Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

είναι για σύνδεση εξωτερικής κεραίας....το έχουν τα κινητά ανέκαθεν....όσο θυμάμαι τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

είναι για σύνδεση εξωτερικής κεραίας....το έχουν τα κινητά ανέκαθεν....όσο θυμάμαι τουλάχιστον.

 

Οχι...

 

Δεν ειναι για εξωτερική κεραία...

 

Ειναι η "κεραία" του τηλεφωνου, αν δηλαδή ήταν dual sim active θα είχε 2 τέτοιες!

 

;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ένας φίλος αγόρασε το Note II και ήταν ρουταρισμενο. Έκανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και έπεσε σε bootloop. Μετά από λίγο ψάξιμο του περάσαμε το stock firmware μέσω Odin. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ο μετρητής του Knox έχει πέσει από το 1 στο 0 μετά τη διαδικασία μέσω Odin. Κοιτάξαμε στις ρυθμίσεις και το status device ήταν στο official. Είναι όλα κομπλέ;;

 

Κάποιος που να ξέρει;;

Link to comment
Share on other sites

Οχι...

 

Δεν ειναι για εξωτερική κεραία...

 

Ειναι η "κεραία" του τηλεφωνου, αν δηλαδή ήταν dual sim active θα είχε 2 τέτοιες!

 

;)

 

http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=45431 η κεραία του κινητου είναι δίπλα στο μικρόφωνο....αυτό που λέει ο φίλος είναι για να συνδέσεις εξωτερική κεραία.....

http://www.insomnia.gr/topic/135145-%CE%B5%CE%BD%CE%AF%CF%83%CF%87%CF%85%CF%83%CE%B7-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7%CF%82-%CF%83%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82/

Edited by geotrvs
Link to comment
Share on other sites

Οκ... το εγραψα ορμώμενος με ενα ποστ που ειχα διαβάσει για το note 2 dual sim... (ειχε και φωτοφραφια απο τις 2 κεραίες)

 

Γραψτε λάθος! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το all share cast οταν παω να το συνδεσω με την tv κολαει. Εχω 4.1.1, ξερει κανεις πως κανω mirror το κινητο μου στην τηλροραση?
Link to comment
Share on other sites

Το all share cast οταν παω να το συνδεσω με την tv κολαει. Εχω 4.1.1, ξερει κανεις πως κανω mirror το κινητο μου στην τηλροραση?

 

Πρώτα απ όλα κάνε αναβάθμιση αδερφε. Στην 4.3 δεν παίζει να δεις τέτοιο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Πρόσφατα ήμουν αναποφάσιστος στο τι να αγοράσω.

 

Ήμουν ανάμεσα στο SGNII και στο Nexus 4

 

τελικά με έπεισε το SGNII.... ( κάθε άποψη ευπρόσδεκτη φυσικά ... χεχε)

 

Η μπαταρία του πόσο θα πρέπει να κρατάει; ( μου κράτησε 1 μέρα και 14 ώρες ) με ανοιχτό το Wifi και που και που το 3G.

 

(Υποθέτω πως κάποιος κακός :P Admin μου σβίνει τα greeklish σχόλια μου από το samsung που γράφω με πολύ προσπάθεια...) χεχε

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η κάρτα κάνει για το note 2;

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.576890&sid=1

 

όχι φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος να μην κανω καποιο καθος για αναβαθμιση στην 4.3? Επειδη η cosmote δεν εχει βγαλει την 4.3 πειραζει αν βαλω την ελληνικη την απλη απο sammobile?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!

 

Πρόσφατα ήμουν αναποφάσιστος στο τι να αγοράσω.

 

Ήμουν ανάμεσα στο SGNII και στο Nexus 4

 

τελικά με έπεισε το SGNII.... ( κάθε άποψη ευπρόσδεκτη φυσικά ... χεχε)

 

Η μπαταρία του πόσο θα πρέπει να κρατάει; ( μου κράτησε 1 μέρα και 14 ώρες ) με ανοιχτό το Wifi και που και που το 3G.

 

(Υποθέτω πως κάποιος κακός :P Admin μου σβίνει τα greeklish σχόλια μου από το samsung που γράφω με πολύ προσπάθεια...) χεχε

 

Ευχαριστω.

 

Ανάλογα με τη χρήση που κάνεις. Την περισσότερη μπαταρία την καταναλώνει η οθόνη οπότε αυτό είναι το βασικό στοιχείο.

Αν θες ρίξε μια ματιά στο θέμα Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Galaxy Note Ι / ΙΙ για να πάρεις μια ιδέα.

 

Ναι, έχουμε ένα μίσος προς τα Greeklish!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.χθες ειχα την πρωτη καλη πτωση στο κινητο.επεσε απο 1.5 μετρο,ευτυχως βρηκε πρωτα στο παπουτσι μου και μετα συρθηκε λογω φορας και κατηφορας για κανα 2 μετρα με την οθονη κατω στην ασφαλτο.προς μεγαλη μου ανακουφιση το κινητο δεν ειχε ουτε καν γρατζουνια.ομολωγω δεν το περιμενα.

και μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.εχω jellycat αλλα απο την πρωτη μερα που πηρα το κινητο το ακουστικο του ειναι τραγικο.οταν παιζει μουσικη μικροφωνιζει ακουγεται σα να τριζει και γενικα δεν παλευεται.αν το παω για σερβις πρεπει να βαλω επισημη πρωτα η θα μου το φτιαξουν και ετσι?2 μηνες το εχω.

Link to comment
Share on other sites

για να κανω factory reset με το Volume + , home και Power τι πρεπει να επιλεξω για πριν και μετα την εγκατασταση της 4.3?

επισης ο οδηγος με το odin στο νημα Kies Updates για το Galaxy Note II ισχυει κανονικα? να ακολουθησω τα βηματα?

 

Επισης το κινητο μου ειναι cosmote και θα περασω την ελληνικη ρομ μιας και η cosmote δεν εχει βγαλει. Πρεπει να αλλαξω και το csc σε EUR η δεν υπαρχει λογος.

 

Ευχαριστω

 

Παιδια μπορει καποιος να βοηθησει. Το απογευμα θα κανω την διαδικασια. Οποιος μπορει να με κατατοπιση τον ευχαριστω.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω χρειάζεται να κάνεις κάτι , προχθές που το παρέλαβα , με το που το άνοιξα και συνδέθηκε στο wifi του σπιτιού μου , μου έβγαλε μήνυμα πως υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση , αποδέχθηκα στο να κατεβάσει την 4.3 , εγκαταστάθηκε αυτόματα αφού συναίνεσα στο προειδοποιητικό μήνυμα και κατόπιν άνοιξε με την 4.3 και όλα να δουλεύουν άψογα .

 

 

Μετά το Siii , νιώθω πως έχω κινητό με μπαταρία γομάρι !!! 26 ώρες μετά την φόρτιση και είναι στο 24% , υπ'όψιν βρίσκομαι στην διαδικασία στησίματος , εχθές το βράδυ μόνο , το είχα συνεχόμενα ανοικτό από τις 20:00 μέχρι τις 23:30 βάζοντας βγάζοντας εφαρμογές και τα χέρια μου ήταν πιο ζεστά από αυτό (όσοι είχαν S3 καταλαβαίνουν)!!!!! Και μόνο το ότι δεν ανεβάζει θερμοκρασία σημαίνει εξαιρετικά χαμηλή κατανάλωση .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Από χθες η μπαταρία του Note II παρέδωσε πνεύμα.

Εκεί που το έχω φορτίσει πλήρως το πρωί, μέσα σε 1,5 ώρα έχει ήδη πέσει στο 55% και μέχρι το μεσημέρι πέφτει στο 6% και ΤΕΛΟΣ:!:

Το απόγευμα το πάω στο service. Λογικά η μπαταρία δεν θα καλύπτεται από εγγύηση (από όσο γνωρίζω έχουν εγγύηση 6 μηνών).

Υ.Γ. Κινητό αγορασμένο 12/12 (πρακτικά 15 μηνών....):wacko:

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται γιατι για καποιο λογο ενω ειμαι με 4.1.1 cosmote το κιες μου λεει οτι δεν εχω αλλη αναβαθμιση ενω υπαρχει ηδη η 4.1.2. Δεν ξερω γιατι το κανει αυτο αλλα απ'οτι βλεπω μονο με odin μπορω να κανω update. Το θεμα ειναι πως? Μην κανω καμια ....κια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Μετά από hard reset που έκανα μήπως και φτιάξει ο proximity sensor (τελικά δεν έφτιαξε), θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου από το outlook. Είδα ότι στο kies έχει επιλογή να συγχρονίσεις τις επαφές από το outlook, αλλά ενώ φαίνεται ότι το κάνει, στη συσκευή δεν εμφανίζεται τίποτα. Τι κάνω λάθος ρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...