Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ίδια απορία έχω και εγώ , κάποια στιγμή έκανα μια κίνηση και μου άνοιξαν κατ' ευθείαν τα μηνύματα , έκτοτε μόνο το τετράγωνο που λες .

 

Τελικά αν κάνεις το swype για το ξεκλείδωμα μέσα σε αυτό το τετράγωνο, ανοίγει κατευθείαν τα μηνύματα.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις διαπίστωσα ότι με στοκ πληκτρολόγιο δεν μπορώ να αλλάξω γλώσσα. Δεν μου επιτρέπει να σύρω το space bar παρ'όλο που έκανα reset settings μέσα από τις ρυθμίσεις του Samsung πληκτρολογίου.

Το έχει συναντήσει κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να κατεβάσεις την ελληνική γλώσσα στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου... Δε θυμάμαι που ακριβώς είναι γιατί δε χρησιμοποιώ το stock πληκτρολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να κατεβάσεις την ελληνική γλώσσα στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου... Δε θυμάμαι που ακριβώς είναι γιατί δε χρησιμοποιώ το stock πληκτρολόγιο

 

Την έχω κατεβάσει. Έχω δυο γλώσσες, τα αγγλικά κάνοντας ελληνικά. Εκτός και αν δεν κατάλαβα τι εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει λυθεί ή έχει ξαναγραφτεί αλλά είναι απίστευτα εκνευριστικό.

Έχω μερικά βίντεο από το παλιό μου κινητό και θέλησα να τα περάσω στο Note. Υπέθεσα ότι θα διαβάσει την ημερομηνία και θα τα βάλει στην σωστή χρονολογική σειρά.

Αντιθέτως πήγε και τα κούμπωσε όλα στην ημερομηνία που έκανα την αντιγραφή. Κάποιος που το συνάντησε και το έλυσε;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα ότι με στοκ πληκτρολόγιο δεν μπορώ να αλλάξω γλώσσα. Δεν μου επιτρέπει να σύρω το space bar παρ'όλο που έκανα reset settings μέσα από τις ρυθμίσεις του Samsung πληκτρολογίου.

Το έχει συναντήσει κανείς ;

Ρυθμισεις->διαχειριστης εφαρμογων->πληκτρολογιο samsung->εκαθαριση δεδομενων->reboot και εισαι κομπλε.Θα πρεπει να ξαναπερασεις παλι τις γλωσσες και φυσικα να μην ξεχασεις να τικαρεις αυτες που θελεις να εναλλασονται με το space.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς να μου πει σε πια διαδρομή θα βρω τα games?θέλω να κάνω copy αλλά δεν βρίσκω που είναι τα παιχνίδια. ..
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->διαχειριστης εφαρμογων->πληκτρολογιο samsung->εκαθαριση δεδομενων->reboot και εισαι κομπλε.Θα πρεπει να ξαναπερασεις παλι τις γλωσσες και φυσικα να μην ξεχασεις να τικαρεις αυτες που θελεις να εναλλασονται με το space.

 

Μόλις τα έκανα όσα λες αλλά δυστυχώς δεν άλλαξε τίποτα :-(

Πολύ περίεργο ρε παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τα έκανα όσα λες αλλά δυστυχώς δεν άλλαξε τίποτα :-(

Πολύ περίεργο ρε παιδιά

Δε γινεται αυτο που λες.Εχεις κατεβασει την Ελληνικη γλωσσα?Εχεις τικαρει τις γλωσσες που θελεις να γινονται εναλλαγη?

 

Υ.Γ Να υποθεσω οτι εισαι με στοκ ρομ,ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται αυτο που λες.Εχεις κατεβασει την Ελληνικη γλωσσα?Εχεις τικαρει τις γλωσσες που θελεις να γινονται εναλλαγη?

 

Υ.Γ Να υποθεσω οτι εισαι με στοκ ρομ,ετσι?

 

Και όμως γίνεται :rolleyes:

Τα έχω κάνει όλα και δεν λέει να διορθωθεί...!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κρατησω σημειωσεις στις φωτογραφιες?

Το εχω ακουσει αλλα δεν το εχω βρει πως γινεται...:O

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κρατησω σημειωσεις στις φωτογραφιες?

Το εχω ακουσει αλλα δεν το εχω βρει πως γινεται...:O

 

ανοίγεις την φωτό που θες να γράψεις , πατάς το αριστερό κουμπί δίπλα από το hardware και μετά στις επιλογές photo note.

το έχω στα αγγλικά το μενού, μετέφρασέ το.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα στην παρεα σας. φιλαρακι κατοχος του κινητου σας αποφασισε να αναβαθμιστει στην 4.3 αλλα επειδη δεν το εχει γενικα ζητησε τα φωτα μου. η διαδικασια γινεται μεσω kies να υποθεσω η υπαρχει καποια διαφορα στην διαδικασια? ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα στην παρεα σας. φιλαρακι κατοχος του κινητου σας αποφασισε να αναβαθμιστει στην 4.3 αλλα επειδη δεν το εχει γενικα ζητησε τα φωτα μου. η διαδικασια γινεται μεσω kies να υποθεσω η υπαρχει καποια διαφορα στην διαδικασια? ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Μπορείς να την κάνεις με OTA ( over the air ) ,με το kies ή και με odin ,δεν έχουν καμία διαφορά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται αυτο που λες.Εχεις κατεβασει την Ελληνικη γλωσσα?Εχεις τικαρει τις γλωσσες που θελεις να γινονται εναλλαγη?

 

Υ.Γ Να υποθεσω οτι εισαι με στοκ ρομ,ετσι?

 

Τελικά το πρόβλημα βρέθηκε...!!!

Αν πάω στο μενου Settings - Accessibility - Services υπάρχει το Light Flow στο ΟΝ. Αν το κάνω OFF, τότε εμφανίζονται τα βελάκια στο spacebar για την εναλλαγή γλώσσας. Δοκίμασα στο OFF να δω αν λειτουργεί το Light Fow, και λειτουργεί κανονικά. Τότε τι αλλάζει με το ON ή το OFF;

Link to comment
Share on other sites

Μια συντομη περιγραφη αν ειναι ευκολο please... τι ειναι τα παραπάνω? (ΟΤΑ, kies, odin)

 

Επισης ρε παιδες δεν μπορω να βρω το εξης (απλο φανταζοναι).. ενω μιλαω και μου λεει ο συνομηλητης ενα νουμερο, πώς μπορω να το σημειωσω και να το καλεσω αμεσως μετα???

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την κάνεις με OTA ( over the air ) ,με το kies ή και με odin ,δεν έχουν καμία διαφορά .

 

δεν την βλεπει over tha air αδερφε ( δεν ξερω γιατι ) και με kies παλι μου ελεγε οτι ειναι ενημερωμενο. οποτε εγω κανω κατι λαθος. θα δοκιμασω και με odin. ευχαριστω για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Εχω το ΝΟΤΕ 2 απο τον Ιούλιο . Άπαιχτο τηλέφωνο . Το χω ευχαριστηθεί απίστευτα . Ολα καλά μέχρι πρίν λίγες ημέρες . Διαπίστωσα , παίζοντας εδώ και λίγες ημέρες angry birds :lol: Ότι ανεβάζει υπερβολική θερμοκρασία !! Καίει και το τζάμι και πίσω , απο την πλευρά της κάμερας !! Ενω τόσο καιρό με το ίδιο παιχνίδι δεν το έκανε . Γενικά όταν ανοίγω εφαρμογές , τις τελευταίες ημέρες πχ: internet - gps - τηλέφωνο , ταυτόχρονα , κάνει το ίδιο !! Να αρχίσω να ανησυχώ παιδιά ; Υπάρχει περίπτωση να τα παίξει ; Εγγύηση το καλύπτει σε περίπτωση που φουντώσει ; :p

 

Ευχαριστώ

Samsung note II
Link to comment
Share on other sites

Εχει πεσει η τιμη του στα 300 πλεον.Σκεφτομαι να δωσω το δικο μου στην γυναικα που το θελει για την δουλεια της κ να παρω καινουριο(σκεφτομαι μονο για note2).Το καινουριο θα εχει την 4.3 περασμενη απο εργοστασιου?Εχει παρει κανεις προσφατα να μου πει τι φοραει? Ευχαριστω εκ των προτερων, Δημητρης.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

 

Πριν ένα μήνα πήρα το δικό μου από σκρουτζομάγαζο , Γερμανικό , μόλις το άνοιξα και συνδέθηκε στο wifi του σπιτιού μου , μου έβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση (είχε την 4.1) , την έκανα και όλα οκ .

Link to comment
Share on other sites

 

Ξερει κανεις γι' αυτο?

 

το χαζευα πριν καιρο και το μειονεκτημα (με καθε επιφυλαξη ας το επιβεβαιωσει καποιος αλλος) οτι δεν κανει το κινητο dual active sim.

δηλ. οταν η πρωτη SIM είναι κατειλλημενη και υπαρχει κληση στη δευτερη δειχνει τη δευτερη γραμμη ως απενεργοποιημενη.

περισοτερα μπορεις να διαβασεις εδω.

Edited by npapagri
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...