Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιες φορές το πάθαινα κι εγώ αυτό. Απλά ήθελε να είναι κεντραρισμένο στο αυτί μου για να ακούω δυνατά.

Θυμάμαι όταν το παρέλαβα μέχρι να συνηθίσω να το κεντράρω μου πήρε λίγο καιρό.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εαν θελει να αυξησει τους ηχους παντου πρεπει να ειναι ρουτ και να βαλει αυτο ---> https://mega.co.nz/#!7VMnFARR!XJLNMK97oBLOqGnuOBqXbr9j5p8hVHbLnkHnaE-W1vs με το root explorer η διαδρομη ειναι system/etc να το κανει αντικατασταση και να δωσει permissions οπως ειναι στην παρακατω εικονα μετα reboot----> Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω ότι είναι επίσημο και επιβεβαιωμένο bug....να φανταστείς με το που βάζω στην τσέπη την συσκευή μου πρακτικά Είναι αδύνατο να μιλήσω ...

 

Το πρόβλημα προέκυψε με την κιτκατ....μέχρι την 4.3 δεν είχε κανένα θέμα ήταν άψογο

Και εμένα ακριβώς τα ίδια. Bt με άθλια εμβέλεια το οποίο προέκυψε μετά την 4.3. Το δικό μου είναι γαλλικό με στοκ 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω αποκλειστικα bt,εχω ενα της samsung το h1500 αυτη τη στιγμη ειμαι και εγω με τη ρομ του δοκτωρ και δεν εχω κανενα προβλημα.πολλες φορες βγαινω και απο το αμαξι και αφηνω το κινητο μεσα και μιλαω χωρις παρεμβολες η διακοπες.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ακριβώς τα ίδια. Bt με άθλια εμβέλεια το οποίο προέκυψε μετά την 4.3. Το δικό μου είναι γαλλικό με στοκ 4.4.2

Αμ γι αυτό μόλις πάω στο διπλανό δωμάτιο αρχίζει τα "κοψίματα"; ελληνικό "μαμά" με 4.4.2

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Tweet από sammobile πριν από λίγο: FINALLY! Insider: I'm able to confirm Android L for GALAXY Note II!#breakingnews*#

Που σημαινει;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Που σημαινει;

Ότι θα πάρει επίσημα την Lollipop το note 2 ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα πάρει επίσημα την Lollipop το note 2 ;)

 

αν παρετε θα παρετε την 5.01 η 5.0

2 την 5.1.1 δεν μπορει να την δουλεψει το note 2.αν και δεν βλεπω να την παιρνετε.

Link to comment
Share on other sites

αν παρετε θα παρετε την 5.01 η 5.0

2 την 5.1.1 δεν μπορει να την δουλεψει το note 2.αν και δεν βλεπω να την παιρνετε.

 

θεωρω οτι θα παρει την 5.1.1 μεσω των developers. αν θα τσουλαει το κινητο δεν ξερω.

ο συλογισμος μπορει να ειναι λαθος αλλα πιστευω αφου θα υπαρχουν οι drivers απο την επισημη 5.xx θα ειναι σχετικα ευκολο να παρουν την 5.1.1 απο αλλο κινητο και να την δουλεψουν στο n2. μπορει να λεω και π@π@:X. δεν ειμαι ειδικος.

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει η 5.1.1 και δεν μπορεί να την δουλέψει το 2αρι? Το έδωσες και ξέχασες τις αρετές του? :p
αντιθετα οταν ολα πανε καλα καποια στιγμη θα ξαναπαρω note 2 το πιο απροβληματιστο κιν.και σιγουρα μονο κιτκατ για μενα.οτι δεν μπορει να το δουλεψει μου το ειπε φιλος που ειναι σε καλη θεση μεσα στην samsung.ειπε οτι για να δουλεψει θελει 3 giga ram ειναι θεμα λογισμικου.αντιθετα οι πιο παλιες εκδοσεις lollipop εχει μικροτερη απαιτηση ram.φαντασου οτι με stok η custom rom στο note 4 στην καλυτερη περιπτωση που εχει ακουστει ως τωρα ειναι 1,8 καταναλωση ram.σε note 3 δεν εχω γνωση τι παιζει.επισης υπαρχει και θεμα rom συστηματος
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πολυπιστευω αυτο, υποτίθεται και καλά ότι η λολιποπ έχει λιγότερες απαιτήσεις και κάνει καλύτερη διαχείριση μνήμης.....το galaxy mega 2 πόση μνήμη έχει και θα πάρει 5.1.1? Το αλφα? οποτε λίγο άκυρο μου φαίνεται αυτό που λέει ο γνωστός σου....

 

εγω δεν ειμαι σιγουρος για τιποτα ακομα.αν βαλεις οτι η ιδια η samsung οταν ξεκινησε να δινει την 5.1.1 για το s6 δηλωσε οτι ουτε το note 3 θα την παρει.η samsung δεν ξερεις ποτε τι θα δωσει και σε ποια μοντελα θα δωσει.οπως παντα ολοι ειμαστε στην αναμονη για το τι θα γινει... αθανατη samsung.bass13 τα lg και τα sony σε θεμα software και διαχειρησης πορον ειναι πολυ ανωτερες

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Άλλο τι μπορεί να σηκώσει ή συσκευή και άλλο αν δεν θέλει να το δώσει η σαμμυ....;)

Το galaxy mega2 έχει 1.5 GB ram...

 

οπως ειπα θελει υπομονη μεχρι να αποφασισουν τι και που θα δωσουν τι.τους εχω ικανους να δωσουν στο 2 και καποιο καινουργιο να μην την παρει.☺☺

Link to comment
Share on other sites

αν παρετε θα παρετε την 5.01 η 5.0

2 την 5.1.1 δεν μπορει να την δουλεψει το note 2.αν και δεν βλεπω να την παιρνετε.

 

αντιθετα οταν ολα πανε καλα καποια στιγμη θα ξαναπαρω note 2 το πιο απροβληματιστο κιν.και σιγουρα μονο κιτκατ για μενα.οτι δεν μπορει να το δουλεψει μου το ειπε φιλος που ειναι σε καλη θεση μεσα στην samsung.ειπε οτι για να δουλεψει θελει 3 giga ram ειναι θεμα λογισμικου.αντιθετα οι πιο παλιες εκδοσεις lollipop εχει μικροτερη απαιτηση ram.φαντασου οτι με stok η custom rom στο note 4 στην καλυτερη περιπτωση που εχει ακουστει ως τωρα ειναι 1,8 καταναλωση ram.σε note 3 δεν εχω γνωση τι παιζει.επισης υπαρχει και θεμα rom συστηματος

 

εγω δεν ειμαι σιγουρος για τιποτα ακομα.αν βαλεις οτι η ιδια η samsung οταν ξεκινησε να δινει την 5.1.1 για το s6 δηλωσε οτι ουτε το note 3 θα την παρει.η samsung δεν ξερεις ποτε τι θα δωσει και σε ποια μοντελα θα δωσει.οπως παντα ολοι ειμαστε στην αναμονη για το τι θα γινει... αθανατη samsung.bass13 τα lg και τα sony σε θεμα software και διαχειρησης πορον ειναι πολυ ανωτερες

 

 

οπως ειπα θελει υπομονη μεχρι να αποφασισουν τι και που θα δωσουν τι.τους εχω ικανους να δωσουν στο 2 και καποιο καινουργιο να μην την παρει.☺☺

 

Ενω ολα τα παλιοτερα ποστ σου ηταν σαφη και βοηθητικα, σε αυτα τα τελευταια ομολογω οτι δεν σε καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτανει ο χωρος στο system για να παρει γλυφιτζουρι και δεν επιτρεπεται να τα βαλει στο data για εξοικονομηση χωρου.Στην κκ η official ειναι 1,850 γιγα με οριο τα δυο.Η σαμμυ πρεπει να βαλει αυτα που πρεπει γιατι ετσι πρεπει.Εαν το παρακαμψει ειναι αλλο θεμα . Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή καμία συσκευή από 2 gb και κάτω , δεν πρόκειται να φορεσει 5.1.1....

Αυτές πάλι που ήδη το τρέχουν και φοράνε 2 ή και 1 είναι από παράλληλο σύμπαν....

Τι διαβάζω πάλι θεέ μου...

 

δεν λεμε για την ram λεμε για την rom.εξαλου η εταιρια κανει κουμαντο ποια συσκευη θα παρει νεο λογισμικο και ποια οχι.ολα ειναι αποφαση της samsung

 

δες και πες μου γιατι δεν θυμαμαι ποσο εχει το 2

Edited by Sofos_5
Συνένωση Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο logia. Να φερω ενα παραδειγμα.το νοτε2 εχει μια συγκεκριμενη πορεια κατοπιν συμφωνιας με τις εφαρμογες που εγκαθησταντε στο system. Εαν πχ.τα χαζοχαμπς που συνανταμε στην οφφισιαλ και ολοι σχεδον δεν τα θελουμε πιανουν χωρο 300mb και πρεπει να βγουν για να χωρεσει η λολιποπ πρεπει να γινει ολοκληρη ιστορια στα ενδοτερα της εταιριας. Μια αλλη συσκευη με χαμηλοτερες δυνατοτητες απο την αρχη εγινε αλλη συμφωνια και καταφερε να μπει και το γλυφιτζουρι. Δεν ειναι στην ουσια οτι τραβανε κανα ζορι και δεν γουσταρουν να δωσουν στο 2 την αναβαθμηση.
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο logia. Να φερω ενα παραδειγμα.το νοτε2 εχει μια συγκεκριμενη πορεια κατοπιν συμφωνιας με τις εφαρμογες που εγκαθησταντε στο system. Εαν πχ.τα χαζοχαμπς που συνανταμε στην οφφισιαλ και ολοι σχεδον δεν τα θελουμε πιανουν χωρο 300mb και πρεπει να βγουν για να χωρεσει η λολιποπ πρεπει να γινει ολοκληρη ιστορια στα ενδοτερα της εταιριας. Μια αλλη συσκευη με χαμηλοτερες δυνατοτητες απο την αρχη εγινε αλλη συμφωνια και καταφερε να μπει και το γλυφιτζουρι. Δεν ειναι στην ουσια οτι τραβανε κανα ζορι και δεν γουσταρουν να δωσουν στο 2 την αναβαθμηση.

σωστος και αν θυμαμαι καλα η stok lollipop μου αφηνε ελευθερα περιπου 300mb.αυτη που εχω τωρα ειναι με χοντρο debloating και τις εβγαλα και και εγω μερικες ακομα εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Έλα.....2GB RAM & 5.1 ???

 

Μάλλον λάθος θα είναι....[ATTACH]

 

πρωτα θα κοιτας rom συστηματος και μετα τα αλλα.αν η rom ειναι σαν του 2 υπαρχει πιθανοτητα

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μου μερικά παραδείγματα από system rom κάποιων συσκευών με 1 & 2 gb ram νΑ με διαφωτίσεις

 

πιο πανω εχει screenshot απο note 4 στα αλλα δεν ξερω τι παιζει.αν καποιο ταιριαζει με του note 2 παιζει και να παρετε.και μην ξεχνας οτι ως τωρα σε 3 χωρες η επισημη samsung εχει πει οτι θα παρει lollipop εδω και παρα πολυ καιρο και ακομα τιποτα.προσεχε επισημη.και οπως εχω πει εγω προτιμω kitkat για παρα πολλους λογους

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Samsung-Officially-Confirms-Lollipop-update-for-Galaxy-Note-2-and-Note-2-4G-NOT-all-Regions

 

Αυτο ισχυει ακομα?τελικα θα παρουμε lollipop η οχι?Τι στο καλο κανουν τοσο καιρο?

 

Επισης κανα 2 ερωτησεις που εχω σχετικα με το νοτε2.Υπαρχει με καποιο προγραμμα τροπος να εχουμε χειροκινητες ρυθμισεις κλειστρου οπως εχει το galaxy s6 η το lg g4?

Εχετε να προτεινετε καποιο μαγαζι για αυθεντικη μπαταρια γτ αγορασα μια απο ebay που ελεγε genuine αλλα ουτε μισο χρονο δεν εβγαζε σε σχεση με αυτην που ειχε οταν το αγορασα.

Και τελος σε official rom 4.4.2 υπαρχει τροπος οταν σε καλουν,να χτυπαει κατυεθειαν δυνατα ο ηχος κλησης που βαζεις και να μην εχει αυτη την χαμηλη ενταση στο 1ο δευτερολεπτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ξερει κανεις τι παιζει με τις μπαταριες που λενε πς ειναιθ αυθεντικες αλλα δεν ειναι συσκευασμενες σε κουτι; Ειναι πραγματι original και αν ναι γιατι δεν εχουν συσκευασια;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...