Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δουλεύει προς το παρόν μόνο αν βάλω αυτόματη λειτουργία.Στο gsm only που το είχα από τότε που το πήρα μου κάνει νούμερα..ίδωμεν και Ευχαριστώ για τις προτάσεις..
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα.τετοια νουμερα μου εκαναν κατα καιρους τα σαμμυ,το s4 mini,το grand2 k.a,οταν βρισκομουν σε μερος δυσκολο με καθολου σημα και εν κινηση.οταν εβγαινα σε μερος με καλυψη αργουσε να ερθει το σημα,εβγαζε την ειδοποιηση οτι ειναι εκτος δικτυου και εκανα επανεκινηση η το εβαζα σε πτηση για λιγο και επανερχοταν.Αυτο γινοταν ομως στο auto.Στο σκετο gsm δεν το ειχε κανει ποτε.Στο νοτε2 που δουλευω δεν το εχει παρουσιασει ακομη.....μηπως το εχεις ρουτ?Αν οχι ισως ειναι περιστασιακο....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μετά από πολλές δοκιμές διαφόρων custon Rom και kernel κουράστικα και θα ήθελα να επαναφέρω ην συσκευή μου στην αρχική της μορφή.

σε 4.1.2 που λέει ο λόγος και τα update να γίνονται αυτόματα.

Έχω ψάξει πολύ να βρω τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω αλλά τίποτα..

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε sammobile , firmware βρες Greece και κατεβασε το επισημο KL1-EUR . Mετα πηγαινε εδω στο myphone τροποποιησεις-βελτιωσεις Ν7100 στο ποστ #6859 ....και....στο μερος πρωτο θα κανεις το βημα 1 και 2 μονο. Στο μερος δευτερο θα κανεις το βημα 1 (download mode) και βημα 2 (συνδεσε τον Νοτη στο pc) με την διαφορα στο βημα 2 αντι για το ρουτ θα βαλεις το επισημο firmware που ειχες κατεβασει στην αρχη ενω φυσικα το εχεις ξεζιπαρει και εχει καταληξη .tar . Το βημα 2 το διαβαζεις μεχρι εκει που λεει (βγαλε αποσυνδεσε τον Νοτη) Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. παντως δεν το μετανιωσα που πηρα ξανα για 3η φορα αυτο το τηλεφωνο. Το καινούργιο δεν σημαινει οτι θα ειναι και ποιο εξυπηρετικο. Ερχομενος απο Α5 διαπιστωνω οτι το νοτε δεν εχει να ζηλεψει τίποτε απο τα νεοτερα πλην της αναλυσης της καμερας που και αυτο είναι σχετικο. Απο το Α5 ειδα ποιο καλο ηχο στο βιντεο, ποιο γρηγορη ληψη στην καμερα,μεγαλύτερη αυτονομια Υπερ Νοτε. Στην φωτογραφια μικρες διαφορες στην ποιοτητα. Τα γενεθλια της κορης μου προχθες τα καλυψα σε βιντεο με το Νοτε και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.(τις φωτο με το Ν8).Εχοντας δουλεψει και στησει το Νοτε4 φιλου, μονο την καμερα του μπορώ να ζηλεψω. Συμβιβασμο με την απουσια ραδιου δεν μπορεσα να κανω....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. παντως δεν το μετανιωσα που πηρα ξανα για 3η φορα αυτο το τηλεφωνο. Το καινούργιο δεν σημαινει οτι θα ειναι και ποιο εξυπηρετικο. Ερχομενος απο Α5 διαπιστωνω οτι το νοτε δεν εχει να ζηλεψει τίποτε απο τα νεοτερα πλην της αναλυσης της καμερας που και αυτο είναι σχετικο. Απο το Α5 ειδα ποιο καλο ηχο στο βιντεο, ποιο γρηγορη ληψη στην καμερα,μεγαλύτερη αυτονομια Υπερ Νοτε. Στην φωτογραφια μικρες διαφορες στην ποιοτητα. Τα γενεθλια της κορης μου προχθες τα καλυψα σε βιντεο με το Νοτε και εμεινα πολυ ευχαριστημενος.(τις φωτο με το Ν8).Εχοντας δουλεψει και στησει το Νοτε4 φιλου, μονο την καμερα του μπορώ να ζηλεψω. Συμβιβασμο με την απουσια ραδιου δεν μπορεσα να κανω....

 

Συμφωνω εν μερει. Ως επιδοσεις hardware αλλα και με πληρη χαρακτηριστικα s pen απο το νοτε4 (λογω καστομ ρομ) οντως το νοτε2 δεν εχει να ζηλεψει σχεδον τιποτε απο το νοτε4. Εκτος απο την καταπληκτικη οθονη, που ηταν αποκλειστικα ο λογος που εχω 2 tab S, παρολο που δεν εχουν τιποτα τρομερη ταχυτητα. Κι αφου ουτε το νοτε5 με ελκυει, ειτε θα περιμενω μαλλον ματαια βελτιωση στο νοτε6 ειτε καποιο surface phone απο τη microsoft.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.τετοια νουμερα μου εκαναν κατα καιρους τα σαμμυ,το s4 mini,το grand2 k.a,οταν βρισκομουν σε μερος δυσκολο με καθολου σημα και εν κινηση.οταν εβγαινα σε μερος με καλυψη αργουσε να ερθει το σημα,εβγαζε την ειδοποιηση οτι ειναι εκτος δικτυου και εκανα επανεκινηση η το εβαζα σε πτηση για λιγο και επανερχοταν.Αυτο γινοταν ομως στο auto.Στο σκετο gsm δεν το ειχε κανει ποτε.Στο νοτε2 που δουλευω δεν το εχει παρουσιασει ακομη.....μηπως το εχεις ρουτ?Αν οχι ισως ειναι περιστασιακο....

 

Η πλάκα είναι ότι μου το έκανε στο σπίτι που πάντα είχα καλό σήμα.Είναι μόνο ρουτ σε μαμά 4.1.2 το τηλέφωνο.Κάτι παίζει στην περιοχή αυτές τις μέρες μάλλον με τις κεραίες της wind.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο παιζει. Ρωτησα για το ρουτ γιατι το φοβαμαι γενικως. Δεν εχω κανει ποτε. Αφου το κινητο ειναι τερας..
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει το ρουτ γιατί το κινητό ειναι στην ίδια κατάσταση κοντά στα τρία χρόνια.Απο τότε που έδωσαν την επίσημη 4.1.2 δεν το έχω ακουμπήσει καθόλου μιας και κάνει όλα όσα χρειάζομαι υποδειγματικά.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο παιζει. Ρωτησα για το ρουτ γιατι το φοβαμαι γενικως. Δεν εχω κανει ποτε. Αφου το κινητο ειναι τερας..

 

το λες τερας τωρα.φαντασου να βαλεις και custom rom n4 να δεις τι θα παθεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. κανενα νεο απο την Λολυ? http://samsung.youmobile.org/.Εδω λεει οτι ειναι στα σκαρια. Απο αυτα που διαβαζω και αλλού δεν μας εχουν εγκαταλειψει. Φως ομως δεν βλεπω.... Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το εξής πρόβλημα. Όταν φεύγω από το σπίτι και ξαναγυρίσω δε συνδέεται στο ασύρματο δίκτυο, όπως επίσης και σε άλλα δίκτυα που ειχα βάλει κωδικούς παλαιότερα. Δηλαδή πρέπει κάθε φορά να βάζω ξανά τους κωδικούς. Κάποια πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα της ρομ. Το έχω ακούσει και από άλλους. Λογικά μόνο με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα στρώσει.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει 1 εβδομάδα περίπου στο Note 2 της γυναίκας μου (rom 4.3, χωρίς root, knox=0), κάθε πρωί βρίσκουμε το τηλέφωνο σβηστό και για να ανοίξει, πρέπει να βγάλουμε την μπαταρία από πίσω, αλλιώς δεν ανοίγει. Εννοείται ότι η μπαταρία είναι γεμάτη. Εφαρμογές καινούριες έχει πολύ καιρό να περάσει και επιπλέον απεγκαταστήσαμε αρκετές μήπως κολλούσε κάποια από αυτές. Στην τελική σκέφτομαι επαναφορά στις εργοστασιακές αλλά μετά θέλει πολύ ώρα το στήσιμο. Έτυχε σε κάποιον αυτό, λέτε να είναι πρόβλημα της μπαταρίας ή κάτι άλλο πριν το επαναφέρω στις εργοστασιακές;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει 1 εβδομάδα περίπου στο Note 2 της γυναίκας μου (rom 4.3, χωρίς root, knox=0), κάθε πρωί βρίσκουμε το τηλέφωνο σβηστό και για να ανοίξει, πρέπει να βγάλουμε την μπαταρία από πίσω, αλλιώς δεν ανοίγει. Εννοείται ότι η μπαταρία είναι γεμάτη. Εφαρμογές καινούριες έχει πολύ καιρό να περάσει και επιπλέον απεγκαταστήσαμε αρκετές μήπως κολλούσε κάποια από αυτές. Στην τελική σκέφτομαι επαναφορά στις εργοστασιακές αλλά μετά θέλει πολύ ώρα το στήσιμο. Έτυχε σε κάποιον αυτό, λέτε να είναι πρόβλημα της μπαταρίας ή κάτι άλλο πριν το επαναφέρω στις εργοστασιακές;

 

Sleep Of Death(εκεί ποντάρω έτσι όπως τα λες). Για googlare το μια για να δεις τα συμπτώματα και τι μπορείς να κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει 1 εβδομάδα περίπου στο Note 2 της γυναίκας μου (rom 4.3, χωρίς root, knox=0), κάθε πρωί βρίσκουμε το τηλέφωνο σβηστό και για να ανοίξει, πρέπει να βγάλουμε την μπαταρία από πίσω, αλλιώς δεν ανοίγει. Εννοείται ότι η μπαταρία είναι γεμάτη. Εφαρμογές καινούριες έχει πολύ καιρό να περάσει και επιπλέον απεγκαταστήσαμε αρκετές μήπως κολλούσε κάποια από αυτές. Στην τελική σκέφτομαι επαναφορά στις εργοστασιακές αλλά μετά θέλει πολύ ώρα το στήσιμο. Έτυχε σε κάποιον αυτό, λέτε να είναι πρόβλημα της μπαταρίας ή κάτι άλλο πριν το επαναφέρω στις εργοστασιακές;

Κάνε επαναφορά γι'αρχή και παρακολούθησε το χωρίς να βάλεις τρίτες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Sleep Of Death(εκεί ποντάρω έτσι όπως τα λες). Για googlare το μια για να δεις τα συμπτώματα και τι μπορείς να κάνεις

 

παρε μια καινουργια μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα εντελως ξαφνικα στις κλησεις αυτοι με τους οποιους μιλουσα με ακουγαν πολυ αχνα και οταν εβαλα ανοιχτη ακροαση με ακουγαν πεντακαθαρα.εχει συμβει σε καποιον?παω για σερβις?
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο χρόνια το κινητό και σκέπτομαι για μια αλλαγή. Μοναδική προυπόθεση είναι το ίδιο μεγάλο μέγεθος και η ύπαρξη ράδιο.

Υποψήφια είναι το Lenovo K3 note και το microsoft lumia 640 xl (δεν θέλω να δώσω περισσότερα χρήματα). Τι γνώμη έχετε να το κρατήσω ή να το αλλάξω (και αν το αλλάξω τι να πάρω?)

 

Μήπως τον "αέρα" της αλλαγής να τον πάρω από ένα ROOT και από την προσθήκη έξτρα χαρακτηριστικών πένας επόμενων ΝΟΤΕ και μου φύγει η κάψα?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο χρόνια το κινητό και σκέπτομαι για μια αλλαγή. Μοναδική προυπόθεση είναι το ίδιο μεγάλο μέγεθος και η ύπαρξη ράδιο.

Υποψήφια είναι το Lenovo K3 note και το microsoft lumia 640 xl (δεν θέλω να δώσω περισσότερα χρήματα). Τι γνώμη έχετε να το κρατήσω ή να το αλλάξω (και αν το αλλάξω τι να πάρω?)

Για επιλογή συσκευής υπάρχει κατάλληλο topic στο οποίο μπορείς να ανοίξεις θέμα με την ερώτηση σου. Θα παρακαλέσω να συνεχίσουμε στα περί του note 2.

Διαγράφηκαν μυνήματα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορείς να αλλαξεις και ρομ αλλα να σιγουρευτεις οτι δουλευει το ραδιο...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά γι'αρχή και παρακολούθησε το χωρίς να βάλεις τρίτες εφαρμογές.

 

Τελικά και με καινούρια μπαταρία και με επαναφορά τα ίδια το τηλέφωνο σε άσχετες στιγμές σβήνει. Τώρα κάνει και κάτι καινούριο. Είναι σβηστό αλλά αναβοσβήνει το μπλέ λαμπάκι μόνο. Αν κρατήσω το κουμπί που ανήγει πατημένο περίπου 10 δευτερόλεπτα ξεκινάει ανοίγει το τηλέφωνο από την αρχή. Μάλλον τα έχει πάιξει.

Link to comment
Share on other sites

Αφού μετά από επαναφορά και με καινούρια μπαταρία κάνει τα ίδια, μάλλον είναι θέμα hardware. Για σιγουριά, δεν περνάς και μια άλλη μαμά Ρομ με το Οντίν μήπως και στρώσει έτσι;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...