Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς φίλε μου πάλι τα ίδια και με κλεισμένα τα δεδομένα. Μήπως η ίδια ρύθμιση γίνεται και από αλλο σημείο των ρυθμίσεων της συσκευής; Απεγκατέστησα και το αντιβάιρους μήπως μπλόκαρε αυτό την επαναφορά των εφαρμογών, αλλά τίποτε.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν έρχομαι με νεότερα. Η ίδια ρύθμιση για την επαλήθευση των εφαρμογών απενεργοποιείται ΚΑΙ από το μενού ΑΣΦΑΛΕΙΑ κάτω από τις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ τις συσκευής.

Αυτή τη φορά μπόρεσα να ολοκληρώσω την επαναφορά των εφαρμογών ΑΛΛΑ δεν μου έφερε πίσω τα δεδομένα τους. Ενώ ολοκλήρωσε επιτυχώς την επαναφορά, όταν μπαίνω συγκεκριμένα στην εφαρμογή Fuelio, δε βλέπω ούτε τα οχήματα που είχα καταχωρίσει, ούτε τα γεμίσματα βενζίνης, ούτε service, τίποτε.:(

Τι στο καλό επαναφορά έκανε αν δεν έφερε πίσω τα δεδομένα, εγώ αυτά ήθελα...Καμιά ιδέα;

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.

Κάτι καινούριο τώρα. Μετά το format και την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, κάθε φορά που ανοίγω το κινητό ενεργοποιείται ο εντοπισμός θέσης (εμφανίζεται το εικονίδιο της πυξίδας πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων) και δεν απενεργοποιείται ΠΟΤΕ (εκτός κι αν το απενεργοποιήσω εγώ), με αποτέλεσμα να μου τρώει την μπαταρία.

Στις ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης έχω να χρησιμοποιεί και το GPS, και το WIFI και το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, έτσι όμως το είχα και πριν από την επαναφορά και τότε ενεργοποιούνταν για λίγα δευτερόλεπτα και μετά έσβηνε μόνο του.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Περιγράφω τι έγινε σήμερα το μεσημέρι. Τραβάω ένα βίντεο και ξαφνικά το κινητό κλείνει και αρχίζει τα restarts. Κάνω τα κλασσικά: αφαίρεση μπαταρίας, αναμονή για μερικά λεπτά κτλ. Όσο και να δοκίμαζα το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο: επαναλαμβανόμενα restarts.

 

Τελικά, γυρνάω σπίτι, βγάζω μπαταρία για 1-2 ώρες, μετά το βάζω για φόρτιση άλλη 1 ώρα. Το ξεκινάω, φτάνω στην αρχική οθόνη κι εκεί κολλάει και κάνει restarts. Αφαίρεση μπαταρίας και καρτών και δεν ξεκινάει ξανά, πράγμα που είχε κάνει και το πρωί με την SD.

 

Είμαι σίγουρος ότι αν το βάλω πάλι για φόρτιση θα ξεκινήσει όπως το απόγευμα. Τι κάνουν τώρα που είμαι 100km μακριά από τον πολιτισμό και χωρίς σύνδεση για σοβαρή δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιτέλους πίσω στον πολιτισμό, οπότε μπορώ να περιγράψω πώς ακριβώς έγινε η δουλειά και πού βρίσκομαι σήμερα.

 

Εκεί που τραβούσε βίντεο, το κινητό έκανε επανεκκίνηση. Δεν επανήλθε, οπότε αφαίρεσα μπαταρία, περίμενα, αλλά ακολουθούσε το ίδιο μοτίβο (εκκίνηση μέχρι λογότυπο και πάλι από την αρχή).

 

Στο σπίτι το έβαλα για φόρτιση, το άφησα χωρίς μπαταρία για 2-3 ώρες κτλ. Το ξεκινάω ενώ φορτίζει, μπαίνει κανονικά στην αρχική οθόνη με ένδειξη μπαταρίας 83%, ξαφνικά βγάζει 100%, κολλάει και σβήνει. Έκτοτε ξεκινάει μέχρι το λογότυπο (καμιά φορά παίζει και μουσική) και πάλι επανεκκίνηση.

 

Τα παίρνω και κάνω wipe τα πάντα, επανεκκίνηση, αλλά φεύ, δεν άλλαξε τίποτε. Με εξαιρετική δυσκολία και ταλαιπωρία κατάφερα να κατεβάσω το EUR 4.4.2 που φορούσε (μιλάμε για Samsung ROM) την έριξα στην κάρτα και στον υπολογιστή. Το κινητό έμπαινε σε download mode, οπότε προσπάθησα μέσω Odin να κάνω δουλειά. Τίποτε, το Odin δεν έβλεπε την συσκευή. Κάνω εγκατάσταση τελικά μέσω της κάρτας μνήμης και φαίνεται να πετυχαίνει. Τώρα, όμως, αν δεν είναι η συσκευή στη φόρτιση είναι νεκρή, ενώ, όταν υπάρχει παροχή ρεύματος, βγάζει το σήμα της μπαταρίας που φορτίζεται, ενώ το boot φτάνει και πάλι μέχρι το λογότυπο και ή κολλάει ή κάνει επανεκκίνηση.

 

Το περίεργο είναι πως, αν κάνω wipe τα πάντα χωρίς την κάρτα μνήμης, μου βγάζει κάποιες φορές κάτι τρέλα: can't mount E:\data κτλ, αλλά αυτό δεν γίνεται πάντα. Αν κάνω τα ίδια με την κάρτα μνήμης πάνω, όλα καλά πάντα.

 

Τώρα πλέον δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πριν την θεωρήσω χαμένη υπόθεση, αλλά δεν φαίνεται να συνέρχεται η συσκευή. Να δοκιμάσω στην Αθήνα, όταν γυρίσω, μία νέα μπαταρία που έχω στην άκρη (ήθελα να το χαρίσω κιόλας) και να κάνω πάλι εγκατάσταση το firmware; Δεν νομίζω να γίνεται κάτι άλλο, οπότε με βλέπω για προ-παραγγελία του 7 σε τιμή για αυτοκτονία...

 

Ευχαριστώ.

Edited by pipinos1976
Link to comment
Share on other sites

Βρε Πιπινο Το τελος της ιστοριας ειναι ολα τα λεφτα χαχαχα!Σοβαρα τωρα εαν δεν θες το Note 7 κανε ενα γενικο φρεσκαρισμα.Παρε καινουργια μπαταρια , φορτιστη φορματ τα παντα και περνα με odin ενα rom:D Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιες εξελίξεις.

 

Η μπαταρία ήταν δεδομένο ότι έχει πρόβλημα. Ο φορτιστής δεν μπορούσε να δώσει ικανοποιητική ισχύ, οπότε δεν μπορούσα να το ξεκινήσω με τίποτε. Δοκίμασα μερικούς άλλους και ένας από tablet LG 8.3'' έπαιξε μια χαρά. Το κινητό ανοίγει κανονικά, αν και μερικές φορές κλείνει απότομα (με την παλιά μπαταρία - την νέα την έχω στην Αθήνα και θα την φορέσω από Δευτέρα). Πέρασα μέσω κάρτας μνήμης ROM (official), αλλά με βγάζει πάντα σε factory mode στο κινητό και εμφανίζει την ROM σαν "προσαρμοσμένη" πράγμα που δεν ισχύει, μιας και ποτέ δεν το είχα κάνει root το κινητό (ή μάλλον το είχα κάνει παλιά, προ Knox, οπότε δεν είχε μείνει τίποτε πριν την ζημιά).

 

Τώρα, ό,τι μπορώ να κάνω θα γίνει Αθήνα από Δευτέρα, οπότε θα έχω και την νέα μπαταρία, αλλά το ερώτημα παραμένει. Είναι βλακεία λόγω εγκατάστασης μέσω κάρτας μνήμης ή έχει χτυπήσει το efs, οπότε πρέπει να αρχίσω με root και μετά να κάνω διόρθωση και βλέπουμε; Αυτό είναι το φλέγον θέμα τώρα για να δούμε πώς θα προχωρήσουμε μετά.

 

Ευχαριστώ.

 

* Η απόφαση για αγορά του 7αριού ελήφθη. Το θέμα είναι αν θα σώσω το 2άρι μέχρι να έρθει το 7άρι αρχές Οκτωβρίου και μετά θα το δώσω στην μαμά ή θα το πετάξω κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

μετά απο 3 χρόνια άψογης λειτουργίας, τα παιξε !!! Ξαφνικά έκλεισε και άρχισε να ανοιγοκλείνει μόνο του !!! Προσπάθησα φορματ, το οποίο και έγινε μετά απο μερικές ώρες, άνοιξε το τηλέφωνο και την ώρα που πέρναγα ρυθμίσεις, αυτές που κάνουμε στην αρχή, ξανά το ίδιο. Το ανοίγω και μετά απο λίγα δεύτερα ξανακλείνει :( ή κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις (χωρίς να μπεί ποτέ, εμφανίζει το samsung note 2 και ξανακλείνει. Το τηλέφωνο δεν είναι ''πειραγμένο''. Κρατώντας πατημένα τα τρία πλήκτρα μπαίνει στο μενού, αλλά .....τίποτα !! :wacko:

 

Καμιά βοήθεια ??? Η κοιτάζω για καινούριο ??

Samsung note II
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, στην Αθήνα και πάλι, έγιναν τα εξής:

 

Η μπαταρία που είχα αγοράσει παίζει μια χαρά. Το κινητό ανοίγει, αλλά είναι σε factory mode. Τώρα που κάθισα να το κοιτάξω πιο προσεκτικά έχει το πρόβλημα με το IMEI (βγάζει ένα universal, ενώ η ROM ποτέ βγαίνει official και πότε πειραγμένη, που δεν είναι). Μάλλον, όταν κόλλησε (πιθανόν λόγω ζέστης και μπαταρίας που είχε καταστραφεί), έγινε ζημιά στο IMEI και τώρα δεν προχωράει με τίποτε. Έκανα repair το EFS, έβαλα πάλι το PIT με repartition, αλλά τζίφος η δουλειά.

 

Καμιά ιδέα τώρα; Όσα βίντεο έχω δει κάνουν αλλαγή IMEI μέσω κάποιου dongle κτλ. Να αγοράσω τέτοιο ούτε κουβέντα, άλλωστε βιάζομαι πολύ. Να το πάω για φτιάξιμο αντιπροσωπεία (θα πάω το S6 ενός φίλου) ή θα ζητήσουν τρελά χρήματα; Έχει ιδέα κανείς αν φτιάχνεται μόνο με αυτό ή θα μου πουν καμιά αλλαγή πλακέτας να λιποθυμήσω;

 

Ευχαριστώ.

Edited by pipinos1976
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν γραφεις ενα μυθιστορημα . . .Τον τιτλο στον εχω. . . Η ζωη μου παρεα με το Note.Απο τον παραδεισο στην κολαση:lol::lol::lol:

 

Βρε φορουμιτη φορτισε την μπαταρια βγαλε την εξωτερικη καρτα μνημης και βαλε ενα official rom με odin.

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

αφού θα πας που θα πας, κάνε μια ερώτηση για αλλαγή πλακέτας και πες μας τιμή.

έχω ένα που πέθανε ξαφνικά αλλά όλα, οθόνη, μπαταρία, εξωτερικά είναι άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι η ROM είναι official. Μόνο το χτυπημένο IMEI είναι το πρόβλημα και δεν φτιάχνει με τίποτε. Αν είναι να κάνω αλλαγή πλακέτας σώθηκα, αγοράζω νέα συσκευή. Μόνο αν έχουν δυνατότητα να περάσουν το IMEI απλά με συμφέρει η επισκευή.

 

Θα δούμε σήμερα πώς θα γίνει η δουλειά. Θα πάω και σε έναν παλιό μαθητή που δουλεύει σε service μήπως έχει αυτός το dongle για το IMEI.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

μετά απο 3 χρόνια άψογης λειτουργίας, τα παιξε !!! Ξαφνικά έκλεισε και άρχισε να ανοιγοκλείνει μόνο του !!! Προσπάθησα φορματ, το οποίο και έγινε μετά απο μερικές ώρες, άνοιξε το τηλέφωνο και την ώρα που πέρναγα ρυθμίσεις, αυτές που κάνουμε στην αρχή, ξανά το ίδιο. Το ανοίγω και μετά απο λίγα δεύτερα ξανακλείνει :( ή κάνει συνεχείς επανεκκινήσεις (χωρίς να μπεί ποτέ, εμφανίζει το samsung note 2 και ξανακλείνει. Το τηλέφωνο δεν είναι ''πειραγμένο''. Κρατώντας πατημένα τα τρία πλήκτρα μπαίνει στο μενού, αλλά .....τίποτα !! :wacko:

 

Καμιά βοήθεια ??? Η κοιτάζω για καινούριο ??

 

flash με odin ξανά την ρομ σου για να στρώσει

http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-N7100/EUR/

από εδώ κατεβάσεις και σου έχει και ένα μίνι οδηγό στο link στην ενότητα του odin

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δύο σύντομες ερωτήσεις για όσους έχουν ψάξει λίγο παραπάνω την συσκευή.

 

1. Βρίσκω μητρική από το εξωτερικό και γράφει ότι είναι για την International έκδοση του Note II. Την αγοράζω, έρχεται, την περνάω επάνω, βάζω και το firmware το ελληνικό και καθαρίζω; Ξεχνάω κάτι στην διαδικασία; Υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνει το κινητό να μην δουλεύει μετά; Θέλω να το φτιάξω και να το δώσω στην μητέρα μου γιατί το λυπάμαι να το δώσω για ανταλλακτικά (μου δίνουν €80 για όλο: οθόνη, καινούργια μπαταρία, λοιπά κομμάτια).

 

2. Αν βάλω πάνω μητρική από το 7105 που είναι LTE θα παίζει κανονικά ως LTE μοντέλο ή υπάρχουν διαφορές και σε άλλα σημεία, όπως η κεραία, οπότε θα γίνει μπλέξιμο με τα δίκτυα; Αυτό είναι το μισό ερώτημα. Αν υποθέσουμε ότι παίζει, ως προς τα δίκτυα, μήπως μετά το αντίστοιχο firmware θα αντιμετωπίζει πρόβλημα με τα υπόλοιπα μέρη που είναι από το 7100 (drivers π.χ. κλπ), οπότε δεν θα δουλέψει το πράγμα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους,

Εχω ένα Note 2, απειρακτο, χωρις φλασαρισμα εννοω δηλαδη. Εχει Android 4.4.2 official. Τον τελευταιο καιρο εχει γινει πολύ βαρυ και καθυστερει πολύ στις εφαρμογες, να τις ανοιξει, lagαρει δηλαδη. Το χειροτερο είναι ότι τρωει την μπαταρια πολύ γρηγορα, από το πρωι εως το απογευμα χωρις ιδιαιτερη χρηση, με ανοιχτο βεβαια το wifi.

Αυτό με την μπαταρια το κανει και με την δικια του πρωτη μπαταρια αλλα και με άλλες δυο που εχω αγορασει. Δεν ξερω οι πιο καινουριες αν είναι καλυτερες από την πρωτη γιατι την μια την πηρα από ebay πολύ φτηνα και την άλλη από ελληνικο ιντερνετικο μαγαζι και συμπεριφερεται το ιδιο.

Στην διαχειρηση εφαρμογων χρησιμοποιουνται τα 8GB από τα 10.6GB (δεν ξερω αν αυτό σας λεει κατι).

Τι μου προτεινετε να κανω;

Να κανω factory reset και να ξαναπερασω μια μια τις εφαρμογες ;

Nα ξαναπερασω |official rom και ξανα εγκατασταση εφαρμογων;

Μπορω να κανω backup τις εφαρμογες και αυτές να ξαναπεραστουν ολες μαζι αλλα θα γινουν τα ιδια γιατι ισως φταινε καποιες εφαρμογες για την συμπεριφορα;

Nα περασω custom rom?

 

Όπως καταλαβαινετε μπορει να ξερω την ορολογια αλλα τιποτα από όλα αυτά δεν εχω ξανακανει. Και ως πολυασχολος (μπαμπας με 3 παιδια) φοβαμαι να μπλεξω σε όλα αυτά και να μεινω χωρις τηλεφωνο ή να πρεπει να φαω μια ολοκληρη μερα να τα ξαναστησω από την αρχη. Αν βεβαια πρεπει, θα το κανω…θα υποκυψω.

 

Γι αυτό αν υπαρχει κατι ευκολο και γρηγορο που να καταλαβω ότι φταινε οι μπαταριες για όλα αυτά ή ότι με τεσσερα χρονια στην πλατη του θελει ένα ξανασεταρισμα το μηχανημα , πειτε μου, παρακαλω.

 

Ειδικα με τις μπαταριες, τις μετρησα φορτισμενες με ένα βολτομετρο και μου δινουν ιδια ταση 4.2 V.

Link to comment
Share on other sites

Εαν θες να φρεσκαρεις το Note πρεπει να αλλαξεις μπαταρια και φορτιστη.Το κοστος ειναι ιδιαιτερα χαμηλο μια και οι bulk μπαταριες πλεον ξεκινουν απο 7ε.Το θεμα αλλαγης ρομ ειναι θεμα δικο σου καθοτι μπαμπας το συντομο ειναι να το κανεις ρεσετ και να το σεταρεις.Το ποιο δυσκολο απο πλευρας χρονου παντα ειναι να πας σε custom γιατι θελει λιγο διαβασμα πως να το κανεις.Τα πλεονεκτηματα των τελευταιων custom ειναι οτι το software ανανεωνεται πληρως με καινουργιες δυνατοτητες-Spen αλλα και αυξηση επιδοσεων παντου ταχυτητα,δυνατοτητες αντιστοιχα οπως ενα σμαρτ 2016.
Link to comment
Share on other sites

Να κανω factory reset και να ξαναπερασω μια μια τις εφαρμογες ;

 

Εγώ αυτό θα έκανα.

Το Note 2 είναι το καθημερινό μου τλφ παρόλο που έχω νεότερα και πολύ γρηγορότερα.

Θα σου πρότεινα επίσης να μην αφήσεις το stοrage να γεμίσει τόσο.

πάρε καλύτερα μεγαλύτερη sd κάρτα και μετέφερε εκεί φωτό, χάρτες και ότι άλλα αρχεία πιθανόν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι υπερ του φλασαρισματος μιας απο τις καστομ ρομ του ακιςς. Εγω ειμαι λιγο πισω απο σενα (2 παιδια), αλλα ειναι τοσο απλο κι ευκολο που το κανεις ταϊζοντας ή νανουριζοντας. Η δε συσκευη απογειωνεται αλλα διατηρει και τη στοκ εμφανιση και συμπεριφορα της χωρις το παραμικρο κολλημα. Λεπτομερειες στο διπλανο νημα των "Τροποποησεων".

Αλλαξε μπαταρια και κυριως καλωδιο φορτισης. Οι φορτιστες της σαμσουνγκ δεν μου εχουν παρουσιασει ποτε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εαν θες να φρεσκαρεις το Note πρεπει να αλλαξεις μπαταρια και φορτιστη.Το κοστος ειναι ιδιαιτερα χαμηλο μια και οι bulk μπαταριες πλεον ξεκινουν απο 7ε.Το θεμα αλλαγης ρομ ειναι θεμα δικο σου καθοτι μπαμπας το συντομο ειναι να το κανεις ρεσετ και να το σεταρεις.Το ποιο δυσκολο απο πλευρας χρονου παντα ειναι να πας σε custom γιατι θελει λιγο διαβασμα πως να το κανεις.Τα πλεονεκτηματα των τελευταιων custom ειναι οτι το software ανανεωνεται πληρως με καινουργιες δυνατοτητες-Spen αλλα και αυξηση επιδοσεων παντου ταχυτητα,δυνατοτητες αντιστοιχα οπως ενα σμαρτ 2016.

 

Mια και μπηκα στη διαδικασια να μαθω, ας ρωτησω....

Η μια μπαταρια ειναι bulk οπως λες, την αγορασα πριν ενα χρονο αλλα συμπεριφερεται οπως η πρωτη μπαταρια. Φορτιζει στο 100%, πεφτει αμεσως γυρω στο 94% και μετα κατεβαινει σταδιακα, αλλα γρηγορα. Τι πιθανοτητα εχει και οι τρεις μπαταριες που εχω να συμπεριφερονται με τον ιδιο τροπο. Κατα τη δικη μου αποψη μαλλον κατι αλλο φταιει....μια εφαρμογη, οι πολλες που του τρωνε την μπαταρια;;;

Να κανω για αρχη factory reset και να περασω τις πιο απαραιτητες εφαρμογες για αρχη, να δω την συμπεριφορα του κινητου...αυτο σκεφτομουν. Για αυτες τις λιγες εφαρμογες μπορω τα δεδομενα τους να τα κανω backup, ή τα χανω;;

πχ. συνομιλιες viber, whatsup, sms. Το ξαναστησιμο απο την αρχη ειναι που με κολωνει και δεν κανω τιποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλαξε μπαταρια και κυριως καλωδιο φορτισης. Οι φορτιστες της σαμσουνγκ δεν μου εχουν παρουσιασει ποτε προβλημα.

 

Το καλωδιο φορτισης και ο φορτιστης τι φταινε;;

Εχω ενα ταμπλετ note 8.0 και απο το κινητο της γυναικας μου (J5) φορτιστη και καλωδια. Να δοκιμασω φορτιση απο αυτους;;

Κανει;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις προβλημα με κανένα απο τα δυο.

Δυστηχως πρέπει να κάτσεις να στησεις απο την αρχή αν θέλεις να δεις τι τρέχει με την συσκευή σου.Μονο τα απαραίτητα οπως είπες κι εσύ για δυο τρεις μέρες κι απο κει και πέρα προχωράς σιγά σιγά βάζοντας εφαρμογές που χρειάζεσαι.

 

 

Same Sh1t Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως πρέπει να κάτσεις να στησεις απο την αρχή αν θέλεις να δεις τι τρέχει με την συσκευή σου.Μονο τα απαραίτητα οπως είπες κι εσύ για δυο τρεις μέρες κι απο κει και πέρα προχωράς σιγά σιγά βάζοντας εφαρμογές που χρειάζεσαι.

 

Για το "φρεσκαρισμα" που λεμε, χρειαζεται απλως factory reset, ή πρεπει να επανεγκαταστησω την oficial rom;

Με οτι κανω απο τα δυο σημαινει οτι χανω τις εγκατεστημενες εφαρμογες (οκ αυτο) και τα δεδομενα τους (αυτο δεν ειναι καλο!!).

Υπαρχει εφαρμογη που κανω backup τα δεδομενα των εφαρμογων και αφου επανεγκαταστησω καποιες απο αυτες να επαναφερω τα δεδομενα τους ;; (πχ. συνομιλιες viber, σκορ απο παιχνιδια....).

Αν αυτο που λεω θελει να γινει η συσκευη "root" (titanium backup), αυτο επηρεαζει το factory reset;;

 

Βλεπετε, στη θεωρια εχω διαβασει διαφορα αλλα δεν εχω ξανακανει κατι τετοιο και η πρωτη φορα εχει ενα αγχος....

Link to comment
Share on other sites

Για το "φρεσκαρισμα" που λεμε, χρειαζεται απλως factory reset, ή πρεπει να επανεγκαταστησω την oficial rom;

Με οτι κανω απο τα δυο σημαινει οτι χανω τις εγκατεστημενες εφαρμογες (οκ αυτο) και τα δεδομενα τους (αυτο δεν ειναι καλο!!).

Υπαρχει εφαρμογη που κανω backup τα δεδομενα των εφαρμογων και αφου επανεγκαταστησω καποιες απο αυτες να επαναφερω τα δεδομενα τους ;; (πχ. συνομιλιες viber, σκορ απο παιχνιδια....).

Αν αυτο που λεω θελει να γινει η συσκευη "root" (titanium backup), αυτο επηρεαζει το factory reset;;

 

Βλεπετε, στη θεωρια εχω διαβασει διαφορα αλλα δεν εχω ξανακανει κατι τετοιο και η πρωτη φορα εχει ενα αγχος....

 

Factory reset ειναι αρκετό δεν χρειάζεται να περάσεις παλι την ρόμ.Το what's app εχει backup απο μονο του.to viber δεν νομίζω.Εγω που το εκανα με τιτανιουμ δεν δούλεψε και τις έχασα τις συνομιλίες.Για παιχνίδια κτλ ειναι οκ το τιτανιουμ.Το ρουτ δεν επηρεάζει το fact reset.Ελπιζω να απάντησα σε όλα.

 

 

Same Sh1t Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...