Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για να πω εγώ την εμπειρία μου σε σχέση με την τελευταία αναβάθμιση, εμενα μου έχει κολλήσει αρκετές φορές και με πετάει συχνά από διάφορες εφαρμογές που ανοίγω. Λεγεται να το κάνω πάλι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων μπας και στρώσει. Αν ξέρει κάποιος να μου πεις πως γίνεται να μην γίνουν εγκατάσταση οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει μέχρι τώρα από το play store. Το λέω αυτό γιατί εχθές με το που έκανα επαναφορά εγκατασταθηκαν οι εφαρμογές που είχαμε πριν το factory reset.

 

Ασε που μου φαινεται οτι κατι παιζει με την οθονη και δεν ειναι τοσο ευαισθητη οσο ηταν πριν την αναβαθμιση. Δεν ξερω απογοητευτηκα παντως.

 

Όταν κάνεις factory reset, στην εκκίνηση μετά θα σε ρωτήσει αν θες να κάνει επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τις τελευταίες δύο μέρες το κινητό παγώνει και ξεκολλάει μόνο με επανεκκίνηση. Το κάνει συνεχώς και δείχνει σαν να ετοιμάζεται να κλατάρει. Έβαλα και άλλη έκδοση έκανα και hard reset αλλά τίποτα. Γνωρίζει κανείς που μπορεί να οφείλεται;
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες δύο μέρες το κινητό παγώνει και ξεκολλάει μόνο με επανεκκίνηση. Το κάνει συνεχώς και δείχνει σαν να ετοιμάζεται να κλατάρει. Έβαλα και άλλη έκδοση έκανα και hard reset αλλά τίποτα. Γνωρίζει κανείς που μπορεί να οφείλεται;

 

Μπορεί να οφείλεται σε εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες δύο μέρες το κινητό παγώνει και ξεκολλάει μόνο με επανεκκίνηση. Το κάνει συνεχώς και δείχνει σαν να ετοιμάζεται να κλατάρει. Έβαλα και άλλη έκδοση έκανα και hard reset αλλά τίποτα. Γνωρίζει κανείς που μπορεί να οφείλεται;

 

Τι ακριβώς εννοείς hard reset? Το δοκίμασες χωρίς εφαρμογές και πάλι έσβηνε;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς hard reset? Το δοκίμασες χωρίς εφαρμογές και πάλι έσβηνε;

 

Γενικά εργοστασιακες ρυθμίσεις. Και έβαλα μετά τις εφαρμογές από το backup που είχα πάρει. Τι να πω ελπίζω να είναι από καμιά εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά εργοστασιακες ρυθμίσεις. Και έβαλα μετά τις εφαρμογές από το backup που είχα πάρει. Τι να πω ελπίζω να είναι από καμιά εφαρμογή.

 

Τις βγάζεις όλες

Βάζεις μόνο τις απαραίτητες.Βλέπεις αν λειτουργεί καλά και βάζεις λίγες ακόμα.Ξαναδοκιμάζεις κλπ κλπ μέχρι να βρεις σε πιο πακέτο εφαρμογών που πέρασες, έχεις πρόβλημα.

Μόλις σου δημιουργήσει το πρόβλημα βγάζεις όσες είχες περάσει στο τελευταίο πακέτο και τις βάζεις μία μία μέχρι να εστιάσεις στην εφαρμογή που στο κολάει.

Link to comment
Share on other sites

Τις βγάζεις όλες

Βάζεις μόνο τις απαραίτητες.Βλέπεις αν λειτουργεί καλά και βάζεις λίγες ακόμα.Ξαναδοκιμάζεις κλπ κλπ μέχρι να βρεις σε πιο πακέτο εφαρμογών που πέρασες, έχεις πρόβλημα.

Μόλις σου δημιουργήσει το πρόβλημα βγάζεις όσες είχες περάσει στο τελευταίο πακέτο και τις βάζεις μία μία μέχρι να εστιάσεις στην εφαρμογή που στο κολάει.

 

Κατάλαβα υπομονή δηλαδή,θα το δοκιμάσω φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στην παρέα, κάτοχος και εγώ του κινητού, είμαι με την 4.1.2 official από τις 4/1/13. Εχθές μου ήρθε μια αναβάθμιση στο κινήτο ήταν 19mb την έκανα όλα καλά!!! Δεν άλλαξε τιποτα όμως στο κινητό!!!! Μήπως ξέρετε τι μπορεί να είναι?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα! Με την 4.1.2 ποσο σας κραταει η μπαταρια?

 

Δεν νομίζω να μπορει να σου πει κάποιος standard. Χρήση με χρήση είναι τελείως διαφορετική. Σε σχέση με 4s που είχα πριν ναι μεν τα βραδιά ο γαλαξίας τρώει περισσότερη μπαταριά δηλαδή σε αναμονή αλλά σε γενική καθημερινή χρήση μου κρατάει πολυ περισσότερο.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε τη λειτουργία από τις ρυθμίσεις που ανοίγει το S-Voice με διπλό home.

 

Στράτο το είχα δοκιμάσει και αυτό και καθυστέρηση πάλι υπήρχε. Τώρα είμαι με custom rom και δεν έχω βάλει το svoice και πάλι τα ίδια κάνει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα έχει ξανααναφερθεί αλλά ήθελα να ρωτήσω στη jelly bean official χωρίς root υπάρχει δυνατότητα ηχογράφησης κι αν ναι πως γίνεται;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω κατι στη διαχειρηση της ραμ ποση ελευθερη ραμ εχετε?

Εγω εχω 150mb ελευθερα πχ και αλλες φορες εχω 250mb αλλες φορες το εχω δει και στα 350mb ελευθερα κλπ.

Θα ηθελα να ρωτησω γιατι δεν το βλεπω σταθερο πχ σε 2 διαφορετικες στιγμες που δεν εχω πειραξει τπτ απολυτως και οι συνθηκες ειναι ακριβως οι ιδιες.Γιατι τη μια φορα το βλεπω 300 και την αλλη 150? ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ με ιδιες συνθηκες ακριβως.

Και τελος γιατι απο τα 832 mb εχουμε παντα τοσα λιγα ελευθερα χωρις να τρεχει καμια εφαρμογη απο πισω(στις προσφατες εφαρμογες τουλαχιστον)

 

ΥΓ:ΕΧΩ ροοτ και εχω βαλει το autokiller optimizer sto aggresive...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτησω κατι στη διαχειρηση της ραμ ποση ελευθερη ραμ εχετε?

Εγω εχω 150mb ελευθερα πχ και αλλες φορες εχω 250mb αλλες φορες το εχω δει και στα 350mb ελευθερα κλπ.

Θα ηθελα να ρωτησω γιατι δεν το βλεπω σταθερο πχ σε 2 διαφορετικες στιγμες που δεν εχω πειραξει τπτ απολυτως και οι συνθηκες ειναι ακριβως οι ιδιες.Γιατι τη μια φορα το βλεπω 300 και την αλλη 150? ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ με ιδιες συνθηκες ακριβως.

Και τελος γιατι απο τα 832 mb εχουμε παντα τοσα λιγα ελευθερα χωρις να τρεχει καμια εφαρμογη απο πισω(στις προσφατες εφαρμογες τουλαχιστον)

 

ΥΓ:ΕΧΩ ροοτ και εχω βαλει το autokiller optimizer sto aggresive...

 

Μια χαρά είσαι.. και από πισω τρέχουν πολλές εφαρμογές..αμα πας ρυθμίσεις εφαρμογές και κανεις δεξιά τη καρτέλα θα δεις τι τρέχει. Εγώ το εχω στο optimum και και είμαι μονίμως με 150 ελεύθερα και κανένα κόλλημα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Μόλις έβαλα την αγγλική XXELLA,αλλά μετά, αφού τελείωσα με το flash της ROM, όλες οι εφαρμογές μου κτλ. ήταν πάλι εκεί.

Είχα κάνει factory reset πριν το φλασάρισμα, αλλά και μετά το φλασάρισμα. Γιατί δεν είχαν φύγει οι εφαρμογές; Ακολούθησα τις οδηγίες που έχει εδώ στο φόρουμ. :worry:

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα έχει ξανααναφερθεί αλλά ήθελα να ρωτήσω στη jelly bean official χωρίς root υπάρχει δυνατότητα ηχογράφησης κι αν ναι πως γίνεται;

Ψάξε στο play και κάτι θα βρεις .

Καλησπέρα :)

Μόλις έβαλα την αγγλική XXELLA,αλλά μετά, αφού τελείωσα με το flash της ROM, όλες οι εφαρμογές μου κτλ. ήταν πάλι εκεί.

Είχα κάνει factory reset πριν το φλασάρισμα, αλλά και μετά το φλασάρισμα. Γιατί δεν είχαν φύγει οι εφαρμογές; Ακολούθησα τις οδηγίες που έχει εδώ στο φόρουμ. :worry:

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Μήπως είχες ενεργοποιημένα τα αντίγραφα ασφάλειας απο τις ρυθμίσεις ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες ενεργοποιημένα τα αντίγραφα ασφάλειας απο τις ρυθμίσεις ??

 

Εννοεί από το gmail; Νομίζω πως ναι,γιατί τώρα μου κατεβάζει όλες τις εφαρμογές που είχα πριν το φλασάρισμα από το play store.

Αλλά το φλασάρισμα έγινε κανονικά, σωστά; Δηλαδή μπήκε η XXELLA και δεν έμεινε η παλιά;

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί από το gmail; Νομίζω πως ναι,γιατί τώρα μου κατεβάζει όλες τις εφαρμογές που είχα πριν το φλασάρισμα από το play store.

Αλλά το φλασάρισμα έγινε κανονικά, σωστά; Δηλαδή μπήκε η XXELLA και δεν έμεινε η παλιά;

 

Ναι κανονικά έγινε το πέρασμα της rom ,δεν έχει σχέση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο play και κάτι θα βρεις .

 

Νόμιζα ότι υπάρχει ενσωματωμένη δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης..θα το ψαξω για αλλη εφαρμογή αν δεν ισχύει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο media markt σημερα και χαζευα ενα S3 λευκο ,καμω μια και μπαινω με στοκ browser net και παρατηρω οτι δεν αλλαξε καθολου η φωτεινοτητα ,στο δικο μου οταν μπαινω χαμηλωνει αρκετα .Τα εβαλα διπλα διπλα κοιταζα τις ρυθμισεις της φωτεινοτητας δεν υπγρχαν διαφορες.Επισης και το κινητο του μαγαζιου ηταν ατην 4. 1. 2.Υπαρχει καποα ρυθμιση που δεν βρισκω?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο media markt σημερα και χαζευα ενα S3 λευκο ,καμω μια και μπαινω με στοκ browser net και παρατηρω οτι δεν αλλαξε καθολου η φωτεινοτητα ,στο δικο μου οταν μπαινω χαμηλωνει αρκετα .Τα εβαλα διπλα διπλα κοιταζα τις ρυθμισεις της φωτεινοτητας δεν υπγρχαν διαφορες.Επισης και το κινητο του μαγαζιου ηταν ατην 4. 1. 2.Υπαρχει καποα ρυθμιση που δεν βρισκω?

 

Αριστερο πληκτρο οταν εισαι στον browser και απο εκει ρυθμιση φωτεινοτητας....;)

Link to comment
Share on other sites

Αριστερο πληκτρο οταν εισαι στον browser και απο εκει ρυθμιση φωτεινοτητας....;)

 

ελα που την πειραξα και στα δυο την εβαλα στο auto και διαφορα στο εκθεσιακο ηταν τεραστια.........και εννοω και στη ν ρυθμιση που υπαρχει στις ρυθμισεις του κινητου αλλα και στην ρυθμιση που υπαρχει εντος του browser....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...