Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κινεζος οταν λες "πουλας" τι ακριβως εννοεις ; γιατι σε λιγο θα πουλησουμε τον Κ@λο μας!!χαχααχαχχα

 

υ.γ.

 

εμενα σε αυτα που κανω και θα κανω για αρκετο καιρο με υπερ καλυπτει το 3 !ακομα δεν το πηραμε ερχεται το 4!

τοσα λεφτα δωσαμε για το 3!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ότι θα'ναι καλύτερο από το S3 εξυπακούεται.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ όμως για να αλλάξω το S3 μου για S4, περιμένω κάτι περισσότερο από πυρήνες και νούμερα, επειδή το 3άρι με καλύπτει απόλυτα.

...

...

Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

κινεζος οταν λες "πουλας" τι ακριβως εννοεις ; γιατι σε λιγο θα πουλησουμε τον Κ@λο μας!!χαχααχαχχα

 

υ.γ.

 

εμενα σε αυτα που κανω και θα κανω για αρκετο καιρο με υπερ καλυπτει το 3 !ακομα δεν το πηραμε ερχεται το 4!

τοσα λεφτα δωσαμε για το 3!

 

πουλας το κινητο που εχεις στην κατοχη σου εννοω !! :D

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε το καταλαβα ! σε πειραζω

 

Αν καταλαβατε καλα μας εχουν βαλη σε ενα τρυπακι οτι καινουργιο κυκλοφορει να το αγοραζουμε συνεχεια με το χερι στην τσεπη !

Link to comment
Share on other sites

με την νεα αναβαθμιση νομιζω οτι η συσκευη καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια ? τι λετε ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

με την νεα αναβαθμιση νομιζω οτι η συσκευη καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια ? τι λετε ?

 

οχι εχει πολυ περισσοτερη αυτονομια απο την προηγουμενη εκδοση !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! :)

 

Έχω stock ROM στο κινητό, και θέλω να βάλω την 4.1.2 ΧXELLA, αλλά έχω μια απορία:

Για να ''κάτσει'' καλά η αναβάθμιση,λόγω της διόρθωσης (fix), θα πρέπει να κάνω full wipe και factory reset;

Αν ναι, πώς κάνω full wipe; (factory reset ξέρω πως γίνεται :lol: )

Επίσης, για να δω τον counter, τι πατάω;

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

ερωτήματα:

 

1) φίλος που αγόρασε 16gb από birdphone, πέρασε αναβάθμιση και έχασε τα ελληνικά! τι να κάνει?

2) έχω το 32gb vodafone branded, και μου χάλασε ο φορτιστής, τί να κάνω?

3) το KIES το θεωρώ άχρηστο, υπάρχει κάποια εναλλακτική εφαρμογή?

4) αν το 3 ΔΕΝ παίζει, απλά αναφέρω ότι πολλές φορές το βάζω και δεν συνδέεται, όταν κάνω synch κολλάει και αν κολλήσει μου κάνει διπλοεγγραφές σε πεδία μέσα στην ίδια επαφή.

5) υπάρχει τρόπος να κάνω synch ότι photo, video κτλ έχω...όπως έκανα με iphone? (να μου κατεβάζει ότι έχω στο pc) Διότι το KIES απλά του λες από πιο φάκελο του pc να κάνει synch.

 

 

ευχαριστώ.

 

 

υ.γ. ελπίζω με την αναβάθμιση να φτιάχνει η διαχείριση μνήμης!

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσα έχω διαβάσει δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε εφαρμογές στυλ APP2SD,LinkSd για μεταφορά στην SD. Μπορούμε όμως να μεταφέρουμε το μεγαλύτερο μέρος όμως από τα παιχνίδια και τα gps προγράμματα που είναι τεράστια? Η gameloft έχεις το πρόγραμμα GL to SD για μεταφορά των δεδομένων των παιχνιδιών της, από το navigon πως μπορώ να μεταφέρω π,χ, τους χάρτες της και άλλα δεδομένα στην SD?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις ανακαλυψα βιντεο με οοοολλλλαααα τα καλουδια της 4.1.2 ειναι απιστευτα καταπληκτικο λατρευω πλεον ακομη ποιο πολυ τον γαλαξια μου απλα δειτε το:http://www.youtube.com/watch?v=lQ7reB5-LiE
Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα το system tuner pro. πήγα να δω πως δουλεύει η CPU και μου δείχνει ότι από τις 4 CPU η μία είναι offline. Οι τρεις έχουν αυξομείώσεις αλλά η μία offline. Ξέρεις κανείς κάτι?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις ανακαλυψα βιντεο με οοοολλλλαααα τα καλουδια της 4.1.2 ειναι απιστευτα καταπληκτικο λατρευω πλεον ακομη ποιο πολυ τον γαλαξια μου απλα δειτε το:http://www.youtube.com/watch?v=lQ7reB5-LiE

 

Εγβ οταν συνδεω τα ακουστικα δεν μου εμφανιζει τπτ απολυτως,ουτε σε ενος φιλου μου που το δοκιμασα με την 4.1.2 και οι δυο μας..

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει όταν βάζω τα ακουστικά δεν κάνει τίποτα ούτε καν το εικονίδιο τον ακουστικών.
Link to comment
Share on other sites

Εγβ οταν συνδεω τα ακουστικα δεν μου εμφανιζει τπτ απολυτως,ουτε σε ενος φιλου μου που το δοκιμασα με την 4.1.2 και οι δυο μας..

 

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει όταν βάζω τα ακουστικά δεν κάνει τίποτα ούτε καν το εικονίδιο τον ακουστικών.

 

δηλαδή ρυθμίσατε το page buddy και δεν δουλεύει??

 

settings-> Display -> Page buddy -> Earphones page

(Ρυθμίσεις->Εμφάνιση->Βοηθός σελιδας->Σελιδα ακουστικών)

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ρυθμίσατε το page buddy και δεν δουλεύει??

 

settings-> Display -> Page buddy -> Earphones page

(Ρυθμίσεις->Εμφάνιση->Βοηθός σελιδας->Σελιδα ακουστικών)

 

Ναι μολις τωρα ειδα παλι αυτο που μας ειπες και δεν κανει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιον δεν εμφανίζεται η συντόμευση των ακουστικών και συνάμα η σελίδα που βγαίνει επιπλέον μετά , ας δοκιμάσει το εξής.

 

Ρυθμήσεις->Εξάρτημα και να επιλέξει την δεύτερη επιλογή.

 

Μετα απο αυτό θα λειτουργεί κανονικά το feature και η συντόμευση.

 

Καλημέρα :)

 

Ps Επειδή και σε εμένα δεν λειτουργούσε, έκανα το παραπάνω και δούλεψε αλλα απενεργοποιόντας την επιλογή εξακολουθεί να λειτουργεί.

Edited by Stavreas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Πριν από 2 μήνες πήρα το κινητό αλλά δεν το έκανα root περιμένοντας να βγει official 4.1.2 και να το κάνω μετά. Εχθές λοιπόν που βγήκε την έβαλα (XXELL4 UNBRANDED) και μετά από λίγο έκανα και root. Ακολούθησα κανονικά την διαδικασία, έτρεξα και το triangle away για τον μηδενισμό του counter και όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν πήγα να ελέγξω ότι ο counter είναι 0 παρατήρησα ότι στο system status λέει Custom (Φώτο)! Τι κουφό είναι αυτό:confused:? Δεν έχω βάλει ποτέ custom rom. Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει και πως φτιάχνει? Μην χάσω και την εγγύηση:cry:!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Πριν από 2 μήνες πήρα το κινητό αλλά δεν το έκανα root περιμένοντας να βγει official 4.1.2 και να το κάνω μετά. Εχθές λοιπόν που βγήκε την έβαλα (XXELL4 UNBRANDED) και μετά από λίγο έκανα και root. Ακολούθησα κανονικά την διαδικασία, έτρεξα και το triangle away για τον μηδενισμό του counter και όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν πήγα να ελέγξω ότι ο counter είναι 0 παρατήρησα ότι στο system status λέει Custom (Φώτο)! Τι κουφό είναι αυτό:confused:? Δεν έχω βάλει ποτέ custom rom. Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει και πως φτιάχνει? Μην χάσω και την εγγύηση:cry:!

 

Ποιά έκδοση triangle away έχεις;

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Την 2.55 κατεβασμενει απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ μόνο που στο δικό μου έχω και custom recovery.

Κατέβασα την έκδοση 2.37 από εδώ έκανα reset counter και όλα έγιναν official.

Αν θες δοκίμασε και πες μου.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Πριν από 2 μήνες πήρα το κινητό αλλά δεν το έκανα root περιμένοντας να βγει official 4.1.2 και να το κάνω μετά. Εχθές λοιπόν που βγήκε την έβαλα (XXELL4 UNBRANDED) και μετά από λίγο έκανα και root. Ακολούθησα κανονικά την διαδικασία, έτρεξα και το triangle away για τον μηδενισμό του counter και όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν πήγα να ελέγξω ότι ο counter είναι 0 παρατήρησα ότι στο system status λέει Custom (Φώτο)! Τι κουφό είναι αυτό:confused:? Δεν έχω βάλει ποτέ custom rom. Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει και πως φτιάχνει? Μην χάσω και την εγγύηση:cry:!

 

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Το έκανα και εφτιαξε... Τωρα ξεκινάω να το ξαναστήσω όπως το έιχα πριν. Πάει η μέρα μου, καλά μεσάνυχτα:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ξέρει να μου πει κάποιος αν σε S III αγορασμένο απο εξωτερικό (Κόσοβο) θα μπορέσω να βάλω ελληνικά ? Το S III μινι μου είπαν ότι έχει αλλα όχι το S III
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...