Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειαζεται γιατι για καποιο λογο ενω ειμαι με 4.1.1 cosmote το κιες μου λεει οτι δεν εχω αλλη αναβαθμιση ενω υπαρχει ηδη η 4.1.2. Δεν ξερω γιατι το κανει αυτο αλλα απ'οτι βλεπω μονο με odin μπορω να κανω update. Το θεμα ειναι πως? Μην κανω καμια ....κια.

Διάβασε το πως μπορεί να γίνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω την συσκευη 20 μέρες περίπου... Πριν κάνω το βήμα για την αγορά παντόφλα το ανέβαζα και το κατέβαζα.... Αλλα πραγματικά δεν έχω λόγια να πω... Είναι άψογο σε όλα... Δεν κολλάει, μπαταρία τέλεια, κάμερα πολύ καλή... Θα μείνω καιρό στην συσκευη έχει ψωμιά πολλά ακόμα....
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Οκ εβγαλα ακρη.

Κατεβασα και την εφαρμογη sview και δουλεύει άψογα.

Πολυ καλη θηκη προτείνεται

 

Σε ποσο καιρο σου ηρθε φιλε ?

Link to comment
Share on other sites

Οκ εβγαλα ακρη.

Κατεβασα και την εφαρμογη sview και δουλεύει άψογα.

Πολυ καλη θηκη προτείνεται

 

Εγω φιλε μου που εχω θεμα με τον proximity sensor,θα λειτουργει η θηκη;

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα αυτην εδω την θηκη http://www.aliexpress.com/item/luxury-S-View-Open-Flip-Leather-Back-Cover-Cases-Battery-Housing-Case-For-Samsung-Galaxy-Note/1617083293.html

αλλα δεν μου βγαζει το παραθυρο με της πληροφοριες οπως δειχνει να κανει,ουτε την επιλογη απαντησης στο παραθυρο μεσα.

χρειαζεται καποια ρυθμιση ή απλα ΔΕΝ παιζει στο κινητο μας?

 

Δεν ειναι καλυτερη αυτη

η οποια σου προστατευει και το καπακι της μπαταριας?
Link to comment
Share on other sites

Σε ποσο καιρο σου ηρθε φιλε ?

Bασικα την αγορασα απο το insomnia απο ενα παλικαρι (ολοκαινουργια) αλλα το εψαξα λιγο να δω πως δουλευει και βρηκα το καταστημα που της εχει(γι΄αυτο εβαλα εκεινο το λινκ).Δεν ξερω τον χρονο παραδωσης,μπορεις να δεις ή να ρωτησεις με ενα μειλ.

 

 

Εγω φιλε μου που εχω θεμα με τον proximity sensor,θα λειτουργει η θηκη;

συγνωμη δεν το γνωριζω αυτο

 

 

Δεν ειναι καλυτερη αυτη
η οποια σου προστατευει και το καπακι της μπαταριας?

μα σε αυτη που αναφερω βγαζεις το καπακι το πισω και η θηκη εχει δικο της που εφαρμοζη επανω το κινητο.;)

Link to comment
Share on other sites

μα σε αυτη που αναφερω βγαζεις το καπακι το πισω και η θηκη εχει δικο της που εφαρμοζη επανω το κινητο.;)

 

Ναι το βλεπω, αλλα το μερος της θηκης που τωρα παιζει τον ρολο καπακι μπαταριας, ειναι εκτεθειμενο, αντιθετα μ' αυτη που εδειξα, που δεν χρειαζεται να αφαιρεσεις το καπακι για να την βαλεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα φαινεται καλυτερη απο θεμα προστασιας,αλλα μην ξεχνας οτι πολλες θηκες κανουν περισσοτερο ζημια παρα προστατευουν,γι'αυτο ειμαι επιφυλακτικος με αυτες;)
Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα φαινεται καλυτερη απο θεμα προστασιας,αλλα μην ξεχνας οτι πολλες θηκες κανουν περισσοτερο ζημια παρα προστατευουν,γι'αυτο ειμαι επιφυλακτικος με αυτες;)

 

Ειναι και θεμα γουστου. Με γεια σου.

Χρειαζεται καποια εφαρμογη να τρεχει για να φαινονται οι πληροφοριες στο παραθυρο?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και θεμα γουστου. Με γεια σου.

Χρειαζεται καποια εφαρμογη να τρεχει για να φαινονται οι πληροφοριες στο παραθυρο?

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hatroid.sviewpro&hl=el υπαρχει και free ;)

Link to comment
Share on other sites

Eχει ειδικη ρυθμιση για το Layout των πληροφοριων, γιατι η θηκη που παρεθεσες εχει τετραγωνο layout ενω στην εφαρμογη του Playstore ειναι ορθογωνιο το layout ?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν θα κερδίσουμε κάτι με την 4.4

πχ στο nexus7 που την έχω, η διαφορά είναι μικρή αλλά φέρνει και κάποια σπαστικά χαρακτηριστικά.

πχ το μονόχρωμο εικονίδιο του wifi, οπότε δεν ξέρεις αν κατεβάζει ή όχι.

 

στο note 3 τι αλλαγές έφερε απο 4.3 σε 4.4?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καλυτερη αυτη
η οποια σου προστατευει και το καπακι της μπαταριας?

 

μα σε αυτη που αναφερω βγαζεις το καπακι το πισω και η θηκη εχει δικο της που εφαρμοζη επανω το κινητο.;)

 

Ναι το βλεπω, αλλα το μερος της θηκης που τωρα παιζει τον ρολο καπακι μπαταριας, ειναι εκτεθειμενο, αντιθετα μ' αυτη που εδειξα, που δεν χρειαζεται να αφαιρεσεις το καπακι για να την βαλεις.

 

ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΠΙΣΩ! Οι περισσοτερες s-view cases που ειδα, ειναι μιση πλαστικη που γινεται καπακι μπαταριας και μιση δερμα η απομιμηση δερματος που καλυπτει την οθονη. Σε αυτη που μας λεει ο φιλος, το δερμα ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ προς το πισω μερος, ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΣ το νεο καπακι μπαταριας! Δεν το ειχα προσεξει!

 

Ομως αυτη την απορια την εχω και εγω:

Eχει ειδικη ρυθμιση για το Layout των πληροφοριων, γιατι η θηκη που παρεθεσες εχει τετραγωνο layout ενω στην εφαρμογη του Playstore ειναι ορθογωνιο το layout ?
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τη χρήση που κάνεις. Την περισσότερη μπαταρία την καταναλώνει η οθόνη οπότε αυτό είναι το βασικό στοιχείο.

Αν θες ρίξε μια ματιά στο θέμα Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Galaxy Note Ι / ΙΙ για να πάρεις μια ιδέα.

 

Ναι, έχουμε ένα μίσος προς τα Greeklish!:p

 

Καλημέρα και πάλι.

 

(Συγνώμη για την καθυστέρηση)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και για την παραπομπή.

 

Θα ήθελα να σας τυραννίσω λίγο... είδα στην αγορά για clones του SGNII.... πως μπορώ να δώ ότι το δικό μου δεν ειναι fake?:cry::cry::cry:

 

 

BTW η μπαταρία ρόκαρε... 3η και 8 ώρες......

Link to comment
Share on other sites

απ οσο ξερω θα περασεις στον υπολογιστη σου το kies κι αν το αναγνωρισει τοτε ειναι γνησιο.

 

Δηλαδή το imei?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το imei?

κατεβασε απο εδω το kies 3 http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/JSP

και δες αν το προγραμμα αναγνωρισει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι.

 

(Συγνώμη για την καθυστέρηση)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση και για την παραπομπή.

 

Θα ήθελα να σας τυραννίσω λίγο... είδα στην αγορά για clones του SGNII.... πως μπορώ να δώ ότι το δικό μου δεν ειναι fake?:cry::cry::cry:

 

 

BTW η μπαταρία ρόκαρε... 3η και 8 ώρες......

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις το Kies στον υπολογιστή σου και να δεις αν θα σου αναγνωρίσει τη συσκευή.

Επίσης μπορείς να δεις ποιο Firmware φοράει και να ελέγξεις αν είναι κάποιο από τα επίσημα της συσκευής.

Τέλος μπορείς να πάρεις την Samsung και να δώσεις το IMEI για να σου πουν.

Αυτοί είμαι μερικοί τρόποι που μου ήρθαν γρήγορα στο μυαλό...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 4.3 ελληνική και μετά είδα ότι έβγαλε και η cosmote. Αν βάλω με odin την 4.3 της cosmote με hard reset πριν και μετά την εγκατάσταση θα έχω κάποιο πρόβλημα με το Knox?
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=347424&page=191

φωτογραφιες εβαλα απο την θηκη αλλα μεταφερθηκαν αλλου (για οσους περιμενουν)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Ευχαριστω για την βοήθεια στο να αναγνωρίσω το πολυτιμό μου :D

 

ΥΠΕΡΙΦΑΝΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΓΝΗΣΙΟΥ SGNII.

 

Το Kies το αναγνώρισε.

Η Samsung μου επιβεβαίωσε ¨: Γνήσια και νόμιμη συσκευή για Μεγάλης Βρετανίας αγορά.

 

ΠΕΤΑΩΩΩΩΩ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=347424&page=191

φωτογραφιες εβαλα απο την θηκη αλλα μεταφερθηκαν αλλου (για οσους περιμενουν)

 

Δεν ειναι εκει, δεν βλεπω τα λινκς...

 

το μονο της ελάττωμα ειναι οτι δεν βγαινει πολυ ευκολα το πενακι...

 

Ναι, διαβασε το ποστ 15574, ισως θα πρεπει να κοψεις λιγο το δερμα...

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο ποστ ειναι με φωτογραφιες ανεβασμενες.

 

το σκεφτηκα να μεγαλωσω λιγο το κενο με καποιο τροπο.Θα το δω πως θα το κανω.;)

 

 

15574 ή 1574?:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...