Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

antivirus δεν εχω βαλει ποτε ποτε στο κινητο μου.παιζει να ειναι κανενα cleanmaster?

 

Που να ξέρω φίλε μου.

Ξεκίνα να βγάζεις μέχρι να την βρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Που να ξέρω φίλε μου.

Ξεκίνα να βγάζεις μέχρι να την βρεις.

 

βασικα ειναι η πιο πρσφατα εγκατεστημενη εφαρμογη.τεσπα ξεκινησα να διαγραφω να δουμε τι φταιει.

 

edit:λοιπον προσεξε να δεις τι κουλα κανει.εσβησα to cleanmanster και ενω η ενταση ηταν τερμα οταν με πηραν τηλ ειχε μονο δονηση.μπηκα στις ρυθμισεις ανεβοκατεβασα την ενταση και αφηνοντας το τηλ πανω στο τραπεζι καλεσα 3 φορες.τις 2 πρωτες χτυπησε κανονικα την την τριτη μονο δονηση.στο τσακ ειμαι για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η για αλλαγη ρομ.

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την μπαταρια και την καταναλωση της, μια πολυ μα πολυ πιθανη αιτια εξηγειτα;ι στο παρακατω βιντεο.

Για την μπαταρια απο ebay, σα δινω ενα link δοκιμασμενη απο εμενα, με ακριβως την ιδια διαρκεια με την γνησια αν και μπορει να ειναι γνησια ...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=321080960311&ssPageName=ADME:L:OC:US:3160

Link to comment
Share on other sites

- δεν βρήκα καταλληλότερο σημείο για ερώτηση -αν είναι ας με καθοδηγήσει κάποιος-

Με το Note μου συνδεδεμένο στο pc, και ενώ αντέγραφα κάποιο μεγάλο αρχείο στην microSD, το pc κράσαρε.

Από τότε δεν αναγνωρίζεται η κάρτα - ούτε στο laptop (internal card reader) ούτε στο κινητό.

Ψάχνοντας στο ίντερνετ: δοκιμασα με chkdsk (cannot open volume) disk manager (no media)

η καρτα είναι μια 32GB class10 οπότε στη χειρότερη, ας χάσω τα data αλλά ας σώσω την κάρτα

 

καμιά ιδέα - βοήθεια ?...

Ευχαριστώ

Η microSD σου τι μάρκα είναι?

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω: για να μεταβώ στην 4.3 από την 4.1.2 και Root που είμαι, αφού κάνω πρώτα Unroot, μηδενίζω με triangle away τον counter και μετά πως κάνω update σε 4.3? πρέπει να κατεβάσω την official Rom από το http://samsung-updates.com/device/?id=GT-N7100 ή επειδή δε θα είμαι Root πια θα μου έρθει αυτόματα η ειδοποίηση και θα κάνω update κανονικά από τη συσκευή???

Edited by fpap71

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ήθελα να ρωτήσω: για να μεταβώ στην 4.3 από την 4.1.2 και Root που είμαι, αφού κάνω πρώτα Unroot, μηδενίζω με triangle away τον counter και μετά πως κάνω update σε 4.3? πρέπει να κατεβάσω την official Rom από το http://samsung-updates.com/device/?id=GT-N7100 ή επειδή δε θα είμαι Root πια θα μου έρθει αυτόματα η ειδοποίηση και θα κάνω update κανονικά από τη συσκευή???

Καμία απάντηση?

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση?

 

Απαντησεις για αυτο που ρωτας θα βρεις εδω:http:// http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345660.

Νομιζω οτι για να γινεις unroot πρεπει οπωσδηποτε να περασεις επισημο firmware.Οποτε το ιδιο ειναι ειτε περασεις 4.3 ειτε 4.1.2

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν βρίσκω ρύθμιση να σβήνει η οθόνη όταν κλείνω το καπάκι του flip cover.

Επίσης δεν βρίσκω ρύθμιση για θήκες flip-cover με παραθυρακι. Όταν κλεινω το καπακι, να εμφανίζει στο παραθυράκι το ρολόι με τη θερμοκρασία..

 

Υπάρχουν αυτές οι ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Oχι. Για το πρώτο κατέβασε το Proximity Autolock.

 

Αυτό στo Play store βγάζει κάτι Γιαπωνέζικα, Κορεάτικα.. δεν μπορώ να ξεχωρίσω..

Επίσης σε όποια εφαρμογή Cover Lock που έψαξα, είδα αρνητικά σχόλια. ότι καποια δεν δουλεύουν με την 4,3 και κάποιοι άλλοι έγραφαν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν απεγκατάσταση.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στo Play store βγάζει κάτι Γιαπωνέζικα, Κορεάτικα.. δεν μπορώ να ξεχωρίσω..

Επίσης σε όποια εφαρμογή Cover Lock που έψαξα, είδα αρνητικά σχόλια. ότι καποια δεν δουλεύουν με την 4,3 και κάποιοι άλλοι έγραφαν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν απεγκατάσταση.. :confused:

 

Κατέβασέ το. Εχει κανονικά αγγλικά. Για να στο λέω κάτι θα ξέρω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους χτες αναβάθμισα και σε 4.3 και μπορώ να πω ότι το κινητό είναι πολύ καλύτερο από πριν. Τώρα μένει η μπαταρία να δούμε πως συμπεριφερεται αν και νομίζω ότι επειδή έκανα καθαρή εγκατάσταση δεν θα έχω πρόβλημα.

 

Συνεχίζοντας το προηγούμνο ποστ μου μπορώ πλέον να επιβεβαιώσω και εγώ τα εξής. Καταρχήν η μπαταρία συμπερφέρεται πολύ καλύτερα απο πρίν.Μετά απο 27 ώρες με 1,5 ώρα οθόνη 1 ώρα wifi και 1 ώρα περίπου ομιλία δηλ. όχι και τόσο πολύ χρήση έχω ακόμα 76% μπαταρία. Αυτοί που είχαν πρόβλημα θεωρώ ότι ίσως δεν έκαναν καθαρή εγκατασταση όπως έκανα εγώ με factory reset πριν το update και μετα. Λειτουργούν τα πάντα στο κινητό άψογα και μπορώ να πω ότι νοιώθω σαν να έχω νέο κινητό. Το μόνο αρνητικό που παρατήρησα αλλά λογικό λόγω αναβάθμισης είναι ότι καταναλώνει λίγο περισσότερη ram απο πρίν.

SMARTPHONES

NOTE 2, GALAXY SII PLUS, GALAXY GRAND NEO, GALAXY MINI

 

TABLET

GALAXY TAB 10,1, GALAXY NOTE 8.0, GALAXY TAB 4 7,0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. απεκτησα και εγω το note 2 και θελω να κανω λιγες ερωτησεις (για αρχη) μιας και εχω χαθει με τοσες πληροφοριες. ειμαι σε 4.3 και εχω το εικονιδιο του knox στο μενου. αν κανω root θα ανεβει το knox warranty void απο το 0 στο 1 ; και αν ναι τι σημαινει αυτο; μπορει να επιστρεψει στο μηδεν; η μπορει να προσπεραστει;

 

εχω βρει αυτο http://honai-android.blogspot.gr/2014/01/how-to-root-galaxy-note-2-n7100-on.html αλλα δεν θελω να το κανω και μετα αν γραψει 1 να τρεχουμε, για αυτο και ειπα να ρωτησω πρωτα.

 

γενικα εχω μπερδευτει με την ολη knox ιστορια και τα γυρω της, μηπως θα μπορουσε καποιος να με διαφωτισει; Ευχαριστω και συγνωμη για τις απανωτες ερωτησεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. απεκτησα και εγω το note 2 και θελω να κανω λιγες ερωτησεις (για αρχη) μιας και εχω χαθει με τοσες πληροφοριες. ειμαι σε 4.3 και εχω το εικονιδιο του knox στο μενου. αν κανω root θα ανεβει το knox warranty void απο το 0 στο 1 ; και αν ναι τι σημαινει αυτο; μπορει να επιστρεψει στο μηδεν; η μπορει να προσπεραστει;

 

εχω βρει αυτο http://honai-android.blogspot.gr/2014/01/how-to-root-galaxy-note-2-n7100-on.html αλλα δεν θελω να το κανω και μετα αν γραψει 1 να τρεχουμε, για αυτο και ειπα να ρωτησω πρωτα.

 

γενικα εχω μπερδευτει με την ολη knox ιστορια και τα γυρω της, μηπως θα μπορουσε καποιος να με διαφωτισει; Ευχαριστω και συγνωμη για τις απανωτες ερωτησεις!

 

Ναι θα ανέβει. Βέβαια έχει βγει νομίζω μια τεχνική ώστε κάνεις ρουτ χωρίς να ανέβει. Αν ανέβει θα χάσεις την εγγύηση της συσκευής. Δεν μπορεί να γυρίσει στο μηδέν αν γράψει αυτός είναι και ο λόγος που μπήκε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα ανέβει. Βέβαια έχει βγει νομίζω μια τεχνική ώστε κάνεις ρουτ χωρίς να ανέβει. Αν ανέβει θα χάσεις την εγγύηση της συσκευής. Δεν μπορεί να γυρίσει στο μηδέν αν γράψει αυτός είναι και ο λόγος που μπήκε.

ασχημα τα πραγματα δηλαδη. σε ευχαριστω για την απαντηση!

 

θα ψαξω τον τροπο και βλεπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασέ το. Εχει κανονικά αγγλικά. Για να στο λέω κάτι θα ξέρω.

 

 

:up: Σωστός ρε man!!

 

Λίγο θεματάκι είχα στην αρχή γιατί το είχα βάλει στα 0 δευτερόλεπτα και έσβηνε η οθόνη με το παραμικρό που περνούσε το δάχτυλό μου από πάνω. Αλλά μετά το έβαλα στο 1 δευτερόλεπτο και όλα καλά!! (Στα 2'' το σβήσιμο ίσως καλύτερα και 1'' η επαναφορά.)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ και λίγο καιρό σε διάφορες λειτουργίες του κινητού πετάγονται ξαφνικά παράθυρα με διαφημίσεις, μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να τις μπλοκάρω?

Νίκος

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν 3 μέρες το Note II, όταν το άνοιξα για πρώτη φορά έκανα αμέσως αναβάθμιση σε 4,3.

Δεν έκανα όμως factory reset μετά την εγκατάσταση. Θα έχω πρόβλημα με την κατανάλωση της μπαταρίας?

 

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω εμπειρία κατανάλωσης με την προηγούμενη firmware, όμως θέλει φόρτιση κάθε μέρα.

Είναι φυσιολογικό? Με χρήση π.χ. 26 ώρες ανοικτό, οθόνη 3 ώρες, ομιλία 30 λεπτά, παιχνίδια 1 ώρα και η μπαταρία έφτασε στο 8%.

Edited by universalgr1
Link to comment
Share on other sites

δεν έχεις και την καλύτερη απόδοση μπαταρίας αλλά εξαρτάται από πολλούς παράγοντες (ισχύς σήματος, συγχρονισμούς, εφαρμογές, κλπ), παρακολούθησε το μερικές ημέρες με αποφορτισεις-φορτισεις μεταξύ 15-100%
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

Ίσως παρασύρθηκα επειδή έχω ενθουσιαστεί. Το έχω μόνιμα γυρισμένο σε δεδομένα 3G και τα ψαχουλεύω συνέχεια.

Χθές έφτιαχνα τόση ώρα τον τηλεφωνικό κατάλογο.

Θα του κάνω τώρα μία φόρτιση και θα το παρακολουθήσω σε μία νορμάλ χρήση.

 

Αα, του έχω εγκαταστήσει και τo Proximity Autolock, για να σβήνει με το κλείσιμο τoυ flip-cover, το οποίο είναι εφαρμογή που στην ουσία τρέχει μόνιμα. Μήπως αυτό τρώει πιο πολλή μπαταρία.? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Aπό την στιγμή που τρέχει ο σένσορας σου τρώει κάποια μπαταρία αλλά μην τρελαίνεσαι. Μια χαρά είσαι.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον note 3 από χθες. Θα μετακινηθώ στο αντίστοιχο νήμα. Σας ευχαριστώ όλους για όποια βοήθεια μου έχετε προσφέρει κατά καιρούς. Να είστε καλά. :-)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το cpu-z στο display

Mou leei Jss15J.N7100XXUEMK9 k sthn αναλυση μου λεει 320 ppi ετσι ειναι?ειχα την εντυπωση οτι ειχε λιγοτερα ppi

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...