αλλά δεν θυμάμαι αυτήν την στιγμή με ποιο τρόπο διορθώνεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα ίδια κάνει φίλε και με μαμά ρομ και με custom που έχω δοκιμάσει. Και το κάνει και με touchwiz και με Apex. Και μετά από factory reset δεν είδα διαφορά. Μάλλον είναι γενικότερο φαινόμενο. Εάν κάποιος έχει άμεση ανταπόκριση πατώντας το home button ας ανεβάσει βίντεο να το δούμε αν και αμφιβάλλω. Πατώντας πάντως το power button είναι πολύ γρηγορότερο το άνοιγμα.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα ίδια κάνει φίλε και με μαμά ρομ και με custom που έχω δοκιμάσει. Και το κάνει και με touchwiz και με Apex. Και μετά από factory reset δεν είδα διαφορά. Μάλλον είναι γενικότερο φαινόμενο. Εάν κάποιος έχει άμεση ανταπόκριση πατώντας το home button ας ανεβάσει βίντεο να το δούμε αν και αμφιβάλλω. Πατώντας πάντως το power button είναι πολύ γρηγορότερο το άνοιγμα.

 

Απενεργοποίησε τη λειτουργία από τις ρυθμίσεις που ανοίγει το S-Voice με διπλό home.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα για αρχή να τα περάσεις χωρίς το kies .

 

Είναι θέμα κωδικοποίησης ..αλλά δεν θυμάμαι αυτήν την στιγμή με ποιο τρόπο διορθώνεται .

 

Τα ίδια και χωρίς το kies, είτε τα περνάω στην εσωτερική μνήμη είτε στην κάρτα. Θα το ψάξω λίγο με την κωδικοποίηση που λες, αν θυμηθείς κάτι, θα με βοηθούσες πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζοντας το ψαξιμο σχετικά με το αργο ξεκινημα της οθονης πατατηρησα το εξής.

Οταν κανω επανεκκίνηση τις πρωτες τρεις το πολύ τέσσερις φορες η ανταπόκριση ειναι αμεση οπως ακριβως δηλαδη θα θελαμε.

Απο εκει και ύστερα ομως κανει παλι τα ιδια και καθυστερεί οπως εδειξα και στο βιντεακι που ανεβασα.

Να σημειωσω πως το svoice το εχω κλειστο και οι δοκιμες γίνονται και με τον μαμισιο launcher

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τις προάλλες την αναβάθμιση σε 4.1.2 και σήμερα διαπίστωσα οτι υπάρχει άλλη μια αναβάθμιση γύρω στα 25mb. Την έκανα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι ωφέλησε;;;Ξέρει κανείς μήπως;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πας Settings - Data usage - (menu κουμπί), και τικ στο Auto sync data.

 

Εχω μια τεραστια υποψια οτι αυτο ηταν..τωρα περιμενω να σκασουν τα πρωτα mail...respect

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα εχω να κανω μια ερωτηση ειμαι καταρχας ενας χαρουμενος κατοχος του s3 το πηρα απο birdphone πριν περιπου 20 μερες αλλα εχω ενα θεματακι πολλες φορες δεν ερχονται μνμ η δειχνει οτι ειναι κλειστο ενω το χω κανονικα ανοιχτο και πιστευω οτι δεν ειναι θεμα παροχου αφου στο προηγουμενο κινητο που ειχα δεν μου χε τυχει ποτε αυτο και το ερωτημα μου ειναι υπαρχει καμια ρυθμιση?μπορω να κανω κατι ωστε να το εξαλειψω?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμασα την νυχτερινη ληψη φωτο σε απολυτο σκοταδι οπως διαφημισε η σαμμυ με την τελευταια αναβαθμιση .δεν ξερω τη γινεται σε εσας αλλα η φωτο βγηκε σε απολυτο σκοταδι σε αντιθεση με την υποσχεση της σαμμυ .το εχει δοκιμασει καποιος να μας πει την δικια του εμπειρια ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να πω εγώ την εμπειρία μου σε σχέση με την τελευταία αναβάθμιση, εμενα μου έχει κολλήσει αρκετές φορές και με πετάει συχνά από διάφορες εφαρμογές που ανοίγω. Λεγεται να το κάνω πάλι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων μπας και στρώσει. Αν ξέρει κάποιος να μου πεις πως γίνεται να μην γίνουν εγκατάσταση οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει μέχρι τώρα από το play store. Το λέω αυτό γιατί εχθές με το που έκανα επαναφορά εγκατασταθηκαν οι εφαρμογές που είχαμε πριν το factory reset.

 

Ασε που μου φαινεται οτι κατι παιζει με την οθονη και δεν ειναι τοσο ευαισθητη οσο ηταν πριν την αναβαθμιση. Δεν ξερω απογοητευτηκα παντως.

Edited by ri3per
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...