Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει ναι. Φοβάμαι να τις ενεργοποιήσω γιατί θα τρώει κι άλλη μπαταρία (πχ, locations, google now, android device manager). Anyway, το τελευταίο τεστ που θα κάνω πριν παρατήσω οριστικά να ασχολούμαι είναι η νέα μπαταρία.

 

ΥΓ: Δεν ισχύει αυτό που λες "Το ανάποδο επικρατεί. Το έχω εγώ άρα το έχει η έκδοση." για τον πολύ απλό λογο ότι αν δεν έχεις ένα πρόβλημα δεν ψάχνεις σχετικά με αυτό και άρα δεν βλέπεις στο ιντερνετ άλλα incidents. Εγώ πάλι που έχω χάσει πολλές ώρες ψαξίματος έχω δει πολύ κόσμο να έχει πρόβλημα. Από περιέργεια και μόνο (και αν έχεις χρόνο) ρίξε μια ματία στο google "galaxy note 2 battery drain 4.3".

 

Δεν αρνήθηκε κανείς στον ovelix ότι έχει πρόβλημα! Προς θεού!

Αν το είχα στα χέρια μου θα το είχα βρει το πρόβλημά του και είμαι σίγουρος γι αυτό.

Αλλά δεν το έχω :O

Για την τελευταία φράση σου, απλά άλλαξε το 4.3 με 4.1.2 και θα βρεις παρόμοια θέματα :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρνήθηκε κανείς στον ovelix ότι έχει πρόβλημα! Προς θεού!

Αν το είχα στα χέρια μου θα το είχα βρει το πρόβλημά του και είμαι σίγουρος γι αυτό.

Αλλά δεν το έχω :O

Για την τελευταία φράση σου, απλά άλλαξε το 4.3 με 4.1.2 και θα βρεις παρόμοια θέματα :)

 

Είσαι ο άνθρωπος μου!! :)

 

Πες μου που να στο φερω...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρνήθηκε κανείς στον ovelix ότι έχει πρόβλημα! Προς θεού!

Αν το είχα στα χέρια μου θα το είχα βρει το πρόβλημά του και είμαι σίγουρος γι αυτό.

Αλλά δεν το έχω :O

Για την τελευταία φράση σου, απλά άλλαξε το 4.3 με 4.1.2 και θα βρεις παρόμοια θέματα :)

 

Ναι οκ αλλά η 4.3 είναι τέλεια νόμιζα. Τέλος πάντων πες μας κι εμάς πως θα το έβρισκες. Σοβαρά το λέω. Bbs? Wake lock detector?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά παρατηρώ όσους έχουν κάποιο πρόβλημα να γράφουν στο φόρουμ προσδοκώντας σε μια χρήσιμη συμβουλή και όχι προσπαθώντας να διαφημίσουν το note. Αντιθέτως όταν η πρώτη απάντηση σε κάποιο πρόβλημα είναι ένα στεγνό "εγώ δεν το έχω, συνεπώς κάποιο πρόβλημα έχεις εσύ με τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς ή τις ρυθμίσεις που έχεις" ...μου ακούγεται κάπως αρνητικά, υπεροπτικο, ρατσιστικο :-(

 

Ο ovelix έχει κάνει αξιέπαινη υπερπροσπάθεια, έχει καταντήσει να χρησιμοποιεί συσκευή στεγνή από εφαρμογές και ρυθμίσεις μετά από factory reset στην προσπάθεια του να βρει τι φταίει! Τον παρακολουθώ καιρό!

 

Προσωπικά, χωρίς να αλλάξω κάτι σε ρυθμίσεις ή εγκατεστημένες εφαρμογές, με την ίδια rom και ίδια χρήση, και χωρίς να εντοπίζω κάτι από bbs ... η μπαταρία μου έχει γίνει τραγική, όπως έχω ποσταρει στο νημα μπαταριών! Ακόμα το ψάχνω.

 

Κι αν με παρακολουθούσες κι εμένα καιρό, θα ήξερες ότι πάντα γράφω ορθά κοφτά την άποψή μου (εκτός βέβαια αν συντρέχει ανάγκη μεγάλης περιγραφής).

Τι φταίει; αυτό. Τι κάνει αυτό; εκείνο. Δε γράφω βιβλίο.

Αν αυτό το βρίσκεις υπεροπτικό και ρατσιστικό (άσχετη προσβολή εντελώς....), μη με διαβάζεις.

 

Ναι οκ αλλά η 4.3 είναι τέλεια νόμιζα. Τέλος πάντων πες μας κι εμάς πως θα το έβρισκες. Σοβαρά το λέω. Bbs? Wake lock detector?

 

Μπορεί το θέμα του να λύνεται και χωρίς κανένα tool.

Βήμα βήμα πας.

Θα του πω αν θέλει που να το φέρει να το δούμε.

Κι αν το φέρει, τότε θα πούμε τα αποτελέσματα και τι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μυστικό είναι; πες μας κανένα τιπ μπας και βγάλουμε άκρη χωρις να σε τραβάμε για private battery lessons.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα τόση ώρα γράφετε σε λάθος θέμα! Όλα τα παραπάνω θα έπρεπε να είναι στο θέμα Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Galaxy Note Ι / ΙΙ.

Το να κάνουμε το θέμα Chat Room δεν νομίζω πως βοηθάει κανέναν. Αν υπάρχει κάποιος μπορεί να δώσει μια πιθανή λύση ας γράψει αυτό που σκέφτηκε διαφορετικά δεν νομίζω πως υπάρχει νόημα.

 

Θα παρακαλέσω η οποιαδήποτε συνέχεια να γίνει στο σωστό θέμα και μόνο αν υπάρχει ουσία σε αυτά που γράφετε καθώς όπως προείπαμε το Forum δεν είναι Chat Room.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Θα του πω αν θέλει που να το φέρει να το δούμε.

Κι αν το φέρει, τότε θα πούμε τα αποτελέσματα και τι έγινε.

Μετά χαράς θα ερχόμουν και εγώ.

Και για να μην αρπάζεσαι, όταν κατακρίνω την στάση "εγώ δεν το έχω, συνεπώς κάποιο πρόβλημα έχεις εσύ με τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς ή τις ρυθμίσεις που έχεις" προφανώς δεν αναφερομαι σε εσένα που συχνά δίνεις χρήσιμες συμβουλές.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον broswer και κανε μια εκκαθάριση προεπιλογών ,την άλλη φορά που θα ανοίξεις μια σελίδα θα σε ρωτήσει πως να το κάνει .

 

Εκανα εκκαθαριση αλλα και παλι δεν μου βγαζει το αναδυομενο παραθυρο.

Link to comment
Share on other sites

...τελικά τεράστια η διαφορά από 4.1.2 σε 4.3, στην πρώτη και οι άσχετοι δεν είχαν προβλήματα, στην δεύτερη βρέθηκαν και καποιοι που "δεν ξερουν"

Κάνεις μεγάλο λάθος. Θύμαμαι κόσμο και στην 4.1.2 να έχει τα ίδια παράπονα και να λέει πως εσύ βγάζεις π.χ. 6 ώρες οθόνη κι εγώ 3. Πάντα αυτά θα υπάρχουν. Απλώς τώρα τα παρακολουθείς γιατί σε απασχολεί. Πριν τα έβρισκες όλα καλά. Εγώ με τις ίδιες εφαργμογές με πριν έχω αισθητά λιγότερα wakelocks, καλύτερη μπαταρία σε αναμονή και ίδια σε χρήση.

Και ναι, όταν κάτι κάτι εμφανίζεται σε μικρό ποσοστό δεν είναι πρόβλημα της rom. Μπορεί να είναι εφαρμογών, μπορεί να είναι ρυθμίσεων, συνδυασμού αυτών, μπαταρίας αλλά αν ήταν της rom θα εμφανιζόταν σε όλους. Είναι σαν να μου λες ότι το πρόβλημα με το FC του SNote σε κάποιες εγκαταστάσεις που γίνονταν από πάνω (και όχι σε όλες) ήταν πρόβλημα της 4.3.

Εκανα εκκαθαριση αλλα και παλι δεν μου βγαζει το αναδυομενο παραθυρο.

Φαντάζομαι έχεις περισσότερους του ενός εγκατεστημένους. Σε ποιόν έκανες εκκαθάριση? Να κάνεις σε αυτόν που ανοίγει αυτόματα.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να μου λες ότι το πρόβλημα με το FC του SNote σε κάποιες εγκαταστάσεις που γίνονταν από πάνω (και όχι σε όλες) ήταν πρόβλημα της 4.3.

Αυτό αλήθεια το έχασα κάποια στιγμή.Τελικά που ήταν το πρόβλημα και δεν ήταν στην 4.3?

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αλήθεια το έχασα κάποια στιγμή.Τελικά που ήταν το πρόβλημα και δεν ήταν στην 4.3?

Συνήθως συνέβαινε όταν η δεν γινόταν με clean install η εγκατάσταση αλλά όχι πάντα. Ήταν συνδυασμός. Κάποια κατάλοιπα μετά από update μπορούν να δημιουργήσουν τέτοιου τύπου προβλήματα. Κάτι ανάλογο γινόταν στο S3 όταν πήγαινες να κάνεις share από την Gallery.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

 

Φαντάζομαι έχεις περισσότερους του ενός εγκατεστημένους. Σε ποιόν έκανες εκκαθάριση? Να κάνεις σε αυτόν που ανοίγει αυτόματα.

 

Μόλις έκανα εκκαθάριση κι εγώ, αλλά συνεχίζω να μην τον έχω σε window mode...νομίζω με την 4,3 έχει καταργηθεί...Εσύ τον έχεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα εκκαθάριση κι εγώ, αλλά συνεχίζω να μην τον έχω σε window mode...νομίζω με την 4,3 έχει καταργηθεί...Εσύ τον έχεις;;;

Βλάσση το αναδυόμενο εννοείς τον αναδυόμενο browser? Αυτόν που έβγαζε για να ανοίξει σε floating? Γιατί με τον συμφορουμίτη κατάλαβα ότι δεν του βγάζει το παράθυρο να επιλέξει με ποιόν browser θέλει να ανοίξει το link.

Αυτό που λες εσύ, όχι δεν υπάρχει. Το είχα αναφέρει και τότε, στα πρώτα σχόλια της 4.3, τον έχουν καταργήσει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις τον popup browser μπορεις να βαλεις το apk:http:// https://www.dropbox.com/s/ndmy2b7m0r7xjdq/PopupBrowser_NOTEII_v1.3.apk
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Βλάσση το αναδυόμενο εννοείς τον αναδυόμενο browser? Αυτόν που έβγαζε για να ανοίξει σε floating? Γιατί με τον συμφορουμίτη κατάλαβα ότι δεν του βγάζει το παράθυρο να επιλέξει με ποιόν browser θέλει να ανοίξει το link.

Αυτό που λες εσύ, όχι δεν υπάρχει. Το είχα αναφέρει και τότε, στα πρώτα σχόλια της 4.3, τον έχουν καταργήσει.

 

Ναι Ελενη τον αναδυομενο browser ψαχνω.

 

 

Αν εννοεις τον popup browser μπορεις να βαλεις το apk:http:// https://www.dropbox.com/s/ndmy2b7m0r7xjdq/PopupBrowser_NOTEII_v1.3.apk

 

Το εβαλα, ευχαριστω.

 

Επισης στον στοκ browser στην 4.3 οταν παταω το "πισω" δεν μου κλεινει τα ανοιγμενα παραθυρα που ειχα ωστε οταν ξαναμπω να μου βγαζει την αρχικη μου σελιδα αλλα τα αφηνει ανοικτα. Στην 4.1.2 θυμαμε οτι εκλειναν ολα και ανοιγε ο browser απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

- δεν βρήκα καταλληλότερο σημείο για ερώτηση -αν είναι ας με καθοδηγήσει κάποιος-

Με το Note μου συνδεδεμένο στο pc, και ενώ αντέγραφα κάποιο μεγάλο αρχείο στην microSD, το pc κράσαρε.

Από τότε δεν αναγνωρίζεται η κάρτα - ούτε στο laptop (internal card reader) ούτε στο κινητό.

Ψάχνοντας στο ίντερνετ: δοκιμασα με chkdsk (cannot open volume) disk manager (no media)

η καρτα είναι μια 32GB class10 οπότε στη χειρότερη, ας χάσω τα data αλλά ας σώσω την κάρτα

 

καμιά ιδέα - βοήθεια ?...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βλάσση το αναδυόμενο εννοείς τον αναδυόμενο browser? Αυτόν που έβγαζε για να ανοίξει σε floating? Γιατί με τον συμφορουμίτη κατάλαβα ότι δεν του βγάζει το παράθυρο να επιλέξει με ποιόν browser θέλει να ανοίξει το link.

Αυτό που λες εσύ, όχι δεν υπάρχει. Το είχα αναφέρει και τότε, στα πρώτα σχόλια της 4.3, τον έχουν καταργήσει.

 

Μα σε θυμάμαι να το λες γι'αυτό και μου φάνηκε περίεργο τώρα που επέμενες πως με εκκαθάριση θα φτιάξει...Τελικά λάθος συνεννόηση έγινε...Και μπερδευτήκαμε όλοι μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους χτες αναβάθμισα και σε 4.3 και μπορώ να πω ότι το κινητό είναι πολύ καλύτερο από πριν. Τώρα μένει η μπαταρία να δούμε πως συμπεριφερεται αν και νομίζω ότι επειδή έκανα καθαρή εγκατάσταση δεν θα έχω πρόβλημα.

SMARTPHONES

NOTE 2, GALAXY SII PLUS, GALAXY GRAND NEO, GALAXY MINI

 

TABLET

GALAXY TAB 10,1, GALAXY NOTE 8.0, GALAXY TAB 4 7,0

Link to comment
Share on other sites

- δεν βρήκα καταλληλότερο σημείο για ερώτηση -αν είναι ας με καθοδηγήσει κάποιος-

Με το Note μου συνδεδεμένο στο pc, και ενώ αντέγραφα κάποιο μεγάλο αρχείο στην microSD, το pc κράσαρε.

Από τότε δεν αναγνωρίζεται η κάρτα - ούτε στο laptop (internal card reader) ούτε στο κινητό.

Ψάχνοντας στο ίντερνετ: δοκιμασα με chkdsk (cannot open volume) disk manager (no media)

η καρτα είναι μια 32GB class10 οπότε στη χειρότερη, ας χάσω τα data αλλά ας σώσω την κάρτα

 

καμιά ιδέα - βοήθεια ?...

Ευχαριστώ

Δεν είσαι ούτε ο πρώτος, ούτε και ο τελευταίος.

Κάτι συμβαίνει με το κινητό και καίει τις κάρτες μνήμης. Υπάρχει πρόβλημα!

Αν ψάξεις στις προηγούμενες σελίδες θα δείς πολύ κόσμο με τα ίδια προβλήματα.

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι τώρα, αλλά αν έχεις κρατήσει την απόδειξη αγοράς της κάρτας, αυτές έχουν μεγάλες εγγυήσεις (5 χρόνια ή εφ όρου ζωής).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειχα ξαναποσταρει για το ιδιο προβλημα και πραγματικα πλεον παει να με τρελλανει.το κινητο μπαινει διαρκως στο αθορυβο.μονο δονηση εχει.εχω απενεργοποιησει ολες τις χειρονομιες, τις κινησεις και γενικοτερα οτι θα μπορουσε να προκαλεσει κατι τετοιο.εχει τυχει να το βαλω στην τσεπη χωρις καμια θηκη και να το βγαλω μετα απο λιγο και να ειναι αθορυβο.εχεις κανεις καμια ιδεα τι αλλο να δοκιμασω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειχα ξαναποσταρει για το ιδιο προβλημα και πραγματικα πλεον παει να με τρελλανει.το κινητο μπαινει διαρκως στο αθορυβο.μονο δονηση εχει.εχω απενεργοποιησει ολες τις χειρονομιες, τις κινησεις και γενικοτερα οτι θα μπορουσε να προκαλεσει κατι τετοιο.εχει τυχει να το βαλω στην τσεπη χωρις καμια θηκη και να το βγαλω μετα απο λιγο και να ειναι αθορυβο.εχεις κανεις καμια ιδεα τι αλλο να δοκιμασω?

 

Κάποια εφαρμογή πρέπει να σου κλείνει τον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή πρέπει να σου κλείνει τον ήχο.

 

θεωρεις πως θα ειναι καποια εφαρμογη που εχει να κανει με ηχο η μπορει να ειναι οποιαδηποτε?

Link to comment
Share on other sites

θεωρεις πως θα ειναι καποια εφαρμογη που εχει να κανει με ηχο η μπορει να ειναι οποιαδηποτε?

 

Οποιαδήποτε.

Μπας και έχεις κανένα AVG antivirus;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...