Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άκη μιας κάποια ανατιναζεται το σύμπαν δεν μένεις λέω εγώ στο νοτε 2;;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Link to comment
Share on other sites

Factory reset ειναι αρκετό δεν χρειάζεται να περάσεις παλι την ρόμ.Το what's app εχει backup απο μονο του.to viber δεν νομίζω.Εγω που το εκανα με τιτανιουμ δεν δούλεψε και τις έχασα τις συνομιλίες.Για παιχνίδια κτλ ειναι οκ το τιτανιουμ.Το ρουτ δεν επηρεάζει το fact reset.Ελπιζω να απάντησα σε όλα.

 

 

Same Sh1t Different Day

 

Aρα η σειρα ειναι, πρωτα root, μετα backup με titanium, μετα factory reset, μετα εγκατασταση εφαρμογων λιγων στην αρχη και επαναφορα των data τους επιλεγμενα με titanium, σωστα;;

Αλλες δυο ερωτησεις:

Το root, μενει με το factory reset, ή πρεπει να ξαναγινει;;

Με ποιο app να κανω root, που να ειναι ευκολο και ασφαλες, εσεις που εχετε ευκολες αυτες τις απαντησεις ;;

 

Eυχαριστω !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενεις η αλλιως θα σανεβασω εγω τα αρχεια να φλασαρεις με την σειρα νωρις το απογευμα.

 

Ευχαριστω πολυ !! Θα περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενεις η αλλιως θα σανεβασω εγω τα αρχεια να φλασαρεις με την σειρα νωρις το απογευμα.

 

akiss, με ξεχασες και πλησιαζει Σαββατοκυριακο που υπαρχει λιγος ελευθερος χρονος να ασχοληθω ...

 

ή τουλαχιστον πειτε μου αυτα περι root που γραφει στις βελτιωσεις ισχυουν για μενα με 4.4.2 μαμα rom ελληνικη (Ν7100ΧΧUFNG1) και τα ακολουθω πιστα

Link to comment
Share on other sites

Άκη μια ερώτηση...ΤΙ ΈΚΑΝΕΣ ΣΤΟ GPS? Αλήθεια θέλω να μάθω τι πείραξες που δεν μπορεί να πειράξει η τιτανοτεραστια σαμσουγκ και πρέπει να την περιμένεις δύο και τρία λεπτά για να κλειδώσει χωρίς δεδομένα..

 

Same Sh1t Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

akiss, με ξεχασες και πλησιαζει Σαββατοκυριακο που υπαρχει λιγος ελευθερος χρονος να ασχοληθω ...

 

ή τουλαχιστον πειτε μου αυτα περι root που γραφει στις βελτιωσεις ισχυουν για μενα με 4.4.2 μαμα rom ελληνικη (Ν7100ΧΧUFNG1) και τα ακολουθω πιστα

 

Akis καλημερα περιμενω και εγω οποτε μπορεσεις!!!!

 

Ναι boys δεν σας ξεχασα μολις ξεμπερδεψω θα τα πουμε...

 

Άκη μια ερώτηση...ΤΙ ΈΚΑΝΕΣ ΣΤΟ GPS? Αλήθεια θέλω να μάθω τι πείραξες που δεν μπορεί να πειράξει η τιτανοτεραστια σαμσουγκ και πρέπει να την περιμένεις δύο και τρία λεπτά για να κλειδώσει χωρίς δεδομένα..

 

Same Sh1t Different Day

 

Ποσταρες και δω:D Ειπα ...αλλο gps.conf εβαλα δεν εγινε κατι μαγικο...

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αλλάξει κι εγώ με τα γνωστά προγράμματα που το αλλάζουν αλλά δεν έγινε κάτι τόσο δραστικό.Τώρα πραγματικά δεν προλαβαίνω να το πατήσω και είναι κλειδωμένο.

 

Same Sh1t Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Το είχα αλλάξει κι εγώ με τα γνωστά προγράμματα που το αλλάζουν αλλά δεν έγινε κάτι τόσο δραστικό.Τώρα πραγματικά δεν προλαβαίνω να το πατήσω και είναι κλειδωμένο.

 

Same Sh1t Different Day

 

Ναι βρε πασιαμ οκ υπαρχουν και αλλοι παραγοντες που το καθοριζουν αλλα κατα κυριο λογο ειναι το gps.conf.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αλλάξει κι εγώ με τα γνωστά προγράμματα που το αλλάζουν αλλά δεν έγινε κάτι τόσο δραστικό.Τώρα πραγματικά δεν προλαβαίνω να το πατήσω και είναι κλειδωμένο.

 

Same Sh1t Different Day

 

Παίζει ρόλο ακόμα και το πόσο χρόνος έχει μεσολαβήσει από το προηγούμενο άνοιγμα.

Link to comment
Share on other sites

Στρατό δεν μας εφτιαξες μια 4.4.2 κι εσύ.Μας αφησες στην 4.3 νομίζω.

Την πρώτη φορα που φλασαρα το νέο gps.conf κλείδωσε χωρις δεδομένα σε δυο με τρία δευτερόλεπτα γι αυτο μου έκανε εντύπωση.

 

 

Same Sh1t Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Στρατό δεν μας εφτιαξες μια 4.4.2 κι εσύ.Μας αφησες στην 4.3 νομίζω.

Την πρώτη φορα που φλασαρα το νέο gps.conf κλείδωσε χωρις δεδομένα σε δυο με τρία δευτερόλεπτα γι αυτο μου έκανε εντύπωση.

 

 

Same Sh1t Different Day

 

Παράτησα το σπορ, άσε που έχω αλλάξει συσκευή :)

Ναι το gps.conf βοηθάει πολύ, αλλά αν κάνεις π.χ. μια βδομάδα να ανοίξεις το GPS θα πάρει παραπάνω.

Και όσο περισσότερος καιρός περνάει μέχρι να το ανοίξεις, θα παίρνει και λίγο παραπάνω.

Τα δεδομένα δίνουν πάντως την καλύτερη βοήθεια και είναι αμελητέα (λίγα Κbs).

Είναι τόσα που παίζουν ρόλο, που συγκρίσεις (πριν και μετά για τις όποιες αλλαγές) θα μπορούσαν να γίνουν μόνο σε συνθήκες εργαστηρίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίρνουν φωτιά και τα Note 2 μετά από 4 χρόνια σε κυκλοφορία ;

 

Μάλλον κάποιο πρόβλημα θα είχε η συγκεκριμένη συσκευή, δεν μπορεί να είναι γενικό.

 

http://www.sammobile.com/2016/09/24/galaxy-note-2-emits-smoke-in-an-airplane-baggage-compartment-mid-air/

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ειμαι κατοχος του note2 απο δεκεμβριο του 2012.Επειδη μαλλον η μπαταρια εχει αρχισει κ πεφτει...Ποσο περιπου θεωρειται οτι πρεπει να κραταει μια καινουρια μπαταρια αυθεντικη?

Πχ η οθονη ποση ωρα μπορει να φτανει ανοιχτη?Γτ εμενα το μεγιστο ειναι εως 3 ωρες αν κ τις περισσοτερες ειναι απο 2.30 και κατω.

Χρηση μετρια,κανα χαλαρο παχνιδακι για λιγο μεσα στην μερα,ιντερνετ facebook messenger μερικα μηνυματα και τηλεφωνηματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ειμαι κατοχος του note2 απο δεκεμβριο του 2012.Επειδη μαλλον η μπαταρια εχει αρχισει κ πεφτει...Ποσο περιπου θεωρειται οτι πρεπει να κραταει μια καινουρια μπαταρια αυθεντικη?

Πχ η οθονη ποση ωρα μπορει να φτανει ανοιχτη?Γτ εμενα το μεγιστο ειναι εως 3 ωρες αν κ τις περισσοτερες ειναι απο 2.30 και κατω.

Χρηση μετρια,κανα χαλαρο παχνιδακι για λιγο μεσα στην μερα,ιντερνετ facebook messenger μερικα μηνυματα και τηλεφωνηματα.

 

Πεταξε την μπαταρια που εχεις να μην επιβαρυνεις την πλακετα του Note με κακο ρευμα μια και η μπαταρια εφαγε τα ψωμια της. Απο την στιγμη που εχεις μια κακη μπαταρια μειωνεις την ζωη της συσκευης μια και η παροχη του ρευματος πλεον ειναι κακη.

 

Σκεψου τι κανει ενα κακο τροφοδοτικο σε ενα pc η εαν εχεις προβλημα με τα ρευματα στο σπιτι σου σου φερνω ενα τυχαιο παραδειγμα πηγης ρευματος καπως ετσι αλλα με αλλα δεδομενα γινεται και σε ενα σμαρτ...

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Πεταξε την μπαταρια που εχεις να μην επιβαρυνεις την πλακετα του Note με κακο ρευμα μια και η μπαταρια εφαγε τα ψωμια της. Απο την στιγμη που εχεις μια κακη μπαταρια μειωνεις την ζωη της συσκευης μια και η παροχη του ρευματος πλεον ειναι κακη.

 

Σκεψου τι κανει ενα κακο τροφοδοτικο σε ενα pc η εαν εχεις προβλημα με τα ρευματα στο σπιτι σου σου φερνω ενα τυχαιο παραδειγμα πηγης ρευματος καπως ετσι αλλα με αλλα δεδομενα γινεται και σε ενα σμαρτ...

 

Ωπ...τοσο χαλια ειναι η αποδοση που ανεφερα?????:(

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τηλέφωνο....αυτό της υπογραφής μου! Απλά τιμής ένεκεν ως παλιός κάτοχος του note, είπα να γράφω τα κατορθώματα του Κινέζου ;)

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

Ποια κατoρθωματα ρε Κωστα ? Μα εχεις 1.000 μιλιαμπερ παραπανω απο την μαμα μπαταρια του Note.Και στο Note εαν βαλεις μεγαλυτερη θα κρατησει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...