Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια ειναι αυτη η λειτουργία? να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι

 

To Low Light Shot πρέπει να εννοούν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί κάποιες φορές αργεί να εμφανίσει σελίδες στους browsers? Είναι θέμα μνήμης? Έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικούς, Maxthon & chrome σε 3 διαφορετικές συνδέσεις. Δεν το κάνει πάντα, αλλά ψιλόσυχνά. Είμαι με revolution hd 17.1

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αφου μπω σε download mode που βγαζει τον μετριτη να δω τι γραφει

 

Το custom binary download πρέπει να ειναι Νο ή να γράφει πόσες φόρες εχεις φλασαρει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αφου μπω σε download mode που βγαζει τον μετριτη να δω τι γραφει

 

πάνω αριστερά. δεν πρέπει να γράφει αριθμό αλλά το 'no'.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση μου βγάζει το 'αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος android'. Έχω κάνει root αλλά δεν είχα πρόβλημα εκεί. Μετά έβαλα το multiWindows control με cwm και μηδενισα και τον counter και έκανα επανεκκίνηση και τότε ξεκίνησε να το βγάζει. Τώρα σε κάθε επανεκκίνηση μου το βγάζει. ξέρει κάποιος τη λύση του (χωρίς ελπίζω factory reset)?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση μου βγάζει το 'αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος android'. Έχω κάνει root αλλά δεν είχα πρόβλημα εκεί. Μετά έβαλα το multiWindows control με cwm και μηδενισα και τον counter και έκανα επανεκκίνηση και τότε ξεκίνησε να το βγάζει. Τώρα σε κάθε επανεκκίνηση μου το βγάζει. ξέρει κάποιος τη λύση του (χωρίς ελπίζω factory reset)?

 

Ξανα περνα το multi windows με wipe cache/dalvik και δες..

Link to comment
Share on other sites

Μετά έβαλα το multiWindows control με cwm και μηδενισα και τον counter

 

Πως μηδενισες το counter αφου εχεις cwm?

 

Εχω official firmware ,εκανα ροοτ με τον οδηγο, ανοιγω το triangle away αλλα απο 2 μου το παει στο 1 και οχι στο ΝΟ, και πριν γινει αυτο μου λεει οτι μερικες φορες αν δεν εχεις stock recovery ο μετρητης θα λεει 1..Σωστα?

Αρα πως μπορω να μηδενισω το counter αφου εχω clockwork recovery και οχι stock?

Νομίζω το λέει καθαρά. Δεν μπορείς.

 

Καλησπέρα θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει άλλος τρόπος να βγαίνει το μενού όταν πατάω το home button για λίγη ώρα που βγαίνουν οι εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο.Ελπίζω να ήμουν κατανοητος.

 

Kατεβασε την εφαρμογη RecentApps απο το Playstore(free) ή κατεβασε τον nova launcher(free) ή τον Αpex launcher(free) οπου εχει επιλογη (πατωντας το δαχτυλο σου στην κεντρικη οθονη παρατεταμενα) να προσθεσεις "ενεργειες",,μια απο αυτες ειναι η recent apps.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

μια απορια!

οταν συνδεα τα ακουστηκα μου ειχε μια επιλογη να βαλω μουσικη να δω βιντεο κ κατι τετοιο..

τωρα τα συνδεω κ δεν κανει τπτ γιατι??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

μια απορια!

οταν συνδεα τα ακουστηκα μου ειχε μια επιλογη να βαλω μουσικη να δω βιντεο κ κατι τετοιο..

τωρα τα συνδεω κ δεν κανει τπτ γιατι??

 

Πρεπει να δεις αν ειναι ενεργοποιημενη η επιλογη του Βοηθου Σελιδας. Ρυθμισεις-->Εμφανιση-->Βοηθος Σελιδας. Τον ανοιγεις και βλεπεις η πρωτη επιλογη, που σε αφορα, να ειναι τικαρισμενη, οποτε επιστρεφεις και ενεργοποιεις τον Βοηθο Σελιδας (Page Buddy).

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα την νεα λειτοθργια της καμερας σε απολυτο σκοταδι η αληθεια ειναι οτι δεν κανει αυτο που υποσεται οταν εδωσαν τα βιντεο με το premium suite

 

Σε απολυτο σκοταδι, ουτε ο Θεος θα εβγαζε φωτογραφια. Σε σκοτεινα περιβαλλοντα αναφεροταν, στο εδειχνε και στο video, εκει που θα χρειαζοταν φλας αλλα δε μπορεις να χρησιμοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το S3. Το έχω βρεί μεταχειρισμένο, αλλά σφραγισμένο άρα νοείται για καινούριο.

Έχω και το IMEI, αλλά ο ιδιοκτήτης δεν έχει απόδειξη αγοράς, επειδή του έγινε δώρο.

Μιλώντας τηλεφωνικά με την SAMSUNG, μου ζήτησαν μαζί με το ΙΜΕΙ, απόδειξη, ή την κάρτα εγγύησης με σφραγίδα από το κατάστημα αγοράς, αλλιώς λεει δεν καλύπτεται η εγγύηση.

 

Πρώτον, υπάρχει κάποιο online tool, να δώ αν έχει εγγύηση, και δεύτερον, δεν είναι περίεργο που δεν καλύπτουν εγγύηση χωρίς απόδειξη, ενώ πάμπολες εταιρείες σε ηλεκτρονικά είδη το κάνουν?

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Πως μηδενισες το counter αφου εχεις cwm?

 

Με triangle away.

Εκει δεν υπαρχει προβλημα. το προβλημα είναι όπως είπα ότι καθε φορά που κάνω επανεκκινηση τη συσκευη μου βγάζει "αναβάθμηση λειτουγρικου συστηματος android" και δεν θέλω να κάνω factory reset για να φτιαξει. Αν καποιος ξερει καποια αλλη λυση ας ενημερωσει.

Edited by themis04
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το S3. Το έχω βρεί μεταχειρισμένο, αλλά σφραγισμένο άρα νοείται για καινούριο.

Έχω και το IMEI, αλλά ο ιδιοκτήτης δεν έχει απόδειξη αγοράς, επειδή του έγινε δώρο.

Μιλώντας τηλεφωνικά με την SAMSUNG, μου ζήτησαν μαζί με το ΙΜΕΙ, απόδειξη, ή την κάρτα εγγύησης με σφραγίδα από το κατάστημα αγοράς, αλλιώς λεει δεν καλύπτεται η εγγύηση.

 

Πρώτον, υπάρχει κάποιο online tool, να δώ αν έχει εγγύηση, και δεύτερον, δεν είναι περίεργο που δεν καλύπτουν εγγύηση χωρίς απόδειξη, ενώ πάμπολες εταιρείες σε ηλεκτρονικά είδη το κάνουν?

 

Είναι κάκιστη πολιτική της εγχώριας εταιρείας.

Έγραψε στο XDA κάποιος για ένα πρόβλημα που είχε στο κινητό του και πόσταρε την απάντηση της Samsung UK στο φόρουμ.

Tου είπαν ότι δε χρειάζεται καν να προσκομίσει την απόδειξη και είναι προφανώς στην εγγύηση η συσκευή του, αφού δεν είναι καν 2 χρόνια μοντέλο (τόσο είναι η εγγύηση).

Κανονικά πάντως με το ΙΜΕΙ και μόνο ή ίσως και το σειριακό αριθμό, θα έπρεπε να αποδεικνύεται το αν είναι στην εγγύηση.

Είναι όμως θέμα διαδικασιών τους (μας έφαγε η γραφειοκρατία).

Για οnline tool δε γνωρίζω και θα ήταν πάρα πολύ χρήσιμο αν υπήρχε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα απο τις ρυθμισης στο προφιλ κινηση υπαρχει επιλογη να κινείς τα μενου χωρις να ακουμπας την οθονη εννοω την εναλλαγη των οθονων στην αρχικη οθονη?
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάκιστη πολιτική της εγχώριας εταιρείας.

Έγραψε στο XDA κάποιος για ένα πρόβλημα που είχε στο κινητό του και πόσταρε την απάντηση της Samsung UK στο φόρουμ.

Tου είπαν ότι δε χρειάζεται καν να προσκομίσει την απόδειξη και είναι προφανώς στην εγγύηση η συσκευή του, αφού δεν είναι καν 2 χρόνια μοντέλο (τόσο είναι η εγγύηση).

Κανονικά πάντως με το ΙΜΕΙ και μόνο ή ίσως και το σειριακό αριθμό, θα έπρεπε να αποδεικνύεται το αν είναι στην εγγύηση.

Είναι όμως θέμα διαδικασιών τους (μας έφαγε η γραφειοκρατία).

Για οnline tool δε γνωρίζω και θα ήταν πάρα πολύ χρήσιμο αν υπήρχε.

 

Eυχαριστώ για την απάντηση.

Και εμένα μου έκανε εντύπωση γενικά το θέμα. Η απόδειξη μπορει να χαθεί, πάει να πεί οτι η επένδυση που έκανα εξανεμίζεται...? Τι να πώ. Το πρόβλημα έγκειται, στο οτι δεν ξέρω αν πρέπει να προβώ στην αγορά του τηλεφώνου αυτού ή όχι...

Καμιά γνώμη κανείς..?

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση.

Και εμένα μου έκανε εντύπωση γενικά το θέμα. Η απόδειξη μπορει να χαθεί, πάει να πεί οτι η επένδυση που έκανα εξανεμίζεται...? Τι να πώ. Το πρόβλημα έγκειται, στο οτι δεν ξέρω αν πρέπει να προβώ στην αγορά του τηλεφώνου αυτού ή όχι...

Καμιά γνώμη κανείς..?

 

Δική σου απόφαση είναι.

Το ρισκάρεις.

Αν είσαι πάντως διατεθειμένος να πάρεις το ρίσκο, παζάρεψε τον κι άλλο.

Είναι εύκολο να μας πεις και την τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Δική σου απόφαση είναι.

Το ρισκάρεις.

Αν είσαι πάντως διατεθειμένος να πάρεις το ρίσκο, παζάρεψε τον κι άλλο.

Είναι εύκολο να μας πεις και την τιμή;

 

Ισχύει, δικό μου το ρίσκο.

420 Μαύρο 16gb.

Η διαφορά στην καλυτερη, ειναι 50 ευρώ, γιατί μαυρο και επίσημης εισαγωγής δεν νοείται.

 

Ισως και να μην αξίζει τον κόπο.

Θα το κοιτάξω

Ευχαριστώ και πάλι.

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, δικό μου το ρίσκο.

420 Μαύρο 16gb.

Η διαφορά στην καλυτερη, ειναι 50 ευρώ, γιατί μαυρο και επίσημης εισαγωγής δεν νοείται.

 

Ισως και να μην αξίζει τον κόπο.

Θα το κοιτάξω

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Καλα 420 και χωρίς απόδειξη πλακα κάνει ο τυπος μάλλον. .

Ψάχνει κοροιδο γιατί αν η συσκευή ειναι απο κανα μαροκο...θα

τρέχεις μετα..Δεν αξίζει ουτε σαν ιδέα για 50... :ninja: :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα 420 και χωρίς απόδειξη πλακα κάνει ο τυπος μάλλον. .

Ψάχνει κοροιδο γιατί αν η συσκευή ειναι απο κανα μαροκο...θα

τρέχεις μετα..Δεν αξίζει ουτε σαν ιδέα για 50... :ninja: :wacko:

 

Και γώ γι αυτό κοιτάω. Δε παίζει να είναι ευρωπαϊκό ε???

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/fb1776f14e53432fab3ae343a7f5f1c9/productinfo.aspx

 

Ή όχι????? Γερμανικό site βλέπεται.

 

http://www.hoh.de/mobilfunk/handys-nach-hersteller/samsung/639561/samsung-galaxy-s3-i9300-16gb-onyx-black?c=41346

Edited by aris1976
Link to comment
Share on other sites

Και γώ γι αυτό κοιτάω. Δε παίζει να είναι ευρωπαϊκό ε???

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/fb1776f14e53432fab3ae343a7f5f1c9/productinfo.aspx

 

Ή όχι????? Γερμανικό site βλέπεται.

 

http://www.hoh.de/mobilfunk/handys-nach-hersteller/samsung/639561/samsung-galaxy-s3-i9300-16gb-onyx-black?c=41346

 

 

Η δευτερη και επικρατέστερη επιλογή, είναι απο το πρώτο μαγαζί που έβαλες.

Από όσο ξέρω, είναι Γερμανικά τα κινητά τους. Χωρίς φυσικά κανένα πρόβλημα.

Γενικότερα το κατάστημα φημίζεται για την εξυπηρέτηση του, και τα προιόντα του.

Οπότε, μάλλον είναι μονόδρομος.

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Και γώ γι αυτό κοιτάω. Δε παίζει να είναι ευρωπαϊκό ε???

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/fb1776f14e53432fab3ae343a7f5f1c9/productinfo.aspx

 

Ή όχι????? Γερμανικό site βλέπεται.

 

http://www.hoh.de/mobilfunk/handys-nach-hersteller/samsung/639561/samsung-galaxy-s3-i9300-16gb-onyx-black?c=41346

 

Η δευτερη και επικρατέστερη επιλογή, είναι απο το πρώτο μαγαζί που έβαλες.

Από όσο ξέρω, είναι Γερμανικά τα κινητά τους. Χωρίς φυσικά κανένα πρόβλημα.

Γενικότερα το κατάστημα φημίζεται για την εξυπηρέτηση του, και τα προιόντα του.

Οπότε, μάλλον είναι μονόδρομος.

 

Καλα 420 και χωρίς απόδειξη πλακα κάνει ο τυπος μάλλον. .

Ψάχνει κοροιδο γιατί αν η συσκευή ειναι απο κανα μαροκο...θα

τρέχεις μετα..Δεν αξίζει ουτε σαν ιδέα για 50... :ninja: :wacko:

 

Σωστός. Μπαίνεις σε μπελάδες χωρίς ουσιαστικό λόγο.

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...