Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά θα είσαι..τα ξανά λέγαμε εδώ, το mibox έχει όλα τα πρωτόκολλα WiFi a,b,c,g,n όποτε πιάνει μια χαρά..εγώ βλέπω Netflix 4K. Αν δεν σου κάνει αγόρασε ένα Ethernet2usb και βάλτο. ΠΡΟΣΟΧΗ θα πρότεινα να περιμένετε λίγο πριν αναβαθμίσετε σε Oreo..έχει θεματάκια που σιγά σιγά τα λύνουν (από ότι διαβάζω στο forum). Κατά τα άλλα, η αγορά του πλέον αξίζει και από Skroutz...
Δηλαδή κατεβάζει το Wi-Fi σου καθαρά 25mbps που θέλει το 4κ σταθερά για ώρες;;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Με 43 down στο πατρικό μου κατεβάζω με 37

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικά πάντως δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα, ο αδερφός μου από πάνω βλέπει στην tv από το native app, που σίγουρα έχει χειρότερο WiFi από το mibox

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω φιλε μου στην σελιδα του νετφλιξ tv box η αληθεια ειναι δεν υπαρχουν και επειδη ειμαι λιγο τουβλο με αυτα μια ανασφαλεια με πιανει αλλα σε mi box θα παω αναγκαστηκα αν και με προβληματιζει οτι δεν εχει ethernet και δεν ξερω με 25αρι ιντερνετ αν θα ειναι οκ μιας και το on demand της nova εχει τα θεματακια του μερικες φορες και ειναι με καλωδιο αν εχει εμπειρια καποιος να μου πει

 

Νομίζω ότι δεν είναι θέμα ταχύτητας το πρόβλημα στο nova go..αποκλείεται να μην φτάνουν τα 25 για περιεχόμενο hd και fhd

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nova on demand ήθελα να πω..

Link to comment
Share on other sites

Για σε όλους

 

Να σας ενημερώσω σχετικά με τα Mecool.

Έχω το M8S PRO L.

Μέχρι 30/7/2018 έπαιζε χωρίς πρόβλημα Netflix σε HD.

Την 31/7/2018 σταμάτησε να τρέχει το Netflix. Μόλις ξεκινούσε έβγαζε το error NW-6-406 και όταν έκανα κλικ στο "More Details" εμφανιζόταν το error ui-113. Στα Network τεστ συνδεόταν κανονικά στους Netflix Server. (Από Windows και από το κινητό συνδέομαι με τον ίδιο λογαριασμό χωρίς πρόβλημα)

 

Η έκδοση του Netflix apk ήταν η 5.4.

 

Έκανα uninstall και install το Netflix από το Goggle Store με ίδια αποτελέσματα.

 

Εχθές 31/7/2018 έκανα δύο Chat με το Netflix Support. Στο πρώτο chat μου έδωσαν ένα apκ έκδοσης 4.1 (που είναι για το κλασικό Android και όχι για το Andoid TV) το οποίο έτρεξε στη συσκευή συνδέθηκε στο netflix αλλά έτρεχε μόνο SD.

 

Στο titanium backup είχα ένα backup του Netflix από 5/2/2018 που ήταν έκδοσης 5.1. Το έκανα restore αλλά πάλη είχε το ίδιο error.

 

Έκανα ξανά chat με το Netflix Support και με τα πολλά μου απάντησαν ότι το Netflix σταμάτησε την υποστήριξη αυτής της συσκευής.

 

Μου πρότειναν κάποιες άλλες συσκευές που υποστηρίζει το Netflix.Τους απάντησα ότι δέχομαι να μου στείλουν ένα από αυτά δωρεάν. Η απάντηση τους ήταν να το ζητήσω από τον πωλητή και σε αυτό τους απάντησα ότι το Netflix σταμάτησε την υποστήριξη της συσκευής.

Σε αυτό, έκαναν copy paste το "Disclaimer" που έχουν για αποποίηση ευθυνών και εκεί τελείωσε η συζήτηση.

 

Από περιέργεια, ποιές συσκευές σου πρότειναν?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να βρω ποια εφαρμογή πετάει διαφήμιση στο κουτάκι. η οποία είναι η stoiximan και μάλιστα ανοίγει την ιστοσελίδα της και στον υπολογιστή στον Firefox! αλλά πιθανολογω είναι από το media player όχι από το πισι. από εφαρμογές στο κουτάκι έχω TuneIn,leankey keyboard VLC,MX player pro,xplore(έχω κάνει donation), Kiwi Browser, Firefox. ποια από όλες να ναι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρα χτες για το Netflix ένα παλιό κουτί με Android 4.2.2.

Ε μια χαρά παίζει όπως παλιά.

Οπότε δεν είναι γενικό το πρόβλημα που λέτε. Θέμα apk είναι. Εγώ του είχα περάσει χερατα μια παλιά έκδοση και δεν ξανασχολήθηκα.

Επίσης επειδή μοιράζομαι την συνδρομή με άλλους που έχουν διάφορα κουτιά, ούτε από αυτούς έχει αναφερθεί κάποιο θέμα με Android 5 και 7.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να βρω ποια εφαρμογή πετάει διαφήμιση στο κουτάκι. η οποία είναι η stoiximan και μάλιστα ανοίγει την ιστοσελίδα της και στον υπολογιστή στον Firefox! αλλά πιθανολογω είναι από το media player όχι από το πισι. από εφαρμογές στο κουτάκι έχω TuneIn,leankey keyboard VLC,MX player pro,xplore(έχω κάνει donation), Kiwi Browser, Firefox. ποια από όλες να ναι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κάνε ένα scan με το malwarebytes ή κάποια παρόμοια εφαρμογή και θα βρεις τι φταίει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε mecool υπάρχει θέμα όχι γενικα νομίζω.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πρέπει να υπάρχει θέμα με το Netflix γιατί και στο δικό μου A95X Pro σταμάτησε να παίζει με το γνωστό σφάλμα.

Εγκατέστησα την εκδοση που έδωσε ο φίλος παραπάνω και παίζει μια χαρα.

Μάλλον ανακλήθηκαν κάποιες άδειες που είχε δώσει το Netflix σε μερικούς κατασκευαστές απλα την πατήσαμε....

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πρέπει να υπάρχει θέμα με το Netflix γιατί και στο δικό μου A95X Pro σταμάτησε να παίζει με το γνωστό σφάλμα.

Εγκατέστησα την εκδοση που έδωσε ο φίλος παραπάνω και παίζει μια χαρα.

Μάλλον ανακλήθηκαν κάποιες άδειες που είχε δώσει το Netflix σε μερικούς κατασκευαστές απλα την πατήσαμε....

Γιατί εσένα έπαιζε HD;

 

Αν ναι, μήπως έχει σχέση με όσα κουτιά έπαιζαν σε HD και τα υπόλοιπα δεν επηρεάστηκαν;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι πρόβλημα μόνο για τα Android tv os, γιατί στο δικό μου mecool m8s pro plus το οποίο δεν έχει Android tv os δεν έβγαλε σφάλμα, το Netflix.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εσένα έπαιζε HD;

 

Αν ναι, μήπως έχει σχέση με όσα κουτιά έπαιζαν σε HD και τα υπόλοιπα δεν επηρεάστηκαν;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ναι παίζει 1080p και έχει Android TV.
Link to comment
Share on other sites

Το hd δεν ειναι 720ρ?μετα ειναι το fhd που ειναι τα 1080 σωστα?αρα τα αλλα μηχανακια παιζουν σε 420ρ που οκ βλεπεις αλλα...αν κανω λαθος διορθωστε με
Link to comment
Share on other sites

Το hd δεν ειναι 720ρ?μετα ειναι το fhd που ειναι τα 1080 σωστα?αρα τα αλλα μηχανακια παιζουν σε 420ρ που οκ βλεπεις αλλα...αν κανω λαθος διορθωστε με

480p sd

720p hd

1080p fhd

2160p 4k

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε mecool Δειτε στο ποστ #60 http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/737833-netflix-in-hd-is-being-killed-in-some-of-the-chinese-boxes/page4 προς το παρων δουλευει σιγουρα σε

M8S PRO L

M8S PRO L 4335

M8S PRO W σε εμενα σε M8s pro w με android tv δουλευει κανονικα με αυτο το ασπρο Netflix με 1080p αναλυση

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε mecool Δειτε στο ποστ #60 http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/737833-netflix-in-hd-is-being-killed-in-some-of-the-chinese-boxes/page4 προς το παρων δουλευει σιγουρα σε

M8S PRO L

M8S PRO L 4335

M8S PRO W σε εμενα σε M8s pro w με android tv δουλευει κανονικα με αυτο το ασπρο Netflix με 1080p αναλυση

Έχει ένα zip σωστά ;δεν βλέπω κάποιο apk

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

480p sd

720p hd

1080p fhd

2160p 4k

To Tanix μου παίζει 960χ540

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ναι zip ειναι και μεσα εχει το apk
Έχει ένα εργαλείο το οποίο δεν κάνει κάτι. Εκτός αν κάνω κάτι εγώ λάθος. Είναι φιξακι που διορθώνει γιατί πάλι το άσπρο Netflix δεν δουλεύει

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα εργαλείο το οποίο δεν κάνει κάτι. Εκτός αν κάνω κάτι εγώ λάθος. Είναι φιξακι που διορθώνει γιατί πάλι το άσπρο Netflix δεν δουλεύει

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πρεπρει να το κανεις εγγατασταση μετα μπαινεις μεσα στο app και πατας κατι και μετα εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε mecool Δειτε στο ποστ #60 http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/mecool/737833-netflix-in-hd-is-being-killed-in-some-of-the-chinese-boxes/page4 προς το παρων δουλευει σιγουρα σε

M8S PRO L

M8S PRO L 4335

M8S PRO W σε εμενα σε M8s pro w με android tv δουλευει κανονικα με αυτο το ασπρο Netflix με 1080p αναλυση

 

Λοιπόν...

Για όσους έχουν mecool W και L

 

https://androidpctv.com/solution-for-some-tv-box-with-the-netflix-error-nw-6-404/#REPAIR_NETFLIX_ERROR_NW-6-404

 

Και ΝΑΙ !!! Δουλεύει μια χαρά !!!!!!!

Edited by pmakridis
Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα το swiftkey στο media player αλλά τώρα ενώ το έκανα προεπιλογή πχ πάω στο play store βγάζει το κουτάκι να γράψω από κάτω ανοίγει το swiftkey αλλά με το κάτω βελάκι δεν με πάει στο πληκτρολογιο να γράψω. πως γίνεται; με το μαμά πληκτρολόγιο γίνεται

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...