Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Είμαι καινούρια στο forum γι'αυτο συγχωρήστε μου τυχόν λάθη!!!

Πήρα πρίν από ένα μήνα περίπου ένα Samsung Galaxy s3 και έχω το εξής πρόβλημα, δεν μου ανανεώνει τον καιρό στο widget του Accuweather, ακόμα κι αν πατήσω τα βελάκια της ανανέωσης. Επίσης δεν μου ανανεώνει την τοποθεσία στην οποία βρίσκομαι. Ούτε εαν πατήσω τα βελάκια της ανανέωσης! Έχει καρατησει την ημερομηνία και την τοποθεσία τη στιγμή που ενεργοποίησα τη συσκευή για πρώτ φορά!!! Τι φταίει και τι θα μπορούσα να κάνω για να το διορθώσω? Ευχαρισώ!!!

 

Καλημερα ! Και μένα το κανει αυτο συχνά. Μια λυση που βρήκα ειναι :

ρυθμισεις - διαχειριστής εφαρμογών- ολες εφαρμογες - ψαχνεις την εφαρμογη που λεει weather widgets main και κανεις εκκαθάριση δεδομενων ! έπειτα πας στο widget και το ρυθμιζεις ξανα και ολα ok!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες καπου ειχα δει μεσα στο forum για το ποιες καλυτερες εφαρμογές προτείνει ο κάθε ιδιοκτήτης s3 αλλα τωρα δεν μπορω να το βρω..μπορει καποιος να βοηθήσει να βρω αυτο το topic ή να μου προτείνετε εσεις τι δεν πρεπει να λείπει κατα τη γνωμη σας απο το s3;;

 

Κάποιος καμιά άποψη..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου 5 μηνών με 0 πτώσεις είναι μια γρατζουνιά σκέτη...

Και μάλιστα ήμουν πάντα τρομερά προσεκτικός.

Πότε σε τσέπη με κλειδιά ή κέρματα και γενικά το χειρίζομαι με μεγάλη προσοχή.

Παρ 'όλα αυτά το γυαλάκι δεν μου έκανε το χατίρι και γέμισε με κάθετες (κυρίως) γρατζουνιές. Ακόμα ψάχνω να βρω πως τις παθαίνει.

 

 

 

και εγώ 5 μήνες το είχα αγρατζουνιστο άριστο. Όπως την πρώτη μέρα.κάτι κάνεις λάθος.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ 5 μήνες το είχα αγρατζουνιστο άριστο. Όπως την πρώτη μέρα.κάτι κάνεις λάθος.

 

δεν ειναι και το πρωτο μου κινητο...

με nexus s και galaxy nexus ποτε κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι και το πρωτο μου κινητο...

με nexus s και galaxy nexus ποτε κανενα προβλημα!

 

Κατι τρεχει με τις τσεπες σου τοτε.:p

Μηπως η τσεπη του παντελονιου σου εχει κανενα μεταλλικο κουμπακι και βρισκει η συσκευη εκει καθε φορα που το βαζεις μεσα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κατι τρεχει με τις τσεπες σου τοτε.:p

Μηπως η τσεπη του παντελονιου σου εχει κανενα μεταλλικο κουμπακι και βρισκει η συσκευη εκει καθε φορα που το βαζεις μεσα?

 

δεν ξερω... το εχω σκεφτει και τσεκαρα καθε παντελονι που εβαζα αν εχει κατι τετοιο, και αν οντως εχει, ειμαι προσεκτικος.

ενα ακομα που εχω σκεφτει ειναι αν γυρναω το κινητο τουμπα για να ακουγεται καλυτερα ο ηχος (κατι που κανω πολυ σπανια).

 

το συμπερασμα που εχω βγαλει ειναι οτι το κινητο θελει προστατευτικη ζελατινα χωρις αμφιβολια. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, αγόρασα το Galaxy S3 πρίν απο 6 μήνες απο το Πλαίσιο. Ξαφνικά τι τελευταίες μέρες εκεί που το φόρτιζα σταμάτησε να φορτίζει. Βγάζοντας και ξαναβάζοντας τον φορτιστή παρατήρησα ότι μου άνοιγε το S Voice, την λειτουργιά οδήγησης ή το πρόγραμμα της Samsung για αναπαραγωγή video και μουσικής χωρίς να φορτίζει. Πρέπει να βγάλω και να ξαναβάλω πολλές φορές τον φορτιστή μήπως και ξεκινήσει η φόρτιση. ΄Έχω δοκιμάσει άλλο φορτιστή, άλλο καλωδιο usb ακόμα και να καθαρίσω την υποδοχή του φορτιστή στο τηλέφωνο χωρίς αποτέλεσμα. Έχετε καμιά ιδεά για το τι μπορεί να συμβαίνει, ευχαριστώ πολύ.

 

Εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα :happy: Παίζει να φταίει και ο φορτιστής....

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω... το εχω σκεφτει και τσεκαρα καθε παντελονι που εβαζα αν εχει κατι τετοιο, και αν οντως εχει, ειμαι προσεκτικος.

ενα ακομα που εχω σκεφτει ειναι αν γυρναω το κινητο τουμπα για να ακουγεται καλυτερα ο ηχος (κατι που κανω πολυ σπανια).

 

το συμπερασμα που εχω βγαλει ειναι οτι το κινητο θελει προστατευτικη ζελατινα χωρις αμφιβολια. :happy:

 

Εγω προσωπικα το εχω κατι λιγοτερο απο 5 μηνες, το βαζω μονιμως στην κωλοτσεπη και καποιες λιγες φορες στις μπροστινες (οταν ακουω μουσικη πιο πολυ) αλλα δεν εχω το παραμικρο σημαδακι.

Σε καποια υφασματινα παντελονια μου για παραδειγμα, δεν εχω τα κλασσικα κουμπια με κουμποτρυπες, αλλα τα κουμπια "θυληκο-αρσενικο" (ας τα πουμε ετσι) που ειναι κουμπωτα, ισως κατι τετοιο να γρατζουνησε την οθονη σου βγαλε βαλε το κινητο απο την τσεπη αν εβρισκε στο "αρσενικο" μεταλλικο κουμπακι.

 

Εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα :happy: Παίζει να φταίει και ο φορτιστής....

 

Σε αυτο ισως να φταιει και κατι αλλο. Υπαρχει ενα πινακι μεσα στην θυρα usb της συσκευης το οποιο εαν στραβωσει οπως εχω ξαναδιαβασει καπου ισως δημιουργει τετοια θεματα. Ελεγξε το και αν συμβαινει κατι τετοιο με ενα κατσαβιδι απαλα προσπαθησε να το σηκωσεις ωστε να ειναι ακριβως στο κεντρο και να μην ακουμπαει στο κατω η στο πανω εσωτερικο μερος της θυρας.

 

Αν δεν ειναι ουτε αυτο τοτε servise.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα . Το κινητο το εχω απο τοτε που πρωτοκυκλοφορησε...ΘΕΛΕΙ επειγοντος Ζελατινα και θηκη !!! Το δικο μου απο πτωση εκανε 2 σημαδακια στο πλαστικο . Επισης Η οθονη κανει ανετα γρατζουνιες οποτε ΠΡΟΣΟΧΗ !!
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβλημα... πριν 2 μερες τα windows κατεβασαν ενα update σχετικα με την συνδεσημοτητα του samsung και απο τοτε που το συνδεω βγαζει αυτο το μηνημα και δεν το αναγνωριζει σαν μνημη οπως παλια... τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβλημα... πριν 2 μερες τα windows κατεβασαν ενα update σχετικα με την συνδεσημοτητα του samsung και απο τοτε που το συνδεω βγαζει αυτο το μηνημα και δεν το αναγνωριζει σαν μνημη οπως παλια... τι να κανω?

 

Αν έχεις το kies κανε το απεγκατάσταση ,reboot το pc και ξανά εγκατάσταση .Αν εχεις μονο τους drivers κανε τους re install με reboot .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο προβλημα... πριν 2 μερες τα windows κατεβασαν ενα update σχετικα με την συνδεσημοτητα του samsung και απο τοτε που το συνδεω βγαζει αυτο το μηνημα και δεν το αναγνωριζει σαν μνημη οπως παλια... τι να κανω?

 

Δoκίμασε και να αλλάξεις θύρα στο PC.

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησα οτι ειχε να κανει με samsung, αλλαξα και θυρα και παλι τιποτα

 

Διαβασε και εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε και εδω

 

φιλε δεν εκανα τιποτα απο ολα αυτα... μετα απο 2-3 restart εφτιαξε μονο του...

 

οπως και να χει σας ευχαριστω για την ανταποκριση!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

Από το πουθενά, η κάρτα μνήμης δεν εμφανίζεται πουθενά...Το κινητό δεν την διαβάζει καθόλου...Ούτε στον υπολογιστή...

Τι μπορώ να κάνω...Η κάρτα, είναι αυτή:http://www.e-shop.gr/product?id=PER.552736

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

Από το πουθενά, η κάρτα μνήμης δεν εμφανίζεται πουθενά...Το κινητό δεν την διαβάζει καθόλου...Ούτε στον υπολογιστή...

Τι μπορώ να κάνω...Η κάρτα, είναι αυτή:http://www.e-shop.gr/product?id=PER.552736

κατι γινεται με τις kingston. αλλαξα 2 καρτες 16αρες class 10 διοτι μετα την δευτερη μερα δεν τις διαβαζε . τις εβαζα στον υπολογιστη και ουτε αυτος τις διαβαζε. την αλλαξα με μια adata. μεχρι στιγμης δουλευει απο το σαββατο που την εχω πανω.

ειχα μια 32αρα της σαμσουνγκ για 7 μηνες χωρις κανενα προβλημα την οποια την εβαλα στο note3 τωρα.

σαμσουνγκ και μονο σαμσουνγκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

Από το πουθενά, η κάρτα μνήμης δεν εμφανίζεται πουθενά...Το κινητό δεν την διαβάζει καθόλου...Ούτε στον υπολογιστή...

Τι μπορώ να κάνω...Η κάρτα, είναι αυτή:http://www.e-shop.gr/product?id=PER.552736

 

Αντικατασταση χωρις δευτερη σκεψη!!!!! Και γω που ειχα θεμα με καρτα μνημης(αλλης εταιρειας βεβαιας) μου την αλλαξανε και τωρα παιζει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

Από το πουθενά, η κάρτα μνήμης δεν εμφανίζεται πουθενά...Το κινητό δεν την διαβάζει καθόλου...Ούτε στον υπολογιστή...

Τι μπορώ να κάνω...Η κάρτα, είναι αυτή:http://www.e-shop.gr/product?id=PER.552736

 

Κοιτα να δεις!! Κι εγω με kingston 32αρα την πατησα! Ετσι ξαφνικα εγινε αορατη και για το κινητο και για τον υπολογιστη!

Αν εχεις την αποδειξη αγορας την πας για αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αυτο καθως πιστευω οτι για τα λεφτα που θελω να δωσω (εως 300 Ε) ειναι η καλυτερη επιλογη. Το βρισκω με 280 Ε. Εχω διαβασει πολυ καλα λογια γενικα. Ενα μειονεκτηματα που γνωριζω ειναι η αποδοση της μπαταριας. Μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχουν αλλα μειονεκτηματα σε αυτη την συσκευη? Μεχρι ποια εκδοση android φτανει? Εχετε να μου προτεινετε κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα?
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο αυτο καθως πιστευω οτι για τα λεφτα που θελω να δωσω (εως 300 Ε) ειναι η καλυτερη επιλογη. Το βρισκω με 280 Ε. Εχω διαβασει πολυ καλα λογια γενικα. Ενα μειονεκτηματα που γνωριζω ειναι η αποδοση της μπαταριας. Μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχουν αλλα μειονεκτηματα σε αυτη την συσκευη? Μεχρι ποια εκδοση android φτανει? Εχετε να μου προτεινετε κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα?

 

Για την μπαταρία δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατι δεν το έχω αλλα μ' αρεσει και θέλω να το αγορασω!! Καλύτερες επιλογές υπάρχουν το Nexus 4 και το optimus G! Αλλα για το optimus G δεν θα στο πρότεινα μιας και αργουν-δεν περνούν αναβάθμισης απο την LG! Το nexus 4 πάλι ειναι πολυ καλό κινητό σε αυτά τα λεφτά ίσως και το καλύτερο θα έλεγα και περνάει κατευθείαν τις αναβάθμισης απο την Google οπότε δεν θα έχεις θέμα με το nexus και στο προτείνω με 1000!!

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατι δεν το έχω αλλα μ' αρεσει και θέλω να το αγορασω!! Καλύτερες επιλογές υπάρχουν το Nexus 4 και το optimus G! Αλλα για το optimus G δεν θα στο πρότεινα μιας και αργουν-δεν περνούν αναβάθμισης απο την LG! Το nexus 4 πάλι ειναι πολυ καλό κινητό σε αυτά τα λεφτά ίσως και το καλύτερο θα έλεγα και περνάει κατευθείαν τις αναβάθμισης απο την Google ποτέ δεν θα έχεις θέμα με το nexus και στο προτείνω με 1000!!

 

Μονο που το nexus είναι pure android χωρίς τα καλουδια της Samsung αν όμως τα χρειαζεσαι.. Πάντως στα 280 ευρώ και το s3 είναι κινηταρα.. Εγώ που το έχω αν επαιρνα σήμερα πάντως θα επαιρνα κινεζικο. Σε αυτά τα λεφτά παίρνεις με 2 γίγα Ραμ και καινούργιο επεξεργαστή που απλα παει σφαίρα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...