Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ερωτηση. ο XXELLA bootloader υποτιθεται οτι εχει fix για το sds. εγω ας πουμε εβαλα στο τηλ την μανισια ρομ για να δω τι θα κατεβασει στο update, και μου κατεβασε μια jb 4.1.2 και μου εβαλε bootloader τον XXELL4

αυτος ειναι στην ιδια κατηγορια με τον XXELLA (και καλα εχει το fix) η θα πρεπει να το αλλαξω σε XXELLA?

Aναφερομαι εδω μιας και μιλαω για επισημες ρομ.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκδοση ODEXED για προσθήκη προγραμμάτων στην πλαϊνή μπάρα σε έκδοση κινητού LLA δεν έχει βγει ακόμη.

 

παιδια ερωτηση. ο XXELLA bootloader υποτιθεται οτι εχει fix για το sds. εγω ας πουμε εβαλα στο τηλ την μανισια ρομ για να δω τι θα κατεβασει στο update, και μου κατεβασε μια jb 4.1.2 και μου εβαλε bootloader τον XXELL4

αυτος ειναι στην ιδια κατηγορια με τον XXELLA (και καλα εχει το fix) η θα πρεπει να το αλλαξω σε XXELLA?

A

 

Θα σου κάνει μάλλον αυτόματα update. Μπορεί και τώρα που σου γράφω να το έχει "προτείνει".

Χθες έβαλα την EUR LL4 και κατευθείαν μου πρότεινε αναβάθμιση σε LLA.

:)

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση. ο XXELLA bootloader υποτιθεται οτι εχει fix για το sds. εγω ας πουμε εβαλα στο τηλ την μανισια ρομ για να δω τι θα κατεβασει στο update, και μου κατεβασε μια jb 4.1.2 και μου εβαλε bootloader τον XXELL4

αυτος ειναι στην ιδια κατηγορια με τον XXELLA (και καλα εχει το fix) η θα πρεπει να το αλλαξω σε XXELLA?

Aναφερομαι εδω μιας και μιλαω για επισημες ρομ.

 

Όποιος σου είπε ότι υπάρχει sudden death fix στον bootloader δε ξέρει τι του γίνεται.

 

Έκδοση ODEXED για προσθήκη προγραμμάτων στην πλαϊνή μπάρα σε έκδοση κινητού LLA δεν έχει βγει ακόμη.

Θα σου κάνει μάλλον αυτόματα update. Μπορεί και τώρα που σου γράφω να το έχει "προτείνει".

Χθες έβαλα την EUR LL4 και κατευθείαν μου πρότεινε αναβάθμιση σε LLA.

:)

 

Σε ένα λεπτό το βρήκα στο θέμα που έψαχνες

https://www.dropbox.com/s/ewix20wddkz5xr1/ELLA_MW_Odex-Deodex.zip

Link to comment
Share on other sites

...Σε ένα λεπτό το βρήκα στο θέμα που έψαχνες

https://www.dropbox.com/s/ewix20wddkz5xr1/ELLA_MW_Odex-Deodex.zip

 

Ευχαριστώ!!

:)

Έψαξα όλες τις σελίδες του θέματος!!!! Και δεν το βρήκα!!!

:)

 

Μετά διάβασα και αυτό (ποστ 532) και λέω ΟΚ δεν το έχει κάνει...ας μοιράσω γνώση!!!

:lol: :lol:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1995697&page=54

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση ODEXED για προσθήκη προγραμμάτων στην πλαϊνή μπάρα σε έκδοση κινητού LLA δεν έχει βγει ακόμη.

 

 

 

Θα σου κάνει μάλλον αυτόματα update. Μπορεί και τώρα που σου γράφω να το έχει "προτείνει".

Χθες έβαλα την EUR LL4 και κατευθείαν μου πρότεινε αναβάθμιση σε LLA.

:)

δεν νομιζω γιατι δεν βρισκει κατι αλλο? απο update

 

φιλε Στρατο αναφερουν στην σελιδα του sds στο xda οτι μπορει τελικα να παιζει ρολο και ο bootloader

εσυ ποιον bootloader εχεις?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

φιλε Στρατο αναφερουν στην σελιδα του sds στο xda οτι μπορει τελικα να παιζει ρολο και ο bootloader

 

Κάθε λίγο και λιγάκι γράφουν και κάτι διαφορετικό εκεί και αλλάζουν τις γνώμες σαν τα πουκάμισα.

Έσκασαν μερικές συσκευές με XELLA με τα υποτιθέμενα fix στον κερνελ και στο recovery και τώρα λένε βάλτε και τον bootloader (που και αυτό έχει γίνει ήδη).

Σε λίγο το fix θα περιλαμβάνει και καινούρια μπαταρία και δερμάτινη θήκη.

Τσάμπα αγχώνεστε.Σε τόσα εκατομμύρια συσκευές κάποιες θα σκάσουν.

Είτε είναι S3, είτε τηλεόραση, είτε το mouse σας.

Απολαύστε τη συσκευή σας όπως είναι, γιατί το άγχος μικραίνει τη ζωή :cool:

 

BLH3 πρέπει να έχω, αλλά βαριέμαι καν να το ξανακοιτάξω.Ούτε ασχολούμαι με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε λίγο και λιγάκι γράφουν και κάτι διαφορετικό εκεί και αλλάζουν τις γνώμες σαν τα πουκάμισα.

Έσκασαν μερικές συσκευές με XELLA με τα υποτιθέμενα fix στον κερνελ και στο recovery και τώρα λένε βάλτε και τον bootloader (που και αυτό έχει γίνει ήδη).

Σε λίγο το fix θα περιλαμβάνει και καινούρια μπαταρία και δερμάτινη θήκη.

Τσάμπα αγχώνεστε.Σε τόσα εκατομμύρια συσκευές κάποιες θα σκάσουν.

Είτε είναι S3, είτε τηλεόραση, είτε το mouse σας.

Απολαύστε τη συσκευή σας όπως είναι, γιατί το άγχος μικραίνει τη ζωή :cool:

 

BLH3 πρέπει να έχω, αλλά βαριέμαι καν να το ξανακοιτάξω.Ούτε ασχολούμαι με αυτό.

 

εδω που τα λεμε δεν εχεις και αδικο και το υποτιθεμενο chip που αλλαχτηκε πιο πολυ ξεστοκαρισμα μου φαινεται διοτι τα 32αρια δεν ειχανε τοση ζητηση και τους εμειναν.:) και ο λογος οτι ερχεται το s4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Είμαι κάτοχος του s3 μια εβδομάδα. Θέλω να μάθω την προέλευση του αλλα δεν με βοήθησε ο αντίστοιχος οδηγός του forum γιατι έχω Mac και το kies ειναι διαφορετικό!!! Χίλια μπράβο σε όλους σας για την γνώση που μας προσφέρετε!!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Είμαι κάτοχος του s3 μια εβδομάδα. Θέλω να μάθω την προέλευση του αλλα δεν με βοήθησε ο αντίστοιχος οδηγός του forum γιατι έχω Mac και το kies ειναι διαφορετικό!!! Χίλια μπράβο σε όλους σας για την γνώση που μας προσφέρετε!!!!:D

 

Βρες ένα pc, ή στείλε μου το serial με pm και θα σου πω εγώ. :)

 

Ευχαριστώ!!

:)

Έψαξα όλες τις σελίδες του θέματος!!!! Και δεν το βρήκα!!!

:)

 

Μετά διάβασα και αυτό (ποστ 532) και λέω ΟΚ δεν το έχει κάνει...ας μοιράσω γνώση!!!

:lol: :lol:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1995697&page=54

 

Ανανέωσα το πρώτο θέμα στις Τροποποιήσεις με το thread του Criscan: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060050 , που έχει τις odexed εκδόσεις και είναι πιο συμμαζεμένο...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλά γυαλιά θέλω σίγουρα χάχα... Όμως ούτε καν στο XDA δεν έχουν έκδοση για LLA.

:(

 

Έγω δε διάβασα όλα τα προηγούμενα, σόρρυ ;) Παρ'όλα αυτά όπως έγραψα και παραπάνω, το καινούριο θέμα στις τροποποιήσεις περιέχει όλες τις odexed/deodexed, μαζί και την LLA.

Τι εννοείς όμως δεν υπάρχει στο XDA? Yπάρχει και στο θέμα που έψαχνες (στο βρήκε ο Στράτος), και στο καινούριο του Criscan (5ο στη λίστα, συγκεκριμένα). Koινώς, παντού :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Κοιμήθηκα σήμερα το μεσημέρι με μπαταρία ~70% και όταν ξύπνησα είδα να έχει 32!

 

Πηγαίνω στις ρυθμίσεις και βλέπω 35% χρήση το AllShareplay με κατανάλωση δεδομένων 1,4GB!!!!!

 

Το ανοίγω και με ενημερώνει ότι πραγματοποιήθηκε ενημέρωση της εφαρμογής! Το θέμα είναι ότι από τα 1,4 τα 700ΜΒ είναι upload!!!

 

Τι ανέβασε από το κινητό μου, που και γιατί δε με ρώτησε;

Ετυχε σε κάποιον άλλον;

 

EDIT:

Έβαλα και ένα screenshot

Edited by djuan1988
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

μπορω να χρησιμοποιησω την προπληρωμενη καρτα μου και σε αλλο emai δηλ. σε αλλο κινητο για να αγορασω κατι απο playstore???

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σήμερα, το κινητό μου ''πάγωσε''. Είχα ανοιχτό το facebook, και ξαφνικά δεν έκανε τίποτα, είχε ''παγώσει'' (freeze).

Για να ξεκολλήσει, έβγαλα την μπαταρία.

Είμαι σε stock rom 4.1.2 (XXELLA, την αγγλική). Την έβαλα εχθές και έκανα και factory reset πριν αλλά και μετά το φλασάρισμα.

Τι νομίζετε πως προκάλεσε το ''πάγωμα'';

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Edited by Sterios89
Link to comment
Share on other sites

μπορω να χρησιμοποιησω την προπληρωμενη καρτα μου και σε αλλο emai δηλ. σε αλλο κινητο για να αγορασω κατι απο playstore???

Τον ίδιο λογαριασμό σου (gmail) μπορεις να τον βάλεις σε οποία συσκευή θέλεις ,ωστε να κάνεις τις αγορές σου .

 

Επίσης αν αγοράσεις μια εφαρμογη μπορείς να να την χρησιμοποίησης σε όσα τηλέφωνα και αν θελήσεις αρκεί να εχεις τον ιδο gmail λογαριασμό .

Καλησπέρα παιδιά!

Σήμερα, το κινητό μου ''πάγωσε''. Είχα ανοιχτό το facebook, και ξαφνικά δεν έκανε τίποτα, είχε ''παγώσει'' (freeze).

Για να ξεκολλήσει, έβγαλα την μπαταρία.

Είμαι σε stock rom 4.1.2 (XXELLA, την αγγλική). Την έβαλα εχθές και έκανα και factory reset πριν αλλά και μετά το φλασάρισμα.

Τι νομίζετε πως προκάλεσε το ''πάγωμα'';

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Συμβαίνουν καμιά φορά αυτά .

Ίσως κάποια εφαρμογη που εχεις βαλει σου έκανε την ζημιά.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια πολυ θλιβερη διαπιστωση: αλλαζοντας τα προφιλ ηχου, επι της ουσιας δεν αλλαζει τιποτα. Ο ηχος κλησης και ειδοποιησεων μενει στα ιδια επιπεδα. Γιατι συμβαινει αυτο και ποιες επιλογες υπαρχουν ;

 

Μια φορα ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ετσι προς ενημέρωση μου, οταν εχω ανοιχτά τα "δεδομένα" και είμαι στο ίντερνετ βλέπω επάνω στην κεραία κάτι Ε, Η, Η+, G, 3G και δεν ξερω αν υπάρχουν και αλλα, πως ακριβώς ερμηνεύονται όλα αυτά ξέρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ετσι προς ενημέρωση μου, οταν εχω ανοιχτά τα "δεδομένα" και είμαι στο ίντερνετ βλέπω επάνω στην κεραία κάτι Ε, Η, Η+, G, 3G και δεν ξερω αν υπάρχουν και αλλα, πως ακριβώς ερμηνεύονται όλα αυτά ξέρει κάποιος;

 

G = gprs

E = edge

3G = 3G :)

H = HSPA

H+ = HSPA +

από επάνω προς τα κάτω γρηγορότερο Internet

Link to comment
Share on other sites

εχω την χχλλα,με το εμμσ τσεκ μου λεει-τυπος vtu00m,date 09/2012,fwrev 0xf1.sudden death yes insane chip.το fwrev αλλαζει για αποφυγη sudden death;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τα notifications. Οταν έρχεται κάποιο mail (έχω το gmail όχι το stock mail) ενώ ακούγεται ήχος η οθόνη δεν ανάβει και γενικά το ιδιο συμβαινει σε όλα τα notifications footmob για σκορ η μηνύματα από whatsup.

 

Η οθόνη ανάβει όνομα όταν έρχεται κάποιο SMS.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση η έτσι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Πλεον με jb ποια θεωρειται οτι ειναι η πιο αξιοπιστη ρομ?

Σκεφτομαι αυριο αν εχω χρονο να του περασω μια.Με ενδιαφερει να μην πεσει η διαρκεια της μπαταριας καταρχας και βασικος λογος που θελω να βαλω ειναι η ενσωματωμενη ηχογραφηση κλησεων.

Περα απο αυτα και απο αλλα μικροπραγματα οπως τα Ελληνικα στην αναζητηση στις επαφες τι αλλο θα μου προσφερει?

Επισης δεν θελω να χασω κατι απ τις δυνατοτητες που δινει το tw.

Οποτε ποια πιστευετε ειναι πιο αξιοπιστη και σταθερη?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Πλεον με jb ποια θεωρειται οτι ειναι η πιο αξιοπιστη ρομ?

Σκεφτομαι αυριο αν εχω χρονο να του περασω μια.Με ενδιαφερει να μην πεσει η διαρκεια της μπαταριας καταρχας και βασικος λογος που θελω να βαλω ειναι η ενσωματωμενη ηχογραφηση κλησεων.

Περα απο αυτα και απο αλλα μικροπραγματα οπως τα Ελληνικα στην αναζητηση στις επαφες τι αλλο θα μου προσφερει?

Επισης δεν θελω να χασω κατι απ τις δυνατοτητες που δινει το tw.

Οποτε ποια πιστευετε ειναι πιο αξιοπιστη και σταθερη?

Ευχαριστω

 

Απο μπαταρια η 4.1.2 ειναι καλυτερη για μενα.

Για ενσωματωμενη ηχογραφηση κλησεων πρεπει να εισαι ροοτ(το γνωριζεις)

Για αξιοπιστη και σταθερη που λες, εννοεις custom η official;

Και το τι προσφερει μπορεις να δεις

. Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

G = gprs

E = edge

3G = 3G :)

H = HSPA

H+ = HSPA +

από επάνω προς τα κάτω γρηγορότερο Internet

 

To G σκέτο τι είναι;

Φαντάζομαι θα υπάρχει και 4G

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια η 4.1.2 ειναι καλυτερη για μενα.

Για ενσωματωμενη ηχογραφηση κλησεων πρεπει να εισαι ροοτ(το γνωριζεις)

Για αξιοπιστη και σταθερη που λες, εννοεις custom η official;

Και το τι προσφερει μπορεις να δεις

.
Οχι αναφερομαι σε ποια custom rom να βαλω.Root ειμαι ηδη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...