Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε αυτο που προτεινεται γενικοτερα για ενα κινητο σαν το δικο μας και σε αυτη την εκδοση λογισμικου ειναι root και custom rom?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια οταν ενεργοποιητε την οθονη με το power η home button ανταποκρινεται σχετικά γρηγορα ;

Παρατηρω πως κανει περιπου δυο δευτερόλεπτα μεχρι να ανοίξει η οθονη.

 

 

Πάντως έχω και εγω το ίδιο εδώ και καιρό και δεν έχω βρεί λύση!!

Και εγω ακομα ψαχνομαι.

Αυριο μολις βρω λιγο χρονο θα ανεβασω ενα μικρο βιντεακι για να δειξω την διάρκεια της καθυστερησης.

Δεν μπορει καποιος λογος θα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...θα ήθελα μια βοήθεια...μετά την αναβάθμιση, όταν πάω να ανοίξω απο το FB μία σελίδα μου την ανοίγει με τον explorer του κινητού...πώς θα επαναφέρω τον chrome που έχω για βασικό περιηγητή...???? (αν εχει ξανααναφερθεί συγνώμη, δεν έχω διαβάσει πίσω...)

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ακομα ψαχνομαι.

Αυριο μολις βρω λιγο χρονο θα ανεβασω ενα μικρο βιντεακι για να δειξω την διάρκεια της καθυστερησης.

Δεν μπορει καποιος λογος θα υπάρχει.

 

Μπορεις επισης να μην το πατας καθολου το home button η ελαχιστα..

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι απο τοτε που εχω βαλει τη 4.1.2 οποτε στελνω μνμ(εχω βαλει στις ρυθμισεις για gsm) μου λεει οτι μπορει το μνμ να ειναι κατεστραμμενο και να μην το μπορει να το δει ο παραληπτης.φυσικα στελνω τα μνμ και πανε μια χαρα εκει που τα στελνω απλα μου φανηκε περιεργο.εχει εμφανιστεί και σε εσας?
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι απο τοτε που εχω βαλει τη 4.1.2 οποτε στελνω μνμ(εχω βαλει στις ρυθμισεις για gsm) μου λεει οτι μπορει το μνμ να ειναι κατεστραμμενο και να μην το μπορει να το δει ο παραληπτης.φυσικα στελνω τα μνμ και πανε μια χαρα εκει που τα στελνω απλα μου φανηκε περιεργο.εχει εμφανιστεί και σε εσας?

 

ναι και σε μενα το λεει. αλλα το μυνημα παει και ερχεται και αναφορα παραδοσης.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ έχω κάνει factory reset ακόμη...παρατήρησα όμως ότι όταν με καλούν αργεί 1-2 δευτερόλεπτα να γράψει το όνομα του καλούντος και δείχνει το νούμερο.

Το έχει παρατηρήσει άλλος;

Link to comment
Share on other sites

ναι και σε μενα το λεει. αλλα το μυνημα παει και ερχεται και αναφορα παραδοσης.

και σε εμενα ολα ρολοι απλα αυτο το κατεστραμμενο να μην εγραφε.λες με factory να φτιαξει?

 

ΔΕΝ έχω κάνει factory reset ακόμη...παρατήρησα όμως ότι όταν με καλούν αργεί 1-2 δευτερόλεπτα να γράψει το όνομα του καλούντος και δείχνει το νούμερο.

Το έχει παρατηρήσει άλλος;

δεν το εχω παρατηρησει..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ακομα ψαχνομαι.

Αυριο μολις βρω λιγο χρονο θα ανεβασω ενα μικρο βιντεακι για να δειξω την διάρκεια της καθυστερησης.

Δεν μπορει καποιος λογος θα υπάρχει.

 

https://www.youtube.com/watch?v=nSRtBOfbIuc&feature=youtube_gdata_player

Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνυματος μου, ανεβασα ενα μικρο βιντεακι με την καθυστερηση στο ανοιγμα της οθονης.

Επίτηδες σηκωνω τον αντιχειρα μου για να δειτε ποση ωρα κάνει μετα το πατημα να ανοίξει η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι απο τοτε που εχω βαλει τη 4.1.2 οποτε στελνω μνμ(εχω βαλει στις ρυθμισεις για gsm) μου λεει οτι μπορει το μνμ να ειναι κατεστραμμενο και να μην το μπορει να το δει ο παραληπτης.φυσικα στελνω τα μνμ και πανε μια χαρα εκει που τα στελνω απλα μου φανηκε περιεργο.εχει εμφανιστεί και σε εσας?

 

ναι και σε μενα το λεει. αλλα το μυνημα παει και ερχεται και αναφορα παραδοσης.

 

πρέπει να τα στέλνετε χωρίς τόνους. αν και νομίζω δεν έχει θέμα ο παραλήπτης.

επίσης είτε το γράψετε με μικρά ή με κεφαλαία , με κεφαλαία θα το στείλει.

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=nSRtBOfbIuc&feature=youtube_gdata_player

Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνυματος μου, ανεβασα ενα μικρο βιντεακι με την καθυστερηση στο ανοιγμα της οθονης.

Επίτηδες σηκωνω τον αντιχειρα μου για να δειτε ποση ωρα κάνει μετα το πατημα να ανοίξει η οθονη.

 

Εμένα δεν αργεί τόσο, ανοίγει σχεδόν ακαριαία. Δυο λόγους μπορώ να σκεφτώ, κάτι παίζει με τον launcher που έχεις (Μήπως είναι ρύθμιση;) ή κάτι βαθύτερα δεν έκατσε καλά στην αναβάθμιση και χρειάζεσαι ένα factory reset. Εκτός αν άλλαξες εσύ τίποτα στις ρυθμίσεις ενέργειας...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

έβαλα μια microsd 32gb φορμαρισμενη με exfat και πάω να κατεβάσω ενα torrent πάνω απο 4gb και μου βγάζει μυνημα οτι το αρχειο ξεπερναει το επιτρεπομενο μεγεθος. τι κανω λαθος?

εχω επιλέξει να κατέβει στη καρτα κανονικα

 

τελικά μπορώ να γράψω αρχεία πάνω απο 4gb μόνο αν την συνδέσω κατευθείαν στον υπολογιστή, όσο την έχω μέσα στο κινητό είτε από τα windows είτε από torrent δεν μπορώ να περάσω αρχείο πάνω από το όριο... όλοι οσοι την έχουν με exfat έτσι τα περνανε?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν αργεί τόσο, ανοίγει σχεδόν ακαριαία. Δυο λόγους μπορώ να σκεφτώ, κάτι παίζει με τον launcher που έχεις (Μήπως είναι ρύθμιση;) ή κάτι βαθύτερα δεν έκατσε καλά στην αναβάθμιση και χρειάζεσαι ένα factory reset. Εκτός αν άλλαξες εσύ τίποτα στις ρυθμίσεις ενέργειας...

 

Απο launcher εχω τον tsf και δεν ξερω αν εχει κατι που μπορεί να καθυστερεί την εκκίνηση ( θα το ψαξω ομως )

Factory reset εκανα προσφατα και ενας απο τους λογους ηταν και αυτη η καθυστέρηση.

Θυμισε μου σε παρακαλώ που είναι οι ρυθμίσεις ενέργειας και ποιες ειναι οι τιμές που θα πρέπει να εχω σε περιπτωση που αθελα μου τις αλλαξα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στο tachwiz οταν παω να βγαλω μια καρτελα μου κολλαει κ με πεταει αλλου κ η καρτελα δεν φευγει?μου το κανει συνεχεια απαξ κ βαλω μια μετα δεν μπορω να την διωξω στον καδο ανακυκλωσεις με αποτελεσμα να εχω παραπανω καρτελες που δεν χρησιμοποιω
Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone branded με την 4.1.2 που κυκλοφόρησε την προηγούμενη εβδομάδα. Μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάμιση 25,23 MB. Τι αφορά;
Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone branded με την 4.1.2 που κυκλοφόρησε την προηγούμενη εβδομάδα. Μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάμιση 25,23 MB. Τι αφορά;

 

Πιθανοτατα η λιγο πιο καινουργια εκδοση LLA. Ελεγξε το μετα την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στο tachwiz οταν παω να βγαλω μια καρτελα μου κολλαει κ με πεταει αλλου κ η καρτελα δεν φευγει?μου το κανει συνεχεια απαξ κ βαλω μια μετα δεν μπορω να την διωξω στον καδο ανακυκλωσεις με αποτελεσμα να εχω παραπανω καρτελες που δεν χρησιμοποιω

 

Μάλλον έχεις πειράξει τις επιλογές προγραμματιστή.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις-επιλογές προγραμματιστή και στις 3 ρυθμίσεις που γράφουν "κλίμακα" βάλε 1χ

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα η λιγο πιο καινουργια εκδοση LLA. Ελεγξε το μετα την αναβαθμιση.

 

Μου ήρθε και εμένα η ενημέρωση. Είμαι και εγώ με την Vodafone branded την 4.1.2 και είμαι root αν κάνω την αναβάθμηση θα το χάσω το root ??

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ με την Vodafone branded την 4.1.2 και είμαι root αν κάνω την αναβάθμηση θα το χάσω το root ??

 

Ναι .

Link to comment
Share on other sites

Ναι .

 

Μετά μπορώ νά κάνω root πάλι με την "παραδοσιακή" διαδικασία ??

Link to comment
Share on other sites

Μετά μπορώ νά κάνω root πάλι με την "παραδοσιακή" διαδικασία ??

 

Φυσικά.

Είναι παραδοσιακή ρομ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ηταν τελικα σε ευχαριστω πολυ κ με ειχε σκασει!επισης η τελευταια ειναι η 4.1.2 ( eur)γιατι κ εγω την 4.1.2 εχω αλλα οχι τη eur.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.

Είναι παραδοσιακή ρομ :cool:

 

OK. Ευχαριστώ StratosGR.

 

Ενημερώνω λοιπόν για όσους πάρουν την δεύτερη αναβάθμιση οτι πήρα την αναβάθμηση απο LL5 σε LLA στη συνέχεια εκανα πάλι ROOT τη συσκευή οπως περιγράφεται εδώ μηδένισα τον counter με το TriangleAway μία επαναφορά ακόμα σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και όλα ΟΚ.

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...