Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα καμμιά βοήθεια για το νοτε2 με το IMEI?Ξεκινάει με 0049 ενώ ο σειριακός της συσκευής είναι σωστός.efs backup δεν υπάρχει.Μπορεί να σωθεί;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα καμμιά βοήθεια για το νοτε2 με το IMEI?Ξεκινάει με 0049 ενώ ο σειριακός της συσκευής είναι σωστός.efs backup δεν υπάρχει.Μπορεί να σωθεί;

Σε πολλούς λύθηκε με πέρασμα μιας στοκ Ρομ με Οντίν. Δοκίμασε και δες.

Υπάρχουν βέβαια και άλλοι οδηγοί στο ίντερνετ. Δοκίμασε τους και αυτούς. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τα δοκίμασα όλα αυτά και me odin και kies και root αλλά το πρόβλημα παραμένει κι έλεγα αν υπάρχει τρόπος π.χ να γράψουμε το imei όπως γίνεται σε άλλες συσκευές.απλά ρωτάω βάσει του post ενός χρήστη πριν 2 σελίδες που αναφέρει ότι το έκανε και μάλιστα σε 2 λεπτά
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τα δοκίμασα όλα αυτά και me odin και kies και root αλλά το πρόβλημα παραμένει κι έλεγα αν υπάρχει τρόπος π.χ να γράψουμε το imei όπως γίνεται σε άλλες συσκευές.απλά ρωτάω βάσει του post ενός χρήστη πριν 2 σελίδες που αναφέρει ότι το έκανε και μάλιστα σε 2 λεπτά

 

Σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

για τους φίλους που ρώτησαν παραπάνω, smartec για γνήσια και αποστολή με κατάθεση στην τράπεζα ή και (νομίζω) αντικαταβολή οπουδήποτε στην Ελλάδα. Αγόρασα πριν μια βδομάδα και ξαναβρήκα την παλιά μου αυτονομία.
S.P.
Link to comment
Share on other sites

για τους φίλους που ρώτησαν παραπάνω, smartec για γνήσια και αποστολή με κατάθεση στην τράπεζα ή και (νομίζω) αντικαταβολή οπουδήποτε στην Ελλάδα. Αγόρασα πριν μια βδομάδα και ξαναβρήκα την παλιά μου αυτονομία.

 

Κι εγώ από smartec, με αντικαταβολή 18+6=24 ευρώ. Ακριβούτσικη, αλλά αξίζει (είχα αγοράσει και από ebay με 8 ευρώ και άδειαζε πιο γρήγορα από τη δυο χρόνων αρχική...)

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Από αρχές Νοεμβρίου του 2012 που αγόρασα το κινητό, δεν έχω αλλάξει ποτέ μπαταρία.

Το θέμα της αυτονομίας της μπαταρίας μου εμφανίζεται κι εμένα κάθε λίγους μήνες.

 

Η λύση είναι απλή:

Ξαναπέρασμα της ROM ή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Ακόμα κι αν έχεις σταματήσει να περνάς καινούργιες εφαρμογές, οι αυτόματες και συνεχείς αναβαθμίσεις των εφαρμογών μέσω Google Play σε κάποια φάση κάνουν το Android να ρουφάει την μπαταρία χωρίς λόγο, οπότε το "format" είναι απαραίτητο μία στο τόσο.

 

Για όσους αναρωτιούνται πως αντέχει μια μπαταρία 3,5 χρόνια, να σας πω ότι έχω περιορίσει τις φορτίσεις στο ελάχιστο δυνατό.

Άφηνα την μπαταρία να κατεβαίνει σε μονοψήφια ποσοστά % και φόρτιζα σχεδόν πάντα στο 100%

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εγω τον Νοεμβρη που μας περασε αγορασα μπαταρια απο το ebnb.gr . Με διαβεβαιωσαν οτι ειναι γνησια και η ημερομηνια κατασκευης ειναι 30 ή Ιούλη ή Αυγούστου (δεν το θυμαμαι σιγουρα και βαριεμαι να το δω τωρα) 2015. Δηλαδη ηταν 2 - 3 μηνων μπαταρια τον Νοεμβρη που την πηρα.

Ηταν σε σακουλακι και κοστιζε 10,65€ + 3,60€ για μεταφορικα, συνολο 14,65€ .

Η παλια μου μπαταρια μετα απο 3 χρονια χρησης εβγαζε σχεδον 12ωρο με 3 ωρες περιπου οθονη. Η καινουρια μπορει να μου βγαλει και 2 μερες χρηση με 6 ωρες οθονη !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρα η δικη σου ηταν αυθεντικη. Την ιδια πουλα και το σερβις της σαμσουνγκ με 100% κερδος. Το καπελο οφειλεται στη σιγουρια που σου πουλανε, οτι το κομματι ειναι αυθεντικο. Ενω με τη χαμηλη τιμη οι περισσοτεροι ρισκαρουμε καθως δεν υπαρχει τροπος να πιστοποιησουμε οτι το κομματι ειναι αυθεντικο ή μαϊμου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Που την αγόρασα από ένα μαγαζί στο Αιγάλεω ήτανε ίδια εξωτερικά με την παλιά μου. Το μαγαζί με διαβεβαίωσε ότι είναι γνήσια. Τώρα 2 μήνες μετά μπορώ να πω ότι με κανονική χρήση θες βγάλει σίγουρα ένα 50% την πρώτη μέρα. Την επόμενη θεωρώ ότι πέφτει πιο γρήγορα αλλά δεν είμαι σε θέση να πειραματίζομαι πλέον με τις μπαταρίες και τους χρόνους. Σίγουρα κρατάει πολύ περισσότερο από την παλιά αλλά δεν ξέρω αν πλησιάζει την "αυθεντική". Για 8 ευρώ που την πήρα είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τον τελευταίο καιρό εχει χαλαρώσει το βυσμα φόρτισης του κινητού.Ξερεις κανεις ποσο παει το μαλλί της αντικατάστασης στην σμαρτεκ?Πως πρεπει να το ψάξω στο ιντερνετ για να βρω σκέτο ανταλλακτικό?
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό εχει χαλαρώσει το βυσμα φόρτισης του κινητού.Ξερεις κανεις ποσο παει το μαλλί της αντικατάστασης στην σμαρτεκ?Πως πρεπει να το ψάξω στο ιντερνετ για να βρω σκέτο ανταλλακτικό?

 

Στο ebay το ανταλλακτικό κοστίζει 2 ευρώ (γράψε note 2 charging flex cable), στην Ελλάδα από 9 ευρώ. Υπάρχουν βίντεο στο youtube με τη διαδικασία, είναι πανεύκολο. Για smartec πρέπει να ρωτήσεις, κάτω από 50 ευρώ δε νομίζω να χρεώνει πάντως.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ λίγο πριν διαβάσω το ποστ το είχα βρει..

Εύκολο φαίνεται πάντως.Ευκαιρια και για καθάρισμα εσωτερικά.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό εχει χαλαρώσει το βυσμα φόρτισης του κινητού.Ξερεις κανεις ποσο παει το μαλλί της αντικατάστασης στην σμαρτεκ?Πως πρεπει να το ψάξω στο ιντερνετ για να βρω σκέτο ανταλλακτικό?

15 πλέον ΦΠΑ μου είχανε πει Τον Νοέμβριο του 2004.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Είχες τοτε το νοτε??πολυ μπροστά ρε φίλε...

Πλάκα κάνω μην αρχίσεις τα γαλλικά..

Παρηγγειλα ηδη το ανταλλακτικό και θα το κάνω μόνος μου..

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε Όλους!

 

Σας παρακαλώ πολυ θέλω τη βοήθεια σας

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ολοκαινουργιο το note 2 κατά προτίμηση λευκό.

Μπορείτε να μου προτείνετε από που μπορώ να το βρω με ασφάλεια...

 

Σας ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερον

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να το βρεις πλέον. Τελευταία φορά που είδα το είχε το eshop την έκδοση 4G αλλά με τόσα λεφτά υπάρχουν πλέον καλύτερες προτάσεις.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε Όλους!

 

Σας παρακαλώ πολυ θέλω τη βοήθεια σας

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ολοκαινουργιο το note 2 κατά προτίμηση λευκό.

Μπορείτε να μου προτείνετε από που μπορώ να το βρω με ασφάλεια...

 

Σας ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερον

 

Στο ebay υπάρχουν ανακατασκευασμένα με 150€. Έχω αγοράσει ένα για δεύτερο, φαίνεται σαν καινούριο και δουλεύει άψογα 3 μήνες που το έχω.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay υπάρχουν ανακατασκευασμένα με 150€. Έχω αγοράσει ένα για δεύτερο, φαίνεται σαν καινούριο και δουλεύει άψογα 3 μήνες που το έχω.

 

Καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και εσένα και τον φίλο παραπάνω

 

Έχω δει κι εγώ κάτι στο ebay ψάχνωντας πρόχειρα... αλλά δε μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι γνήσια... ή όχι

Ακόμη βλέπω κάποιες διακύμανσεις στις τιμές,όπως π.χ από 103€-170€ και με φοβίζει αυτό

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις που οφειλώνται αυτές οι διΦορες;

Ακόμη αν δε σε σου κάνει κόπο πρότεινε μου 2-3 περιπτώσεις αφού ρίξεις μια ματια πρώτα,διότι δεν έχω ψωνίσει πότε από ebay

 

Αν βρεις χρόνο δώσε μου βοήθεια σε παρακαλώ πολυ

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και εσένα και τον φίλο παραπάνω

 

Έχω δει κι εγώ κάτι στο ebay ψάχνωντας πρόχειρα... αλλά δε μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι γνήσια... ή όχι

Ακόμη βλέπω κάποιες διακύμανσεις στις τιμές,όπως π.χ από 103€-170€ και με φοβίζει αυτό

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις που οφειλώνται αυτές οι διΦορες;

Ακόμη αν δε σε σου κάνει κόπο πρότεινε μου 2-3 περιπτώσεις αφού ρίξεις μια ματια πρώτα,διότι δεν έχω ψωνίσει πότε από ebay

 

Αν βρεις χρόνο δώσε μου βοήθεια σε παρακαλώ πολυ

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Καλή συνέχεια

Εγώ αγόρασα από αυτόν τον πωλητή: http://www.ebay.com/sch/beautifullife*11/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

Έχω πάρει ένα note 2 και ένα S4. Έχω ήδη αντίστοιχα γνήσια και τα συνέκρινα, δεν μπόρεσα να βρω καμιά διαφορά. Οι επιδόσεις επίσης ίδιες στο antutu benchmark. Οι εφαρμογές Genuine Galaxy και Phone INFO επίσης δείχνουν ότι είναι γνήσια. Αν παρ΄ όλα αυτά είναι κινέζικα αντίγραφα, υποκλίνομαι στους αντιγραφείς!

Το Note 2 δεν υπάρχει σε τιμή 103 ευρώ, μάλλον βλέπεις μοντέλα Verizon, ΑΤ&Τ που δεν ξέρω αν λειτουργούν στην Ελλάδα. Το ευρωπαϊκό μοντέλο είναι το GT-N7100.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα από αυτόν τον πωλητή: http://www.ebay.com/sch/beautifullife*11/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

Έχω πάρει ένα note 2 και ένα S4. Έχω ήδη αντίστοιχα γνήσια και τα συνέκρινα, δεν μπόρεσα να βρω καμιά διαφορά. Οι επιδόσεις επίσης ίδιες στο antutu benchmark. Οι εφαρμογές Genuine Galaxy και Phone INFO επίσης δείχνουν ότι είναι γνήσια. Αν παρ΄ όλα αυτά είναι κινέζικα αντίγραφα, υποκλίνομαι στους αντιγραφείς!

Το Note 2 δεν υπάρχει σε τιμή 103 ευρώ, μάλλον βλέπεις μοντέλα Verizon, ΑΤ&Τ που δεν ξέρω αν λειτουργούν στην Ελλάδα. Το ευρωπαϊκό μοντέλο είναι το GT-N7100.

 

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για την βοήθεια σου

Κοίταξα στη σελίδα που μου έστειλες και βρήκα 3 note 2

Δε μπορώ όμως να ξεχωρίσω και να επιλέξω ποιο από τα 3

Χωρίς να σε αγχοσω μπορείς σε παρακαλώ πολύ μου πεις ποιο από τα 3 να επιλέξω

Με ενδιαφέρει το λευκό

 

Συγνώμη αν σε κούρασα

Ευχαριστώ

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για την βοήθεια σου

Κοίταξα στη σελίδα που μου έστειλες και βρήκα 3 note 2

Δε μπορώ όμως να ξεχωρίσω και να επιλέξω ποιο από τα 3

Χωρίς να σε αγχοσω μπορείς σε παρακαλώ πολύ μου πεις ποιο από τα 3 να επιλέξω

Με ενδιαφέρει το λευκό

 

Συγνώμη αν σε κούρασα

Ευχαριστώ

Καμία κούραση, φίλε μου!

Έχω την εντύπωση ότι όποιο και να παραγγείλεις είναι το ίδιο, αφού λέει ότι υπάρχουν πολλά διαθέσιμα (άρα παραγγέλνεις το φτηνότερο). Ίσως είναι εμπορικό τρυκ να έχει πολλές δημοσιεύσεις στο ebay. Για μεγαλύτερη ασφάλεια μπορείς να στείλεις ένα mail για διευκρινήσεις. Να προσθέσω ότι τα τηλέφωνα μου ήρθαν το ένα σε 20 και το άλλο σε 22 ημέρες με postnl και ΕΛΤΑ, με tracking number και σε άριστη συσκευασία.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εχω ενα προβλημα με το νοτε 2 ,δεν μου αλλάζει ξαφνικά η γλωσσες εισαγωγής,εχω αγγλικα κ ελληνικά κ μου μενει μόνιμα στα ελληνικα! πως μπορω να το διορθώσω!ειναο επιλεγμενες κ οι δυο γλώσσες αλλα δεν αλλαζει με την κύλιση απο το πλήκτρο του κενου? τι να κανω?
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...