Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα.Εδωσα το δικο μου νοτε 2 σε ενα φιλο μου.Το ειχα απειραχτο αρουταριστο κτλ με την 4.3 την ΧΧΜΙ6 καπως ετσι δεν θυμαμαι.Θυμαμαι το ΜΙ6 ομως.Ο φιλος μου εχει το εξης θεμα: Το εχει με κομμενη βοντα σιμ(αν παιζει ρολο) και δεν τον ακουνε/ακουγεται σε κλησεις ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΒΤ ΑΚΟΥΣΤΙΚΟ.Δηλαδη με το ακουστικο του τηλ η με handsfree με καλωδιο κανενα θεμα.Με ΒΤ ακουστικο 2-3 στις 10 κλησεις δεν τον ακουνε η τους ακουει.Και επειδη το πηρε για επαγγελματικο και κανει πολλες κλησεις ολη μερα ειναι προβλημα.Δοκιμασαμε αρκετα ακουστικα και το κανει με ολα.Τι να κανω?Να του αλλαξω ραδιο?Αν υπαρξει θεμα με το νεο ραδιο αν το γυρισω σε παλιο ολα θα ειναι οκ ε?Δεν μου ερχεται καποια αλλη λυση στο μυαλο.Εγω οταν το ειχα δεν ειχα ακουστικο ειχα ομως το smartwatch της sony.Δεν ειχα κανενα θεμα μεχρι που λιγο πριν το δωσω μου εκανε νερα αλλα θεωρησα οτι ηταν στο app.

 

Είναι γνωστό πρόβλημα που υπάρχει σε αρκετές συσκευές. Έχει αναφερθεί και εδώ στο φόρουμ παλιότερα. Δεν υπάρχει κάποια λύση από όσο γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι γνωστό πρόβλημα που υπάρχει σε αρκετές συσκευές. Έχει αναφερθεί και εδώ στο φόρουμ παλιότερα. Δεν υπάρχει κάποια λύση από όσο γνωρίζω.

 

Απλα ρωταω επειδη οι περισσοτεροι εχουν θεμα αλλα και με το ακουστικο της συσκευης.Αυτος δεν εχει τετοιο θεμα.Μονο με το ΒΤ ακουστικο.Το προβλημα ειναι φανταζομαι στο ΒΤ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Όχι το πρόβλημα δεν οφείλεται στο bluetooth. (χωρίς βέβαια να αποκλείεται να τύχει κάποιο να δουλεύει καλύτερα). Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με 4 διαφορετικά bluetooth ακουστικά καθώς και ένας φίλος μου που έχει επίσης το note 2 και έχει δοκιμάσει δύο διαφορετικά από τα δικά μου ακουστικά. Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοιο θεμα!

Με ολα τα ΡΟΜ?

Ενα galaxy pocket που εχω δεν ειχε ποτε τετοιο θεμα (με SE HBH-PV715)

 

Εχετε ελεγξει αν το ακουστικο ειναι συνδεδεμενο τη στιγμη που εχετε το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι.Ενω τους ακουει δεν τον ακουνε.Καπου διαβασα οτι και καλα η σαμμυ δεν εβαλες σωστους drivers για το Βτ 4 le γι'αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι.Ενω τους ακουει δεν τον ακουνε.Καπου διαβασα οτι και καλα η σαμμυ δεν εβαλες σωστους drivers για το Βτ 4 le γι'αυτο.

 

Ε καλα, δεν εβαλε σωστους drivers σε ΟΛΕΣ τις ΡΟΜ?

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλους.σε ενός φίλου το note 2 όταν με το πενάκι προσπαθεί να χρησιμοποιήσει τις γρήγορες εντολές και όταν κάνει ένα σχέδιο πχ ένα ερωτηματικό για να του εμφανίσει τον καιρό του γράφει ...γρήγορες εντολές διακόπηκε....και κλείνει.τι μπορεί να συμβαίνει?υπόψιν δεν είναι root και του το έκανε από την πρώτη μέρα!μήπως γνωρίζει κάποιος από εσάς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Πρόσφατα ήμουν αναποφάσιστος στο τι να αγοράσω.

 

Ήμουν ανάμεσα στο SGNII και στο Nexus 4

 

τελικά με έπεισε το SGNII.... ( κάθε άποψη ευπρόσδεκτη φυσικά ... χεχε)

 

Η μπαταρία του πόσο θα πρέπει να κρατάει;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανα δυο τρεις μερες που το google play service μου τρωει τρελη μπαταρια. Στο οχταωρο το βραδυνο μου τρωει ως και 20%. Το παρατηρησε αλλος? Wtf?
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο "club" των ανεξηγητων φαινομένων... :sly:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα , το παρήγγειλα πριν λίγο σε καφέ χρώμα και καλώς εχόντων θα το παραλάβω αύριο .

Πείτε μου σας παρακαλώ πως μπορώ να ελέγξω σύμφωνα με το IMEI που θα αναγράφει η συσκευασία , εάν πρόκειται για Ευρωπαϊκό όπως μου επιβεβαίωσαν τηλεφωνικώς από το Kaizershop , ώστε να μην το ανοίξω εάν δεν είναι .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα , το παρήγγειλα πριν λίγο σε καφέ χρώμα και καλώς εχόντων θα το παραλάβω αύριο .

Πείτε μου σας παρακαλώ πως μπορώ να ελέγξω σύμφωνα με το IMEI που θα αναγράφει η συσκευασία , εάν πρόκειται για Ευρωπαϊκό όπως μου επιβεβαίωσαν τηλεφωνικώς από το Kaizershop , ώστε να μην το ανοίξω εάν δεν είναι .

 

Υπάρχει επισημασμένο θέμα: "ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Stratos σε ευχαριστώ, το γνωρίζω αυτό και ήδη το έχω κάνει με το galaxy s III που έχω.

Αλλά το θέμα είναι πως δεν θέλω να ανοίξω το κουτί, διότι μετά ίσως να μη δεχθεί το κατάστημα την επιστροφή του (σε περίπτωση που δεν προορίζεται για χρήση στην Ευρώπη) , για αυτό και ρώτησα εάν από το ΙΜΕΙ που θα αναγράφεται επάνω, μπορώ να μάθω χώρα προορισμού.

Έκανα αναζήτηση στο παρόν θέμα, αλλά δεν βρήκα κάτι και αναγκάστηκα να ρωτήσω.

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Stratos σε ευχαριστώ, το γνωρίζω αυτό και ήδη το έχω κάνει με το galaxy s III που έχω.

Αλλά το θέμα είναι πως δεν θέλω να ανοίξω το κουτί, διότι μετά ίσως να μη δεχθεί το κατάστημα την επιστροφή του (σε περίπτωση που δεν προορίζεται για χρήση στην Ευρώπη) , για αυτό και ρώτησα εάν από το ΙΜΕΙ που θα αναγράφεται επάνω, μπορώ να μάθω χώρα προορισμού.

Έκανα αναζήτηση στο παρόν θέμα, αλλά δεν βρήκα κάτι και αναγκάστηκα να ρωτήσω.

 

Μόνο αν δώσεις το ΙΜΕΙ στη Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι ευχαριστώ .

Να αναφέρω πως συνεχίζοντας το ψάξιμο βρήκα την εφαρμογή Phone INFO ★Samsung★ την οποία και δοκίμασα στο S3 και πραγματικά βρήκε τα πάντα σχετικά με την συσκευή μου μόνο με ένα κλικ για το άνοιγμά της .

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες εχω ενα προβληματακι, αλλα δεν το κανει παντα. Ενω ειναι ανοιχτο το κινητο και με παρουν τηλεφωνο δεν χτυπαει και δεν ερχεται καμια ειδοποιηση και φαινεται οτι ειναι κλειστο το κινητο σε αυτους που με παιρνουν. Μολις κανω ενα restart στρωνει και ερχοντα ολες οι ειδοποιησεις. Τι φαση? Εχει τυχει και σε κανεναν αλλο μηπως?

 

Ειμαι με pulse rom και εχω cosmote..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Εδώ και δύο βδομάδες που έχω το κινητό στα χέρια μου είμαι πολύ ευχαριστημένος :)

Βέβαια δεν έχω πειράξει κάτι...μόνο πήρα τη νεότερη έκδοση android που μου προσφέρθηκε και έβαλα περίπου είκοσι εφαρμογές που ήθελα από το playstore.Root δε θα κάνω λόγω εγγύησης.

Το μόνο (μικρό)θεματάκι η μπαταρία...διαρκεί περίπου μιάμιση μέρα με καλή χρήση internet(3G και Wifi),λίγες κλήσεις και αρκετά sms σε viber,fb.Ίσως πάρω κάποια δεύτερη μπαταρία και ένα φορτιστή μπαταρίας...

Θήκη διάλεξα αυτήν εδώ η οποία για να τοποθετηθεί,απαιτείται να βγει το κανονικό καπάκι της μπαταρίας.Τι λέτε;;

Σκέφτομαι να την εναλλάσσω με αυτή η οποία φαίνεται να παρέχει καλύτερη προστασία σε ενδεχόμενη πτώση...

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες εχω ενα προβληματακι, αλλα δεν το κανει παντα. Ενω ειναι ανοιχτο το κινητο και με παρουν τηλεφωνο δεν χτυπαει και δεν ερχεται καμια ειδοποιηση και φαινεται οτι ειναι κλειστο το κινητο σε αυτους που με παιρνουν. Μολις κανω ενα restart στρωνει και ερχοντα ολες οι ειδοποιησεις. Τι φαση? Εχει τυχει και σε κανεναν αλλο μηπως?

 

Ειμαι με pulse rom και εχω cosmote..

 

Ναι, ηταν θεμα SIM. Καλεσε την cosmote

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα!Εδώ και δύο βδομάδες που έχω το κινητό στα χέρια μου είμαι πολύ ευχαριστημένος :)

Βέβαια δεν έχω πειράξει κάτι...μόνο πήρα τη νεότερη έκδοση android που μου προσφέρθηκε και έβαλα περίπου είκοσι εφαρμογές που ήθελα από το playstore.Root δε θα κάνω λόγω εγγύησης.

Το μόνο (μικρό)θεματάκι η μπαταρία...διαρκεί περίπου μιάμιση μέρα με καλή χρήση internet(3G και Wifi),λίγες κλήσεις και αρκετά sms σε viber,fb.Ίσως πάρω κάποια δεύτερη μπαταρία και ένα φορτιστή μπαταρίας...

Θήκη διάλεξα αυτήν εδώ η οποία για να τοποθετηθεί,απαιτείται να βγει το κανονικό καπάκι της μπαταρίας.Τι λέτε;;

Σκέφτομαι να την εναλλάσσω με αυτή η οποία φαίνεται να παρέχει καλύτερη προστασία σε ενδεχόμενη πτώση...

 

Τη δευτερη

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ηταν θεμα SIM. Καλεσε την cosmote

 

 

Το ειχες και εσυ δλδ ε?Ευχαριστω φιλαρακι θα το κοιταξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ένας φίλος αγόρασε το Note II και ήταν ρουταρισμενο. Έκανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έπεσε σε bootloop. Μετά από λίγο ψάξιμο του περάσαμε το stock firmware μέσω Odin. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ο μετρητής του Knox έχει πέσει από το 1 στο 0 μετά τη διαδικασία μέσω Odin. Κοιτάξαμε στις ρυθμίσεις και το status device ήταν στο official. Όλα κομπλέ;; Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Πλέον τις τελευταίες 3 μέρες παρατήρησα ότι σε κάποιες κλήσεις δεν μπορώ να ακούσω τον συνομιλητή μου όταν τον καλώ ενώ εκείνος με ακούει κανονικά! Ποτέ δεν είχα ανάλογο πρόβλημα. Είμαι με βονταφον και Ditto3 custome Rom. Δεν νομίζω ότι είναι θέμα της ρομ γιατί και πριν είχα άλλες καστομ και αυτή την είχα για πανω από μήνα χωρίς προβλήματα. Εκτός πια και αν μετά από καιρό δημιουργεί πρόβλημα. Εικάζω ότι είναι συγκριριακό θέμα δικτύου! Το αναφέρω απλώς για να συμπληρώσω τις αναφορές και των αλλων παιδιών.
Link to comment
Share on other sites

Αρχισα και εγω να το εχω παλι αυτο με το να μην ακους και είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό!
Link to comment
Share on other sites

Αρχισα και εγω να το εχω παλι αυτο με το να μην ακους και είναι ιδιαίτερα εκνευριστικό!

 

Κι εγώ μια από τα ίδια όπως και όλος μου ο περίγυρος...αλλά μόνο όταν μιλάει μαζί μου...Τελικά πρόβλημα της συσκευής μας είναι. Δυστυχώς:(

Link to comment
Share on other sites

Αλανια μου χθες πούλησα την κινητήρα μας σε μια φίλη 245 μαζεύτηκαν τελικά αφού κατάφερα κ της πούλησα το i phone 4 με 8 gb 190 ευρώ αν κ είχα βάλει πωλητήριο 200 euro και μ έδωσε και αυτή 55! καλά μου ήρθαν λέτε τα money? σύντομα λοιπόν μάλλον θα γινει αγορά νοτελι 3! σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλους για την βοήθεια σας φυσικά κ θα συνεχίσω να σας διαβαζω και να τα λέμε!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...