Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα! Ξερει κανεις τι παιζει με τις μπαταριες που λενε πς ειναιθ αυθεντικες αλλα δεν ειναι συσκευασμενες σε κουτι; Ειναι πραγματι original και αν ναι γιατι δεν εχουν συσκευασια;

Πωλούνται είτε bulk (χωρίς συσκευασία) είτε retail.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα μια επανεκκίνηση στο κινητό γιατί ξαφνικά μου έβγαζε συνέχεια pop ups ότι κάποιες εφαρμογές εσβηναν. Πχ "clock has unexpectedly quit", com.samsung.android.scloudsync has quit" etc

Το κινητό δεν ξανά ξεκίνησε. .. πλέον δεν ανοίγει, δεν ανταποκρινεται όταν πατάω power , volume, home key, δε φαίνεται να φορτίζει όταν το συνδέω με το ρεύμα κτλ...ουσιαστικά για να μην μακρυγορω δεν κάνει απολύτως τίποτα. Είναι θέμα πλακέτας; πόσο κοστίζει το service? Εάν είναι ακριβό λέω να περιμένω μέχρι το Σεπτέμβριο για να πάρω το 5. (Ακούγεται ότι θα βγει τέλος Αυγούστου )

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε download mode και άσε το στην πρίζα. Ίσως ξέμεινε από μπαταρία και δεν ανοίγει. Σε download mode έχω την εντύπωση ότι φορτίζει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει σε download Mode. Η μπαταρία ήταν φορτισμένη αλλά για να είναι σίγουρος δοκίμασα και με δεύτερη μπαταρία που είχα φορτισμένη επίσης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει σε download Mode. Η μπαταρία ήταν φορτισμένη αλλά για να είναι σίγουρος δοκίμασα και με δεύτερη μπαταρία που είχα φορτισμένη επίσης.

Κατά 99% δυστυχώς σου κάηκε η πλακέτα. Αν δεν ανοίγει με κανένα τρόπο πήγαινε το σε ένα service τουλάχιστον να στο επιβεβαιώσουν και έπειτα αναλόγως προχωράς.

Αν είσαι εκτός εγγύησης δεν συμφέρει η αλλαγή, πολύ πιθανόν να σου βγει και ακριβότερη από την αγορά της συσκευής (true story).

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είχα περάσει την Γαλλική 4.4.2 και θέλω να πάω στην νεότερη ελληνική.

Κατέβασα το kies αλλά μου είπε να κατεβάσω το smart switch.

 

Έκανα καθαρή εγκατάσταση από εκεί αλλά δεν μου κατέβασε κάποια άλλη έκδοση αλλά απλά επανέφερε την γαλλική.

Τι μπορώ να κάνω για να πάω σε νεότερη έκδοση νόμιμα?Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είχα περάσει την Γαλλική 4.4.2 και θέλω να πάω στην νεότερη ελληνική.

Κατέβασα το kies αλλά μου είπε να κατεβάσω το smart switch.

 

Έκανα καθαρή εγκατάσταση από εκεί αλλά δεν μου κατέβασε κάποια άλλη έκδοση αλλά απλά επανέφερε την γαλλική.

Τι μπορώ να κάνω για να πάω σε νεότερη έκδοση νόμιμα?Ευχαριστώ πολύ.

 

περνα την rom που θες μεσω odin

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εδω και λιγο καιρο στο s planner αρχειοθετω καθε μερα καποιες μου σημειωσεις και τις συγχρονιζω με το gmail μου!

Εκανα στο κινητο μια επαναφορα πιστευωντας οτι δεν θα χασω κατι απο το ημερολογιο αλλα οταν εκανα τον συγχρονισμο,μου εμφανιζει μονο των 30 τελευταιων ημερων!

Κατεβασα και το google calendar ελπιζωντας οτι εκει ισως μου εμφανισει ολα τα στοιχεια αλλα και παλι τιποτα!

Γιατι μονο τις 30 τελευταιες ημερες κρατησε;ετσι λειτουργει ο συγχρονισμος στο gmail ή δεν εκανα εγω κατι αλλο στο s plenner;

 

Υ.Γ.: Εχω την official 4.1.2

Edited by kosnic2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες σας χαιρετώ και καλά μπάνια σε όλους ευχομαι! :)

 

Εχω ενα τηλεφωνο Samsung Galaxy Note II (αλλα το ερωτημα μου αφορα υποθετω ολα τα Samsung η και ολα τα Android τηλεφωνα κατ επεκταση) και εχω καταχωρημενα καπου 950 contacts (τηλεφωνικες καταχωρησεις προσωπων, φιλων, γνωστων, επαγγελματιων απ το χωρο της δουλειας μου, κλπ)

 

Σε αρκετα απο αυτα τα contacts εχω καταχωρημενα 2-3 τηλεφωνα στο ιδιο field (δηλαδη 2-3 τηλεφωνα στο "home number" field, 1-2 τηλεφωνα στο "business number" field, 2-3 κινητα τηλεφωνα στο "mobile number" field, κλπ, διοτι αρκετοι γνωστοι μου εχουν πχ απο 2 κινητα τηλεφωνα ο καθενας, η μπορει να εχουν 2-3 επαγγελματικα τηλεφωνα, κλπ).

 

Οταν λοιπον υπαρχει ενα μονο τηλεφωνο περασμενο στο καθε field τα πραγματα ειναι πολυ απλα, απλα το παταω με το δαχτυλο και το καλει αμεσα. Οταν ομως υπαρχουν παραπανω απο ενα νουμερα σε ενα field πως γινεται να επιλεγω αυτο που θελω να καλεσω, πχ αν ειναι το δευτερο η το τριτο τηλεφωνικο νουμερο κατα σειρα ?

 

Υπαρχει καποιος τροπος γενικοτερα (πχ καποιο special character separator) που να τα χωριζει αυτα τα νουμερα στην λειτουργια τους ωστε να μπορουμε να τα καλουμε ανεξαρτητα μεταξυ τους? (βασικα ενημερωνω και επεξεργαζομαι αυτη την μεγαλη βαση δεδομενων στο Outlook 2013 και μετα την κανω export και μεσω του KIES τα περναω ολα στο Samsung Galaxy - απλα το αναφερω, αν και δεν νομιζω να εχει καποια σημασια αυτο)

 

Και απλα χρησιμοποιω το "default Contacts App" της Samsung (Android Jelly Bean) για να παιρνω τηλεφωνα. Αξιζει λετε να εγκαταστησω καποιο αλλο καλυτερο Contacts App πιο εξελιγμενο ? εχετε να προτεινετε καποιο ? (διοτι το υπαρχον App επικοινωνει μεσω KIES και Outlook 2013 μεσω CSV comma-separated flat files που δεν ειναι κι οτι το καλυτερο)

 

Αν το γνωριζει καποιος το πως γινεται τον ευχαριστω προκαταβολικα! :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν φτιάνχεις 2 fields home και βάζεις στο καθένα από ένα νούμερο;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά σου δίνει την δυνατότητα να ορίσεις εσύ το πεδίο. ...Απλά μια βάση δεδομένων είναι στην τελική π.χ. Μπορείς να βάλεις εξοχικό, σπίτι στην πόλη κτλ

Δες την επιλογή προσαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έβγαλε ενημέρωση το γαλλικό Note II μου. 118ΜΒ είναι περίπου, δεν έχει change log εκτός από improve stability. Από ότι είδα στο sammobile είναι 4.4.2.

 

Μόλις την περάσω θα ενημερώσω. Ας ελπίσουμε να φτιάχνει το bt τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.Για 3η φορα παιρνω το νοτε2.Το ποιο πληρες για μενα κινητο της σαμυ.Τελικα την λολυ θα την παρουμε η μας παρατησαν?Οχι οτι με χαλαει όπως ειναι....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.Για 3η φορα παιρνω το νοτε2.Το ποιο πληρες για μενα κινητο της σαμυ.Τελικα την λολυ θα την παρουμε η μας παρατησαν?Οχι οτι με χαλαει όπως ειναι....

 

Από Ελλάδα το αγόρασες; Το θέλω κι εγώ αλλά δεν μπορώ να το βρω εδώ, μόνο στο ebay αλλά μας το τελείωσαν αυτό...

Lollipop μάλλον δύσκολο τόσο παλιό μοντέλο...

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

μεταχειρα το πηρα σε τελεια κατασταση .πως βλεπω την χωρα προέλευσης?

 

αν δεν εχουν φλασαρει καμια rom απο odin και να δειχνει αλλα,με το phone info απο το play store.

 

για 100% μην τοιχον ειναι αλλαγμενο οπως ηταν το δικο μου κανεις αυτα εδω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354584

Edited by nikos1125
Link to comment
Share on other sites

EUR γραφει......παρεπιπτοντος....ειχα ξεχασει ποσο γρηγορα εστιαζει κσι τραβαει φωτο.ειδικα το φλας σκοτωνει....
Link to comment
Share on other sites

EUR γραφει......παρεπιπτοντος....ειχα ξεχασει ποσο γρηγορα εστιαζει κσι τραβαει φωτο.ειδικα το φλας σκοτωνει....

 

ελληνικο ειναι.ναι ειναι πολυ καλο.κραταει ακομα γερα!!

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει το κινητο να ζεσταινεται οταν ειναι πολλες εφαρμογες ανοικτες.εμενα με την εφαρμογη myvodafone αρχισε να καει και μπαινοντας στο clean master εγραφε οτι η συγκεκριμενη εφαρμογη θερμαινει την συσκευη ....οταν την εκλεισα κρυωσε....56 εφτασε...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ήθελα να ρωτήσω τι γίνετε με το VOICE HD πως θα δούμε ότι ειναι ενεργοποιημένο στο Νότες 2 η αν δεν ειναι πως θα το ενεργοποιήσουμε .......ευχαριστω!!!!!!!
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει το κινητο να ζεσταινεται οταν ειναι πολλες εφαρμογες ανοικτες.εμενα με την εφαρμογη myvodafone αρχισε να καει και μπαινοντας στο clean master εγραφε οτι η συγκεκριμενη εφαρμογη θερμαινει την συσκευη ....οταν την εκλεισα κρυωσε....56 εφτασε...

 

Κανε εκκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης και ξαναδοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...