Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. O Nova launcher prime είναι αυτός που λες;

 

Ναι Ναι, μπορείτε να κατεβάσεις τον δωρεάν πρώτα κι αν σου αρέσει τότε κατεβάζεις τον επί πληρωμή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nova launcher οτι καλυτερο, αν και θα σου φαει λιγο επιπλεον χρονο να τον σεταρεις, θα αποζημιωθεις αμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Σας ειπα τα νεα...???

Σημερα πηγα ξανα στη Samsung Ηρακλειου,για το θεμα των κλησεων που σε ακουν αλλα δεν ακους. Βασικα ειναι γνωστος μου αυτος εκει κ αυτη τη φορα μου ειπε οτι ειναι προβλημα λογισμικου του NOTE. Εχει βγει ηδη μια νεα εκδοση αλλα δεν μου την περασε γιατι ηταν ακομα σε πειραματικο σταδιο και μου ειπε να παω ξανα σε 2 βδομαδες που θα ειναι ετοιμη.

Τα σχολια δικα σας....

Link to comment
Share on other sites

Σας ειπα τα νεα...???

Σημερα πηγα ξανα στη Samsung Ηρακλειου,για το θεμα των κλησεων που σε ακουν αλλα δεν ακους. Βασικα ειναι γνωστος μου αυτος εκει κ αυτη τη φορα μου ειπε οτι ειναι προβλημα λογισμικου του NOTE. Εχει βγει ηδη μια νεα εκδοση αλλα δεν μου την περασε γιατι ηταν ακομα σε πειραματικο σταδιο και μου ειπε να παω ξανα σε 2 βδομαδες που θα ειναι ετοιμη.

Τα σχολια δικα σας....

 

Αν ήταν θέμα λογισμικού θα το είχαμε όλοι με το ίδιο λογισμικό.

Και το πρόβλημα αυτό το έχουν διάφορες συσκευές ακόμα και από άλλες μάρκες, ακόμα και μη android.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα σχεδον σταματησε να το κανει. Συνεχιζω να νομιζω οτι ειναι θεμα παροχου, αν και η γυναικα μου με iphone 4s και ιδιο παροχο με εμενα (vodafone) δεν μου εχει παραπονεθει. Αλλα απο την αλλη παλι, οπως εγραψα στην αρχη, στο δικο μου μειωθηκε εως εξαφανίστηκε το φαινομενο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα μεταφερω αυτο που μου ειπαν στη samsung.

Παντως επειδη συμβαινει σε καποιους δε σημαινει οτι θα συμβαινει σε ολους. Και στην τελικη οταν εγω χρησιμοποιησα αλλο κινητο με την ιδια καρτα για 3 μερες δε μου το εκανε καθολου ενω με το note μου το κανει καθε μερα...

Η γυναικα μου πχ με την ιδια συνδεση δεν το εχει παθει ποτε...

Ειναι ενα θεμα που οι αποψεις διιστανται.

Οταν κανω την αναβαθμιση θα σας ενημερωσω παντως

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολις χθες πηρα το τηλ και τα σπαει....μονο μια ερωτηση εχω οταν ειμαστε στην αρχικη οθονη και παμε στην επιλογη εφαρμογες μου βγαζει ολες τις εφαρμογες ανακατομενες και χανομαι υπαρχει καποιος τροπος να φτιαξουμε διαφορετικους τροπους ομαδοποιησης και γενικοτερα φακελους;;; Σας ευχαριστω πολυ....

 

Εφαρμογές

Μενου home button

Τυπος προβολης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσες ώρες οθόνης βγαζεται;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τη χρήση που του κάνω μονίμως πάνω από 6. Έχω φτάσει μέχρι 7:27 με μπαταρία στο 7%

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις αγόρασα ένα ολοκαίνουριο Note 2 και ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα:

1.Δεν υπάρχει πενάκι στη συσκευασία,είναι λογικό αυτό;

2.Δεν υπάρχει εγχειρίδιο με οδηγίες χρήσης.Μου είπε ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού ότι για λόγους οικονομίας δε βάζουν πια και με παρέπεμψε στη σελίδα της samsung στο διαδίκτυο

3.Η μπαταρία είναι κοντά στο 60%.Με συμβούλεψε να την αφήνω να ξεφορτίζεται μέχρι το 10-15%(όχι παρακάτω) και για τις πρώτες φορτίσεις να την αφήνω περίπου 8 ώρες στο φορτιστή.Συμφωνείτε;

Edited by efkola
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις αγόρασα ένα ολοκαίνουριο Note 2 και ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα:

1.Δεν υπάρχει πενάκι στη συσκευασία,είναι λογικό αυτό;

2.Δεν υπάρχει εγχειρίδιο με οδηγίες χρήσης.Μου είπε ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού ότι για λόγους οικονομίας δε βάζουν πια και με παρέπεμψε στη σελίδα της samsung στο διαδίκτυο

3.Η μπαταρία είναι κοντά στο 60%.Με συμβούλεψε να την αφήνω να ξεφορτίζεται μέχρι το 10-15%(όχι παρακάτω) και για τις πρώτες φορτίσεις να την αφήνω περίπου 8 ώρες στο φορτιστή.Συμφωνείτε;

 

1. Όχι. Αποκλείεται καινούρια συσκευή να μην έχει πενάκι.

2. Ναι.

3. Ναι για την εκφόρτιση.Στη φόρτιση δε χρειάζεται 8 ώρες.Απλά να πάει 100%

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο για το πενάκι...μάλλον χρειάζομαι οφθαλμίατρο :ninja:

Ευχαριστώ Στράτο!Το ''ναι'' στη δεύτερη παρατήρηση εικάζω πως σημαίνει ότι ισχύει και δεν υπάρχει πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ήρθε η κουβέντα στο πενάκι, σκέφτομαι να πάρω ένα να βρίσκεται όσο κυκλοφορεί μιας και το note 2 βρίσκεται στη δύση της "καριέρας" του. Κάτι φτηνά OEM που βλέπω στο ebay αξίζουν ή μπα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Τι θα λέγατε για αυτό ως μια λύση για να μην ξεμένω ποτέ από μπαταρία;Ελλοχεύει κάποιος κίνδυνος επειδή είναι 3500 και όχι 3100 mah ή επειδή δεν είναι γνήσιες;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα και μετα απο μια κουραστικη μερα ε ναι το εζησα και αυτο.

Το απογευμα εκατσα να πιω τον καφε μου σερφαροντας ξαφνικα χτυπα το κινητο με αλλο ηχο κλησης.

Ωπ λεω τι εγινε?μου πεταει καποια error με τον nova καθως εψαχνα να δω τι αλλαξε στον ηχο.

Κανω restart παλι τα ιδια.

παω στον file exprorer και ξαφνικα η καρτα microsd δεν υπαρχει.

Ανοιγω καπακι βγαζω καρτα βαζω καρτα τιποτα η καρτα λες και δεν υπηρχε την βαζω στο pc τιποτα

την βαζω στο tablet της κορης μου ΤΙΠΟΤΑ.

ΚΑΡΤΑ ΚΑΠΟΥΤ.

το γελοιο ποιο ειναι πριν δυο μερες μου λεει η γυναικα μου.

Δεν μου περνας στο pc κατι photo που εχω στο κινητο.

Και λεω...ρε γυναικα στην καρτα ειναι δεν υπαρχει προβλημα αλλα αντε θα της περασω στο pc.

ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΜΙΛΑΜΕ.

Η καρτα ηταν ADATA 32GB.Aγορασμενη 19/11/13.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω πει.... :mad:

 

Μη τη πετάξεις φίλτατε, υπάρχουν τρόποι ανάκτησης. . . Ψάξε το λίγο στο διαδίκτυο!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Και περαν απο αυτό, υπαρχει και το dropbox να σου κραταει ολες τις φωτο σου εκεί. Το εχεις ενεργοποιησει;
Link to comment
Share on other sites

Και περαν απο αυτό, υπαρχει και το dropbox να σου κραταει ολες τις φωτο σου εκεί. Το εχεις ενεργοποιησει;

ευτυχως.και στο box.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τι θα λέγατε για αυτό ως μια λύση για να μην ξεμένω ποτέ από μπαταρία;Ελλοχεύει κάποιος κίνδυνος επειδή είναι 3500 και όχι 3100 mah ή επειδή δεν είναι γνήσιες;

 

Φίλε μακριά ειδικά από τις συγκεκριμένες.Τις είχα πάρει για το galaxy nexus και πραγματικά μόλις έφταναν στο 50% έκλεινε το κινητό...ΜΑΚΡΙΆ

 

 

 

 

 

Λοιπον σημερα και μετα απο μια κουραστικη μερα ε ναι το εζησα και αυτο.

Το απογευμα εκατσα να πιω τον καφε μου σερφαροντας ξαφνικα χτυπα το κινητο με αλλο ηχο κλησης.

Ωπ λεω τι εγινε?μου πεταει καποια error με τον nova καθως εψαχνα να δω τι αλλαξε στον ηχο.

Κανω restart παλι τα ιδια.

παω στον file exprorer και ξαφνικα η καρτα microsd δεν υπαρχει.

Ανοιγω καπακι βγαζω καρτα βαζω καρτα τιποτα η καρτα λες και δεν υπηρχε την βαζω στο pc τιποτα

την βαζω στο tablet της κορης μου ΤΙΠΟΤΑ.

ΚΑΡΤΑ ΚΑΠΟΥΤ.

το γελοιο ποιο ειναι πριν δυο μερες μου λεει η γυναικα μου.

Δεν μου περνας στο pc κατι photo που εχω στο κινητο.

Και λεω...ρε γυναικα στην καρτα ειναι δεν υπαρχει προβλημα αλλα αντε θα της περασω στο pc.

ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΜΙΛΑΜΕ.

Η καρτα ηταν ADATA 32GB.Aγορασμενη 19/11/13.

 

Η adata δίνει εφ'όρου ζωής εγγύηση όποτε πήγαινε την πίσω και θα σου δώσουν άλλη...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μακριά ειδικά από τις συγκεκριμένες.Τις είχα πάρει για το galaxy nexus και πραγματικά μόλις έφταναν στο 50% έκλεινε το κινητό...ΜΑΚΡΙΑ

Χμμ,κατάλαβα...Έχεις να προτείνεις κάποιες(+το φορτιστή τους)σε καλή τιμή από άλλον πωλητή του ebay ή από Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Χμμ,κατάλαβα...Έχεις να προτείνεις κάποιες(+το φορτιστή τους)σε καλή τιμή από άλλον πωλητή του ebay ή από Ελλάδα;

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013225 αλμυρή η τιμή του, αλλά 1ον είναι αυθεντικά και ο φορτιστής και η μπαταρία και 2ον επικοινώνησα με το eShop στο Facebook και μου είπαν ότι υπάρχει περίπτωση να το βάλουν σε crazy Sunday και άρα σε πολύ καλύτερη τιμή...όποιος θέλει ας τους το πει κι αυτός, μπας και το πιέσουμε λίγο το θέμα και το βάλουν αύριο...πραγματικά στο θέμα μπαταρία προτιμώ να πληρώσω κάτι παραπάνω και να πάρω αυθεντική από επώνυμο κατάστημα μιας και την έχω πατήσει 2 φορές με από eBay, που τελικά αποδείχθηκαν πιο μαϊμού και από τις μαϊμού...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!Ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις...δεκτή η παραίνεσή σας απλά μου κάνει εντύπωση επειδή στο nexus s χρησιμοποιούσα για ενάμιση χρόνο δύο επιπλέον μπαταρίες από ebay + φορτιστή χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Το link του eshop μόνο σ'εμένα δεν ανοίγει; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!Ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις...δεκτή η παραίνεσή σας απλά μου κάνει εντύπωση επειδή στο nexus s χρησιμοποιούσα για ενάμιση χρόνο δύο επιπλέον μπαταρίες από ebay + φορτιστή χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Το link του eshop μόνο σ'εμένα δεν ανοίγει; :blink:

 

Sorry...Εδώ είναι το σωστό http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013225

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...