Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πέρασμα με Odin μιας επίσημης ρόμ (ίδια αλλα διαφορετική - νεότερη έκδοση)

θα σβήσει τίποτα απο το κινητό?Επειδη κάθε φορά που περνάω κατι κάνω και επαναφορά μέσω ρικαβερι δεν ξερω αν περάσω μέσω Οντιν την ίδια ρόμ ( 4.1.2 αλλα νεότερη έκδοση απο αυτήν που έχει το τηλεφωνο) θα χρειαστεί στήσιμο απο την αρχή?

Υ.Γ: Επειδή δεν ξέρω αν γίνεται κατανοητό αυτό που έγραψα ας το εξηγήσω αλλιώς.Έχω 4.1.2 και θέλω να περάσω άλλη ρομ 4.1.2 νεότερη από αυτή που έχει το τηλέφωνο.Θα σβήσει τίποτα η όλη διαδικασία?

Edited by karajim80
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι δεν θα σβήσει τίποτα από μόνο του το odin, αλλά από τη στιγμή που έχεις σοβαρό πρόβλημα, επιβάλλεται νομίζω να κάνεις επαναφορά πριν και μετά το πέρασμα και να στήσεις τα πάντα από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Αφού μετά από επαναφορά και με καινούρια μπαταρία κάνει τα ίδια, μάλλον είναι θέμα hardware. Για σιγουριά, δεν περνάς και μια άλλη μαμά Ρομ με το Οντίν μήπως και στρώσει έτσι;

 

Πάντως τι να πω έχουμε δυο Note 2, ένα δικό μου ένα της γυναίκας μου. Το δικό μου το χρησιμοποιώ κάθε μέρα έξω στη δουλειά, το άλλο κάθεται απλά στο σπίτι και το πολύ να χρησιμοποιήσει λίγο ίντερνετ και καμία κλήση και χάλασε εκείνο. Άλλη φορά θα προτιμήσω κάτι πιο φθηνό και σίγουρα άλλης μάρκας τηλέφωνο και ας άντεξε ακόμη το δικό μου. Στα δυο το ένα να χαλάει είναι λίγο κάπως. Και χάλασε λίγο μετά την εγγύηση. Τέλος πάντων το πάθημα μάθημα.

Link to comment
Share on other sites

Μη χαλιεσαι.Ετυχε.εμενα 2.5 χρονων ειναι και πετάει. Αλλα ειναι μαμισιο απειραχτο
Link to comment
Share on other sites

Μη χαλιεσαι.Ετυχε.εμενα 2.5 χρονων ειναι και πετάει. Αλλα ειναι μαμισιο απειραχτο

 

Και τα δικά μας απείραχτα είναι μαμίσια.

Link to comment
Share on other sites

Στα δυο το ένα να χαλάει είναι λίγο κάπως. Και χάλασε λίγο μετά την εγγύηση. Τέλος πάντων το πάθημα μάθημα.

 

Εντελώς υποκειμενικό το συμπέρασμα αυτό... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι πρώτος μήνας κυκλοφορίας του και δουλεύει. Είναι όλα καθαρά θέμα τύχης. Και μην ξεχνάμε ότι είναι μια ηλεκτρονική συσκευή που δουλεύει εικοσιτετράωρα συνεχόμενα.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αγορά τέλος Δεκέμβρη του '12, καθημερινή χρήση με οθόνη 4 έως 5 ώρες, συν τα φλασαρίσματα κατά περιόδους, με την αρχική μπαταρία και ακόμη συνεχίζει απτόητο.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για κινητάρα...:)

Και εδω τα ίδια, αγορα το Νοέμβριο του 2013...ακόμη συνεχίζει.

Βοηθάει και η 4.4.4 που είναι σταθερότατη και γρήγορη.

Καλύτερα που δεν πήραμε την lolipop, μαλλον προβληματα δημιουργει (τις περισσότερες φορές) :p

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος, εχω το γεροΝ8 για την καμερα του επισης μαζι στο τσαντακι μου και για ολα τα υπολοιπα το νοτελι που του αλλαζω τα φωτα και ολα οκ... Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σίγουρος ότι δεν πάμε πουθενά.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να πάρουμε καποια αναβάθμιση η samsung το εχει παρατησει το τηλεφωνο αυτό
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Google "note 2 to jump to android 5.1.1"

Καθώς επίσης και

Note 2 Android 5.1.1 lollipop official ota release update

Edited by liakoudis
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 μου έκανε το εξής περίεργο.. Μπαταρία 60 με 70%, τρώει κόλλημα που αν δεν βγάλεις μπαταρία απλά δεν...και αφού το ξανά ανοίξω μπαταρία στο 4%!!! Wtf?!

Καμιά ιδέα??

 

Υγ το παραπάνω έγινε 2 φορές..

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 μου έκανε το εξής περίεργο.. Μπαταρία 60 με 70%, τρώει κόλλημα που αν δεν βγάλεις μπαταρία απλά δεν...και αφού το ξανά ανοίξω μπαταρία στο 4%!!! Wtf?!

Καμιά ιδέα??

 

Υγ το παραπάνω έγινε 2 φορές..

Μάλλον πας γι αλλαγή μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά που τα διαβάζετε; Βάλετε παρακαλώ ένα λινκ;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ένα στα γρήγορα που βρήκα απλά γκουγκλαροντας http://www.vcpost.com/articles/94645/20150926/samsung-galaxy-note-2-android-5-1-lollipop-official-ota.htm

Τόσο παπά δεν μου έχει μοιράσει Ούτε η πρώτη μου γκομενα που ήθελε να τραινάρουμε την "πρώτη της φορά αριστερά"Μας μοιράζουν παπά από τότε που ανακοινώθηκε η lollipop. Προσωπικά πιστεύω ότι θα μείνουμε εκεί που είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Και να μεινουμε εδω που ειμαστε σκασιλα μας.Απο Α5 ερχομαι και περα απο το ασπρουλιαρικο περιβαλλον σιγα το Ωαα.
Link to comment
Share on other sites

Και να μεινουμε εδω που ειμαστε σκασιλα μας.Απο Α5 ερχομαι και περα απο το ασπρουλιαρικο περιβαλλον σιγα το Ωαα.

+1

10 χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πτώση το κινητό ανοίγει, ακούγεται ο ήχος κλήσης, στον υπολογιστή αναγνωρίζεται κανονικά, φορτίζει κανονικά αλλά η οθόνη παραμένει μαύρη (προφανώς από την πτώση έσπασε η lcd παρότι δεν υπάρχει ράγισμα στο τζάμι).

Υπάρχει εφαρμογή με την οποία να μπορούμε να δούμε την οθόνη του κινητού στον υπολογιστή για να τρέξω το titanium αλλά να μη θέλει εγκατάσταση στο κινητό ή επιβεβαίωση από την οθόνη του κινητού?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή με την οποία να μπορούμε να δούμε την οθόνη του κινητού στον υπολογιστή για να τρέξω το titanium αλλά να μη θέλει εγκατάσταση στο κινητό ή επιβεβαίωση από την οθόνη του κινητού?

Προσωπικά δεν γνωρίζω πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο με μηδέν χρήση της συσκευής. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι κάποιο mhl καλώδιο σε συνδυασμό με usb hub για να συνδέσεις και ποντίκι ταυτόχρονα. Θεωρητικά πάντα..

Αν γνωρίζει κάτι παραπάνω κάποιος άλλος χρήστης ας σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...