Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι είναι όλες οι bulk συσκευασίες. Αν ήθελες και κουτί θα σου έλεγε δώσε είκοσι όχι έντεκα.

 

Οκ δεν το ηξερα η μονη φορα που ειχα παρει μπαταρια για κινητο ηταν απο ebay και οχι original.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας!

Έχω τη συσκευή χωρίς πείραγμα και ξαφνικά σήμερα,χωρίς κάποια πτώση ή εμφανή λόγο,το wifi της συσκευής δεν αναγνωρίζει άλλα ασύρματα ρούτερ (π.χ. της γειτονιάς) παρά μόνο το δικό μου κι αυτό με πολύ αδύναμο σήμα πέρα του δωματίου και συχνές αποσυνδεσεις.Κάποια ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Έχω τη συσκευή χωρίς πείραγμα και ξαφνικά σήμερα,χωρίς κάποια πτώση ή εμφανή λόγο,το wifi της συσκευής δεν αναγνωρίζει άλλα ασύρματα ρούτερ (π.χ. της γειτονιάς) παρά μόνο το δικό μου κι αυτό με πολύ αδύναμο σήμα πέρα του δωματίου και συχνές αποσυνδεσεις.Κάποια ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Reset to factory settings για αρχή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με το ασημενιο πλαστικο περιμετρικα της συσκευης.ειναι το μονο που μου εχει φθαρει στο κινητο,κατα τα αλλα φαινεται σαν καινουριο και επειδη δεν με βλεπω ακομα και μετα απο 3 χρονια στην κατοχη μου να το αλλαζω μπορειτε να μου πειτε αν αυτο κανει για αλλαγη?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/OEM-White-Housing-Middle-Frame-For-Samsung-Galaxy-Note-2-II-N7100-High-Quality-/290940834400?hash=item43bd6cd260

 

Η θα πρεπει να αναζητησω καποιο original?αν ναι εχετε καποιο να προτεινετε?

Και τελος ποσο ευκολα η δυσκολα αλλαζει αυτο?εχω δει βιντεο απο youtube,δεν φαινεται ιδιαιτερα δυσκολο αν και δεν ξερω πως θα παει με τα κουμπια εντασης και on off που εχει στο πλαι,απλα υπαρχει καποιος που να το εχει κανει απο εδω μεσα που να γνωριζει απο 1ο χερι?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Reset to factory settings για αρχή

 

:worry:Κι εμένα εκεί πήγε το μυαλό μου άλλα είπα μήπως υπήρχε άλλη λύση μπας και το αποφύγω...:lol:

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση!:)

Link to comment
Share on other sites

:worry:Κι εμένα εκεί πήγε το μυαλό μου άλλα είπα μήπως υπήρχε άλλη λύση μπας και το αποφύγω...:lol:

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση!:)

Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις να περάσεις από πάνω μέσω Odin ξανά τη ρομ σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις να περάσεις από πάνω μέσω Odin ξανά τη ρομ σου.

 

Φαντάζομαι είναι μια διαδικασία που θέλει root και δεν έχω ασχοληθεί με το "αθλημα" οπότε δεν το κατέχω...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρόσφατα το κινητό μου μετά από 2.5 χρόνια τα έπαιξε εντελώς ξαφνικά. Προσπάθησα να του κάνω διάφορα αλλά φαίνεται να σκάγαμε πάντα στην NAND Memory. Τελικά μου είπαν ότι θέλει αλλαγή πλακέτας. Έχω φάει τον τόπο να βρω μια καλή, αξιόλογη και οικονομική motherboard για να μην το πετάξω αλλά το μόνο που βρήκα είναι προς alliexpress.com από Κίνα και η γενικότερη φάση είναι εντελώς αμφίβολη. Έχετε κάποιο tip που θα μπορούσα να βρω?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από χθες όταν το τηλ. είναι στο Internet μου εμφανίζεται πολύ συχνά ένα πινακάκι πάνω στην οθόνη με διάφορες διαφημίσεις.(lidl-kotsovolos κλπ). μεσα γραφει με μικρά γράμματα (otp). Αν πατήσεις πάνω στο otp, σου λέει ότι για να το βγάλεις πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή. Το έκανα αλλά το πινακάκι συνεχίζει να εμφανίζεται. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από χθες όταν το τηλ. είναι στο Internet μου εμφανίζεται πολύ συχνά ένα πινακάκι πάνω στην οθόνη με διάφορες διαφημίσεις.(lidl-kotsovolos κλπ). μεσα γραφει με μικρά γράμματα (otp). Αν πατήσεις πάνω στο otp, σου λέει ότι για να το βγάλεις πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή. Το έκανα αλλά το πινακάκι συνεχίζει να εμφανίζεται. Τι μπορώ να κάνω;

Σου έχουν ήδη απαντήσει στο Android που έχεις κάνει την ίδια ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν την περασμένη Πέμπτη ο Νότης μου ξαφνικά έσβησε λέω απο μπαταρία θα είναι μιας και είχε φουσκώσει και ήταν για αλλαγή πάω σπίτι το φορτίζω ανοίγει όλα καλά. Το βράδυ βλέπω και μια ταινία οπότε το πρωί που ξύπνησα ο Νότης ήταν κλειστός, τον βάζω να φορτίσει ΟΚ αλλά έλα που κολλούσε στο αρχικό λόγκο της Σαμμης !!!! :shock::shock: Αυτά λέω είναι του κάνω ένα reset με τα πλήκτρα τίποτα...παίρνω τηλέφωνο το κατάστημα που το αγόρασα και ζητάω αντίγραφο απο το τιμολόγιο αγοράς. Λοιπόν ημερομηνία αγοράς 17/10/2013 !!! :yahoo::yahoo: ευτυχώς λέω είναι σε εγγύηση ακόμη !!! Μιλάω με το live chat της Σαμμης στην Αθήνα και μου λένε ότι στην Θεσσαλονίκη έχει 3 σημεία το ενα εκ των οποίων μέσα σε μια ώρα στο επισκευάζει !!!! :worry: Το πάω εκεί λοιπόν και μου λένε μετά απο 3 ώρες που πήγα να το πάρω ότι έκαψε πλακέτα και οτι θα πρέπει να περιμένουμε ανταλλακτικό απο Αθήνα !!! οπότε μου λένε Τρίτη θα το έχεις ...σήμερα που μίλησα μου είπαν για Τετάρτη. Στην μία μέρα δεν κολλάμε λογικό είναι δεδομένου ότι έχει και τα χρονάκια του στην πλάτη το κινητό μας. Το στραγάλι το άφησα για το τέλος, μου λέει πρέπει να αλλάξετε και την μπαταρία. Πόσο κάνει ρωτάω. 30,00€ μου λέει !!!! :cry::cry: αλλά δεν είναι υποχρεωτικό να την πάρετε απο εμάς. Της λέω μέχρι 20,00€ το πολύ για να μην τρέχω. ΟΧΙ κύριε αυτή είναι η επίσημη τιμή της αντιπροσωπίας !!! Σήμερα μίλησα ξανά με έναν τεχνικό και του είπα ότι καλά θα κάνει να το αναφέρει και στους πιο πάνω ότι με τα ίδια λεφτά αγοράζω 2 μπαταρίες και μου μένουν και ρέστα για καραμέλες. Εν αναμονή λοιπόν του κινητού την βολεύω με το P990i !!!! Φυσικά και θα ζητήσω και αντίγραφο των εργασιών μιας και με την αντικατάσταση ο νόμος προβλέπει ανανέωση της εγγύηση για ακόμη 2 χρόνια του ανταλλακτικού.

Λέτε η φουσκωμένη μπαταρία να τον επηρέασε τον Νότη?

Link to comment
Share on other sites

Λέτε η φουσκωμένη μπαταρία να τον επηρέασε τον Νότη?

 

δε νομιζω να ειναι απο την μπαταρια.εμενα φαντασου πριν την αλλαξω ειχε φουσκωσει τοσο πολυ που εκανε τραμπαλα το κινητο οταν το ακουμπαγα σε τραπεζι.δεν ειχα κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με το ασημενιο πλαστικο περιμετρικα της συσκευης.ειναι το μονο που μου εχει φθαρει στο κινητο,κατα τα αλλα φαινεται σαν καινουριο και επειδη δεν με βλεπω ακομα και μετα απο 3 χρονια στην κατοχη μου να το αλλαζω μπορειτε να μου πειτε αν αυτο κανει για αλλαγη?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/OEM-White-Housing-Middle-Frame-For-Samsung-Galaxy-Note-2-II-N7100-High-Quality-/290940834400?hash=item43bd6cd260

 

Η θα πρεπει να αναζητησω καποιο original?αν ναι εχετε καποιο να προτεινετε?

Και τελος ποσο ευκολα η δυσκολα αλλαζει αυτο?εχω δει βιντεο απο youtube,δεν φαινεται ιδιαιτερα δυσκολο αν και δεν ξερω πως θα παει με τα κουμπια εντασης και on off που εχει στο πλαι,απλα υπαρχει καποιος που να το εχει κανει απο εδω μεσα που να γνωριζει απο 1ο χερι?

 

Ευχαριστω.

 

Το έχω κάνει. Από youtube είδα κι εγώ. Δεν είναι δύσκολο αλλά θέλει κάποια προσοχή.

Αλλά μου άφησε κουσούρι.

Δεν μπορώ να βάλω πλεόν ακουστικά επειδή δεν ευθυγραμμίζονται οι δύο τρύπες.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι η κουβέντα έχει πάει στην μπαταρία του Note II, οπότε λέω να προσφέρω και εγώ τα δικά μου 2 cents.

 

Λοιπόν, χθες 19/10/2015 η μπαταρία μου έκλεισε τα 3 χρόνια με βαση την ημερομηνία κατασκευής που γράφει στην βάση της.

 

Χρόνια Πολλά!

Να τα εκατοστήσει!

 

Είναι απολύτως flat - δεν έχει φουσκώσει καθόλου - συνεχίζει και φορτίζει στο max 1800 mAh και κρατάει 24ωρο + με αρκετή χρήση οθόνης.

 

Εντυπωσιακά στατιστικά.

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Το φουσκωμα νομιζω οτι ειναι θεμα υγρασιας, ενω η φορτιση στα 1800mAh εχει να κανει με μπριζα-φορτιστη-καλωδιο usb και οχι με την καλη ή κακη κατασταση της μπαταριας. Κατα τ αλλα η δικια μου μπαταρια ειναι 2 μηνες νεοτερη και σε παρα πολυ καλη κατασταση οπως του παιδιου απο πανω. Με 1-2 μερες χρηση εχω ακομα το λιγοτερο 5 ωρες sot. Προσεχω ομως οσο γινεται να κανω πληρεις (5-100%) φορτισεις.
Link to comment
Share on other sites

Reset to factory settings για αρχή

 

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το κινητό συνεχίζει να έχει το πρόβλημα με το Wi-Fi...Εκτός αυτού το μενού γύρισε στα αγγλικά (δεν είχε μενού ελληνικά στις αρχικές ρυθμίσεις)...Να υποθέσω ότι το πρόβλημα τελικά είναι στο δέκτη του Wi-Fi;Καμία ιδέα για τη συνέχεια;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι η εφαρμογη facebook καταπινει την μπαταρια με το καλαμακι.Συνηθως γυριζω σπιτι το βραδυ με 40 τα εκατο μπαταρια.οποτε ασχολουμαι με την εν λογο εφαρμογη,το μεσημερι βρισκομαι στο 30 τα εκατο.πουθενα δεν εχω συναντησει τετοια καταναλωση

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι η εφαρμογη facebook καταπινει την μπαταρια με το καλαμακι.Συνηθως γυριζω σπιτι το βραδυ με 40 τα εκατο μπαταρια.οποτε ασχολουμαι με την εν λογο εφαρμογη,το μεσημερι βρισκομαι στο 30 τα εκατο.πουθενα δεν εχω συναντησει τετοια καταναλωση

:wacko:

 

Διεγραψε τη και μπες απο chrome.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Έχω τη συσκευή χωρίς πείραγμα και ξαφνικά σήμερα,χωρίς κάποια πτώση ή εμφανή λόγο,το wifi της συσκευής δεν αναγνωρίζει άλλα ασύρματα ρούτερ (π.χ. της γειτονιάς) παρά μόνο το δικό μου κι αυτό με πολύ αδύναμο σήμα πέρα του δωματίου και συχνές αποσυνδεσεις.Κάποια ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Reset to factory settings για αρχή

 

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το κινητό συνεχίζει να έχει το πρόβλημα με το Wi-Fi...Εκτός αυτού το μενού γύρισε στα αγγλικά (δεν είχε μενού ελληνικά στις αρχικές ρυθμίσεις)...Να υποθέσω ότι το πρόβλημα τελικά είναι στο δέκτη του Wi-Fi;Καμία ιδέα για τη συνέχεια;

 

Κάποιος που να προτείνει κάποια λύση ή κάποιο καλό και οικονομικό service που θα μου επαναφέρει και το ελληνικό μενού στο κινητό με κάποια σταθερή ROM; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είσαι για την φάση που πρέπει να φλασάρεις την EUR με το odin. Οδηγίες εχουν γραφτεί αρκετές φορές εδω.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είσαι για την φάση που πρέπει να φλασάρεις την EUR με το odin. Οδηγίες εχουν γραφτεί αρκετές φορές εδω.

 

Αυτό θα λύσει και το θεμα με το Wi-Fi ή δεν συνδέεται το ενα με το άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το λύσει αυτό, τότε υπάρχει πρόβλημα στο HW. Οπότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό και ειδικά μόλις βγει από τη φόρτιση κάνει συνεχή restart,καμμία ιδέα τι να κάνω? Είναι χωρίς root με το τελευταίο μαμά firmware
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση, για να δεις τουλάχιστον ότι δεν είναι θέμα hardware, είναι η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ή ακόμη καλύτερα το φλασάρισμα μια στοκ μαμάς Ρομ με Οντίν. Εάν συνεχίζει να το κάνει, τότε λογικά θες service.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...