Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε εμένα η Adata 32GB που είχα πάρει τα έπαιξε στον μήνα πάνω. Ευτυχώς έγινε αλλαγή από το eshop άμεσα και τώρα κάνω backup συχνότατα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πως απενεργοποιώ τα εφέ όταν πατάω να πηγαίνωκκάπου να το κάνει ποιο γριγορα

 

Επίση το σσκούρομπλε εέρχεται με άσπρο κκαπάκιπισωπισω?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το τεράστιο αρχείο(777,73 ΜΒ)για αναβάθμιση σε android 4.3 αλλά διαβάζοντας κριτικές στο διαδίκτυο προβληματίστηκα.Άλλωστε το κινητό είναι μια χαρά προς το παρόν.Να το εγκαταστήσω ή να το απορρίψω,τι προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το τεράστιο αρχείο(777,73 ΜΒ)για αναβάθμιση σε android 4.3 αλλά διαβάζοντας κριτικές στο διαδίκτυο προβληματίστηκα.Άλλωστε το κινητό είναι μια χαρά προς το παρόν.Να το εγκαταστήσω ή να το απορρίψω,τι προτείνετε;

 

Εννοείται να το εγκαταστήσεις, απλά κάνε factory reset πριν το εγκαταστήσεις και ξανά κάνε και αφού εγκατασταθεί άλλη μια φορά.Για να κάτσει σωστά και να μην έχεις τα προβλήματα αυτών που έχουν γράψει τις κριτικές στο διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με reset -> download - instal -> reset δεν ειχε κανεις καμια...παρενεργεια??? Μπαινω σε σκεψεις!

Αναμενεται καποια στιγμη και η 4.4?

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Αν πάω να περάσω με Odin 4.2.2 τι θα γίνει; φοράω 4.3....
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει downgrade;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει downgrade;

Όχι αν έχεις βάλει τον καινουργιο bootloader .

Υπάρχουν κάποια thread στο xda που αναφέρουν κάποιους τρόπους ,συνηθως χρειαζεται root, κοιταξε εκεί μήπως βρεις κάτι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδια πως μπορώ να βγάλω τα εφέ από το τηλέφωνο ώστε να γίνει ποιογγρήγορο? Επίσης πήρα ένα νοτε γκρι και το πίσω καπάκι είναι άσπρο έτσι βγαίνει? Με άσπρο καπάκι πισω?
Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδια πως μπορώ να βγάλω τα εφέ από το τηλέφωνο ώστε να γίνει ποιογγρήγορο? Επίσης πήρα ένα νοτε γκρι και το πίσω καπάκι είναι άσπρο έτσι βγαίνει? Με άσπρο καπάκι πισω?

 

Ρυθμίσεις, επιλογές προγραμματιστή, κλίμακα γραφικών μετάβασης και κινουμένων παραθύρων τα γυρνάς στο 0. Το note 2 σε γκρι βγαίνει με γκρι καπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Το ημει της αποδειξης ειναι το ιδιο με αυτο του τηλεφωνου το κοιταξα..αλλα κ αυτο αντιγραφεται διαβασα..υπαρχει αλλος τροπος να δω αν το τηλ εχει αγοραστει κανονικα κ αν ειναι original?επισης επειδη εχω 4.3 οφισιαλ δεν βρησκω το επιλογες προγραμματιστη που ηξερα κ εγω..αλλα πατωντας στις ρυθμισεις εχει συνδεσεις η συσκευη μου λογαριασμοι κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Το ημει της αποδειξης ειναι το ιδιο με αυτο του τηλεφωνου το κοιταξα..αλλα κ αυτο αντιγραφεται διαβασα..υπαρχει αλλος τροπος να δω αν το τηλ εχει αγοραστει κανονικα κ αν ειναι original?επισης επειδη εχω 4.3 οφισιαλ δεν βρησκω το επιλογες προγραμματιστη που ηξερα κ εγω..αλλα πατωντας στις ρυθμισεις εχει συνδεσεις η συσκευη μου λογαριασμοι κτλ.

 

Στις ρυθμίσεις-πληροφορίες συσκευής πάτα 7 φορές στον αριθμό κατασκευής και θα σου εμφανίσει το μενού.

Link to comment
Share on other sites

Το ημει της αποδειξης ειναι το ιδιο με αυτο του τηλεφωνου το κοιταξα..αλλα κ αυτο αντιγραφεται διαβασα..υπαρχει αλλος τροπος να δω αν το τηλ εχει αγοραστει κανονικα κ αν ειναι original?επισης επειδη εχω 4.3 οφισιαλ δεν βρησκω το επιλογες προγραμματιστη που ηξερα κ εγω..αλλα πατωντας στις ρυθμισεις εχει συνδεσεις η συσκευη μου λογαριασμοι κτλ.

Δηλαδη το πηρες καινουριο,σφραγισμενο και ενω το κινητο ειναι γκρι,εχει ασπρο καπακι???

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 4.1.2 και Root. Ποια ακριβώς διαδικασία να ακολουθήσω για μετάβαση στην 4.3? Μπορώ να είμαι και Rooted μετά?

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 4.1.2 και Root. Ποια ακριβώς διαδικασία να ακολουθήσω για μετάβαση στην 4.3? Μπορώ να είμαι και Rooted μετά?

 

Κανε Unroot, μηδενισε με triangle away τον counter και μετα update σε 4.3! μπορεις να ρουταρεις σε 4.3 αλλα θα γραψει ο counter σε 1 και δεν μηδενιζει λογω knox που σημαινει οτι χανεις την εγγυηση, αν απο την αλλη δεν σε ενδιαφερει....go for it!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται να το εγκαταστήσεις, απλά κάνε factory reset πριν το εγκαταστήσεις και ξανά κάνε και αφού εγκατασταθεί άλλη μια φορά.Για να κάτσει σωστά και να μην έχεις τα προβλήματα αυτών που έχουν γράψει τις κριτικές στο διαδίκτυο.

Εγώ διαβάσει παράπονα και από ανθρώπους που έχουν κάνει factory reset.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρησμενο το πηρα αλλα ο τυπος που μου το εδωσε επιμενει οτι το πηρε σφραγισμενο απο ενα καταστημα στο κεντρο αθηνα με επιδοτιση σφραγισμενο με ασπρο καπακι..τεσπα το τηλ εχει αποδειξη αγορας ελεγξα κ το ημει απο το σιτε εβαλα κ την εφαρμογη που σου διχνει ακριβως ποιο ειναι το hardware του κινητου κ τουλαχιστον ειναι οριτζιναλ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση! !

Σου λέει ψέμματα.... εκτός αν του είπαν ψέμματα και με τη σειρά του σου είπε και αυτός... ψέμματα :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

η αποδειξη λεει.. ΝΑEEΜ ΣΟΥΛΤΑΝ χονδρικο εμποριο ΕΞ.κινητης τηλεφωνιας πανεπιστημιου 57 -ΑΘΗΝΑ-10564 τηλ.210 3210581 FAX 210 ktl Α.Φ.Μ123107104-Δ.Ο.Υ. Α ΑΘΗΝΩΝ. πως την πατησα ετσι εχω αλλαξει εκατο τηλ. προβλεπω να ειναι απο κανα μαροκο ..πως μπορω να δω για πια χωρα προοριζοταν? Edited by filippos_04
Link to comment
Share on other sites

η αποδειξη λεει.. ΝΑEEΜ ΣΟΥΛΤΑΝ χονδρικο εμποριο ΕΞ.κινητης τηλεφωνιας πανεπιστημιου 57 -ΑΘΗΝΑ-10564 τηλ.210 3210581 FAX 210 ktl Α.Φ.Μ123107104-Δ.Ο.Υ. Α ΑΘΗΝΩΝ. πως την πατησα ετσι εχω αλλαξει εκατο τηλ. προβλεπω να ειναι απο κανα μαροκο ..πως μπορω να δω για πια χωρα προοριζοταν?

 

Χρησιμοποιησε αυτη την εφαρμογη για πληροφοριες προελευσης κλπ.

http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε, το υποπτο δεν είναι το μεσανατολίτικο όνομα του εμπόρου. Το ύποπτο είναι το αλλαγμένο καπάκι, που έτσι όπως το κόβω, βλέπω να αλλάχθκε μετά απο τούμπα, όπου μάλλον έσπασε το παλιό. Ελπίζω να μην έχεις άλλο θέμα με το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να αποκλειστεί και το ενδεχόμενο κάποιου λάθους από το εργοστάσιο. Στα τόσα εκατομμύρια συσκευές μπορεί να γίνει και κάποιο λάθος. Και εγώ έχω αγοράσει σφραγισμένη οικιακή συσκευή και έλειπε ολόκληρο εξάρτημα. Η πιθανότητα αυτή βέβαια είναι μικρή. Απλά αν κάποιος το έχει αλλάξει δε θα είχε τη στοιχειώδη νοημοσύνη να βάλει ίδιο χρώμα πριν το πουλήσει για καινούργιο;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαβάσει παράπονα και από ανθρώπους που έχουν κάνει factory reset.

 

Μάλλον έχεις διαβάσει παράπονα απο αυτούς που δεν έκαναν factory ,μόνο καλό μπορεί να κάνει μια καθαρή εγκατάσταση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οχι έχω διαβάσει και από έμπειρους χρήστες που έχουν κάνει τα σωστά βήματα αλλά είχαν πρόβλημα.Δεν πρόκειται να διαβάζω πάλι τις σελίδες πίσω για να το αποδείξω.Αυτός άλλωστε είναι και ο λόγος συν το knox που δεν έχω πάει στην 4.3.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...