Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτη εχω αλλα την επιλογη δεν την βλεπω καπου...

 

Aν δε βλεπεις τιποτα απο αυτα, σιγουρα ΔΕΝ εχεις την 4.1.2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα και απο μενα! Νομιζω οτι η μπαταρια ειναι χειροτερη με την 4.1.2...

 

Ουτε καν!!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι με τεσσερα τηλεφωνα ειδοποιησεις απο tapatalk mail Facebook καμια ωρα σερφαρισμα και λίγο με καποιες εφαρμογες που έβαλα ειμαι τωρα στο 70%.

Καθολου άσχημα

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα! Νομιζω οτι η μπαταρια ειναι χειροτερη με την 4.1.2...

 

Παντως εμενα κραταει περισσοτερο η μπαταρια τωρα απο οτι με την 4.1.1 Δες μηπως καμμια εφαρμογη μενει ενεργη στο παρασκηνιο και σου "μασουλαει" μπαταρια...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι πιο γρηγορος-ελαφρυς launcher ? Ο stock Touchwiz η αυτοι που κυκλοφορουν στο play store apex,nova,go κλπ?

 

Επισης ξερει κανεις πως μπορω να απενεργοποιησω τελειωσ αυτο που μου πεταει στο status bar συνεχεια ,,καθε φορα που ανοιγω το πληκτρολογιο για να διαλεξω το input method? παταω πανω του ,ξετσεκαρω το google voice και παρολα αυτα μου ξανα πεταει στο status bar την ειδοποιηση καθε φορα που ανοιγω το πληκτρολογιο.

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εχω την εντύπωσή οτι με την 4.1.2 εχει καλύτερή αυτονομία και γενικά οτι φυσάει καλύτερα το μηχάνημα..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια με 4.1.2 νομιζω οτι παραμενει το ιδιο καλη αλλα οχι κατι καλυτερο σπο 4.1.1

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Πια ειναι η τελευταια επισημη εκδοση λογισμικου για το τηλ μας??

 

Η Jellybean 4.1.2. Αν ψάχνεις για συγκεκριμένη έκδοση, διάβασε την πρώτη ερώτηση στο θέμα των συχνών ερωτήσεων..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το google voice input πως στο καλο απενεργοποιειται και μου το πεταει καθε φορα (στο status bar) που ανοιγω το keybord ενω το εχω ξετσεκαρει απο τα settings?
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια με 4.1.2 νομιζω οτι παραμενει το ιδιο καλη αλλα οχι κατι καλυτερο σπο 4.1.1

 

Τελικα παιδια το θέμα τις μπαταρίας ειναι κατι τελειως υποκειμενικο . Εγω θα ελεγα το τελειως αντιθετο οτι με την 4.1.2 η διαρκεια της μπαταριας μου πραγματικα διπλασιαστικε.Πραγματικα απο την 1 μερα που ημουν τωρα βγάζω 2 μερες ανετα.

Βεβαια να πω οτι με την αγγλικη 4.1.2 η μπαταρια δεν ηταν και οτι καλυτερο.Αλλα με την Πολωνικη και την Ισπανικη ΚΟΡΥΦΑΙΑ!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα...εχει ενας φιλος μου το συγκεκριμενο κινητο και αντιμετωπιζουμε ενα προβληματακι...οταν παμε να κανουμε ελεγχο για ενημερωσεις,μας βγαζει μηνυμα οτι η συκευη εχει τροποποιημενο λειτουργικο και δε δεχεται αναβαθμισεις...το κινητο φοραει επισημη ρομ και εχει ερθει απ εξω...ξερουμε τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα...εχει ενας φιλος μου το συγκεκριμενο κινητο και αντιμετωπιζουμε ενα προβληματακι...οταν παμε να κανουμε ελεγχο για ενημερωσεις,μας βγαζει μηνυμα οτι η συκευη εχει τροποποιημενο λειτουργικο και δε δεχεται αναβαθμισεις...το κινητο φοραει επισημη ρομ και εχει ερθει απ εξω...ξερουμε τι παιζει;

 

Aν δεν έχει πειράξει το κινητό του, π.χ. να έχει κάνει ροοτ, θα φτιάξει με επαναφορά εγοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα...εχει ενας φιλος μου το συγκεκριμενο κινητο και αντιμετωπιζουμε ενα προβληματακι...οταν παμε να κανουμε ελεγχο για ενημερωσεις,μας βγαζει μηνυμα οτι η συκευη εχει τροποποιημενο λειτουργικο και δε δεχεται αναβαθμισεις...το κινητο φοραει επισημη ρομ και εχει ερθει απ εξω...ξερουμε τι παιζει;

 

Μου το εβγαλε και εμενα μια φορα ενω ειμαι μαμα.Μαλλον μπλεχτηκε το μηχανημα.Μετα απο μια μερα εκανε αναβαθμιση κανονικα.

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο status bar και αποεπελεξε την επιλογη πολλαπλα παραθυρα.

 

Θελω να φλασαρω μια custom rom αλλα θα ειναι η πρωτη φορα που θα το κανω μπορει καποιος να μου πει ποια να δοκιμασω για πρωτη φορα και επισης ποια kernel να βαλω αντιστοιχα ? Διαβασα για τις omega roms οτι ειναι απο τις καλυτερες για το s3..

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο status bar και αποεπελεξε την επιλογη πολλαπλα παραθυρα.

 

Θελω να φλασαρω μια custom rom αλλα θα ειναι η πρωτη φορα που θα το κανω μπορει καποιος να μου πει ποια να δοκιμασω για πρωτη φορα και επισης ποια kernel να βαλω αντιστοιχα ? Διαβασα για τις omega roms οτι ειναι απο τις καλυτερες για το s3..

 

Θα ακούσεις χίλιες διαφορετικές γνώμες.

Άμα σου γυάλισε η ωμέγα, βάλτην και μην ακούς κανένα.

Έτσι κι αλλιώς είναι πανεύκολο αν δε σου αρέσει να την αλλάξεις με άλλη.

Link to comment
Share on other sites

ok..να βαλω thn v38?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

Επισης τα OMEGA files τα κατεβαζω μετα απο το google play?και απο κερνελ τι να διαλεξω γιατι δεν ξερω τπτ απο αυτα.

Kαι πως αλλαζω με αλλη μετα αν θελω η να ξανα γυρισω σε στοck?

Link to comment
Share on other sites

ok..να βαλω thn v38?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

Επισης τα OMEGA files τα κατεβαζω μετα απο το google play?και απο κερνελ τι να διαλεξω γιατι δεν ξερω τπτ απο αυτα.

 

Ρώτα τα όλα στο θέμα της ωμέγα.

Μη ξεχνάς ότι το θέμα αυτό δεν είναι για τις custom :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν ενεργοποιητε την οθονη με το power η home button ανταποκρινεται σχετικά γρηγορα ;

Παρατηρω πως κανει περιπου δυο δευτερόλεπτα μεχρι να ανοίξει η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν ενεργοποιητε την οθονη με το power η home button ανταποκρινεται σχετικά γρηγορα ;

Παρατηρω πως κανει περιπου δυο δευτερόλεπτα μεχρι να ανοίξει η οθονη.

 

Εμενα αμεσως ανοίγει.... ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω πουθενα την επιλογη Νadroid μεσω cwm v6.0.2.7 παταω backup and restore και στην επομενη οθονη δεν μου λεει Νadroid ωστε να παρω Νadroid backup.Πρεπει να εχω κανει κατι αλλο απο πριν και γιαυτο δεν μου το εμφανιζει? Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Εμενα αμεσως ανοίγει.... ;)

Σε εμενα γιατι αργει;

Τι θα μπορούσε να φταίει για την καθυστερημενη ενεργοποίηση της οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...