Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Έχω ένα πρόβλημα με το Note 2 ενός φίλου. Ενώ διαβάζει την sim κανονικά, δείχνει ότι έχει σήμα, όταν πας να κάνεις κλήση γράφει "μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο" και δεν μπορώ να πραγματοποιήσω κλήση. Λίγη βοήθεια.Τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για αρχή δοκίμασε να το αλλάξεις τις ρυθμίσεις δικτύου.Απο gsm se wcdma και ανάποδα.

 

 

Same Sh1t Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Το σιγουρο ειναι οτι δεν εχει καει η μητρικη, αλλιως δεν θα δουλευε καθολου.

Αφου εκανες ρουτ παντως, ειναι πανευκολο να περασεις μια επισημη ρομ. Εδω το εκανα εγω, κι ας μην ειμαι ξανθος, αλλα ημουν το ιδιο ασχετος. Υπαρχουν απειρα βιντεο στο youtube. Κατεβαζεις απο το sammobile.com την τελευταια επισημη ελληνικη ρομ για το νοτε2, και την περνας με το odin μεσω του pc σου. Για οτι ερωτηση εχεις, εδω ειμαστε.

 

Θα το τολμησω και θα ενημερωσω. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Που θα βρω γνήσιο καπάκι μπαταρίας λευκό σε καλή τιμή ;;;

Ευχαριστώ

 

Και πόσο ;;;:D

 

Επίσης δεν μου δουλεύει το NFC.... Δοκίμασα και με ακουστικό και με άλλη συσκευή και δεν κατάφερα να κάνω συνδεση.. Κάνω κάτι λάθος μάλλον... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Που θα βρω γνήσιο καπάκι μπαταρίας λευκό σε καλή τιμή ;;;

Ευχαριστώ

Πολύ φτηνό αλλά άριστο καπάκι με αίσθηση δέρματος, δίνει αίσθηση πολυτέλειας στο κινητό (δεν έχει όμως NFC):

http://www.ebay.com/itm/121612533290?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=420616825417&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Αντίγραφο του κανονικού με NFC:

http://www.ebay.com/itm/New-Original-color-Back-Cover-Battery-Door-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-/181905870099?var=&hash=item2a5a6f4d13:m:mUOPEq2Cxbxv0TfyLXnFNHg

Αν θέλεις γνήσιο, έχει στο skroutz με τιμή από 11 ευρώ.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φτηνό αλλά άριστο καπάκι με αίσθηση δέρματος, δίνει αίσθηση πολυτέλειας στο κινητό (δεν έχει όμως NFC):

http://www.ebay.com/itm/121612533290?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=420616825417&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Αντίγραφο του κανονικού με NFC:

http://www.ebay.com/itm/New-Original-color-Back-Cover-Battery-Door-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-/181905870099?var=&hash=item2a5a6f4d13:m:mUOPEq2Cxbxv0TfyLXnFNHg

Αν θέλεις γνήσιο, έχει στο skroutz με τιμή από 11 ευρώ.

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κόσμε!

Σήμερα κατάφερα και έσπασα το εξωτερικό της οθόνης! Σε ένα μαγαζί που ρώτησα μου είπαν κάτι για 55 €...

Και όχι για γνήσιο ανταλλακτικό.. Ειμαι σίγουρος ότι όλο και κάποια καλύτερη ιδέα θα έχετε!

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς εσωτερικό. Δουλεύει η οθόνη; Το touch;

 

sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το ΕΞΩτερικο πλαστικό-τζαμακι που καλύπτει την μπροστινή πλευρά του τηλεφώνου απ άκρη σ άκρη.. Η οθόνη δεν έχει πάθει τπτ!

Το γνήσιο ανταλλακτικό έχει 115+ φπα..

Το θέμα με το ημητασιον είναι ότι δεν θα έχει τον ίδιο χρόνο απόκρισης το tap.. Που πρακτικά δεν έχω ιδέα αν θα είναι ενοχλητικό, απ την άλλη γλυκοκοιταζω redmi note 3 Pro..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είμαι μιας κάποιας ηλικίας και ίσως κάνω μία χαζή ερώτηση: έχω το Note II N7100 που λειτουργεί σε 3g. Αναρωτιέμαι εάν υπάρχει η κατάλληλη τεχνολογία ώστε να μετατραπεί σε 4g.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είμαι μιας κάποιας ηλικίας και ίσως κάνω μία χαζή ερώτηση: έχω το Note II N7100 που λειτουργεί σε 3g. Αναρωτιέμαι εάν υπάρχει η κατάλληλη τεχνολογία ώστε να μετατραπεί σε 4g.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Οχι καθώς χρειάζεσαι άλλον δέκτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Βρήκα το εξωτερικό τζαμακι με 40 €.. Σκέφτομαι να προχωρήσω αλλά έχω μερικές αμφιβολίες σε σχέση με την απόκριση που θα έχει το ταπ.. Εχει βάλει κάνεις μη γνήσιο ανταλλακτικό?? Υπάρχει διαφορά??
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα πριν καιρό πρόβλημα με την μπαταρία μου. Είχε φουσκώσει και άδειαζε μεσα σε μισή μέρα. Πήρα λοιπόν πριν 4 μήνες μια με 15€ απο το skroutz. Στην αρχή ήμουν πένα κράταγε 2 μέρες, αλλα τελευταίο καιρό έχει αρχίσει και τα φτύνει. Μου σβήνει το κινητό ξαφνικά και όταν το ανοίγω μου βγάζει 40% κάτω μπαταρία, μετά απο επανεκκίνηση μου βγάζει αλλο ποσοστό. Γενικά μόλις πάει 30% και κάτω αρχίζει τα κόλπα και έχω παρατηρήσει οτι έχει αρχίσει να φουσκώνει και αυτή γτ το καπάκι πίσω δεν κουμπώνει καλά. Το κινητό του έχω κάνει root και έχω βάλει την τελευταια omega rom με όλες τις bloatware εφαρμογές να μην εχουν εγκατασταθεί. Ουσιαστικά όσο πιο light μπορούσε να είναι το έχω απο άποψη λειτουργικού. Έχω κάνει 100 φορές battery calibration, αλλα δνε γίνεται τπτ

 

Έχετε να προτείνεται κάποια αξιόπιστη μπαταρία? Γτ μάλλον αυτή ήταν μπανάνα. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το κινητό και δεν κρατάει μπαταρία ? (έχω ραγισμένο το touch screen) και έχει φάει αρκετές τούμπες.

 

Και μεγαλύτερα mAh να είναι δεν έχω θέμα. Μπορώ να διαθέσω ένα 40άρι αλλα να ξέρω οτι φταίει η μπαταρία και θα αξίζει η αλλαγή.

Edited by minarokeftes
Link to comment
Share on other sites

Αν σε παιρνει να δωσεις 40€, πηγαινε στη σμαρτεκ να παρεις μια γνησια με 25€.

Προσωπικα πηρα μια με 8€ απο σκρουτζαδικο, αλλα επειδη την εχω μονο 5 μηνες δεν μπορω να σου εγγυηθω οτι δεν θα βγει μαϊμου.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε παιρνει να δωσεις 40€, πηγαινε στη σμαρτεκ να παρεις μια γνησια με 25€.

Προσωπικα πηρα μια με 8€ απο σκρουτζαδικο, αλλα επειδη την εχω μονο 5 μηνες δεν μπορω να σου εγγυηθω οτι δεν θα βγει μαϊμου.

Θα ρωτήσω αν είναι στην samsung στην πατρα για αυθεντική. Το θέμα μου είναι αν φταίει η μπαταρία ή το κινητό έχει θέμα και "μασάει" την μπαταρία γτ δεν έκλεια ούτε 5 μήνες εγώ και είχα δώσει κανα 15άρι αν θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινεται λογικο μια συσκευη να αρχισει ξαφνικα να ρουφαει μπαταρια. Αν ηταν, θα το εκανε εξ αρχης. Επιπλεον δεν θα φουσκωνε η μπαταρια, απλως θα τελειωνε πιο γρηγορα. Στη θεση σου θα πηγαινα στο τοπικο σερβις της σαμσουνγκ να παρω μια αυθεντικη.

Αν στη δωσουν και αυτοι σε διαφανο σακουλακι, δες η ημερομηνια παραγωγης να ειναι οσο το δυνατον πιο προσφατη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξενερώσει την ζωή μου. Μπορεί να είναι χάλια εξωτερική εμφάνιση της συσκευής, αλλα είναι κινητάρα και έχω έρωτα. Προτιμώ να δώσω και 100 για να το φτιάξω παρά να πάρω καινούργιο. (κοιτούσα το Α5 αλλα δεν παίζει να κατέβω απο τις 5,5") Θα πάω στην samsung λοιπον να δώ.

 

 

ΥΓ. έχετε να προτείνετε κάποιον πωλητή στο ebay ή οπου αλλου να παραγγείλω το πίσω πλαστικό καπάκι και το midle frame?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα.Εψαξα τις τελευταιες σελιδες αλλα δεν εβγαλα ακρη..χαλασε ο φορτιστης μου και θελω να αγορασω αλλον..εχει καπου τον γνησιο?Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω ξενερώσει την ζωή μου. Μπορεί να είναι χάλια εξωτερική εμφάνιση της συσκευής, αλλα είναι κινητάρα και έχω έρωτα. Προτιμώ να δώσω και 100 για να το φτιάξω παρά να πάρω καινούργιο. (κοιτούσα το Α5 αλλα δεν παίζει να κατέβω απο τις 5,5") Θα πάω στην samsung λοιπον να δώ.

 

 

ΥΓ. έχετε να προτείνετε κάποιον πωλητή στο ebay ή οπου αλλου να παραγγείλω το πίσω πλαστικό καπάκι και το midle frame?

 

Καλησπερα φιλε μου. τελικα αγορασες; βελτιωθηκε η κατασταση;

σκεφτομαι να παρω και εγω μια αυθεντικη γιατι μου εχει σπασει τα νευρα.

ειχα παρει δυο απο σκρουτζομαγαζα και η αυτονομια ηταν ακομη χειροτερη απο αυτη που εχω. και απλα σκεφτομαι μη δωσω 25 ευρω αδικα αν ειναι να μην ειναι καλη και αυτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα στην παρέα.

Έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις έχοντας κρατήσει backup των εφαρμογών μου μέσω του kies3.

Στην προσπάθεια να κάνω επαναφορά, ενώ αποκαθιστά τις επαφές, τις σημειώσεις κτλ, όταν επιχειρεί να επαναφέρει τις ρυθμίσεις και τα δεδομένα των εφαρμογών μου ζητάει να απενεργοποιήσω τη ρύθμιση ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ προτού συνεχίσω.

Επειδή στις ρυθμίσεις τις συσκευής δε βρήκα κάτι, με λίγο googlάρισμα οδηγήθηκα στις ρυθμίσεις Google όπου κάτω από το πεδίο Ασφάλεια υπάρχει σχετική ρύθμιση για την επαλήθευση των εφαρμογών, παρόλα αυτά κατά την επαναφορά των εφαρμογών συνεχίζει να μου ζητάει να κάνω την ίδια ρύθμιση, σαν να μην πείραξα τίποτε.

Υπάρχει αντίστοιχη ρύμιση και σε άλλο πεδίο των ρυθμίσεων της συσκευής; Καμία βοήθεια; Ευχαριστώ.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Η επαληθευση εφαρμογων ενεργοποιειται ξανα οταν ανοιγεις τα δεδομενα τοτε δινουν εντολη οι υπηρεσιες google play να γινει επαληθευση εφαρμογων και ας το απενεργοποιησες.κλεισε λοιπον τα δεδομενα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...