Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ akilleas,θα δοκίμασω την επαναφορά μήπως λυθεί πριν μπλέξω με φλασαρίσματα....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως να ξέρεις ότι είναι πολύ καλύτερο να περνάς μαμά Ρομ με Οντίν, από ότι η απλή επαναφορά. Ξεκινάς όμως πάντα από τα πιο απλά.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Είναι της συζύγου και αν πάει κάτι στραβά θα πέσει μουρμούρα τρελή για αυτό λέω να ξεκινήσω με επαναφορά...
Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορείς τουλάχιστον ενημέρωσε για την έκβαση της υπόθεσης. Να ξέρουμε ότι είναι και αυτό πιθανώς από τα προβλήματα που λύνονται με επαναφορά.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά, έως τώρα όλα καλά αλλά στη επόμενη φόρτιση και μετά θα φανεί αν είχε αποτέλεσμα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αντιμετωπίζω το εξης πρόβλημα: το κινητό όταν ανοίγει είναι στα γερμανικά

και εμφανίζει συνέχεια μηνύματα οτι η εφαρμογή τάδε έχει σταματήσει και δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Υποψιάζομαι ότι κάτι <έπαθε> το λογισμικό αλλά προσπαθώ να συνδέσω το κντ με το kies αλλά δεν αναγνωρίζεται. Προσπάθησα κ με reset ( power button , up volume και το κεντρικό κουμπί αλλά εμφανίζει το σήμα του android και κολλάει εκεί. Γράφει downloading do not turn off target. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ. (ρομ δεν έχει αλλαχθεί ποτέ)

 

Το έφτιαξα.

Edited by pegy_pegy
Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα σε όλους έχω ένα note2 rooted και έχω περάσει kit κατ...αλλα επειδή με έπρηξαν τα σκουπίδια του google είπα να αφήσω χάρτες play και youtube αλλα δυστυχώς δεν γίνετε γιατί όλες αυτές οι εφαρμογές είναι ενωμένες μεταξύ τους οποτε αν αφαιρέσεις κάτι σου βγάζει σφάλματα οποτε τα αφαίρεσα όλα.

αλλα το θέμα είναι ότι όταν παο να περάσω "sigyc" η κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί χάρτες μου ζητάει google οποτε από ότι κατάλαβα δεν μπορούμε να απαλλαγούμε από αυτό το βραχνά.

τώρα πως μπορώ να τα ξαναπεράσω από την αρχή έχω βρει μεμονωμένες εφαρμογές apk για play και όλα τα σινάφι αλλα δεν δουλεύουνε μάλλον θέλουν full πακέτο του google ξέρει κανεις που μπορώ να το βρώ;:(

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα σε όλους έχω ένα note2 rooted και έχω περάσει kit κατ...αλλα επειδή με έπρηξαν τα σκουπίδια του google είπα να αφήσω χάρτες play και youtube αλλα δυστυχώς δεν γίνετε γιατί όλες αυτές οι εφαρμογές είναι ενωμένες μεταξύ τους οποτε αν αφαιρέσεις κάτι σου βγάζει σφάλματα οποτε τα αφαίρεσα όλα.

αλλα το θέμα είναι ότι όταν παο να περάσω "sigyc" η κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί χάρτες μου ζητάει google οποτε από ότι κατάλαβα δεν μπορούμε να απαλλαγούμε από αυτό το βραχνά.

τώρα πως μπορώ να τα ξαναπεράσω από την αρχή έχω βρει μεμονωμένες εφαρμογές apk για play και όλα τα σινάφι αλλα δεν δουλεύουνε μάλλον θέλουν full πακέτο του google ξέρει κανεις που μπορώ να το βρώ;:(

 

:DΦορουμιτη χαλαρωσε λιγο και εαν θες ξαναγραψε τι προβλημα εχεις και τι ζητας τελικα με απλα λογια...

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιαβασε το ...... το πακετο του google θελω.:p

 

Καταρχην λες οτι αφαιρεσες αρχεια...Ποια ακριβως?Επισης εαν εγκαταστησεις ενα απο τα προγραμματα της google πχ.το τελευταιο youtube τοτε αυτοματα το google play θα σου κανει εγκατασταση το google service.Αρα λοιπον γινε ποιο σαφης...

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Αφου συνάδελφε σου λέει οτι θέλει "το πακέτο του google". Τώρα γιατί του βάζεις δύσκολα;

Dukepapas, η Πρωτοχρονιά κοντά είναι. Φρόντισε να το γράψεις στον Αη Βασίλη και που ξέρεις, μπορεί και να το βρείς στην κάλτσα σου :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα σε όλους έχω ένα note2 rooted και έχω περάσει kit κατ...αλλα επειδή με έπρηξαν τα σκουπίδια του google είπα να αφήσω χάρτες play και youtube αλλα δυστυχώς δεν γίνετε γιατί όλες αυτές οι εφαρμογές είναι ενωμένες μεταξύ τους οποτε αν αφαιρέσεις κάτι σου βγάζει σφάλματα οποτε τα αφαίρεσα όλα.

αλλα το θέμα είναι ότι όταν παο να περάσω "sigyc" η κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιεί χάρτες μου ζητάει google οποτε από ότι κατάλαβα δεν μπορούμε να απαλλαγούμε από αυτό το βραχνά.

τώρα πως μπορώ να τα ξαναπεράσω από την αρχή έχω βρει μεμονωμένες εφαρμογές apk για play και όλα τα σινάφι αλλα δεν δουλεύουνε μάλλον θέλουν full πακέτο του google ξέρει κανεις που μπορώ να το βρώ;:(

 

1 ξαναπερνας την ρομ και ολα καλα.2αφου δεν ξερεις τι γινεται να πεταξεις αστο οπως εχει η αν θες κατι να πεταξεις ρωτα να μαθεις.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν εχει repair για να περασει μονο τα αρχεια σηστηματος για να μην τα ξαναπερναω ολα τα προγραμματα απο την αρχη.
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να μπορεί να λάβει sms αλλά να μην μπορεί να στειλει;

Μέχρι καμιά βδομάδα πριν όλα οκ σήμερα πάω να στειλω sms να δω υπόλοιπο στην κάρτα και δεν στέλνει

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής. Πρόσεξε όμως ότι θα χάσεις όλες τις συνομιλίες.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το κάνω μέσα από τον διαχειριστή εφαρμογών αλλά δεν γίνεται τπτ ούτε καν τα μυνηματα δεν μου σβήνει.

Το ίδιο και μέσα από το τιτανιουμ

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μια στο εκατομμύριο είναι θέμα της κάρτας; Εάν όχι τότε ίσως επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων του κινητού να λύσει το πρόβλημα.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω αλλά αν ήταν κάρτα δεν θα δεχόταν .μισό να βάλω άλλη κάρτα να δω αν είναι κάρτα ή η συσκευή

 

Τελικά δεν έστελνε μυνημα γενικά αλλά και ούτε στο 1314 για να δω υπόλοιπο επειδή η κάρτα είχε μέσα αρνητικό υπόλοιπο.

Edited by truckman
Συνεχόμενα μυνήματα
Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Στο Ν8 που εχω για δευτερο εχω ενα ρολοι για screesaver,δεν καει καθολου μπαταρια και τρεχει συνέχεια στην οθονη.Ξερετε αν υπαρχει κατι αντίστοιχο στο αντροιντ?Δεν εχω βρει τίποτε και ειναι λιγο σπαστικο να παταμε κουμπια να δουμε την ωρα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Στο Ν8 που εχω για δευτερο εχω ενα ρολοι για screesaver,δεν καει καθολου μπαταρια και τρεχει συνέχεια στην οθονη.Ξερετε αν υπαρχει κατι αντίστοιχο στο αντροιντ?Δεν εχω βρει τίποτε και ειναι λιγο σπαστικο να παταμε κουμπια να δουμε την ωρα...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apalon.myclockfree

 

κάτι τέτοιο πρέπει να εννοείς...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε.ωραια η εφαρμογη αυτη.Την κατεβασα,αλλα αυτο που θελω ειναι,αν υπαρχει,ενα ρολοι στην κατασταση αναμονης του τηλ.εκει που υπαρχει κλειστη η οθονη,να φαινεται η ωρα.Να μην χρειαζεται ενα κουμπι να πατησουμε το κεντρικο η πλαινο κουμπι για να φανει η ωρα...
Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο ρολόι, εκεί που βάζεις το ξυπνητήρι, έχει μια καρτέλα τέρμα δεξιά που λέει επιτραπέζιο. Χαμήλωσε και την φωτεινότητα της οθόνης και μπορεί να είσαι ΟΚ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα παρέλαβα από το σέρβις αφού κάνανε αλλαγή πλακέτας ως εδώ καλά το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι μου είπαν ότι αφού τελείωσε η εγγύηση μου και άσχετα που μου έβαλαν καινούργιο ανταλλακτικό δεν δικαιολογεί επέκταση της εγγύησης για το καινούργιο ανταλλακτικό! Σαφή καταπάτηση της ευρωπαϊκής οδηγίας !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αντιμετωπίζω το εξης πρόβλημα: το κινητό όταν ανοίγει είναι στα γερμανικά

και εμφανίζει συνέχεια μηνύματα οτι η εφαρμογή τάδε έχει σταματήσει και δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο. Υποψιάζομαι ότι κάτι <έπαθε> το λογισμικό αλλά προσπαθώ να συνδέσω το κντ με το kies αλλά δεν αναγνωρίζεται. Προσπάθησα κ με reset ( power button , up volume και το κεντρικό κουμπί αλλά εμφανίζει το σήμα του android και κολλάει εκεί. Γράφει downloading do not turn off target. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει παρακαλώ. (ρομ δεν έχει αλλαχθεί ποτέ)

 

Το έφτιαξα.

 

Πώς το έφτιαξες τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω το note2 3 χρόνια. Του έχω περάσει άπειρες roms και αφού αγόρασα το note edge είπα να το επαναφέρω στην stock rom για να το δώσω στην γυναίκα μου...και εκεί άρχισαν όλα

 

Έχασα το ΙΜΕΙ μου έχει γυρίσει σε 00499....

είχα κάποτε ένα backup του EFS άλλα δεν το βρίσκω πουθενά

και στην Samsung μου λένε για αλλαγή πλακέτας.

 

από ότι έχω καταλάβει για να ξαναπεράσει το IMEI πρέπει να έχεις από αυτά τα box που ξεκλειδώνουν και τα δίκτυα.

 

Υπάρχει καμμιά άλλη λύση για επαναφορά του IMEI η κάποιο μαγαζί που να το κάνει?

Γιατί στην Samsung ζητάνε ποιο πολλά από ότι κάνει αυτήν την στιγμή το ΝΟΤΕ 2.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...