Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι έχω διαβάσει και από έμπειρους χρήστες που έχουν κάνει τα σωστά βήματα αλλά είχαν πρόβλημα.Δεν πρόκειται να διαβάζω πάλι τις σελίδες πίσω για να το αποδείξω.Αυτός άλλωστε είναι και ο λόγος συν το knox που δεν έχω πάει στην 4.3.

 

Τότε δεν είναι έμπειροι.

Και αν δε μου έχει ξεφύγει κάτι, ότι πρόβλημα έχω διαβάσει, είναι θέμα χειρισμού και ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα της κατανάλωσης δηλαδή δεν οφείλεται στη 4.3;; :what:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα της κατανάλωσης δηλαδή δεν οφείλεται στη 4.3;; :what:

 

Αν υπήρχε θέμα υπερκατανάλωσης στην 4.3, θα το είχαμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα της κατανάλωσης δηλαδή δεν οφείλεται στη 4.3;; :what:

 

Όχι βέβαια...η 4.3 του Note2 είναι πιο απροβλημάτιστη και από αυτή που είχα πάρει στο Galaxy Nexus...

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν είναι έμπειροι.

 

Οπως σου είπα δεν θα κάτσω να διαβάσω πάλι.ΕΛπίζω να μην θυμάμαι καλά και να έχεις δίκιο.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα τους μπορεί να οφείλεται και σε κάποια εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο... Εγώ πέρασα μέσω Odin την 4.3 και πάει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

:!: Ο Χ Ι :!:

 

Μην είσαι απόλυτος-η....

 

Αν υπήρχε θέμα υπερκατανάλωσης στην 4.3, θα το είχαμε όλοι.

 

Θεωρώ πως το πρόβλημα υπάρχει σε κάποιες συσκευές (ίσως λόγο προέλευσης) αφού δεν είμαι ο μόνος με προβλήματα στη μπαταρία μετά την αναβάθμιση.

 

Το πρόβλημα τους μπορεί να οφείλεται και σε κάποια εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο... Εγώ πέρασα μέσω Odin την 4.3 και πάει μια χαρά.

 

Οχι.

Τσεκαρισμένο μετά από τόσα hard format.

Edited by StratosGR

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι απόλυτος-η....

 

Να ξαναειπωθεί: αν υπήρχε πρόβλημα θα το είχαν όλοι. Από την στιγμή που ο καθένας βάζει εφαρμογές θα μπορούσε να φταίει οτιδήποτε. Δεν μιλάμε για κλειστό λειτουργικό.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι απόλυτος-η....

 

Θεωρώ πως το πρόβλημα υπάρχει σε κάποιες συσκευές (ίσως λόγο προέλευσης) αφού δεν είμαι ο μόνος με προβλήματα στη μπαταρία μετά την αναβάθμιση.

 

Οχι.

Τσεκαρισμένο μετά από τόσα hard format.

 

Πόσο σίγουρος είμαι ότι η μπαταρία σου θέλει άλλαγμα...

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σίγουρος είμαι ότι η μπαταρία σου θέλει άλλαγμα...

 

Να μην είσαι γιατί και εγώ είχα αυτή την εντύπωση εως ότου έβαλα τη δεύτερη που έχω για δοκιμή. . .

 

(Το έχω γράψει στο πιο πίσω ποστ :( )

 

 

Να ξαναειπωθεί: αν υπήρχε πρόβλημα θα το είχαν όλοι. Από την στιγμή που ο καθένας βάζει εφαρμογές θα μπορούσε να φταίει οτιδήποτε. Δεν μιλάμε για κλειστό λειτουργικό.

 

Δε ξέρω. . .

Αν πας στο θέμα με τη μπαταρία του note 2 θα δεις και άλλους συντοπιτες με πρόβλημα. . .

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Να μην είσαι γιατί και εγώ είχα αυτή την εντύπωση εως ότου έβαλα τη δεύτερη που έχω για δοκιμή. . .

 

(Το έχω γράψει στο πιο πίσω ποστ :( )

 

 

 

 

Δε ξέρω. . .

Αν πας στο θέμα με τη μπαταρία του note 2 θα δεις και άλλους συντοπιτες με πρόβλημα. . .

 

Γενικά εδώ επικρατεί το "αφού εγώ δεν το έχω, δεν ισχύει". Anyway... Δεν είναι θέμα εφαρμογών παιδάκια το θέμα αναγκαστικά. Μπορεί (λέω εγώ ο ανίδεος) να έχει κάποιο θέμα η 4.3 (του android γενικά) με κάποια ασύρματα δίκτυα (π.χ. band 5Ghz).

 

Παρόλα αυτά μαις και έχω κι εγώ πρόβλημα με μπαταρία και μέχρι τώρα έχω κάνει τα 4567 resets που προβλέπονται μετά την 4.3 μολις παρήγγειλα νέα μπαταρία έτσι για να δούμε. Θα ποστάρω μόλις παραλάβω και δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά εδώ επικρατεί το "αφού εγώ δεν το έχω, δεν ισχύει". Anyway... Δεν είναι θέμα εφαρμογών παιδάκια το θέμα αναγκαστικά. Μπορεί (λέω εγώ ο ανίδεος) να έχει κάποιο θέμα η 4.3 (του android γενικά) με κάποια ασύρματα δίκτυα (π.χ. band 5Ghz).

 

Παρόλα αυτά μαις και έχω κι εγώ πρόβλημα με μπαταρία και μέχρι τώρα έχω κάνει τα 4567 resets που προβλέπονται μετά την 4.3 μολις παρήγγειλα νέα μπαταρία έτσι για να δούμε. Θα ποστάρω μόλις παραλάβω και δοκιμάσω.

 

Το ανάποδο επικρατεί. Το έχω εγώ άρα το έχει η έκδοση.

Και δε μιλάμε μόνο για εφαρμογές.

Είναι και ρυθμίσεις στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ναι. Φοβάμαι να τις ενεργοποιήσω γιατί θα τρώει κι άλλη μπαταρία (πχ, locations, google now, android device manager). Anyway, το τελευταίο τεστ που θα κάνω πριν παρατήσω οριστικά να ασχολούμαι είναι η νέα μπαταρία.

 

ΥΓ: Δεν ισχύει αυτό που λες "Το ανάποδο επικρατεί. Το έχω εγώ άρα το έχει η έκδοση." για τον πολύ απλό λογο ότι αν δεν έχεις ένα πρόβλημα δεν ψάχνεις σχετικά με αυτό και άρα δεν βλέπεις στο ιντερνετ άλλα incidents. Εγώ πάλι που έχω χάσει πολλές ώρες ψαξίματος έχω δει πολύ κόσμο να έχει πρόβλημα. Από περιέργεια και μόνο (και αν έχεις χρόνο) ρίξε μια ματία στο google "galaxy note 2 battery drain 4.3".

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εφαγα μια φλασια πριν απο λιγο και θυμηθικα οτι παλια οταν ανοιγα στο ιντερνετ ενα συνδεσμο με ρωτουσε αν ηθελα να το ανοιξω σε ενα πιο μικρο απο το κανονικο παραθυρο ( νομιζω αναδυομενο παραθυρο το ελεγε ) . Δεν υπαρχει πια;
Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης γιατί να κάνω μια αναβάθμιση, που θεωρείται καλό στον χρήστη, και να αρχίζω να κλείνω πχ ρυθμίσεις wifi ή συγχρονισμού που δε το έκανα πριν την αναβάθμιση και που έτσι δούλευα τη συσκευή και όχι μόνο αυτή αλλά από εποχή HTC HD...

 

Θεωρώ ότι η συσκευή ή ότι άλλο θέλετε θα πρέπει να πηγαίνει με τα δεδομένα του χρήστη (όπως ήμουν super ευχαριστημένος με τη 4.2) και όχι σύμφωνα με τις όποιες ανάγκες της Samsung, Google και όποιου άλλου βάζει το "χέρι του".

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γενικά παρατηρώ όσους έχουν κάποιο πρόβλημα να γράφουν στο φόρουμ προσδοκώντας σε μια χρήσιμη συμβουλή και όχι προσπαθώντας να διαφημίσουν το note. Αντιθέτως όταν η πρώτη απάντηση σε κάποιο πρόβλημα είναι ένα στεγνό "εγώ δεν το έχω, συνεπώς κάποιο πρόβλημα έχεις εσύ με τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς ή τις ρυθμίσεις που έχεις" ...μου ακούγεται κάπως αρνητικά, υπεροπτικο, ρατσιστικο :-(

 

Ο ovelix έχει κάνει αξιέπαινη υπερπροσπάθεια, έχει καταντήσει να χρησιμοποιεί συσκευή στεγνή από εφαρμογές και ρυθμίσεις μετά από factory reset στην προσπάθεια του να βρει τι φταίει! Τον παρακολουθώ καιρό!

 

Προσωπικά, χωρίς να αλλάξω κάτι σε ρυθμίσεις ή εγκατεστημένες εφαρμογές, με την ίδια rom και ίδια χρήση, και χωρίς να εντοπίζω κάτι από bbs ... η μπαταρία μου έχει γίνει τραγική, όπως έχω ποσταρει στο νημα μπαταριών! Ακόμα το ψάχνω.

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης στο τόπικ γράφουν συνήθως όσοι έχουν προβλήματα. Και έρχεται κάποιος και αφού έχει το ίδιο λέει "να το έχουν και άλλοι".

Και εγώ βλέπω 5 άτομα να αναπαράγουν το ίδιο. Καλώς έχει πρόβλημα δεν το αρνούμαστε. Αλλά ας ψάξει καλύτερα τον λόγο προτού το ρίξει στην 4.3. Τόσο απλά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εφαγα μια φλασια πριν απο λιγο και θυμηθικα οτι παλια οταν ανοιγα στο ιντερνετ ενα συνδεσμο με ρωτουσε αν ηθελα να το ανοιξω σε ενα πιο μικρο απο το κανονικο παραθυρο ( νομιζω αναδυομενο παραθυρο το ελεγε ) . Δεν υπαρχει πια;

 

Πήγαινε στον broswer και κανε μια εκκαθάριση προεπιλογών ,την άλλη φορά που θα ανοίξεις μια σελίδα θα σε ρωτήσει πως να το κάνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης στο τόπικ γράφουν συνήθως όσοι έχουν προβλήματα. Και έρχεται κάποιος και αφού έχει το ίδιο λέει "να το έχουν και άλλοι".

Και εγώ βλέπω 5 άτομα να αναπαράγουν το ίδιο. Καλώς έχει πρόβλημα δεν το αρνούμαστε. Αλλά ας ψάξει καλύτερα τον λόγο προτού το ρίξει στην 4.3. Τόσο απλά.

 

Θεωρώ ότι "είμαστε" μια παρέα που μοιράζουμε απόψεις ή εμπειρίες από τη συσκευή μας...

 

Αν γυρίσεις πίσω κάπου το Δεκέμβριο θα δεις τι έχω κάνει εγώ προσωπικά. . . Ξέχωρα τα πμ που έχω με κάποιους συντοπιτες για αυτό το θεμα. . .

 

Μην "αγριεύεις"...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Που αγρίεψα; :blink:

 

Το φόρουμ εννοείται ότι είναι για να βοηθάει αυτούς που δεν ξέρουν. Το θέμα είναι να μην βγαίνουν πορίσματα εφόσον δεν γνωρίζουν.

 

Επειδή το παρακολουθώ το τόπικ έχει κουράσει λίγο αυτό το για όλα φταίει η 4.3. Εκανε πολύ κακό τελικά η χάλια έκδοση του S3.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Που αγρίεψα; :blink:

 

Το φόρουμ εννοείται ότι είναι για να βοηθάει αυτούς που δεν ξέρουν

 

Ο φίλος ovelix μάλλον εννοεί το παρακάτω.. :lol:

 

Αλλά ας ψάξει καλύτερα τον λόγο προτού το ρίξει στην 4.3. Τόσο απλά.

 

Anyway, ζητάμε συγγνώμη όλοι εμείς που "δεν ξέρουμε" και βγάζουμε κακό όνομα στην 4.3 :p

Edited by arish
Link to comment
Share on other sites

Με το ζόρι να πούμε ότι η 4.3 είναι προβληματική; Βρίσκεσαι σε λάθος τόπικ. Το μπέρδεψες με του S3.:shifty:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

...τελικά τεράστια η διαφορά από 4.1.2 σε 4.3, στην πρώτη και οι άσχετοι δεν είχαν προβλήματα, στην δεύτερη βρέθηκαν και καποιοι που "δεν ξερουν"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...