Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eυχαριστώ για την απάντηση.

Και εμένα μου έκανε εντύπωση γενικά το θέμα. Η απόδειξη μπορει να χαθεί, πάει να πεί οτι η επένδυση που έκανα εξανεμίζεται...? Τι να πώ. Το πρόβλημα έγκειται, στο οτι δεν ξέρω αν πρέπει να προβώ στην αγορά του τηλεφώνου αυτού ή όχι...

Καμιά γνώμη κανείς..?

 

Θεωρώ οτι, αν πας σε ενδεχόμενο πρόβλημα στη Samsung με τη συσκευή (ή και κουτί) που έχουν το ΙΜΕΙ και που θα φαίνεται οτι η συσκευή είναι ευρωπαική, δεν υπάρχει περίπτωση να μην στην καλύψουν, ότι και να ζητάνε. Μπορεί να το παλέψεις καθόλου, λίγο ή πολύ, αλλά εγώ τουλάχιστον, δεν θα έφευγα απο το μαγαζί αν δεν έκανα τη δουλειά μου. Αφού η εγγύηση είναι Πανευρωπαική, πρέπει να υπάρχει και η ανάλογη αντιμετώπιση απο πλευράς τους.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και γώ γι αυτό κοιτάω. Δε παίζει να είναι ευρωπαϊκό ε???

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/fb1776f14e53432fab3ae343a7f5f1c9/productinfo.aspx

 

Ή όχι????? Γερμανικό site βλέπεται.

 

http://www.hoh.de/mobilfunk/handys-nach-hersteller/samsung/639561/samsung-galaxy-s3-i9300-16gb-onyx-black?c=41346

 

την προσφορα για τα μελη του φορουμ την ειδες?http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354200

Link to comment
Share on other sites

την προσφορα για τα μελη του φορουμ την ειδες?http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354200

 

Την είδα αλλά ψάχνομαι για το μαύρο τώρα. Είχα το άσπρο και είπα να αλλάξω λίγο.

 

Η δευτερη και επικρατέστερη επιλογή, είναι απο το πρώτο μαγαζί που έβαλες.

Από όσο ξέρω, είναι Γερμανικά τα κινητά τους. Χωρίς φυσικά κανένα πρόβλημα.

Γενικότερα το κατάστημα φημίζεται για την εξυπηρέτηση του, και τα προιόντα του.

Οπότε, μάλλον είναι μονόδρομος.

 

 

Άρα από όποιο μαγαζί και να το πάρω είναι το ίδιο....

Απλά δεν ήξερα ότι κυκλοφορεί μαύρο στην ευρωπαϊκή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά την αναβάθμιση στην 4.1.2 για Cosmote, έχει μειωθεί η ένταση για τις ειδοποιήσεις (χρησιμοποιώ τους default ήχους). Η ένταση στον ήχο κλήσης είναι μια χαρά.

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο?

Αν ναι, κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να δεις αν ειναι ενεργοποιημενη η επιλογη του Βοηθου Σελιδας. Ρυθμισεις-->Εμφανιση-->Βοηθος Σελιδας. Τον ανοιγεις και βλεπεις η πρωτη επιλογη, που σε αφορα, να ειναι τικαρισμενη, οποτε επιστρεφεις και ενεργοποιεις τον Βοηθο Σελιδας (Page Buddy).

 

δεν βρισκω αυτη την επιλογη καπου...:O:(

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μετά την αναβάθμιση στην 4.1.2 για Cosmote, έχει μειωθεί η ένταση για τις ειδοποιήσεις (χρησιμοποιώ τους default ήχους). Η ένταση στον ήχο κλήσης είναι μια χαρά.

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο?

Αν ναι, κάποια λύση?

 

οχι φιλε εγω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο με cos branded.....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Ρωτάω για έναν φίλο. Υπάρχει τρόπος να δούμε στο S III την διάρκεια κλήσεων όπως π.χ στο Note II που πατάς το αριστερό πλήκτρο αφής όταν ανοίγεις την εφαρμογή Τηλέφωνο και σου εμφανίζει την επιλογή "Διάρκεια κλήσης"; Υπάρχει κάποιος τρόπος;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Ρωτάω για έναν φίλο. Υπάρχει τρόπος να δούμε στο S III την διάρκεια κλήσεων όπως π.χ στο Note II που πατάς το αριστερό πλήκτρο αφής όταν ανοίγεις την εφαρμογή Τηλέφωνο και σου εμφανίζει την επιλογή "Διάρκεια κλήσης"; Υπάρχει κάποιος τρόπος;

 

αν πας στο αρχεια καταγραφης και πατησεις πανω στον αριθμο που θελεις θα σου βγαλει ποση ωρα μιλησατε..

Αλλιως παλι αρχεια καταγραφης/μενου(κουμπι αφης)/διαρκεια κλησης.

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο εμενα...εχω το s iii με rom 4.1.2 απο αλλη χωρα την περασα πριν λιγες μερες με odin τωρα συνδεω το κινητο μεσω kies και μου βγαζει σφαλμα...ξερει κανεις τι να κανω για να ξαναγυρισω στο kies και να μην μπλεκω με odin???
Link to comment
Share on other sites

1.Ξερει κανεις πς μπορω να απενεργοποιησω το Google voice typing?

Καθε φορα που ανοιγω το πληκτρολογιο που πεταει ενα σηματακι στο notification bar Change input method

Μετα ξετσεκαρω το Google voice typing αλλα οταν ανοιγω παλι πληκτρολογιο μου ξανα εμφανιζει την ειδοποιηση στο notification bar και παει λεγοντας.Τι εχει σκαλωσει?

 

2.o launcher touchwiz o stock δλδ που εχει το κινητο ειναι πιο ελαφρυς-γρηγορος απο αυτους που κυκλοφορουν στο google play? οπως πχ nova,apex κλπ??

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

αυτη εχω αλλα την επιλογη δεν την βλεπω καπου...

 

Την επιλογη πολλαπλά παράθυρα την βλέπεις? Αν ναι, ακριβώς απο κάτω είναι το βοηθός σελίδας. Αν δεν βλέπεις τίποτα από τα παραπάνω, κάτι δεν πάει καλά. Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων έκανες μετά την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Ρωτάω για έναν φίλο. Υπάρχει τρόπος να δούμε στο S III την διάρκεια κλήσεων όπως π.χ στο Note II που πατάς το αριστερό πλήκτρο αφής όταν ανοίγεις την εφαρμογή Τηλέφωνο και σου εμφανίζει την επιλογή "Διάρκεια κλήσης"; Υπάρχει κάποιος τρόπος;

 

Με 4.1.2 το κάνει όπως το note

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, δικό μου το ρίσκο.

420 Μαύρο 16gb.

Η διαφορά στην καλυτερη, ειναι 50 ευρώ, γιατί μαυρο και επίσημης εισαγωγής δεν νοείται.

 

Ισως και να μην αξίζει τον κόπο.

Θα το κοιτάξω

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Αμα ειναι για 420 βαλε αλλα 40 και αγορασετο απο το kaizer στην ομονοια εισαγωγης απο γερμανια καινουργιο και με 2 χρονια εγγύηση αντιπροσωπείας !

Απο εκει το αγορασα και εγω και ειναι μια χαρα !

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ολα εισαγωγης γερμανιας,εμενα ειναι πολωνικο απο το kaizer..Aκομα καλυτερα :rolleyes:

 

Συγνωμη για το λαθος μου οτι ειναι γερμανιας,απο πολωνια ειναι !

Samsung Electronics Polska !

Link to comment
Share on other sites

αν πας στο αρχεια καταγραφης και πατησεις πανω στον αριθμο που θελεις θα σου βγαλει ποση ωρα μιλησατε..

Αλλιως παλι αρχεια καταγραφης/μενου(κουμπι αφης)/διαρκεια κλησης.

 

Ευχαριστώ φίλε

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. υπαρχει δυνατοτητα να βαλω συντομευση στην αρχικη οθονη, της αυτοματης απαντησης κλησης που βρισκετε στις ρυθμισεις τηλεφωνου σε υπομενου ?

για καποιον που εχει αγγλικα η διαδρομη ειναι setting/call settings/call answering-ending

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το S3. Το έχω βρεί μεταχειρισμένο, αλλά σφραγισμένο άρα νοείται για καινούριο.

Έχω και το IMEI, αλλά ο ιδιοκτήτης δεν έχει απόδειξη αγοράς, επειδή του έγινε δώρο.

Μιλώντας τηλεφωνικά με την SAMSUNG, μου ζήτησαν μαζί με το ΙΜΕΙ, απόδειξη, ή την κάρτα εγγύησης με σφραγίδα από το κατάστημα αγοράς, αλλιώς λεει δεν καλύπτεται η εγγύηση.

 

Πρώτον, υπάρχει κάποιο online tool, να δώ αν έχει εγγύηση, και δεύτερον, δεν είναι περίεργο που δεν καλύπτουν εγγύηση χωρίς απόδειξη, ενώ πάμπολες εταιρείες σε ηλεκτρονικά είδη το κάνουν?

 

εγώ που πήρα την αντιπροσωπεία στην Αθήνα μου είπαν ότι θέλει απόδειξη οπωσδήποτε, αλλιώς δεν ισχύει η εγγύηση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα κι εγω την 4.1.2, προς το παρον δεν εχω δει καποια διαφορα

 

(ελληνικο vodafone)

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πιο site υπάρχει για μεταχειρισμένα S3???

Κάτι δηλαδή σαν το http://www.iphonehellas.gr?

 

insomnia.gr

 

 

 

απο τις ρυθμισης στο προφιλ κινηση υπαρχει επιλογη να κινείς τα μενου χωρις να ακουμπας την οθονη εννοω την εναλλαγη των οθονων στην αρχικη οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα θελα να σας ευχαριστησω για την πολύτιμη βοηθεια σας.

Χωρις εσας δεν θα μπορουσα να κανω τιποτα .

Ειστε άψογοι. ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...